Breaking News

Oceňte svou práci na volné noze: 4 modely a tipy

Může být těžké určit svou hodinovou sazbu jako nezávislý pracovník, zvláště pokud se do tohoto odvětví teprve dostáváte. Jako výsledek, většina nezávislých pracovníků se dopouští chyby v podhodnocení nebo nadhodnocení své práce čas od času. Podle studie University of Toronto z roku 2021 více než 55 % nezávislých pracovníků pevně věří, že jsou za svou práci spravedlivě placeni. Pokud se také ptáte: „Kolik si mám účtovat za své služby?“, pak jste na správném místě. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o hlavních faktorech, které do toho vstupují výpočet vaší ceny na volné nozea projděte si naše 4 různé metody, jak ocenit vaši práci na volné noze.

Co je třeba vzít v úvahu při výpočtu sazeb

Stanovení cen pro vaše nezávislé pracovníky může být skutečnou výzvou. Má potenciál vyvolat velkou finanční úzkost a způsobit, že se budete ve své práci cítit nejistě. Jak tedy nezávislí pracovníci skutečně počítají svůj příjem a jak efektivně určují denní sazbu na volné noze? Zde jsou některé z nejdůležitějších věcí, které je třeba vzít v úvahu při výpočtu ceny vaší práce na volné noze:

Náklady a daň

Jako nezávislý pracovník to s největší pravděpodobností budete mít mnoho dalších výdajů, které jdou na podporu vaší sólové pracovní kariéry. Vaše míra práce by měla zahrnovat všechny tyto investice, které do své značky investujete, jako jsou peníze, které utratíte za reklamu a marketing, připojení k internetu, hostování vašich osobních webových stránek, veškeré náklady na služby nebo předplatné atd. Další věc, kterou je třeba zohlednit cena na volné noze jsou vaše daně. Rozlišujte mezi svým zdanitelným a nezdanitelným příjmem, podívejte se na specifika placení daní v místě vašeho bydliště a podle toho si vypočítejte své sazby.

Dostupné pracovní dny

Zatímco uvažujete o tom, jak určit svou hodinovou sazbu, dalším aspektem je váš dostupné pracovní dny v roce. Vaše cena za hodinu by měla být schopna pokrýt všechny výdaje za dny, kdy budete vyřizovat svou zúčtovatelnou pracovní zátěž. Snažte se být rozumní a pamatuj, že jsi lidská bytost když počítáte svou dostupnost. Pravidelné přestávky a přiměřené množství dnů dovolené jsou nezbytné pro ochranu vašeho duševního zdraví na volné noze. Důležité je také ponechání prostoru pro případné nepřítomnosti, jako jsou například sick days.

READ ALSO:  Daně na volné noze v USA – průvodce od A do Z

Minimální přijatelná sazba (MAR)

MAR znamená „minimální přijatelná sazba“, což znamená minimální částku, za kterou budete ochotni pracovat. Pro ty z vás, kteří si kladou otázku: „Jaká by měla být hodinová sazba za práci na volné noze pro začátečníky?“, nastavení MAR by bylo skvělým výchozím bodem. Výpočet ziskové marže by samozřejmě neměl znamenat, že byste měli být spokojeni s prací pro své MAR. Berte to jako nejmenší možné množství, které budete potřebovat, abyste pokryli své životní a pracovní náklady, a vždy miřte nad něj.

Odvětvové tržní sazby

Zatímco na téma jak ocenit práci na volné noze, sledování sazeb ve vašem oboru je nutností. Nalezení základu pro to, kolik lidí ve vašem oboru nebo ve vašem výklenku požadují, je skvělý způsob, jak se nepodceňovat. Kromě toho, že můžete sami prozkoumat současný trh, existuje online mnoho webových stránek s kalkulačkou sazeb pro nezávislé pracovníky, které obvykle zahrnují průměr trhu. úroveň. Zde je malý seznam, který jsme připravili, abychom vám pomohli nastartovat váš výzkum hodinové sazby (mějte na paměti, že náš výzkum je převážně v USA):

Profese

Hodinová sazba

Textař

25 dolarů

Autor obsahu

18 dolarů

Grafik

19-40 dolarů

(v závislosti na senioritě)

Webový programátor

21 dolarů

web Developer

23 dolarů

Softwarový inženýr

36 – 63 $

(v závislosti na senioritě)

Editor videa

35 dolarů

(pro začátečníky)

Účetní

30 – 44 $

Poplatky z prodlení

Když vaši klienti nedodržují smluvenou lhůtu pro platby, měli byste to udělat vy mít politika poplatků z prodlení abyste nahradili ztracený čas a úsilí. Pokud budete mít tuto zásadu ve své smlouvě, také prokážete, že svou kariéru na volné noze myslíte vážně.

READ ALSO:  Jak řešit fakturační spory jako nezávislý pracovník

Jak ocenit svou práci na volné noze: 4 různé cenové modely

Existují čtyři hlavní modely, které je třeba vzít v úvahu, když se rozhodujete, jak si stanovit cenu jako nezávislý pracovník. Tyto jsou:

 • časová cena
 • projektová cena
 • oceňování založené na hodnotě
 • ceny založené na konkurenci
  • Projděte si popisy každého z nich a rozhodněte se, který cenový model pro nezávislé pracovníky vám nejlépe vyhovuje.

   Ceny podle času

   Ceny založené na čase jsou možná nejznámější mezi cenovými modely nezávislých pracovníků. V tomto modelu určíte hodinová sazba (nebo, i když zřídka, denní sazba) a jsou kompenzovány za přesnou dobu, po kterou pracujete. Existuje mnoho metod, které můžete použít k výpočtu této hodnoty, jako je použití nástrojů pro sledování času. Přestože se jedná o velmi oblíbený cenový model při určování vaší ceny na volné noze, je obvykle není preferován mezi zkušenými nezávislými pracovníky. Důvodů je několik:

  1. Vyžaduje to velmi pečlivé sledování času, což může být destruktivní do té míry, že to ovlivní efektivitu vaší práce.
  2. Snižuje to hodnotu vaší odbornosti, protože rychlá práce sníží váš zisk. Nakonec je na vás, abyste se rozhodli, zda je to metoda, která vám může pomoci.
   1. Ceny podle projektu

    S projektovým stanovením cen se může vaše rychlost práce měnit podle toho, jak dlouho projekt potrvá, jak intenzivně na něm budete pracovat, jak naléhavé jsou vaše termíny atd. Přednastavené časové ceny si můžete přizpůsobit určitá kritéria projektu nebo vytvořit novou sazbu na základě těchto faktorů – volba je na vás. Nakonec ano vyžaduje hodně komunikace s klientem takže si můžete předem vytvořit podrobnou smlouvu. Zejména pokud budete pracovat na dlouhodobém projektu, možná budete cítit potřebu zaručit, že dostanete zaplaceno. Ujistěte se, že používáte zabezpečenou platformu s fakturačními a platebními funkcemi navrženými speciálně pro nezávislé pracovníky, aby si mohli bezpečně sami řídit svou kariéru, jako je Ruul. Můžete také zvážit žádá o zálohu k výplatě před nástupem do zaměstnání, popř vytvoření zádržné smlouvy. Smlouva o přidržování zajišťuje, že vám bude zaplaceno za určitý projekt nebo dobu trvání, i když vaše práce nakonec nebude použita.

    Stanovení cen podle hodnoty

    Oceňování založené na hodnotě je ve světě freelancingu relativně nový koncept. Podobně jako u předchozího modelu můžete určit, jak chcete vypočítat cenu založenou na hodnotě. Protože je to založeno na tom, jak významná bude vaše práce pro vašeho klienta, měli byste zahrnout, jak velký nárůst provozu jim to přinese. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, by bylo účtovat si malý pracovní poplatek a poté požádat o zbytek své kompenzace jako procento z jejich zisku. To také ukáže, že máte důvěru v práci, kterou děláte.

    Ceny založené na konkurenci

    Ceny založené na konkurenci, jak název napovídá, jsou cenovým modelem, ve kterém nastavujete cenu v závislosti na sazbách vaší konkurence. Vzhledem k tomu, že nezohledňuje vaše životní náklady, nemusí to být nejlepší volba, pokud právě začínáte jako nezávislý pracovník. Tento model vyžaduje důkladný průzkum trhu pro váš obor práce. Můžete se například pokusit prozkoumat spolehlivé platformy pro práci na volné noze a zjistit, co lidé ve vašem oboru požadují. Dělám průzkum průměrné hodinové sazby ostatních nezávislých pracovníků ve vašem oboru vám může pomoci, jak nabíjet jako nezávislý pracovník. Můžete se také zeptat svých přátel a známých v rámci vašeho výklenku na jejich sazby, pokud chcete provést více lokalizované srovnání.

    Posuňte se vpřed na své cestě na volné noze

    Nyní, když víte, jaké prvky určují vaši denní sazbu na volné noze a jak ocenit vaši práci na volné noze, je čas stanovit si vlastní sazby. Nebojte se vyzkoušet různé metody v různých zaměstnáních a uvidíte, která vám vyhovuje a vaše práce je nejlepší. Také mějte na paměti, že svou sazbu můžete libovolně upravovat, jak získáte více zkušeností. Hodně štěstí na zbytku vaší cesty na volné noze!

READ ALSO:  Zvyšte své sazby na volné noze pomocí těchto tipů

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *