Breaking News

Přechod z plného úvazku na volnou nohu

Buď jako administrativní pracovník, který momentálně pracuje na plný úvazek na dálku, nebo jako příležitostný nezávislý pracovník, který již začal pracovat na volné noze a pracovat s klienty, si možná kladete otázku, zda by přechod z plného úvazku na práci na volné noze nebyl dobrý nápad. Stát se na volné noze má mnoho výhod od získání plné autonomie nad svou pracovní zátěží a umístěním, po lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a příležitosti k novým zkušenostem. Pandemie koronaviru upevnila myšlenku, že práce na dálku je možná a více než vítána pro skvělé nabídka pracovní síly. Mnoho společností nyní působí mimo své sídlo a zaměstnanci pracují z domova. Pracovní rutina 9-to-5 je zpochybňována velkou většinou zaměstnanců, kteří dosud pracovali na plný úvazek. V tomto bodě obratu bílé límečky přirozeně mění zvyky a přebývají na alternativách.

Jak přejít z práce na plný úvazek do práce na volné noze

S myšlenkou přechodu na mysli přichází další otázka: Jaké kroky musíte podniknout, abyste se úspěšně umístili na trhu jako freelancer na plný úvazek? Jak se člověk připraví na volnou nohu poté, co pracuje na plný úvazek jako zaměstnanec? Pojďme se podívat na to 5 tipů, jak přejít z plného úvazku k samostatné výdělečné činnosti:

Proveďte předběžný průzkum

Než půjdete do centra pozornosti a oslovíte své potenciální klienty, měli byste něco udělat výzkum o tom, jak se profesionálové ve vaší oblasti odbornosti představují a propagují. Platformy nabízející volné pracovní pozice a budování mostů mezi podniky s nezávislými pracovníky vám mohou pomoci porozumět tomu, co dělají vaši kolegové, a také to, co firmy hledají. Procházením vaší profesní oblasti na tržištích můžete získat odhad průměrného rozpočtu, čas a úsilí věnované konkrétním online pracovním pozicím. Podívejte se, co jsou ostatní „nabídky“ nebo citace abyste měli základní představu o tom, jak vypadá realistická a aktuální hodinová sazba. Buďte připraveni na to, že budete překvapeni, jak rušný trh je. Ve vaší specializaci bude soutěžit tolik úspěšných freelancerů. Nenechte se tím odradit od postupu vpřed. Podívejte se, zda můžete přinést novinku podporovanou autentičnost vašeho pozadí. Myslete na to, co vás žene vpřed. Vaše kombinované dovednosti, rodný jazyk nebo znalost místního trhu mohou odlišit váš životopis na volné noze.

READ ALSO:  Jak správně začlenit freelancery

Začněte experimentovat, než opustíte svou práci

Přechod z práce na plný úvazek do práce na volné noze jako hlavního zdroje příjmu může být namáhavý. A to i v případě, že jste si na projektech na volné noze vydělali raz dva a znáte freelancing ekosystém. Ujistěte se, že nespálíte mosty, než se přesvědčíte, že se můžete úspěšně udržet jako freelancer. Můžete to zkusit měsíční svit; jinými slovy, hledání projektů na volné noze jako vedlejšího podnikání, protože jste stále smluvní zaměstnanec. Než tak učiníte, ujistěte se, že vedlejší obchodní operace neporušuje podmínky vaší smlouvy se zaměstnavatelem. Pracovat na dvou pracovních místech současně bude náročné. Abyste předešli vyčerpání, vyhraďte si pro začátek jen pár hodin v nepracovní dny. Postupně si rozvrhněte rozvrh na volné noze na celý týden, abyste zjistili míru flexibility, kterou můžete vydržet. Ale pamatujte, že svou práci na volné noze nenosíte do firemního pracovního prostoru!

Vybudujte si svou osobní značku a rozšiřte ji

Online přítomnost není jen tipem pro freelancery – v dnešním světě je nutné vybudovat úspěšnou značku. Nezávislí pracovníci mají někdy tendenci si myslet, že k vybudování značky je třeba založit společnost. Ve skutečnosti tomu tak není. Měli byste plánovat strategii obsahového marketingu pro svou malou firmu. Na vaší image záleží, i když nevlastníte žádnou společnost. Když přejdete z práce na plný úvazek k práci na volné noze, bude marketing a branding spadat do vaší odpovědnosti. Profesionální portrétní obrázek, logo a portfolio jsou podstatnými aktivy pro váš nový profil na online tržišti. Kromě toho můžete zlepšit svou viditelnost nastavením webové stránky pro svůj online obchod a několik dalších účty na sociálních sítích. Dobře vedený Profil na LinkedIn nebo an Instagramová stránka vám také může pomoci najít klienty. Jakmile budou vaše profily připraveny, můžete je propojit napříč platformami. Poté si můžete vybudovat své publikum tím, že oznámíte svou novou profesi kolegům, přátelům a rodině, a začnete vytvářet sítě.

READ ALSO:  10 nápadů na podnikání na volné noze, abyste mohli začít ještě dnes

Přemýšlejte o zdravotním pojištění a důchodovém plánu

Odchod do důchodu se může zdát příliš daleko. Pokud si však přejete dlouhodobou kariéru na volné noze, stojí za to zamyslet se nad svými osobními financemi. V závislosti na tom, kde se nacházíte, můžete najít různé modely důchodů nabízené vaší vládou. Pokud chcete jít na své úspory sami, můžete si založit a soukromé schéma s vaší bankou. Váš penzijní balíček tak nebude v rozporu s vašimi zaměstnaneckými výhodami, když budete pokračovat ve své kancelářské kariéře. V pracovním shonu někdy přehlížíme priority související se zdravím. Kromě toho si jako budoucí nezávislý pracovník můžete klást otázku, proč byste potřebovali pojištění, pokud si své standardy bezpečnosti práce stanovíte sami. Pandemie nám však všem připomněla, že zdravotní krizové situace jsou na prvním místě ve všech aspektech života. Práce na plný úvazek na volné noze znamená, že ty sám jsi svým vlastním šéfem. Buďte tedy k sobě štědří a poskytněte si to, co potřebujete pro své blaho. Ne vše je v našich rukou. Je lepší být napřed před každou smůlou, která vás může potkat.

Nastavte si pracovní prostor

Produktivní pracovní prostředí vyžaduje a elegantní uspořádání kanceláře. Pokud budete pracovat z domova, zařiďte si uspořádaný stůl a nějaký úložný prostor, i když nemůžete ušetřit celou místnost. Ujistěte se, že máte veškeré příslušenství pro práci z domova, jako je ergonomická židle, dobré osvětlení, papírenské potřeby a elektronické vybavení. Při přechodu z práce na plný úvazek na práci na volné noze neohrožujte standardy svého pracovního prostoru. Pokud jste typ člověka, který produkuje lépe a inspiruje se interakcí, coworkingové prostory mohou být vaší věcí. Zde si můžete užívat výhod kávy, wi-fi, zasedacích místností a společnosti mnoha dalších profesionálů, jako jste vy.

READ ALSO:  Jak jednat s náročnými klienty na volné noze

Od práce na plný úvazek až po práci na volné noze, řiďte svou kariéru podle svých vlastních podmínek

Ať už uvažujete o posunu v kariéře nebo o přechodu ze zaměstnání na plný úvazek na volné noze, Ruul je tu, aby vám na této cestě pomohl. Sledujte náš blog, kde najdete tipy a návody, jak řídit svou kariéru podle vlastních podmínek. Spojte se s námi na LinkedIn a Instagram, abyste byli informováni o nejnovějších zprávách a osvědčených postupech.

About admin

Check Also

Asynchronní práce: Výhody a osvědčené postupy

Asynchronní práce: Výhody a osvědčené postupy

Zejména s rychlým nárůstem práce na dálku, asynchronní pracovní uspořádání jsou stále populárnější. Ve srovnání …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *