Breaking News

Výhody práce na dálku a práce na volné noze pro uprchlíky

Současná uprchlická krize po celém světě, zejména s nedávnými situacemi na Ukrajině a v Sýrii, zanechala miliony lidí bez domova, bez práce a bez jakékoli finanční stability. Zatímco tradiční osobní pracovní prostředí může být pro uprchlíky obtížné, zaměstnání uprchlíků na volné noze dokáže vyřešit spoustu problémů.

Potíže s udržením příjmu jako uprchlík

Život uprchlíků je životem neustálých a rychlých změn, což ztěžuje proniknout do pracovního světa po přesídlení. Být vytržen ze svých domovů, muset opustit svou kulturu a své blízké, najednou se ocitnou nezaměstnaní – bez ohledu na to jak vysoké mohly být jejich pozice v jejich práci – to jsou obrovské problémy, kterými jsou uprchlíci zatíženi. A pokud jde o hledání nového zaměstnání, přidala se k tomu další výzva: jazykové bariéry. Ocitnout se v cizí zemi s neznámými zvyky a neschopnost správně komunikovat ztěžuje uprchlíkům práci; tím to bohužel nekončí. Bez povolení k pobytu (které je neslavně těžké získat) není možné doložit místo a otevřít si bankovní účet, což brání uprchlíkům, aby byli na oficiální výplatní listině společnosti, spolu s dalšími základními platebními výzvami. Nedostatek dokumentace také snižuje šance, že se nechají zaměstnat velkými společnostmi. Tato neschopnost získat práci může zase způsobit velkou finanční úzkost a přidat těžkosti do jejich již tak náročného života. Uprchlík na volné noze se může stát skvělou alternativou k tomuto problému, který si vysvětlíme níže.

Výhody práce na volné noze a práce na dálku pro uprchlíky

Pokud nás pandemie něco naučila, pak to, že práce na dálku může být prospěšná pro každého – a to zahrnuje všechny žadatele o azyl. Zde jsou některé z největších výhod práce na volné noze a práce na dálku pro uprchlíky:

READ ALSO:  Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Lokalizační nezávislost

Uprchlíci jsou také běžně označováni jako „vysídlení lidé“, což vysvětluje, jak pro ně může být těžké pracovat z jednoho místa na plný úvazek. Toto vynucené umístění však lze proměnit v něco výhodného prostřednictvím digitálního nomádství a nezávislosti na místě při práci. Dá se dělat jak na dálku, tak na volné noze kdekoli na světě s připojením k internetu: Ať už je to vlastní domov, kancelář, kavárna nebo v tomto případě dokonce uprchlický tábor. Tato flexibilita může pomoci mnoha způsoby, například:

  • Širší pracovní příležitost odkudkoli na světě
  • Náborové postupy založené na dovednostech mohou být užitečné pro ty, kteří museli opustit své vzdělání kvůli vládním problémům
  • Snížení úsudku a obtěžování na pracovišti na základě identity
  • Práce na projektové bázi vám zbude více času na práci na každodenních výzvách
  • Zaměření na osobní autonomii a nezávislost
  • Zlepšení duševního zdraví prostřednictvím finanční stability
    • Samostatná výdělečná činnost a autonomie

      Samostatnou práci je schopen zajistit více autonomie a nezávislost, což definitivně odstraňuje spoustu problémů se zaměstnáváním uprchlíků. Mít svobodu rozhodnout se, kdy a jak pracovat, je obrovské plus, když je vše ohledně jejich budoucího stěhování nejisté kvůli právním otázkám. Zatímco aktivní práce na volné noze může vyžadovat určitou dokumentaci, nevyžaduje občanství ani vízum k pobytu. To může zmírnit některé problémy, kterým uprchlíci čelí, když hledají zaměstnání. Tato svoboda představuje pro uprchlíky obrovský potenciál pokračovat ve své práci na volné noze, ať už se aktuálně nacházejí kdekoli.

      Digitální nomádská víza

      Počet zemí, které nabízejí digitální nomádská víza, den ode dne roste. Některé pozoruhodné příklady zahrnují Maďarsko, Kypr, Portugalsko a další. Digitální nomádská víza se udělují těm, kteří jsou schopni prokázat, že získali určitý příjem prostřednictvím samostatné práce, práce na volné noze nebo práce na dálku. Na oplátku jim hostitelská země udělí pobyt na určitou dobu (obvykle kolem 1 roku) a umožní jim zažít nové místo a kulturu během jejich pracovního úsilí. Tyto země mohou uprchlíkům, kteří hledají zaměstnání, poskytnout životní příležitosti, které mohou nabídnout dlouhodobé pobyty v zemi a poskytnout jim zlepšenou kvalitu života. A výhody jdou nad rámec pouhého zaměstnání; poskytují také přístup k sociálním systémům, jako je vzdělávání a zdravotní péče. Ty poskytují bezpečnost a stabilitu, kterou mnoho uprchlíků může potřebovat, aby přežili. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak se stát digitálním nomádem a jak vám to může pomoci, na našem blogu je k dispozici obsáhlá příručka pro začátečníky.

      Iniciativy k začlenění uprchlíků do pracovní síly

      Chcete-li pomoci vyřešit tento aktuální problém, existují určité organizace a iniciativy, které podporují zaměstnávání uprchlíků prostřednictvím určitých opatření. Tyto organizace se zaměřují na poskytování zdarma vzdělávací materiály a propojení uprchlíků se zdroji zprostředkování zaměstnání– konkrétně ty, které zahrnují práci na dálku, práci na základě smlouvy nebo stáže – které jim umožňují přístup ke smysluplnému zaměstnání i přes nedostatek víz k trvalému pobytu. Podporou takových iniciativ podniky otevírají uprchlíkům více příležitostí k zaměstnání a rozvoji jejich dovedností. Na druhé straně jsou schopni diverzifikovat své podnikání a nacházet nové talenty, které by jinak nemohli oslovit. Zde je několik zdrojů o tom, jak některé organizace pracují na přijímání uprchlíků mezi pracovní síly:

      • EmployUkraine: Toto je nezisková platforma, která spojuje vysídlené Ukrajince s pracovními příležitostmi po celém světě. V současné době spolupracují s více než 1 600 zaměstnavateli na maximalizaci zaměstnanosti uprchlíků prostřednictvím online opatření.
      • Freelancer.international: Iniciativa „Jobs for Refugees“ od Freelancer.international je zcela bezplatná služba, která pomáhá zaměstnávat uprchlíky v Německu. Poskytují podporu uprchlíkům i společnostem během procesu náboru.
      • Global Compact Refugees: GCR vytváří to, co nazývají „Dobré postupy“, které mají za cíl najít řešení problémů uprchlíků, včetně nezaměstnanosti. Mezi jejich současné iniciativy patří vybudování družstva pro uprchlické ženy v Turecku, poskytování podpory kulturní integrace v Bulharsku a další.
      • RefuAid: Organizace se sídlem ve Spojeném království, která pomáhá s integrací uprchlíků do života stability prostřednictvím zaměstnání, vzdělávání a jazykové podpory. Poskytují bezúročnou půjčku pro uprchlíky, která jim může pomoci rekvalifikovat se na předchozí kariéru ve Spojeném království.
        • Plody globalizace

          Díky nárůstu pracovních příležitostí na dálku lze zvýšit zaměstnanost uprchlíků a těmto lidem lze ohromně pomoci znovu se začlenit do pracovní síly. Řešení krize zaměstnanosti uprchlíků je nyní na vládních iniciativách a spolupráci soukromého sektoru s neziskovými organizacemi s cílem poskytnout uprchlíkům potřebné dovednosti. Pak je na společnostech, aby jim umožnily flexibilnější modely práce. S využitím komplexního partnera v oblasti pracovních technologií, jako je Ruul, mohou přesídlení talenti učinit své pracoviště z libovolného místa a snadno nastartovat svou samostatnou kariéru a organizace mohou bez problémů integrovat uprchlíky do své pracovní síly, ať už jako zaměstnance nebo dodavatele. Zaregistrujte se nyní a objevte řešení Ruul vytvořená tak, aby umožňovala práci s nezávislostí na místě.

READ ALSO:  Nezaměstnanost pro OSVČ – 3 kroky k inkasu

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *