Breaking News

Řešení s izolací při práci na dálku

Nelze popřít, že práce na dálku tu zůstane, ale to neznamená, že nepřichází s vlastními výzvami. Nejobtížnějším aspektem může být řešení osamělosti při práci z domova. Péče o své duševní zdraví v izolaci během práce na dálku může znít jako skutečná výzva. Naštěstí existují způsoby, jak snadno pomoci překonat izolaci práce na dálku. Pokračujte ve čtení, abyste se o něm dozvěděli více a prohlédli si náš obsáhlý seznam užitečných návrhů.

Proč je „izolace práce z domova“ problémem?

Izolace práce na dálku se od pandemie -19 neustále stává větším problémem. Lidé uvíznutí ve svých domovech vedlo k tomu, že se lidé cítili odcizení společnosti více než kdy předtím. Tyto pocity izolace jsou přímo spojeny s vážnými problémy duševního zdraví, jako je deprese a úzkost. Společnosti najímající pracovníky na dálku si to také uvědomují. Aktivní podpora lepšího duševního zdraví na pracovišti je prvním krokem k vyřešení tohoto problému. Kromě problémů s duševním zdravím může mít práce z domova i další účinky. Naznačuje to výzkum z roku 2021, který zveřejnila APA Izolace práce na dálku výrazně snižuje výkon zaměstnancůa vede k menší mezipodniková solidarita v práci kvůli špatné komunikaci. Tento negativní vliv na produktivitu společnosti je dalším problémem, který dokazuje, proč je tento problém tak důležitý.

Jak překonat izolaci při práci na dálku

Ve srovnání s mnoha výhodami práce na dálku (správa vlastních hodin, možnost trávit více času doma, méně dojíždění, snižování nákladů na kancelářské prostory atd.) lze pocit osamělosti při práci z domova rozhodně překonat. Zde je několik našich praktických tipů, jak překonat izolaci při práci na dálku:

Komunikujte a komunikujte se svými spolupracovníky

Mezilidská komunikace je nejdůležitější součástí překonání pocitu osamělosti. Chcete-li kompenzovat skutečnost, že se pravidelně nescházíte v kanceláři, snažte se využívat efektivní nástroje týmové komunikace a co nejvíce plánovat pravidelné hovory. Zatímco mluvení o práci může mít do určité míry pozitivní účinek, měli byste také buďte proaktivní při hledání nepracovního kontaktu se svými spolupracovníky. Společenské setkání mimo pracovní kontext může usnadnit hovořit o osobních problémech, jako jsou pocity izolace na dálku. Snažte se pravidelně kontrolovat členy svého týmu, zda se jim daří dobře, a neváhejte nabídnout svou podporu. Pokud jde o sólové talenty, kteří nemají tým, se kterým by se mohli stýkat, můžete zkusit najít komunity a skupiny specifické pro dané odvětví online. Pravidelné schůzky (osobní nebo jiné) s kolegy, kteří rozumí vašim pracovním problémům, vám rozhodně pomohou cítit se méně osamělí. Můžete s nimi dokonce organizovat pracovní setkání v coworkingovém prostoru a užít si změnu tempa ve své každodenní práci.

READ ALSO:  Jak rozvíjet podnikatelské myšlení

Objevte lepší nástroje pro vzdálenou spolupráci

Zejména poté, co jste si na ně zvykli, může být většina nástrojů pro online komunikaci a spolupráci příliš rychle příliš nudná. Zkusit najít různé nástroje, díky kterým bude týmová komunikace zábavnější a poutavější namísto. Změna navyklých virtuálních nastavení může být skvělý způsob, jak okořenit pracovní den a představit nový prvek. Pro kreativní a zábavný způsob komunikace na dálku doporučujeme našeho partnera Kosy. S Kosy máte komplexní řešení pro pořádání vzdálených setkání, brainstormingu a spolupráci na jednom místě – a to zcela zdarma! Podívejte se na jejich webové stránky a zjistěte, jak mohou pomoci Ruulers, jako jste vy.

Proměňte flexibilitu ve výhodu

Kromě toho, že podniknete kroky ke zrušení izolace práce na dálku, můžete se o to také pokusit rozpoznat a internalizovat jeho výhody také. Práce na dálku znamená:

 • Mít autonomii nad svým pracovním rozvrhem,
 • Neztrácet čas dojížděním,
 • Umět vytvořit pohodlný pracovní prostor,
 • Být nezávislý na místě,
  • což zase znamená mít více času na socializaci s blízkými, relaxaci a krátké dovolené. Práce v jakémkoli modelu může být někdy zdrcující, ale pamatujte a zkuste využít svobody, kterou vám práce na dálku poskytuje.

   Jednou týdně si vyberte jiné pracovní místo

   Neustálá práce ze stejného místa ve vaší domácí kanceláři se může rychle stát monotónní. Místo toho to zkuste pracovat jednou za čas z jiného místa. Může to být dům vašeho přítele, knihovna, kavárna nebo dokonce park (pokud je samozřejmě pěkné počasí). Změnou své rutiny a odchodem ven pro změnu vám může pomoci cítit se více propojeni se společností, a to může pomoci vaší izolaci při práci na dálku více, než si možná myslíte. Pokud vám to pomůže, ale z dlouhodobého hlediska vám to nestačí, můžete dokonce uvažovat o tom, že byste se stali digitálním nomádem a během práce cestovali do různých zemí. Možnosti pro nomády jsou téměř nekonečné!

   Vyzkoušejte coworkingové prostory

   V souvislosti s předchozím bodem můžete zkusit využívající coworkingové prostory pokud každodenní práce z domova není pro vás. Tyto prostory obsahují všechny nezbytné součásti „kancelářského pocitu“, který hledáte, a jedinečné možnosti socializace. Coworkingové prostory jsou nově vznikající a oblíbenou volbou pracovního prostoru pro vytvoření lepší rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Můžete prozkoumat místní coworkingové prostory nebo zkusit založit vlastní s důvěryhodnými spolupracovníky ve vašem oboru. Jen se ujistěte, že najdete možnost, která vyhovuje vašim potřebám a dokáže vaši práci co nejlépe přizpůsobit.

   Naplánujte si svůj volný čas na socializaci

   Když lidé berou time management jako sólo pracovníky, může být oddělování pracovního a osobního času obtížné, což může rozhodně posílit pocit vzdálené pracovní izolace. Pokud máte pocit, že s tím máte potíže, zkuste to konkrétně vyčlenění volného času na socializaci. Vědomé úsilí organizovat aktivity se svými blízkými a začlenit je do svého rozvrhu, i když to vypadá divně, může znamenat velký rozdíl.

   Neváhejte vyhledat odbornou podporu

   V neposlední řadě byste měli nikdy neváhejte oslovit odbornou pomoc. Stigma kolem duševního zdraví, zejména na pracovišti, kde si lidé mohou myslet, že z nich tyto problémy dělají „špatné zaměstnance“, rozhodně posiluje pocity izolace a úzkosti. Pokud máte pocit, že se vážně potýkáte, je nezbytné vyhledat pomoc. Terapie může být nezbytnou součástí něčího podpůrného systému a ověřit některá dilemata, se kterými se snažíte bojovat sami. A pokud máte stále pocit, že vaše pocity izolace práce na dálku jsou někdy příliš destruktivní, můžete udělat kompromis a místo toho zkusit pokročit s hybridními pracovními možnostmi.

   Vědět, co je pro vás nejlepší

   Práce na dálku, i když je jistě velmi výhodná, má také své vlastní výzvy – a řešení osamělosti pramenící z izolace rozhodně patří mezi největší z nich. Je důležité si uvědomit, že pracovní svět je nyní mnohem rozmanitější a nabízí mnoho možností, jak vyhovět vašim potřebám. Můžete filtrovat úlohy, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, nebo jednoduše požádat o změny na vašem pracovišti.

READ ALSO:  8 tipů pro sólové talenty, aby zůstali zdraví a šťastní

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *