Breaking News

Výhody coworkingových prostor a jak je co nejlépe využít

Pokud pracujete na dálku, jednou z největších výhod je, že nemusíte vždy pracovat z domova. Ve skutečnosti podle průzkumu „State of Remote Work“, který provedla společnost Buffer v roce 2019, více než 20 % vzdálených pracovníků považuje práci z domova za rušivou a kontraproduktivní. Pokud jste jedním z těchto lidí, měli byste zvážit připojení k coworkingový prostor ke zlepšení vašeho podnikání. Coworkingové prostory mají mnoho výhod, které vás dříve možná ani nenapadly. V tomto článku se dozvíte více o mnoha výhodách coworkingových prostorů, o tom, jak vám může zapojení do jednoho pomoci a jak je co nejlépe využít.

6 výhod coworkingových prostor

Příležitosti k socializaci a spolupráci

Snad mezi nejdůležitější výhody coworkingových prostor patří jejich poskytování jedinečná příležitost spojit se s různými lidmiSíla networkingu je nepopiratelná, pokud jde o sólovou práci, a být součástí pracovního prostoru pro spolupráci může být perfektní příležitostí k růstu vaší komunity. Můžete rozšířit svůj okruh, přijít na to, jak navázat lepší spojení s lidmi, spolupracovat se vzdálenými pracovníky v mnoha různých oblastech a vyměňovat si zkušenosti bez velkého úsilí.

Zvyšte produktivitu

Můžete také používat sdílený pracovní prostor pomoci zvýšit vaši produktivitu. Kromě poskytnutí nového prostředí a závanu čerstvého vzduchu je bezpečným způsobem, jak být součástí komunity stejně smýšlejících jedinců, snadno vyměňovat nápady s ostatními vzdálenými pracovníky. Tímto způsobem můžete snadno získat nové perspektivy a inspirovat se zcela novými způsoby. Být obklopen jinými pracujícími profesionály je skvělý způsob, jak se motivovat tváří v tvář prokrastinaci. Může to být skvělý způsob, jak odstranit vyhoření z práce na dálku a pomoci vám začít správnou nohou.

Nákladová efektivita

Být součástí sdíleného prostoru, jak název napovídá, také vytváří finanční vymoženost pro coworkingovou komunitu. Ve srovnání s nákupem nebo pronájmem celé kanceláře pro sebe je sdílená kancelář mnohem výhodnější. Spolu s jeho nákladovou efektivitou, pokud jde o nájem, bude snazší a levnější rozdělit dodatečné náklady na účty za elektřinu a internet, občerstvení, kávu atd. Společný pracovní prostor může eliminovat část finančních starostí, které s sebou nese vzdálený pracovník. Znamená to také, že můžete investovat do dalších věcí, které mohou být pro vaše podnikání mnohem přínosnější, jako jsou online kurzy, akce pro networking digitálních nomádů a další.

READ ALSO:  Práce se smíšenými týmy: Výhody a osvědčené postupy

Přístup do různých prostor a nástrojů

Jednou z hlavních výhod využívání coworkingových prostor je řadu vybavení, technologií a prostor, ke kterým máte přístup podle svých potřeb. Pro soustředění se můžete rozhodnout pro malé místnosti a tiché prostory, pro potřeby společné práce můžete využít zasedací a konferenční místnosti. Většina coworkingových prostor také nabízí různé vybavení od tabulí, telefonních budek, televizorů až po konferenční nástroje a tiskárny. Stručně řečeno, společný pracovní prostor vám může poskytnout větší výběr vybavení a nářadí že byste jinak nedosáhli.

Více flexibility

Jednou z méně známých výhod coworkingových prostorů je větší flexibilita, kterou poskytují. Ve srovnání s běžnou kanceláří funguje většina komunitních coworkingů na a členství předplatné s přizpůsobitelnými možnostmi. To vám dává možnost vybrat si plán, který nejlépe vyhovuje vašim pracovním podmínkám a obchodnímu modelu, spolu s možností zrušit nebo zmrazit předplatné pronájmu, jak si přejete. Díky možnosti flexibility se také budete cítit méně „uvízlí“ ve vašem prostředí. a v konečném důsledku ovlivní i vaše pocity tvůrčí svobody. Kdo ví, možná je to přesně to, co potřebujete ke zvýšení produktivity!

Lepší rovnováha mezi pracovním a soukromým životem

Pokud pracujete z domova, zaměření se na úkoly související s vaší prací se může snadno změnit ve výzvu. V opozici mohou být vzdálené pracovní prostory ideální příležitostí oddělte svůj pracovní život od domácího.Mezi hlavní výhody coworkingových prostor patří prostředí, které vám poskytuje k dokončení vaší práce. I když se rozhodnete využít kavárnu jako pracovní prostor, stále se fyzicky odpoutáte od svých povinností doma. Mít vyhrazený pracovní prostor vás může rychleji dostat do správného myšlení.

Tipy, jak co nejlépe využít sdílené pracovní prostory

Nyní, když znáte hlavní výhody coworkingových prostor, je čas naučit se, jak je využít ve svůj prospěch! Zde jsou naše tipy, jak co nejlépe využít sdílené pracovní prostory:

Vybírejte svůj sdílený prostor moudře

Než uděláte závazek, měli byste nejprve zjistit, jaký typ sdíleného prostoru nejlépe vyhovuje vašemu obchodnímu modelu. Návrh coworkingového prostoru by vám měl co nejlépe vyhovět. Identifikujte svá přání a potřeby a předem si projděte prostor, pokud můžete. K dispozici je široká škála možností a je jen na vás, abyste se rozhodli pro ideální sdílený pracovní prostor. Může se jednat o běžnou sdílenou kancelář, s profesionální asistencí s kompletními službami, nebo dokonce jednoduše o coworkingovou kavárnu.

Buďte ohleduplní k ostatním

Pokud uvažujete o tom, že se stanete součástí spolupracujících kancelářských prostor, měli byste být schopni procházet různorodým prostředím.Budete pracovat společně s lidmi různých identit, přesvědčení, původu, zaměstnání atd. ve vzdálených pracovních prostorech. Je nesmírně důležité, abyste se ke všem chovali s respektem a pracovali na dosažení rovnoprávného prostředí nejen ve svém pracovním, ale i každodenním životě. Je to důležitý krok k tomu, abyste se skutečně stali členem vaší coworkingové komunity.

Nastavte strukturu a rutinu

Každodenní chození do kanceláře by mohlo zdát se produktivní, ale nebude to nic znamenat, pokud do toho skutečně nevložíte práci. Nastavení jasné struktury a udržení rutiny jsou klíčové body pro udržení produktivity ve sdílené kanceláři. Bez ohledu na to, jak moc se bavíte s ostatními pracovníky, měli byste se o to stále snažit udržujte se v obchodním myšlení.

Navštěvujte coworkingové komunitní akce

Jak jsme zmínili výše, být součástí coworkingové komunity má mnoho jedinečných výhod, jednou z nich je, že potkáte spoustu lidí s podobnými zájmy, jako máte vy. Rozšiřování svého kruhu tímto způsobem vás k tomu může podnítit účastnit se networkingových akcí.Coworkingové akce mohou být velmi užitečné pro další rozvoj vaší kariéry. Můžete upevnit svá pouta s nově vzniklou komunitou, sdílet tipy a triky z oboru, rozšířit si obzory, zvýšit svou komunikaci v úsilí o spolupráci, získat potenciální spolupracovníky-klienty; a co je nejdůležitější, bavte se při tom všem!

Využijte sílu sítí

Hlavním uchazečem o výhody coworkingových prostorů je nepochybně schopnost networkingu. Měli byste to využít jakýmkoli způsobem. Přátelské jednání je skvělým začátkem k rozmachu vašeho podnikání.Nestyď se představit své služby lidem, o kterých si myslíte, že by mohli mít zájem. I když s vámi osobně nepotřebují spolupracovat, mohou vás doporučit ostatním, což vás nakonec může vést k získání dalších klientů.

Investujte do správného vybavení

Existuje mnoho nástrojů, které mohou umocnit již existující výhody coworkingových prostor. Vzhledem k tomu, že ušetříte spoustu peněz za nájem a vybavení, bude mnohem snazší navýšit rozpočet na správné vybavení. Výběr správného vybavení je na vás a vašich kancelářských prostorech. Ty mohou být pro individuální použití (jako jsou sluchátka s potlačením hluku, dodatečné nabíjecí kabely, monitory) nebo zakoupené pro sdílení se svými spolupracovníky (reproduktor, kávovar atd.).

Neváhejte vyhledat a nabídnout pomoc

Je to přímo v názvu: spolu-práce – nemusíte vždy dělat všechno sami! Jakmile se skutečně stanete součástí coworkingové komunity, měli byste být schopni nabízejí i očekávají pomoc od jiných profesionálů pracujících na dálku ve vašem okruhu. Zpočátku může být těžké požádat o pomoc, ale jakmile si na to zvyknete, budete ohromeni silou, kterou může týmová práce přinést. Podobně byste měli být aktivní součástí komunity a nabízet pomoc, kdykoli můžete. To znamená, že se také musíte seznámit se svými spolupracovníky a zajímat se o jejich podnikání.

Prozkoumejte, co daný prostor nabízí

A nakonec se snažte co nejvíce využívat výhod coworkingových prostorů. Mezi těmi, které jsme uvedli, musí být nějaké výhody, které vás vyzdvihují. Při jejich vychutnávání zkuste prozkoumat, co dalšího prostor nabízí. Možná narazíte na věci, které vás dříve nenapadly.

 

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *