Breaking News

Stát se digitálním nomádem: Průvodce pro začátečníky

Možná jste nedávno dokončili vysokou školu a chcete začít objevovat svět digitálních nomádů nebo již mnoho let pracujete v kanceláři na plný úvazek a nyní chcete udělat ten obrovský krok a jít po životním stylu digitálních nomádů a hledat lepší autonomie a osobní svoboda. Existuje mnoho důvodů, proč se lidé rozhodli přijmout digitální a vzdálenou práci a stát se odborníky na cestování. Někteří lidé to dělají, aby měli vyšší stupeň samostatnost a flexibilitujiní to dělají, aby mohli pracovat na dálku a dosáhnout mobility. Ať už jsou vaše důvody jakékoli, je jisté, že život pracujícího nomáda s sebou nese různé výhody a také některé výzvy.

Co je digitální nomád?

Můžeme vás slyšet říkat: ale co je digitální nomád? A co je důležitější, jak se stát digitálním nomádem? Podle slovníku Merriam-Webster jsou digitální nomádi nezávislí odborníci, kteří místo toho, aby zůstali na pevném místě, vykonávají své odborné činnosti, zatímco jsou na cestách.Některé studie naznačují, že od roku 2019 do roku 2020 se počet profesionálů, kteří přijali nomádský život zvýšené o 50 %! I když se budoucnost nomádského života a práce na dálku zdá jasná a prosperující, možná by bylo dobré se krátce podívat na kroky, jak se stát součástí globální komunity digitálních nomádů.

Je pro vás nomádský životní styl vhodný?

Možná se ptáte, zda se hodíte pro nomádský životní styl nebo ne. I když je to otázka bez přímé odpovědi, existují určité výhody a nevýhody, které můžete posoudit, než se rozhodnete, jak je pro vás nomádský životní styl vhodný. Na jedné straně nomádský životní styl přichází s jistou mírou svobody, kterou nemusíte zažít. méně mobilní způsob života, je to skvělý způsob, jak zažít nové kultury a vidět části světa, které jste neviděli, a konečně je jasné, že to není nudný způsob života! Výzvy, kterým můžete čelit, když se budete věnovat kočovný životní styl může být nejistota, finanční úzkost, promeškání důležitých dat a událostí přátel a rodinných příslušníků. Než začnete budovat nomádský způsob života, zeptejte se sami sebe, zda se na vás tyto výhody a nevýhody vztahují a jaké další výhody a výzvy může nomádský způsob života představovat.

READ ALSO:  Chytrý, rychlý a elegantní: Seznamte se s novým řídicím panelem Ruul

Jak se stát digitálním nomádem

Život na volné noze je jistě pro mnohé z nás lákavý. Ale stejně jako každá dlouhodobá a udržitelná kariéra vyžaduje sólovou práci a práci na volné noze pečlivé plánování. Musíte provést několik předběžných kroků, které se v budoucnu stanou základem vašeho života digitálního nomáda. Než se vydáte ven a začnete žít jako nezávislý sólový talent, zde jsou první kroky, které je třeba udělat:

 • Osvěžte a rozšiřte svou sadu dovedností
 • Vytvořte různorodou síť
 • Najděte a udržujte si pevnou základnu klientů
 • Naplánujte si rozpočet a své finance
 • Získejte dobré zdravotní pojištění
 • Myslete na cíl své cesty a dosáhněte tam dopředu
 • Hledejte slevy na cestování
 • Mějte plán B
  • Vyleštěte a rozšiřte své dovednosti

   Existuje mnoho kariérních cest a několik způsobů, jak se stát digitálním nomádem. Existují však některé dovednosti a profese, které jsou v dnešní době o něco populárnější než jiné. Některé z dovedností a profesí, které jsou v dnešní době na volném trhu velmi žádané, jsou:

   • Účetnictví a vedení účetnictví
   • Grafický design
   • Tvorba webových stránek
   • Programování a vývoj softwaru
   • Další dovednosti související s IT
   • Copywriting
   • Překlad
   • Marketing
    • Zvládnutí tvrdých dovedností a technických schopností je pouze jednou dimenzí problému. Druhým je mít dobré měkké dovednosti, jako jsou komunikační dovednosti, dovednosti při řešení problémů, schopnosti zvládat stres, týmové dovednosti a adaptabilita na dynamické situace.

     Vytvořte různorodou síť

     Samostatní pracovníci, kteří jsou v oboru noví, musí pochopit, jak důležité jsou sítě. Založení a různorodá síť, která je bohatá jak na kvalitu, tak na kvantitu je zásadní. Lidé v naší síti se mohou skládat z jiných nezávislých pracovníků, vedoucích týmů jiných organizací a bývalých i současných klientů. Vyhledávejte online akce zaměřené na budování komunity, networkingové akce a další odborné aktivity zaměřené na profesionální potřeby nezávislých pracovníků a digitálních nomádů. Můžete se také připojit tváří v tvář aktivitám pořádaným tam, kde sídlíte, jejichž cílem je sblížit ostatní digitální nomády.

     Najděte a pečujte o pevnou zákaznickou základnu

     Úspěšné a prosperující samostatné podnikání spočívá na dva hlavní pilíře: síť kolegů a základna klientů. Solidní a stálí klienti nám pomáhají udržovat přiměřený peněžní tok a dobré množství konzistentních projektů a koncertů. Svou klientskou základnu můžete začít vytvářet navštěvováním online aktivit a pracovních tarifů. Další možností je požádat své předchozí klienty, aby vás odkázali na jiné klienty. Netřeba dodávat, že vždy můžete dát ostatním nezávislým pracovníkům a digitálním nomádům vědět, že máte zájem o více klientů a více práce.

     Dobře si naplánujte rozpočet a finance

     Jako nový digitální nomád možná budete chtít změnit své místo a začít provádět své profesionální operace z jiného místa. Zde je důležité mít na paměti, že některé země a destinace jsou pro digitální nomády obzvláště atraktivní kvůli životnímu stylu, který nabízejí, nebo cenové dostupnosti zboží a služeb. Pokud se rozhodnete přestěhovat do zámoří a začít řešit své projekty ze zahraničí, don Nezapomeňte využít univerzální finance a funkce dodržování předpisů Ruul.

     Získejte rozsáhlé zdravotní pojištění

     Pokud se plánujete přestěhovat do destinace, kde nejste chráněni oficiálním zdravotnickým systémem vámi zvolené destinace, je volba zdravotního pojištění digitálního nomáda jednou z nejmoudřejších věcí, kterou můžete udělat. Naštěstí existují poskytovatelé zdravotního a cestovního pojištění se službami speciálně přizpůsobenými pojistným potřebám digitálních nomádů a nezávislých pracovníků, jako je náš partner Pojištění Nomádi. Nezapomeňte se podívat na jejich průvodce pokrytím, abyste prozkoumali své možnosti pro různé okolnosti a potřeby. nejlepší na tom je, Pravítka získají exkluzivní slevu 10 %.! Zaregistrujte se a mějte oči otevřené pro naše zpravodaje, abyste mohli dostávat podrobnosti.

     Prozkoumejte svůj cíl cesty dopředu

     Bez ohledu na to, jak globalizovaný je dnešní svět, výběr destinace stále závisí na několika faktorech. Jedním z nejdůležitějších faktorů je proveditelnost dlouhodobého bydlení v cizí lokalitě, aniž byste museli probírat hromady papírování. Při plánování vaší cesty by bylo dobré projít si nejdostupnější a nejpřátelštější země, které nabízejí nomádská víza.

     Dávejte si pozor na slevy na cestování

     Jsou letenky drahé a celkové náklady na dopravu vysoké? Pokud je to váš případ, možná budete chtít hledat dostupnější možnosti a slevy. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob cestování nemusí být ten nejdostupnější.Mějte své možnosti široké a neváhejte hledat ty nejlepší nabídky. Snížením nákladů na dopravu nakonec ušetříte víc, než si myslíte.

     Mějte záchrannou síť a záložní plány

     Mějte na paměti, že stabilita vašeho podnikání na volné noze a výzvy, kterým vaše projekty čelí, nemusí záviset pouze na vašem osobním úsilí, ale také na celkové situaci na trhu a globálních incidentech. vnější okolnosti, nezapomeňte mít záchrannou síť nebo záložní plán. Váš plán zálohování může zahrnovat vaše úspory, jiné zdroje příjmů nebo podpora vašich blízkých.

     Máte zájem stát se digitálním nomádem?

     Život digitálního nomáda je odměňující a zároveň náročný. Stát se digitálním nomádem znamená, že budete mít větší svoboda spojená s větší osobní odpovědností.Jako sólo talent můžete mít udržitelnou kariéru na volné noze tím, že získáte některé požadované dovednosti a rozšíříte své měkké dovednosti, budete mít silnou a různorodou síť, vytvoříte a udržíte si solidní klientskou základnu, osvojíte si své plánovací schopnosti a necháte si upravit zdravotní pojištění na míru. pro digitální nomády. Možná také budete chtít zvážit nejvhodnější a ke nomádům nejpřátelštější destinace a mít vždy plán B pro období těžkostí a nejistoty. Bez ohledu na to, kam vás vaše cesta digitálního nomádství zavede, Ruul je tu, aby vám pomohl bezpečně a hladce provést vaše sólo. práce. Sledujte náš blog, kde najdete nejrůznější tipy, triky a nástroje, které digitální nomád může na své cestě potřebovat!

READ ALSO:  Proč kosmetické značky preferují tyto barvy log?

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *