Breaking News

Zvyšte své sazby na volné noze pomocí těchto tipů

Jako nezávislý pracovník může být nutnost rozhodovat o vlastních sazbách příčinou finanční úzkosti. Jednou z největších výhod práce na volné noze je však to, že máte flexibilitu a svobodu je uspořádat, kdykoli a jakkoli budete chtít. Abyste se vyhnuli podhodnocování svých služeb, měli byste zvážit vzít věci do svých rukou a zvýšit své sazby na volné noze.V tomto článku se podíváme na některé z klíčových důvodů, proč byste měli zvýšit své poplatky a poplatky na volné noze, a jak to udělat, aniž byste ztratili klienty. (Nezapomeňte číst až do konce, abyste viděli náš vzorový dopis o zvýšení sazby na volné noze, který vám může pomoci vyjednat vaši hodinovou sazbu.)

Kdy byste měli zvýšit sazbu na volné noze?

Neexistuje žádný průvodce poplatkem na volné noze, který by dokázal určit, zda je pro vás správný čas zvýšit sazby na volné noze. Pokud jste na plotě, můžete to zkusit s uvedením důvodů, proč byste jako nezávislý pracovník měli zvyšovat ceny. To vám může usnadnit rozhodování. Pro začátek můžete zvážit otázky, které jsme sestavili v kontrolním seznamu níže.

6 otázek, které byste si měli položit, než se rozhodnete zvýšit míru své práce na volné noze

1. Došlo k nějakým neočekávaným posunům v ekonomice, celosvětově nebo jinak (např. inflace, recese, změny daňových sazeb)?

Tato položka je téměř samozřejmá, vezmeme-li v úvahu, že celosvětová míra inflace podle předpovědi dosáhne do konce roku 2022 7,5 %. Pokud pracujete na volné noze, měli byste určitě upravit ceny o inflaci. Zasloužíte si být spravedlivě zaplaceni v rámci kolísajících tržních cen.

2. Zlepšili jste své podnikání a služby od posledního stanovení sazeb?

Jak postupujete na své cestě na volné noze, získáváte více zkušeností a zlepšujete své dovednosti. To zvyšuje kvalitu vašich služeb a mělo by se to odrazit ve vašich sazbách.

READ ALSO:  Nezávislí pracovníci a faktura s DPH: Co je faktura s DPH a jak vystavujete fakturu s DPH?

3. Zvýšila se poptávka po vašich službách? Připadá vám, že jste rezervováni častěji než dříve?

To může znamenat, že váš trh a mezera jsou velmi žádané, nebo že se sami stáváte špičkovým nezávislým odborníkem ve vaší oblasti odborných znalostí. Bez ohledu na to, která z obou možností je správná, můžete se vážně podbízet. Vaše ceny by měly být v rovnováze se zvýšenou poptávkou na trhu.

4. Cítíte, že vaše pracovní vytížení je negativně ovlivňuje vaše duševní zdraví?

Pokud je to tento případ, pak přeskupení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem pomůže vám zvýšení sazeb a kratší pracovní doba. Dopřát si pauzu, když ji potřebujete, je nezbytnou součástí obchodního plánování.

5. Děláte nějaké změny životního stylu, za které potřebujete vydělávat více?

Život může být nepředvídatelný. Někdy chcete udělat změny, ať už se jedná o stěhování nebo založení rodiny. Dokonce i jednoduché zvýšení úrovně ve vašem pracovním a životním prostředí vyžaduje lepší finance. Protože jste v konečném důsledku svým vlastním šéfem, měli byste zbystřit a dát si „povýšení“.

6. Chcete jednoduše otestovat trh?

Trh na volné noze je otevřený pro experimentování. Jen pro otestování vod můžete zjistit, zda se vyšší sazby setkají s dobrými ohlasy klientů.

Jak zvýšit sazbu a poplatky na volné noze

To vše jsou zcela oprávněné důvody, proč zvyšovat sazby na volné noze, a existuje mnoho dalších, které v tomto seznamu nejsou. Jakmile se rozhodnete, že je to pro vás to pravé řešení, je čas přejít k němu informovat své klienty a potenciální potenciální zákazníky o změně.

Poznejte svou hodnotu (a požádejte o ni!)

V první řadě je nejdůležitější mít jako sólo pracovník důvěru v sebe a své schopnosti. Vyhněte se podhodnocování svých služeb a dovedností tím, že budete mít aktuální informace o aktuálním průmyslovém trhu a spravedlivě se na něm postavíte. Koneckonců, sami se znáte nejlépe. Další součástí toho je zacílit na správnou demografickou klientelu, která odpovídá vašemu podnikání. Široká klientská základna se může zdát jako nejbezpečnější řešení, ale může se tím zvýšit nabídky, které nesplňují vaše platební očekávání. Pokud nejste úplný začátečník a snažíte se najít jakoukoli práci, kterou můžete, žádat o to, co si zasloužíš nikdy není chyba – nikdy se nebojte vyjednat lepší ceny!

Změňte svůj cenový model

I když je jejich současné řešení nerentabilní, někteří sóloví talenti mohou považovat přímé zvýšení sazeb na volné noze za příliš velké riziko. V tomto případě můžete místo přemýšlení o tom, jak zvýšit svou míru na volné noze, zkusit změna cenového modelu místo toho. Můžete být například v situaci, kdy pracujete příliš efektivně, že hodinové sazby ve skutečnosti poškozují vaše zisky. Nebo možná pracujete na důležitém dlouhodobém projektu, který vašemu klientovi ohromně pomůže, kde by cenotvorba založená na hodnotě dávala mnohem větší smysl. Řešením všech těchto a dalších problémů může být jiný cenový model.

Rozšiřte své místo

Dalším řešením, jak vydělávat více a mít vyšší poplatky na volné noze, je rozšířit své místo a cílit na trhy s vyššími platbamiNelze popřít, že určitá odvětví generují ve světě nezávislých pracovníků větší zisk než jiná. Rozšířením svých dovedností a trhu jako nezávislý pracovník můžete najít lepší práci a mít šanci oslovit větší klientskou základnu, což by v konečném důsledku pomohlo vašemu příjmu.

Pokračujte v investování do svého podnikání na volné noze

Pokud nechcete své pole působnosti diverzifikovat, dalším způsobem, jak rozšířit klientskou základnu, je zlepšit se v oboru, ve kterém již pracujete. Pokračovat ve vzdělávání a snažit se stát lepším freelancerem je velmi důležité. Efektivním investováním do své značky a zvyšováním kvalifikace můžete zlepšit své služby a oslovit mnohem širší publikum.

Naplánujte si změny poplatků a předem je upozorněte

Spontánní zvyšování sazeb na volné noze může potenciálně poškodit vaše obchodní vztahy s klienty na volné noze. Pokuste se vybudovat důvěru u svých klientů tím, že na ně nebudete tuto změnu vrhat najednou. Namísto, naplánujte si změny poplatků včas a upozornit své klienty. To pomůže vašim klientům přeskupit jejich rozpočet, abyste mohli znovu vyjednat svou smlouvu efektivněji. Mnoho lidí se snaží naplánovat zvýšení sazby na volné noze na důležitá data, jako je například Nový rok. Vaši klienti si jej díky tomu snáze zapamatují a také připraví půdu pro „nový začátek“, abych tak řekl. Pokud však toto datum neodpovídá vašim preferencím, není třeba se nutit – jakékoli rande je v pořádku, pokud plánujete dopředu a komunikujete se svými klienty.

Nabídka alternativních balíčků a nabídek

Další možností, která může pomoci vašim klientům, je nabízí různé cenové balíčky. Ty si můžete uspořádat v závislosti na pracovním vytížení, výdělku, termínech atd. a podle toho se dohodnout na cenách. Přes odstupňované cenyVaši klienti si mohou vybrat možnost, která nejvíce vyhovuje jejich rozpočtu. Změnu také zmírníte tím, že jim dáte na výběr a přimějete je, aby se cítili vstříc.

Jak informovat klienta o zvýšení ceny

Pokud váháte, jak zákazníkovi vysvětlit zvýšení ceny, nebojte se; existuje mnoho způsobů, jak k tomu přistupovat. Pokud si to naplánujete a dáte jim vědět předem (jak jsme zmínili výše), nezáleží příliš na tom, zda jim pošlete e-mail, zavoláte jim na telefon atd. Vše závisí na vašem vztahu a preferovaném způsobu komunikace s vaším klientů. Zde je několik věcí, které můžete zahrnout do konverzace o zvýšení ceny:

  • Vaše zvýšená pracovní zátěž a poptávka na trhu
  • Výsledky, které vytvoří pro klienta (pokud je to možné, podpořte to datovými výsledky)
  • Hodnota vašeho vztahu s klientem a touha s ním dále pracovat
  • Vaše skryté náklady a výdaje (jako jsou předplatné, vybavení, vybavení atd.)
  • Alternativní nabídky, balíčky nebo slevy, které mohou lépe vyhovovat jejich rozpočtu

 

READ ALSO:  Kdy a jak žádat o platbu předem jako nezávislý pracovník

 

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *