Breaking News

Řešení mikroagresí v práci

Mikroagrese jsou nešťastnou realitou, se kterou jsou všechny menšinové skupiny nuceny každodenně bojovat. A negativní dopad mikroagresí, zejména na pracovišti, může být extrémně dlouhodobý a pro vaše zaměstnance škodlivý. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak můžete mikroagresi na pracovišti lépe pochopit, řešit a eliminovat.

Co jsou mikroagrese?

Oxford Learner’s Dictionary definuje „mikroagresi“ jako „čin nebo poznámku, která diskriminuje jednoho nebo více členů menšinové skupiny, ať už záměrně nebo omylem“. Jak slovo napovídá, mikroagrese jsou „mikro“ činy, což znamená, že jsou malé. To je důvod, proč byli dlouhou dobu považováni za neškodné. Měli bychom si však uvědomit, že přesto mohou způsobit mnoho škod, což vede ke zhoršení duševního zdraví a pocitu bezpečí na pracovišti. Jako výsledek, normalizace mikroagresí jen způsobí, že se problém časem zvětší.

Odkud mikroagrese skutečně pocházejí

Když jsou o svém chování konfrontováni menšinami, pachatelé mikroagresí to často odepisují jako vtip, nedorozumění nebo malý komentář, který byl nepřiměřený. Ale co jsou ve skutečnosti zač a pocházejí ze špatného místa? Stereotypizace je považována za jednu z hlavních příčin mikroagrese. Tyto stereotypy ze své podstaty napomáhají šíření předpoklady a přesvědčení, které zařazují menšiny do škatulek. I když jsou zdánlivě neškodní, také udržují myšlenku, že takoví by měli být všichni členové této skupiny. Úhledným kategorizací těchto skupin, to dehumanizuje lidi z uvedených skupin a redukuje je na jejich předpojaté stereotypy. Další příčinou může být obyčejná neznalost. Někteří lidé nevědí (nebo alespoň tvrdí, že nevědí) o bojích menšinových skupin a mohou dělat necitlivé komentáře, aniž by se nad tím zamysleli. Řešením je vychovávat každého k tomu, aby byl otevřenější a citlivější vůči menšinovým skupinám.

Typy mikroagresí

V každodenním životě se setkáváme s mnoha různými typy mikroagresí. Můžeme je rozdělit do těchto tří skupin:

READ ALSO:  Vše o líbánkové fázi v nové práci

Verbální mikroagrese: Používání hanlivých nebo necitlivých frází, činění diskriminačních výroků vůči menšinovým skupinám.

Behaviorální mikroagrese: Jednat způsobem, který vyjadřuje diskriminaci a necitlivost, tj. mimika, odmítavé chování, připisování různých vlastností a vlastností různým skupinám atp.

Environmentální mikroagrese: Existence objektů (jako jsou přizpůsobené vlajky, které reprezentují škodlivé ideologie), které aktivně přispívají k diskriminaci a k ​​tomu, že se určité menšinové skupiny necítí bezpečně. Tento typ mikroagrese se také výrazně snižuje při práci na dálku, ale stále může dát najevo svou přítomnost v jiných částech života.

V mnoha různých ohledech jdou tyto tři typy mikroagresí ruku v ruce, protože všechny jsou obvykle výsledkem většího, systémového problému. Odstranění zaujatosti by mělo být pro každého prioritou číslo jedna, aby se pomohlo v boji proti tomuto společnému problému.

Příklady mikroagresí v práci

Rozpoznat mikroagrese a mluvit o nich na pracovišti může být obtížné. Abychom vám pomohli lépe se seznámit s rozsahem problému, uvádíme několik běžných mikroagresí, se kterými se můžete v práci setkat:

Nenamáhat se naučit se správně vyslovovat cizí jména,

Záměrné používání nesprávných zájmen pro transgender osoby,

Zesměšňovat něčí přízvuk nebo jeho kulturu,

Podkopávání úspěchů povyšováním („Jsi opravdu chytrý na X“, „Jsi opravdu aktivní pro někoho, kdo je zdravotně postižený“ atd.),

Neustálé vyrušování a rozhovory s lidmi během schůzek a společenských prostředí (zvláště běžné u žen na pracovišti),

Používání vět jako „Mluvíš opravdu dobře anglicky“, „Kde jsi opravdu z?” mluvit o rasovém nebo národnostním pozadí lidí,

Ptát se lidí na něco pouze kvůli stereotypům, které se jich týkají (tj. požádat asijského spolupracovníka o pomoc s matematikou jen proto, že je Asiat, gay spolupracovníka o módní radu za předpokladu, že všichni gayové se zajímají o módu atd.)

Projevování „barvosleposti“, což je specifický typ nevědomosti vůči prominentním rasovým problémům (Velmi často; „Nevidím rasu“),

READ ALSO:  Řešení s izolací při práci na dálku

Popírání nebo odmítání identity (například: tvrzení o biualitě „nebýt věcí“, problémy duševního zdraví a neurodiverzita jsou „jen lenost“),

Vyhýbání se mluvení o otázkách rasového pohlaví atd. i když jsou relevantní a nezbytné,

Ignorovat varování menšin o tom, co je pro ně urážlivé, a neměnit chování.

Co mohou zaměstnavatelé udělat pro vytvoření inkluzivnějšího pracovního prostoru

Podle nedávného výzkumu se pouze 3 % černošských profesionálů cítila bezpečně při návratu do kanceláře, protože „práce na dálku je chránila před mikroagresí“. To vyžaduje, aby zaměstnavatelé vytvořili inkluzivnější pracoviště, aby chránili všechny identity v rámci své organizace. Zde je několik způsobů, jak řešit a bojovat proti mikroagresi na pracovišti:

Podporujte začlenění

Pokud vaše pracovní postupy nejsou inkluzivní a spravedlivé vůči všem identitám, automaticky systematicky diskriminujete méně privilegované. Místo toho byste měli mít a nediskriminační náborový proces zajistit inkluzi na pracovišti. Jako doplněk k tomu by mělo být i vaše pracoviště přizpůsobení různým identitám. Například poskytování komunikačních alternativ pro neslyšící nebo nedoslýchavé jednotlivce, zvýšená dostupnost vaší kanceláře pro vozíčkáře, přechod na hybridní model pro poskytování alternativ atd. jsou věci, na které se můžete (a měli byste) podívat. Pokud se vaši zaměstnanci budou cítit pochopeni a vyjít jim vstříc, budou se cítit mnohem bezpečněji a povedou mnohem lépe.

Poskytujte školení proti zaujatosti a rozmanitosti

Možná nejdůležitějším krokem ke zlepšení je implementace vaší společnosti trénink mikroagrese na pracovišti. To by mělo být povinné pro každého ve vaší firmě (včetně manažerských rolí) a propagovat anti-bias výhled s důrazem na citlivost, podporu a spojenectví. I když nejde o úplné řešení, školení diverzity bude velkým krokem k tomu, abyste věděli, jak rozpoznat mikroagresi, varovat před ní a odvrátit se od ní.

Uplatňovat přísnou politiku nediskriminace

V neposlední řadě je třeba zavést přísnou politiku nediskriminace a obtěžování. Rozhodování o preventivní opatření a co dělat poté, je nesmírně důležité. Můžete také provést oficiální průzkum a poradit se s právníky, aby vaše zásady byly co nejlépe použitelné.

READ ALSO:  Užitečné techniky pro zvýšení produktivity pro sólové talenty

Dělat svou část

Mikroagrese, navzdory tomu, co jejich název napovídá, mají silné a dlouhodobé účinky. Abychom zvýšili inkluzivitu a podpořili pracovní prostředí, které je bezpečné pro každého, všichni bychom měli aktivně bojovat proti mikroagresi na pracovišti tím, že podnikneme nezbytné kroky. Ruul můžete použít k podpoře řešení vzdálené práce typu vše v jednom a pomozte svým zaměstnancům umožnit práci odkudkoli. Sledujte Ruul Blog pro další aktualizace a novinky o moderní pracovní kultuře.

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *