Breaking News

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity Ruul, aby si popovídali o jejich cestě, vítáme Hismaldy Santos, sólovou komunitu a specialistu na obsah se sídlem ve Španělsku. Stejně jako mnoho dalších samostatných podnikatelů má Hismaldy mnoho strun od žurnalistiky a kurátorství obsahu až po správu komunity a digitální design. Ponořte se do inspirativního dialogu o přechodu z 9 do 5 na sólovou práci, přestěhování do jiné země, kde můžete začít nový život. a roli, kterou hraje autonomie.

Jsme velmi vděční, že vás máme Talentové rozhovory, Hismaldy. Mohl bys našim čtenářům trochu představit sebe a svou tvorbu?

Děkuji, že jste mi dali příležitost zde sdílet svůj příběh. Ahoj! Jak jste zmínil, jmenuji se Hismaldy (můj dědeček byl velmi kreativní, stejně jako já). Pocházím z Dominikánské republiky a již třetím rokem žiji v Madridu. Považuji se za velmi obětavého člověka, který má chuť přispět. Baví mě umění, zajímá mě kino a fotografie. Miluji také knihy, zejména klasickou literaturu, což mě inspirovalo k tomu, abych se stal novinářem.

Jak jste se dostali k tvorbě obsahu, správě komunity a správě sociálních sítí? Co vás na těchto oborech nadchlo?

Schopnosti, které jsem nabyl studiem žurnalistiky, jsem chtěl zvrátit a přizpůsobit je požadavkům trhu. Po absolvování jsem šel rovnou do call centra. Jednoho dne jsem si řekl: “Hismaldy, chodil jsi na vysokou školu 4 roky, abys se na něco připravil!” Když jsem se rozhodl odpovědět na svůj vlastní budíček, začal jsem do hloubky studovat digitální marketing a mohl jsem se dotknout každé z oblastí, které souvisí s vývojem obsahu. Když jsem se zapsal do komunitního managementu, našel jsem také způsob, jak spojit své předchozí zkušenosti v oblasti zákaznických služeb a uplatnit je v oblasti digitálního marketingu.

Autonomie, tedy kontrola nad tím, jak a kdy pracujete, je důležitá pro většinu kreativních profesionálů. Je to i váš případ a přispělo to k vašemu rozhodnutí věnovat se sólové tvorbě?

Absolutně. vždy jsem měl sólo dělnická mentalita od velmi mladého věku. Tato vnitřní touha mě tlačila k větší autonomii, jak jsem profesně rostl. Pak jsem se vyrovnal s fakty: Většinu času jsem přišel na pracoviště s vlastním vybavením a vždy, když mě najímali, raději jsem ho používal, protože byl modernější nebo se lépe hodil k mému stylu práce. Nalezení autonomie mi pomohlo rozšířit mé služby a obohatit mé portfolio.

READ ALSO:  Jak dostat zaplaceno jako freelancer v 6 krocích v roce 2022

Jaká část sólového talentu vás baví nejvíc?

To, co mě baví nejvíc – a promiňte, jestli trochu dostanu klišé na tomto – je mít svobodu žít, kdekoli chci, se spolehlivým zdrojem příjmu abych se finančně podpořil. Být sólovým talentem také otevírá okno, když jsou dveře zavřené. Alespoň to mám já. Například, když byl celý svět uzavřen kvůli pandemii, mohl jsem spolupracovat se společnostmi, o kterých jsem jen snil, protože musely outsourcovat marketingové služby.

Zmínil jste, že se momentálně nacházíte ve Španělsku, ale pocházíte z Dominikánské republiky. Jaké faktory hrály roli ve vašem rozhodnutí přestěhovat se do jiné země?

Být expatem jsem měl na mysli od velmi mladého věku, což je v mém případě poněkud překvapivé, protože jsem měl doma všechny možné komodity (včetně skvělého počasí po celý rok) a dobrou práci v podniku. Jedním z hlavních faktorů bylo… Musel jsem. Ano, v roce 2019 jsem vyhrál stipendium na studium v ​​zahraničí ve Španělsku. Druhým bylo vyslechnutí úspěšného příběhu od kolegy (Drey, pokud jsi to někdy četl, děkuji!) o tom, jak se sem dostal, sdílel své dobré vibrace a poukazující na to, jak se politika vůči imigrantům nadobro mění. V neposlední řadě byla analýza některých dalších faktů: Byl jsem mladý, svobodný, bez dětí. Měl jsem tu čest myslet jen na sebe a na rizika, která jsem mohl podstoupit.

Potýkal jste se s nějakými těžkostmi během vašeho přesunu do Španělska nebo po něm?

Myslím, že během života se musíme naučit, jak zvládat těžké časy. Stěhování do zahraničí rozhodně přineslo určité problémy, zvláště během -19. Zpočátku to bylo o pochopení jiného systému a kultury, ale pak… Jak si dokážete představit, to se stalo nepodstatným. Musel jsem se naučit fungovat ve zmrzlé ekonomice. Svět. Měl jsem následující poznatky: pokud jsme všichni ve stejné situaci, pak bych se mohl ucházet o pozice v Madridu i mimo něj. Což mi umožnilo najít si stálou práci během uzamčení a dále, když jsme se mohli přestěhovat do země. Byla to docela cesta, ale baví mě to s těmi hrboly a tak.

READ ALSO:  Podpora náboženské rozmanitosti na pracovišti

Jak se vám zdá Španělsko z hlediska právních předpisů kolem sólové práce, daní a digitálního nomádství?

Na rozdíl od jiných zemí to považuji za velmi otevřené. Samozřejmě se ještě potřebuji seznámit s mnoha předpisy ve věci. Na základě mých zkušeností je zde přístupné udržovat životní styl digitálních nomádů.

Zdá se, že trend digitálního nomádství se každým dnem prosazuje. I když je svobodné cestování po světě při řízení vašeho podnikání lákavé, jsme si jisti, že s tímto životním stylem musí být spojeny určité potíže. Jaké jsou vaše návrhy nezávislým pracovníkům, kteří zvažují přesídlení do jiné země?

Přemýšlení o usazení v jiné zemi s sebou nese několik kroků, které jsem – upřímně řečeno – neuplatnil v pořádku nebo vůbec. (A já jsem stále tady! Takže to zvládnete i vy). Je důležité provést minimální průzkum kultury venkova, dostupných služeb a toho, kolik toho v průměru potřebujete k udržení svého životního stylu. Přijďte připraveni s a spořicí fond.To bych taky poradil pokud již máte portfolio důvěryhodných klientů, nenechte je odejít. Bude to samozřejmě vyžadovat organizaci a péči o své plány a úkoly, ale je možné toho dosáhnout. V neposlední řadě vsaďte na své přednosti a budete moci získat nové klientykousek po kousku.

Kdy jste poprvé začali používat Ruul? Můžete nám říci, jak používání platformy pracovních technologií typu vše v jednom pomáhá vašemu samostatnému podnikání?

Začal jsem používat Ruul na základě odkazu na jiné sólové talenty, takže sláva vašemu marketingu! Protože jste v ústech komunity nezávislých pracovníků. Překvapilo mě, jak je služba dostupná a jak snadno funguje. Pokud jde o poskytování osobních údajů a bankovního účtu, musím přiznat, že jsem stále trochu staromódní, ale protože to bylo tak dobře doporučené a praktické, rozhodl jsem se Ruulovi vyzkoušet.Byla to láska na první pohled (nebo použít). Pro mě to byl nástroj, který mi umožnil pokračovat ve své práci bez komplikací a ujistil mě, že většina mých příjmů půjde na mě.

Myslíte si, že být součástí komunity má pro freelancery výhody? Kromě networkingu, jaké byly případy, kdy jste hledali pomoc od svých kolegů sólových profesionálů?

Požádal jsem o pomoc, když jsem se cítil ohromen. Být sólo profesionálem pro mě mohlo být vyčerpávající, když mým cílem bylo dosáhnout stejné stability, jakou jsem měl se svou prací od 9 do 5. V určitém okamžiku si uvědomíte, že stabilita pochází z vás samotných. Stejně jako všichni ostatní mi také velmi vyhovují některé aspekty autonomie a jsou zde další, které si musím ještě osvojit. Téměř všechny mají co do činění s administrativními a finančními úkoly. Jsem také velmi spolupracující a empatický. Chápu, že každý má priority, těžit je být užitečný pro mou komunitu, takže když se na mě lidé obrátí s prosbou o radu, vím, jak věci odložit a pomoci. Jako samostatný pracovník jsem si uvědomil, že toto je cesta mnoha a že pravděpodobně každý dotaz už má řešení. Například byly chvíle, kdy jsem měl pocit, že stojím u zdi: Myslel jsem si, že budu muset přestat být součástí projektu, protože společnost nemá způsob, jak mi zaplatit. Zeptal jsem se svých kolegů, jak spravují své platby, a oni mě představili Ruulovi.

READ ALSO:  Oceňte svou práci na volné noze: 4 modely a tipy

Co by podle vás měli lidé zvážit, než začnou pracovat na volné noze a vybudují si sólo podnikání?

Myslím, že jednou z nejdůležitějších věcí je, abyste si stanovili jasné limity. Pokud jste si zvolili cestu sólo podnikání, je to získat kvalitu života, ne ji ztratit.Je také důležité uznat a oslavit své úspěchy, bez ohledu na to, jak malé si myslíte, že jsou. Vím, že v životě každého freelancera existuje fáze, ve které musíte vyvážit svou tradiční práci a koncerty na volné noze zároveň. Zjistěte, kdy je vaše sólo podnikání stabilní a běží samo, abyste získali svobodu.

Děkujeme za vaše neocenitelné poznatky. Kde vás a vaši práci mohou Ruulers najít online?

Můžete navštívit můj profil na LinkedIn a vidět něco z mé práce digitálního designéra na Behance.

Staňte se naším hostem Talent Talks

Doufáme, že se vám náš rozhovor s Hismaldy líbil – bylo to pro nás jistě potěšením. Jak byste chtěli být uvedeni na příštím Talent Talku? Pokud se vám to zdá vzrušující, jednoduše nám napište a představte sebe a svou práci. Spolupracujme a nechme váš hlas slyšet od ostatních talentů a globálních organizací sledujících blog Ruul.

About admin

Check Also

Nejlepší fakturační postupy pro nezávislé pracovníky, aby dostali zaplaceno včas

Nejlepší fakturační postupy pro nezávislé pracovníky, aby dostali zaplaceno včas

Jakkoli nepříjemné to může být, každý nezávislý pracovník ví, proč je fakturace důležitá a stěžejní …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *