“Jak si kultura kanceláří více zvykne na práci na dálku, posune se paradigma k práci na dálku jako k novému normálu.” Podívejte se na nezávislou profesionální cestu Brittnee, která začala v Silicon Valley, pokračovala v New Yorku a skončila v Thajsku.
Představte se nám a řekněte nám něco o své práci.
Ahoj! Jsem Brittnee Bondová. Vyrostl jsem poblíž Silicon Valley v Kalifornii a vždy jsem miloval budování společností, cestování a posilování postavení žen. Vystudoval jsem právo duševního vlastnictví na univerzitě a šest let jsem pracoval v právnických firmách v USA (naposledy jsem žil a pracoval v New Yorku), ale vždy jsem toužil po cestování. Pomáhám zakládat a budovat prostory pro coworking a coliving po celém světě a žili pět let mimo USA. Miluji budování komunity a vždy spouštím sítě digitálních nomádů po celém světě, když cestuji po různých místech. Thajsko je moje domovská základna, a tak jsem založil Chiang Mai Entrepreneurship Association se svou nejlepší kamarádkou Lily Bruns, abychom shromáždili a spojili thajské a zahraniční podnikatele. Spolupracujeme také s vládou na spuštění víza Nomad pro Thajsko, abychom zde digitálním nomádům poskytli jasný status a legální způsob, jak dlouhodobě žít a pracovat v Thajsku. Také zahajujeme a provozujeme start-up bootcampy pro postgraduální studenty na Chiang Mai University, protože věříme, že je zodpovědností vybudovat místní startupový ekosystém pomocí nástrojů, které máme k dispozici, a sdílet znalosti, kdekoli je to možné. Udělal jsem spoustu obchodní poradenství pro společnosti, které přecházejí své týmy na práci na dálku a trávím spoustu volného času věnováním se ženám podnikatelkám. Spustila jsem a rozšířila vedlejší projekt manažerů podnikání pro ženy-podnikatelky, který se rozrůstá do sítě silného podnikatelského ekosystému pro ženy-podnikatelky po celém světě. Můj web najdete zde. Na svém Youtube kanálu také vždy natáčím různá dobrodružství o svém životě.
Proč jste se rozhodl stát se zastáncem ekosystému na volné noze? Jaký byl důvod, proč jste začali samostatně podnikat a pracovat? Nasměroval vaše rozhodnutí k nějaké památné události a rád byste o ní řekl Ruulersovi?
Vždy jsem měl pocit, že každý by měl mít ze své podstaty právo pracovat na dálku. Jsme ve 4. průmyslové revoluci, ale naše styly řízení stále uvízly ve 3. průmyslové revoluci, kdy lidé pracovali v továrnách a bylo potřeba je sledovat, aby získali co největší výkon. Během šesti let práce v advokátních kancelářích jsem vždy dobrovolně jsem odvedl práci navíc a pomohl IT lidem nastavit systémy, abychom se mohli posunout směrem k úplnému cloudovému prostředí a přitom stále v rámci zákonných hranic; rozluštit to pro mě byla zábavná hádanka a konečným výsledkem bylo, že jsem v roce 2014 začal pracovat na dálku z pláže v Kostarice pro svou advokátní kancelář. Velkým okamžikem pro mě bylo opustit své náboženství, rozvést se a rozhodnout se, že půjdu žít na plný úvazek v zahraničí a jít si za svými sny. Neměl jsem co ztratit, protože jsem začínal úplně od začátku. Celý příběh je zde. Nevěděl jsem, co jsou digitální nomádi, ale rozhodně jsem cítil potřebu komunity, protože jsem byl jediný, kdo pracoval na dálku v mém malém surfařském městečku. Začal jsem pracovat na projektech coliving, protože jsem chtěl pro sebe a ostatní vytvořit prostor, kde budu mít komunitu a zdroje pro úspěšnou práci na dálku (mal jsem mnoho neúspěšných pokusů najít stabilní wifi umístění po celé Střední Americe).
Jaké jsou největší výzvy nezávislosti na pracovním místě a jak tyto výzvy řešíte?
Myslím, že mezi největší výzvy patří nalezení solidní pracovní rutiny, cvičení, cestování a společenského života. Většina z nás vyrůstá ve velmi strukturovaných prostředích a mít tolik svobody v plánování může být ohromující až do bodu, kdy se staneme neproduktivní. A pokaždé, když se dostanu do nové země, musím začít znovu a vybojovat si rutinu znovu. Způsob, jakým to řeším, je: Nejproduktivnější čas na práci pro mě je od probuzení do 14:00. Takže moje ranní rutina je: deník, jóga, meditace, běhání před 9:00 a práce do 14:00, pak oběd a pak dokončím vše, co je potřeba udělat, prozkoumám město a večer se pobavím s přáteli. nejdůležitější věci udělané jako první (emocionální a fyzická péče o sebe + moje práce), než udělám cokoliv jiného, a zbytek dne se cítím skvěle s vědomím, že jsem se postaral o to, co potřebuji.
Procestoval jste více než 50 zemí. Které je vaše oblíbené místo pro práci?
Moje oblíbená místa na práci jsou v tomto pořadí: Koh Phangan, Lisabon, Berlín, Kapské Město, Bali, Rio, Chiang Mai.
Vzhledem k tomu, že práce na dálku je mezi společnostmi a nezávislými profesionály stále běžnější, jaký to podle vás ovlivní budoucnost pracoviště? Jaká jsou vaše očekávání nebo předpovědi modelů práce na dálku?
Myslím si, že stále více společností si uvědomí režijní náklady na zdroje, na kterých mohou ušetřit tím, že budou částečně nebo zcela vzdálené společnosti, a přemění své týmy jako takové. Viděl jsem modely používané v Google, kde se 3 samostatné týmy střídají v jednom kancelářském prostoru tak, že se každý střídá v práci na dálku během stanovených dnů v týdnu, plně využívá prostor a poskytuje zaměstnancům flexibilnější rovnováhu mezi pracovním životem. Také vidím, že většina společností ne mít skutečně na výběr, zda umožní svým týmům pracovat na dálku, protože v současnosti je na většině míst práce v kanceláři zdravotní problém. Jakmile si kultura kanceláří více zvykne na práci na dálku, posune se paradigma k práci na dálku jako k novému normálu.
Jaký je váš denní režim? Můžete se o to s námi podělit v několika bodech? (Můžete zahrnout jakoukoli aktivitu, která strukturuje váš den kromě práce, a zmínit svá oblíbená jídla a nápoje, které jsou pro vás nezbytné)
6:30 probuzení: deník a meditace7:00: běh, jóga a plavání v oceánu (když jsem doma na Koh Phanganu) 8:30: káva bez kofeinu, ovesné vločky a čtení9:00 – 14:00: práce s časté přestávky a spousta ovoce a ořechů a kokosů jako svačiny západ slunce na pláži s přáteli; tančit a objevovat dobrodružství v kterékoli zemi, ve které jsem