Breaking News

Proč jsem začal s vedlejším spěchem jako grafik

Žiji v Amsterdamu a posledních deset let pracuji jako umělecký ředitel v předních reklamních agenturách. V posledních několika letech jsem chtěl také zahájit kariéru na volné noze, protože jsem si chtěl přivydělat. Odborníci říkají, že nejlepší freelanceři se zabývají svou prací, jako by vedli firmu. Není to jen dobrý nápad pro každého. Pro mě bylo lepší volbou udržet si pravidelný příjem a vydělat si nějaké peníze z vedlejších shonů. Dovolte mi přejít přímo k mému uvažování a vysvětlit, proč dělám na volné noze jako vedlejší koncert.

Proč miluji freelancing?

Práce na volné noze může být náročná, ale práce na volné noze je skvělý způsob, jak vydělat peníze, pokud s tím budete zacházet jako s prací a pokud se ekonomice daří. Rád si vybírám koncerty a projekty, se kterými chci pracovat, a je dobrý pocit, že si vydělávám peníze navíc, abych mohl investovat do budoucnosti. Když jsem vyrůstal, byl freelancer někdo, kdo neměl práci. Dnes už není freelancing o hledání způsobu, jak se obejít. Mnoho podniků se stále spoléhá na nezávislé pracovníky, kteří za ně něco dělají. Pokud získali nové zákazníky a oni musí provést práci rychle nebo pokud mají příliš mnoho práce, přivedou nezávislé pracovníky. Být na volné noze není snadný úkol. Nejen, že musím být kreativní, ale také musím plnit různé role a mít jiné dovednosti. Být na volné noze znamená, že musíte být uměleckým ředitelem a klientským manažerem. Musíte používat kritické myšlení, kreativní myšlení a naslouchání. V projektu musíte rozpoznat podstatné detaily. Musíte také stanovit termíny a vést projekty. Tyto role vytvářejí různé výzvy v řízení klientů.

Musím být umělecký ředitel a klientský manažer

K práci na volné noze musíte přistupovat jako k práci. Musíte vložit hodiny a nemůžete každé ráno surfovat, ačkoli je to sen každého. Se zaměstnáními obvykle získáte čas na velké přestávky, ale na volné noze je to 247. Měli byste přemýšlet o způsobech, jak zlepšit zkušenost klienta nebo vyřešit problém, kterému čelí, protože klienti s vámi nikdy nebudou chtít pracovat, pokud nejste přidanou hodnotu. To, že při své práci zastávám různé role, mě profesně hodně rozvíjí.

V dnešní době je snazší být na volné noze kvůli technologii

Kdybych byl před deseti lety na volné noze, pravděpodobně by některé povinnosti, jako je vedení účetnictví, budování vztahů s klienty, komunikace se členy týmu, sledování projektů a úkolů, byly časově náročné. Právě teď mi platformy a nástroje pro každý opakující se úkol poskytují více času soustředit se na svou práci. Nástroje a platformy mi pomáhají využívat čas efektivněji. Díky platformám a nástrojům na volné noze, jako jsou Ruul, Trello, Slack a tak dále, jsem nyní lépe vybaven pro správu svých financí, rozpočtování a řízení času. Je tedy pro mě snazší přepínat mezi svými dvěma rolemi agenturního zaměstnance a uměleckého ředitele na volné noze.

Moje pravidelná práce mi pomohla oslovit možné klienty

Jedním z nejlepších způsobů, jak mít dvě kariéry, je, že si navzájem pomáhají růst. Moje běžná kariéra v agentuře mi pomáhá najít klienty na volné noze a moje kariéra na volné noze mi umožňuje diverzifikovat své portfolio jako umělecký ředitel. Můžete se podívat na moje portfolio

READ ALSO:  Práce se smíšenými týmy: Výhody a osvědčené postupy

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *