Breaking News

Výzvy a osvědčené postupy vedení vzdáleného týmu

Práce na dálku je teď tady a pracovníci chtějí, aby zůstala. Díky technologii pracuje více talentů ze svých domovů, oblíbených míst ve městě nebo dokonce v různých zemích. Lidé se vyhýbají rannímu dojíždění a mají slovo v místě, kde budou pracovat. Stává se to novou normou a přináší nové výzvy. Vést vzdálený tým znamená organizovat důležité úkoly s lidmi, které možná nikdy osobně neuvidíte. Možná budete muset spolupracovat s lidmi, kteří mohou pracovat v zámoří. Některé z výzev budeme řešit s vzdálená správa týmu a představí vám některá možná řešení.

Jak souvisí práce na dálku s pracovní spokojeností?

Než se budeme věnovat některým z těchto výzev, promluvme si o tom, proč jste pravděpodobně zde. uzamčení nenávratně změnily pracovní návyky a vytvořily současnou půdu pro práci na dálku. Zatímco někteří si mysleli, že jakmile se věci vrátí do jisté míry normální, lidé se vrátí do kanceláře, ale nebylo tomu tak. Co je tedy práce na dálku? Je to v podstatě pracovní uspořádání, kde pracovníci nemusíte dojíždět na konkrétní pracoviště jako kancelář. To umožnilo pracovníkům využít pracování z domova nebo jakékoli jiné preferované destinaci, díky čemuž je extrémně populární. Vy a vaše týmy se tedy budete muset přizpůsobit, ale to je v pořádku, protože práce na dálku se zdá být win-win pro všechny. Mnoho průzkumů naznačuje, že pracovníci jsou s uspořádáním spokojenější, ale také jsou produktivnější.Statistiky práce na dálku od společnosti Flexjobs poskytují mnohostranné důvody, proč může být práce na dálku dobrým rozvojem. Tyto zahrnují;

 • pracovníci preferují práci z domova
 • zvýšená spokojenost
 • vyšší produktivitu
 • vyhnout se některým nevýhodám tradiční kancelářské práce, jako je dojíždění
  • Existuje řada úprav, které můžete provést, abyste se přizpůsobili změně pracovních návyků. Můžete spravovat a hybridní systém která zahrnuje práci na dálku i používání kancelářských prostor. Měli byste najít způsoby, jak efektivně komunikovat.

   Jak lépe vést vzdálený tým

   Přestože jsme krátce provedli některé kroky, které můžete podniknout ke zlepšení svých operací; zde se podíváme na konkrétní způsoby, jak zlepšit váš dovednosti pro budování týmu na dálku. V této části najdete užitečné návrhy, které můžete využít k okamžitému zlepšení vašich vzdálených pracovních procesů.

   Naplánujte si denní check-iny

   Na první pohled to vypadá jako samozřejmost, ale pro založení je to nezbytné jasná komunikace. Denní kontroly zajišťují, že všichni jsou na stejné vlně, pokud jde o jejich povinnosti a stav zásadních věcí. Dává vám také šanci odstranit všechny problémy, které mohou ovlivnit produktivitu, hned v zárodku. Všechny tyto věci a ještě mnohem více umožňují přihlášení, takže si je naplánujte způsobem, který dává vašemu týmu smysl.

   Využijte technologie

   Práce na dálku by bez technologie nebyla možná, tak proč ji nevyužít ke zpřístupnění správy práce na dálku. K dispozici je software, který pomáhá zlepšit produktivitu tím, že dáte svému týmu prostor pro spolupráci. Patří mezi ně platformy jako Miro, která funguje jako digitální tabule, která umožňuje týmům spolupracovat pomocí více zařízení v reálném čase a pomáhat tak s realizací a plánováním projektů. K dispozici je software, který dokáže sledovat čas, který váš tým stráví plněním úkolů. Existuje software, pomocí kterého můžete reorganizovat své pracovní postupy. Ujistěte se, že zjistíte své potřeby a softwarové programy které tyto potřeby splňují. Některé příklady nástrojů pro sledování času zahrnují:

   • Přepnout
   • Buddy Punch
   • ATracker
    • Pokud hledáte chytré řešení financování, které vám může usnadnit operace, Ruul nabízí funkce, díky kterým bude najímání a správa talentů na dálku bezbolestné. S Ruul můžete naverbovat digitální sólo talenty v souladu s daňově odečitatelnými fakturami a snadno spravovat platby napříč měnami do vašich externích zdrojů umístěných kdekoli.

     Stanovte si pravidla zapojení

     Udržet váš tým zapojený je důležitou součástí toho, abyste byli vedoucím týmu na dálku. I když je snadné propagovat výhody práce na dálku, odpojení, kterým týmy trpí, je vážnou nevýhodou. Je tedy nezbytné najít způsoby, jak udržet váš tým zapojený do procesu. Dobrými místy, kde začít, je mít společné brainstormingové schůzky, pravidelné kontroly a humanizace pracovního prostředí.

     Zaměřte se na výsledky, ne na činnost

     Aktivita znamená produkci, takže aktivita je životně důležitá, že? Jednou z otázek o práci na dálku je „Jak vzdálené společnosti sledují pracovní dobu zaměstnanců?“ Jednou z odpovědí je software, zejména software, který má funkce nástroje pro sledování času. Tyto nástroje mohou vyžadovat, aby se členové týmu přihlásili před zahájením projektu, pomáhaly vytvářet plány a dokonce generovat zprávy o efektivitě činnosti vašeho týmu. Zaměřování se pouze na aktivitu je však chybou. Když přemýšlíte o tom, jak vytvořit vzdálený pracovní plán, snažte se přemýšlet dlouhodobě a zaměřte se na to, zda váš tým dokáže splnit své úkoly. Plánování by se mělo točit kolem cílenejen sedět 5 hodin před obrazovkou. Je naprosto rozumné mít týmy zaměřené na cíl zaměřit se na výsledky místo činnosti taktování.

     Podporujte vzdálené sociální interakce

     Jako součást udržení vašeho týmu angažovaného a vysoké morálky byste měli podporovat nějakou formu vzdálených sociálních interakcí. K organizování lze použít stejnou technologii, která vám umožňuje pracovat setkání. Airmeet to zajišťuje vytvářením dynamických a interaktivních událostí, které kombinují výhody virtuálních a osobních schůzek. I když nás všechny tyto technologie spojují, pocity izolace a odpojení jsou jedním z běžných problémů spojených s prací na dálku. Takže dělejte, co můžete povzbudit svůj tým, aby se spojil a zajistit dobré prostředí.

     Ukažte flexibilitu

     Flexibilita je důvodem, proč je práce na dálku budoucností. Práce na dálku vznikla, protože byla dostatečně flexibilní, aby překonala vedlejší účinky uzamčení. Takže když narazíte na problém, podívejte se, zda existuje flexibilní řešení. Buďte připraveni měnit plány za chodu nebo upravovat rozvrh. Být flexibilní a přizpůsobování se okolnostem jak fungují malé společnosti.

     Mentor více než řídit

     Když oslovujete svůj tým, neměli byste je „řídit“ způsobem spojeným s kancelářskými prostory. Místo toho zaujměte lehký přístup tam, kde jste vést je radami problém vyřešit spíše než těžkopádnými přístupy. Jedním ze způsobů, jak se na to dívat, je řízení projektu nebo procesu, ale ne lidí. Pokud tak učiníte, váš tým bude vděčný, že se s tím nemusí smířit být mikrořízen.

     Práce na dálku tu zůstane

     Práce na dálku tu zůstane, protože ji zaměstnanci milují a ukázalo se, že je produktivnější než tradiční kancelářská práce. Práce na dálku je realitou a organizace se jí musí přizpůsobit. Pracovníci se nedívají jen na to, které společnosti umožňují práci na dálku; hledají místa, která mohou poskytnout efektivní, spravedlivé a udržitelné vzdálené prostředí. Úspěšné vedení vzdáleného týmu vyžaduje přístup k nejlepším nástrojům pro potřeby vašeho týmu. Vyžaduje to neustálou komunikaci s nimi a připravenost přizpůsobit se změnám situací. Týmy, které tyto změny provedou, budou prosperovat a budou mít lepší předpoklady k přijetí výhoda budoucích příležitostí. Proč tedy tyto změny nepřijmout a hledat nejlepší způsoby, jak je využít výhody práce na dálku.

READ ALSO:  Velká rezignace vysvětlila: Kdo opustil svou práci a proč

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *