Breaking News

Průvodce přežitím rodičů z domova

Práce na dálku tu zůstane a vyžaduje úpravy pro nové a jedinečné výzvy. To platí zejména pro práci od rodičů z domova, kteří současně přebírají roli pečovatele a pracovníka a musí vyvažovat dvě povinnosti pod jednou střechou. pro zvládnutí potenciálních problémů, jako jsou vnitřní rozptýlení, absence osobního pracoviště a problémy s řízením času a rozdělením úkolů. Zde je rychlý průvodce přežitím s užitečnými tipy pro rodiče, kteří pracují z domova.

Práce z domova rodiče je konečný průvodce přežitím

Tradiční pracovní uspořádání umožnilo lidem přepínat mezi kancelářským a domácím životem. Zejména pro rodiče, kteří pracují z domova s ​​mladšími dětmi, batolaty a novorozenci, mohou být požadavky na péči ve stejném prostoru, kde pracují, zahlcující. vypořádat se s problémy práce rodičů z domova.

Vytvořte si flexibilní rutinu

Prvotní akce je k udržovat denní strukturu jak to bylo typickým zvykem většiny rodičů, kteří chodili domů z práce a naopak. Kromě výhod, jako je znalost a pořádek, vám flexibilní harmonogram poskytne solidní plán jak pro vaši práci, tak pro péči o vaše děti. Za druhé, vymyslete týdenní rozvrh, který se může měnit a neočekávané zablokování ve vaší rutině. Taková flexibilní rutina vám pomůže udělat si čas a prostor na jiné povinnosti, než je práce a péče o děti.

Plánujte schůzky moudře

Už jste někdy slyšeli o rčení „Nepracuj tvrdě, pracuj chytře? žertujeme, jsme si jisti, že chytré plánování schůzek vám zachrání život. Někdy se vám může zdát, že musíte být produktivní každou minutu každého dne. Skutečností je, že se musíte ujistit, přestávky a volný čas znovu popadnout dech a připravit se na restart. Vzhledem k tomu, že rodiče samoživitelé, kteří pracují z domova, mohou postrádat potřebnou podporu a pomoc navíc, myslíme si, že je to zvláště užitečný tip pro vás, pokud jste jedním z nich.

READ ALSO:  Jak získat konkurenční výhodu náborem mezinárodních talentů

Poznejte své mentální a fyzické energetické vzorce

Je pravda, že někteří pracující rodiče vykonávali svou profesi z domova již před -19, ale přesto je docela nová realita, že nyní musí takto pracovat větší počet rodičů. Nečekané situace prověřují naši psychickou i fyzickou odolnost. Proto je důležité znát své vzorce mentální a fyzické energie, abyste mohli podle toho uspořádat své rodičovské povinnosti a své profesní povinnosti. Během dne se snažte věnovat více pozornosti obdobím a intervalům, kdy se cítíte vyčerpaný, energický nebo produktivní. Pak zjistěte, zda se jedná o jednorázovou věc nebo pravidelný vzorec. Když budete vědět, jak se vaše mysl a tělo chovají v určitou dobu během běžného dne, pomůže vám to lépe plánovat události.

Stanovte si priority

Jako rodič znáte potřeby svých dětí lépe než kdokoli jiný a jako profesionál pravděpodobně dokážete určit důležité a nedůležité věci na vašem seznamu úkolů. Není třeba spěchat z jednoho úkolu do druhého, protože se v postupu zcela ztratíte. Zhodnoťte své priority podle množství času, který máte, a stanovení priorit. Ale jak byste očekávali, i kompetentní rodiče pracující z domova mohou mít někdy těžké stanovit priority. Takže i když jste na začátku nakloněni neúspěchu, nemějte pocit, že upřednostňování musí dopadnout špatně. Cvičení dělá to lepší stejně jako všechno.

Oddělte své role

Jednou z hlavních překážek práce rodičů z domova je, že hranici mezi vaším profesním a osobním životem hrozí nebezpečí eroze. Kdybyste chodili na své pracoviště každý den, bylo by snazší nenechat se rozptylovat kvůli domácím pochůzkám a dětem neustále pobíhajícím po domě. Navíc by bylo jednodušší nechat pracovní záležitosti v kanceláři kvůli oddělení míst. Pro rodiče, kteří jsou ochotni to zkusit, existuje řešení. Můžeš mít oddělené oblasti obytného prostoru a pracovního prostoru u vás doma. Jako nová kancelář vám může posloužit například prázdná místnost, která se už věky nepoužívá, nebo sklad, který jste plánovali navždy zrekonstruovat. Zvláště když oba rodiče pracují z domova, může být vyhrazený pracovní prostor nezbytný pro schůzky a soustředění.

READ ALSO:  8 tipů, jak předejít bolestem zad a šíje při práci z domova

Naplánujte si předem, co můžete

Navzdory skutečnosti, že moderní život je v neustálém přílivu a odlivu měnících se situací, neznamená to, že si nemůžete nic naplánovat předem a zcela jít s proudem. Plánování zábavných aktivit pro vaše děti, když jste vy práce udělá značnou změnu ve vašem životě. Podobně vám pomůže zorganizovat nějaké relaxační večerní nebo víkendové rituály, jako je filmový večer s partnerem nebo přáteli nebo víkendový útěk do klidné destinace. dobít baterky.

Zaměřte se na pozitiva

Navzdory specifickým útrapám a výzvám, s nimiž se rodiče pracující z domova setkávají, má to všechno své pozitivní stránky. Bez ohledu na pandemii mnoho rodičů raději pracuje z domova, aby měli autonomii nad tím, jak vyvažují různé aspekty svého života. Ať už nemusí procházet mučivým provozem a davem dojíždění, nebo příležitostí trávit více času s rodinou členů, být včas na společenských akcích nebo se nemuset smířit s tím, co se vám v kanceláři nelíbilo, zaměřit se na pozitiva reality práce z domova je pro vaše duševní a fyzické zdraví mnohem lepší, než neustále vidět negativy.

Využijte technologie ve svůj prospěch

Nevěřte dystopické fikci, která říká, že technologie je váš nepřítel! Za těchto okolností jsou některé technologie, jako jsou užitečné aplikace, vaším přítelem. V závislosti na vašich potřebách můžete těžit z různých aplikací aplikace na cvičení jako MoovBuddy vám může pomoci zůstat aktivní, zdravý a ve formějiní jako Headspace vám mohou pomoci udržet si čistý stav mysli prostřednictvím různých meditační praktiky.

Šampion dobrá komunikace

Nemůžeme dostatečně zdůraznit důležitost tohoto bodu. Navázáním dobré a efektivní komunikace se svými kolegy, přáteli a rodinnými příslušníky se vyhnete mnoha problémům způsobeným nedostatkem komunikace. nesmlouvatelné hranice mezi vámi a ostatními lidmi nejen zlepší váš vztah s nimi, ale také zlepší celkovou kvalitu vašeho života. Vaše neobchodovatelné mohou být založeny na vašem cíle v životě, hodnoty a zlatá pravidla. Jakmile se rozhodnete, kde chcete ve svém životě najít další lidi, nemělo by být tak složité komunikovat tyto hodnoty se svými kolegy a blízkými. Předpokládejme, že čas, který trávíte se svou širší rodinou, je pro vás velmi důležitý. Můžete se pak zablokovat, řekněme každý pátek večer, a trávit čas s nimi. Podobně, pokud máte pocit, že na firemních akcích pro společenský život záleží, můžete upravit svůj rozvrh podle toho. Dejte lidem vědět co své limity a očekávání aby se vyhnuli frustraci.

READ ALSO:  10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Buďte na sebe opatrní a požádejte o pomoc

Řím nebyl postaven za jeden den. Je v pořádku, když na začátku nezvládáte více věcí najednou a jste osamělý rodič pracující z domova nebo pracující rodiče. Vždy můžete požádat o pomoc své přátele, kolegy, rodinné příslušníky, profesionály a netřeba říkat svého partnera. Získání pomoci vám ulehčí práci a sníží množství vašeho stresu, což vám umožní zachovat pozitivní přístup vůči svým dětem a kolegům na delší dobu.

Méně starostí o práci a více času s rodinou

Ve společnosti Ruul se snažíme umožnit každému, aby si řídil svůj život a kariéru podle svých vlastních podmínek a podle svých nejlepších schopností. Začněte s našimi komplexními pracovními řešeními, která vám zjednoduší pracovní cyklus, nebudete se starat o práci a získáte více prostoru pro sebe a svou rodinu.

About admin

Check Also

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Ať už jste zkušený freelancer, který se ve hře pohybuje roky nebo teprve začínáte, vždy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *