Breaking News

Zajištění kybernetické bezpečnosti na volné noze

Jste-li na volné noze, většina vašich profesionálních (a osobních) snah se s největší pravděpodobností provádí online. To vás vystavuje riziku, že budete vystaveni jednomu z nejpopulárnějších druhů zločinu na světě: Kyberzločin. Ztráta vašich dat týkajících se vás, vašich klientů, platebních údajů atd. může být katastrofální – a není to příliš daleko. Výzkum ukazuje, že 1 ze 40 malých podniků je vystaveno riziku, že se stane obětí kybernetické kriminality. 43 % všech kybernetických útoků se zaměřuje na malé podniky. Je to proto, že hackeři předpokládají, že ve srovnání s velkými a zavedenými společnostmi vám pravděpodobně chybí potřebné dovednosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, abyste je udrželi mimo. Chcete-li se dozvědět více o tom, co pro vaši firmu znamená nebezpečí nízké ochrany dat a jak nejlépe zlepšit své osobní digitální zabezpečení, podívejte se na naše doporučení níže.

Co je kybernetická bezpečnost? Proč je to důležité pro freelancery?

Kybernetická bezpečnost neboli digitální bezpečnost je akt chrání vaše citlivé informace před potenciálním únikem dat. Být obětí úniku dat může být pro samostatně výdělečně činnou osobu fatální, protože budou ohrožena vaše osobní zařízení i vaše citlivé informace. To vás může stát spoustu peněz a času a v důsledku toho poškodit vaši profesionální pověst. Získání zpětného přístupu k vašim datům bude navíc velmi obtížné. Abyste měli jistotu, že se vám to nikdy nestane, měli byste podívejte se do místních zákonů o ochraně osobních údajů a přijmout nezbytná opatření k zajištění vaší digitální bezpečnosti a soukromí.

Zákony EU o ochraně údajů

The Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, neboli GDPR, je nejpřísnější a nejkomplexnější nařízení o zabezpečení dat, které v současnosti na světě existuje. Vznikl v roce 2018 a v současnosti platí pro jakoukoli organizaci, která shromažďuje údaje od kohokoli v EU. Nejdůležitějším bodem GDPR pro freelancery je, že musíte být opatrní při nakládání s klientskými informacemi. Musíš získat povolení ke shromažďování a ukládání klientských data buďte také opatrní při manipulaci s nimi. Znát konkrétní zásady se může hodit. Provedením tohoto krátkého sebehodnotícího testu ICO, který měří kybernetickou bezpečnost pro malé podniky, zjistíte, jak dobře vaše firma na volné noze dodržuje zákony o ochraně dat. Nezapomeňte se také podívat na právní služby společnosti Ruul, abyste vytvořili a přizpůsobili všechny své smlouvy a smlouvy v souladu s ochranou osobních údajů.

READ ALSO:  8 tipů pro sólové talenty, aby zůstali zdraví a šťastní

Hlavní principy kybernetické bezpečnosti

Nyní, když jste se s touto problematikou blíže seznámili, je čas naučit se hlavní principy kybernetické bezpečnosti, které vám pomohou. Zde je několik tipů, jak co nejlépe zajistit digitální bezpečnost a soukromí jako nezávislý pracovník:

Šifrujte svá data

Ochrana vašeho duševního vlastnictví a materiálu chráněného autorským právem by měla patřit mezi vaše hlavní priority jako sólového profesionála. Chcete-li se chránit před potenciálními hackery, podvody nebo padělky, je skvělá věc, kterou můžete udělat, je šifrování dat. Šifrování dat je metoda, která přidává ochranu heslem k vašim souborům, což zajišťuje, že k němu mají přístup pouze oprávněné strany. Můžete zašifrovat cokoli ze souborů v počítači, souborů v cloudovém úložišti, e-mailů a dokonce i informací o vstupu na internetu. Pokud máte silné heslo, které pravidelně aktualizujete, měly by být vaše informace zcela v bezpečí. Další důležitou součástí toho je pravidelně zálohujte své souborya šifrovat také zálohy. V případě jakýchkoli technických problémů s vašimi osobními zařízeními je možné vaše data vymazat. Pravidelné zálohování a efektivní systém organizace souborů jsou nutností pro spolehlivý archiv dat.

Vždy používejte zabezpečené síťové připojení

Možnost pracovat odkudkoli je rozhodně jednou z největších výhod freelancingu. I když je možnost pracovat z domácí kanceláře, knihoven, kaváren nebo coworkingových prostor jistě osvobozující, může to otevřít dveře jednomu z nejběžnějších rizik digitální bezpečnosti: Být obětí úniky dat v důsledku používání nezabezpečených wifi sítí. Veřejné wifi sítě obvykle nejsou zabezpečené, což znamená, že vás nechají zranitelné vůči kybernetickým útokům. Jako pravidlo palce, nepřipojujte se k žádným veřejným wifi sítím, které nejsou chráněny heslemzejména při práci s citlivými informacemi. Pokud jste mimo a nemůžete používat privátní síť, bylo by lepší volbou buď použít VPN, nebo ještě lépe investovat do lepšího datového tarifu a místo toho používat mobilní hotspot. To samozřejmě neznamená že všechny soukromé sítě jsou zcela bezpečné – včetně vašeho vlastního internetového připojení. Zde je několik tipů, jak zvýšit digitální zabezpečení vaší domácí sítě:

 • Pro lepší zabezpečení upgradujte na router WPA3 namísto WPA2.
 • Nepoužívejte výchozí přihlašovací údaje (SSID) a přednastavené heslo dodané se směrovačem.
 • Síťové heslo často aktualizujte.
 • Používejte VPN (Virtual Private Network) pro lepší ochranu vašich dat procházení.
 • Vytvořte síť pro hosty pro lidi, kteří navštíví váš domov, a omezte poskytování skutečných informací o vaší síti, kdykoli je to možné.
 • Povolte digitální šifrování na vaší wifi síti. Tato funkce je dostupná ve všech sítích, ale ve výchozím nastavení ji lze vypnout.
 • Podobně zapněte síťový firewall.
 • Pravidelně kontrolujte a ověřujte zařízení připojená k vaší domácí síti.
  • Používejte komplexní a důvěryhodná řešení digitální bezpečnosti

   Jedním z nejdůležitějších kroků pro zajištění vaší kybernetické bezpečnosti je výběr správného softwaru na ochranu proti antiviru a malwaru pro vaše zařízení. Většina počítačů se nyní dodává s vestavěnými řešeními digitálního zabezpečení nativního OS. I když jsou trochu užitečné jako antivirový software, nemusí stačit k zajištění rozsáhlé kybernetické bezpečnosti, kterou byste mohli potřebovat jako samostatný profesionál, který zpracovává citlivé informace. Dejte si pozor na antivirový software, který je ve skutečnosti „bloatware“zabírají místo na disku, aniž by na oplátku poskytovaly velkou ochranu. Ujistěte se, že si uděláte průzkum toho, co vás mohou podpořit jiní důvěryhodní dodavatelé. I když mohou být dražší, ve výsledku se vyplatí, aby byla zajištěna maximální bezpečnost. Konkrétně dávejte pozor na pokročilejší funkce, jako je např rychlá detekce virů, filtrování spamu e-mailů a webových stránek, nižší využití paměti RAMatd. Dalším krokem je zde vyberte si efektivní a spolehlivou službu VPN. Nechoďte za poskytovatelem VPN jen proto, že je zdarma nebo relativně levný, jinak budete riskovat, že narazíte na poskytovatele, který shromažďuje a prodává vaše data společnostem.

   Udržujte svůj operační systém a software aktualizované

   V rámci svého rozsáhlého pracovního prostoru byste měli věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby byl váš operační systém a software aktuální. Mnoho aktualizací, jakkoli se mohou zdát zbytečné, se přidává k opravě chyb a potenciálních narušení bezpečnosti. Je známo, že hackeři se zaměřují na tyto chyby zabezpečení ve starších operačních systémech a využívají jetakže jejich aktualizace může tato rizika kybernetické bezpečnosti eliminovat na dlouhou trať.

   Zajistěte zabezpečení koncového bodu

   Zabezpečení koncových bodů lze definovat jako ochranu vašich elektronických zařízení (počítač, telefon, tablet atd.), která jsou definována jako koncové body vašich připojení. Většina antivirového softwaru nemá specifická ochranná opatření pro vaše zařízení samotná a nástroje pro zabezpečení koncových bodů představují způsob, jak zajistit kybernetickou bezpečnost. To znamená, že velkou součástí zaručení vaší digitální bezpečnosti je ujistěte se, že jsou vaše zařízení zabezpečena také. Některé z nejdůležitějších částí tohoto jsou:

   • Povolení vícefaktorové autentizace na všech vašich účtech
   • Mít bezpečná a jedinečná hesla, která často aktualizujete
   • Pozor na bezpečnostní podvody, jako je phishing
   • Používání specifických opatření kybernetické bezpečnosti pro mobilní zařízení
    • Pozor na phishingové podvody

     Vzhledem k tomu, že jste často online, pravděpodobně víte, jak se chránit před phishingem, ale přesto stojí za to to zmínit. O phishing se jedná, když existuje škodlivý odkaz, který se ve zprávě nebo e-mailu obvykle maskuje jako něco jiného a který poskytuje hackerům po kliknutí přístup k vašim citlivým informacím. Být vystaven tomuto typu podvodné zprávy může vytvořit velké digitální bezpečnostní riziko pro vaše podnikání na volné noze. Chcete-li se chránit před phishingem, měli byste ujistěte se, že vaše spamové filtry aktivně fungujía neklikejte na žádné odkazy, které vypadají nebezpečně. FTC také připravuje zdroje, které vám pomohou je snadněji rozpoznat a vyhnout se jim.

     Preferujte poskytovatele bezpečných řešení, kteří chrání vaše data

     Kromě řešení digitálního zabezpečení, jako je antivirus a ochrana koncových bodů, byste si měli vybrat také nástroje a aplikace, které se starají o soukromí vašich osobních údajů. Bez ohledu na to, jak moc pracujete na zabezpečení připojení k síti a zařízení, dostat vaše data do rukou nezabezpečeného softwaru pro ukládání a správu může také vést k porušení. Jako freelancer byste měli především buďte opatrní ohledně softwaru třetích stran, který používáte pro fakturaci, komunikaci s klientem, inkaso plateb a další manažerské práce. Ruul je extrémně citlivý na soukromí a bezpečnost svých uživatelů. Spolehlivost jejich služeb je vždy nejvyšší prioritou a dbají na to, aby bezpečně shromažďovali a ukládali všechna citlivá data, takže se nikdy nemusíte bát, že o ně přijdete v důsledku kybernetického útoku.

     Udělejte potřebné kroky ještě dnes

     Ochrana vašich dat je jednou z nejdůležitějších věcí, o kterou byste se jako samostatně výdělečně činní sólo talent měli starat. Abyste se nestali snadným cílem kybernetických zločinů, musíte zavést přísná opatření na ochranu své kybernetické bezpečnosti. Chcete-li začít pracovat se svými klienty s maximální bezpečností, začněte prozkoumávat Ruul ještě dnes.

READ ALSO:  Jak správně začlenit freelancery

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *