Breaking News

Psaní na volné noze: Mýty vs. realita

Noste pyžamo každý den. Buďte svým vlastním šéfem. Pracujte kdykoli a jak chcete. Pracujte na projektech, které vás zajímají. Pravděpodobně jste slyšeli o některých nebo všech těchto „výhodách“ psaní na volné noze. Je v nich určitá přitažlivost, takže není překvapivé, že počet nezávislých spisovatelů roste. Ale psaní na volné noze není pro každého. Někomu to připadá tak snadné, ale pravdou je, že psaní na volné noze, stejně jako většina typů na volné noze, není vždy nejjednodušší kariérní cesta. Než tedy budete uvažovat o vytváření obsahu výměnou za peníze, oddělme čtyři běžné mýty od reality.

Mýtus č. 1: Každý může být spisovatelem na volné noze

Mnoho lidí si myslí, že umí psát, ale ne všichni tito lidé to umí dobře. Je to proto, že psaní na volné noze přesahuje schopnost psaní. Jedná se o balíček, který přichází s písemnou a obchodní stranou. Musíte být schopni zvládnout obojí. Na základní úrovni musíte vědět, jak spojovat slova a spojovat body. Potřebujete však také spoustu dalších věcí – od profesionality, spolehlivosti a dobré komunikace po dobré výzkumné dovednosti, skvělé plánování a poskytování hodnoty. Musíte jít nad rámec uvádění slov na obrazovku. Budete také potřebovat odolnost. Vybudování úspěšné kariéry vyžaduje čas, takže budete potřebovat vytrvalost, abyste mohli pokračovat, i když byste raději dělali cokoli jiného, ​​než shánět práci nebo jednat s obtížnými klienty.

Mýtus č. 2: Mohu si vydělat spoustu peněz při práci odkudkoli

I když je možné jako spisovatel na volné noze vydělat slušné peníze, není to jednoduché. Psaní na volné noze má nízké překážky vstupu, takže většinou budete soutěžit se stovkami tisíc dalších, dokonce s miliony. Jedním z nejlepších způsobů, jak si vydělat slušný příjem, je přikázat vyšší sazby. Tyto sazby však můžete ovládat pouze tehdy, pokud si budete budovat svou pověst poskytováním dobrých služeb, marketingem svých dovedností, budováním silného portfolia, rozšiřováním sítě a získáváním doporučení. Jednoduše řečeno, vydělávat dobré peníze je možné, ale budete muset nabídnout odborné znalosti, zkušenosti, jedinečné poznatky nebo kombinaci všech tří. Mějte na paměti, že jako spisovatel na volné noze musíte mít finanční rezervu. Stejně jako v zaměstnání na plný úvazek, kde může být vaše práce ukončena, mohou se přidávat práce na volné noze, pak se všechny prostě zastaví a projdete obdobím hladomoru. Většina spisovatelů na volné noze, včetně těch úspěšných, si tím v určité fázi své kariéry prošla. Takže když je vše v pořádku, nezapomeňte nastavit vyrovnávací paměť, která vám pomůže proplouvat obdobími, kdy je těžké sehnat práci.

READ ALSO:  Tipy pro produktivnější vzdálené schůzky

Mýtus č. 3: Moje práce a zkušenosti budou mluvit samy za sebe

Postavte něco dobrého a oni přijdou za vámi. No ano. Ale většina nezávislých pracovníků se chce obejít bez stavební části. Vaše předchozí práce vám pomůže zajistit si práci, ale stejně jako u jiných podniků, budování vaší autority a reputace vyžaduje čas a úsilí. Než za vás bude mluvit vaše práce a zkušenosti, musíte se umět prosadit. Některé dobré způsoby, jak navázat spojení a přilákat klienty, zahrnují nabízení práce, provozování příchozího marketingu, budování silného profilu na LinkedIn a žádosti o doporučení od stávajících klientů. Budete si také muset vyvinout talent pro sledování potenciálních zákazníků a být neúnavní. Někdy se věci dějí a lidé jsou zaneprázdněni, pokud lidem nepřipomenete, že jste tam, můžete se propadnout.

Mýtus č. 4: Potřebuji si koupit kurz psaní na volné noze, abych se naučil podrobnosti o budování úspěšné kariéry

Mnoho lidí se na začátku své spisovatelské kariéry nechá vtáhnout do kurzů psaní. Příběhy o tom, jak snadné je psaní na volné noze, a sliby, že rychle uděláte prvních 1 000 dolarů nebo že se k vám klienti nahrnou do 7 dnů, zní úžasně, ale mějte se na pozoru. Některé kurzy zlepší vaše psaní a kariéru, žádné otázky. Příliš mnoho kurzů psaní na volné noze je však dobré pouze pro dvě věci – poskytují malou nebo žádnou hodnotu a plní kapsy jejich tvůrců. Pokud se rozhodnete koupit kurz, proveďte nejprve průzkum. Nenaleťte na marketingové triky nebo vznešené sliby vysokých výdělků. Může to být klišé, ale pokud to zní příliš dobře, než aby to byla pravda, pak to pravděpodobně je. K dispozici je spousta dobrých, ale bezplatných zdrojů, včetně bezplatných kurzů tvorby obsahu a skupin na sociálních sítích, které vás provedou vším, co potřebujete k úspěchu. Problém je v tom, že někteří lidé jsou příliš líní dělat si vlastní výzkum; chtějí, aby jim někdo dal všechna řešení. Skutečností však je, že každá kariéra psaní na volné noze je jedinečná, a přestože se od ostatních hodně naučíte, některé z vašich nejlepších lekcí pocházejí z osobních zkušeností. Pokud si nemůžete udělat čas na výzkum, psaní na volné noze pravděpodobně stejně není pro vás. Koneckonců, dobré výzkumné dovednosti jsou součástí dobrého spisovatele.

READ ALSO:  Top 8 podcastů pro webové vývojáře

Vstup do světa psaní na volné noze

Psaní na volné noze je jako každé podnikání. Je to často složité a vyžaduje úsilí, sebeanalýzu a zdokonalení dovedností. Nečekejte žádné skvělé výsledky s minimálním úsilím. Existuje něco, co by vám mohlo pomoci dosáhnout značného pokroku – nikam dolů. Budování vaší autority a reputace v konkrétním výklenku nebo v několika výklencích je skvělý způsob, jak přilákat klienty, kteří si vaší práce váží. Stále můžete vydělávat peníze jako generalista, ale ve většině případů to bude často vyžadovat spoustu zkušeností a spojení. Na druhou stranu, pokud se specializujete, máte vyšší šanci na lukrativnější koncerty, aniž byste museli mít v oboru mnoho let. Logika je jednoduchá. Všeobecná zaměstnání mají tendenci přitahovat mnoho nezávislých pracovníků, z nichž někteří mohou skutečně dělat svou práci dobře. Velký počet nezávislých pracovníků často výrazně převyšuje poptávku a snižuje sazby. Nakonec je těžší požadovat vyšší sazby, protože většina klientů nakonec volí levnější spisovatele, kteří práci dokážou udělat. To platí zejména proto, že psaní obsahu je jednou z nejoblíbenějších a nejrychleji rostoucích profesí na volné noze. Když se zaměříte na konkrétní výklenek nebo soubor dovedností, můžete zúžit konkurenci, vyčnívat z davu a účtovat si svou hodnotu. . Existují různé způsoby, jak se vyčlenit, například podle odvětví nebo podle typu obsahu. Najděte, co vám vyhovuje, dejte si práci a vytvořte si úspěšnou kariéru spisovatele na volné noze.

About admin

Check Also

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Ať už jste zkušený freelancer, který se ve hře pohybuje roky nebo teprve začínáte, vždy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *