Breaking News

Nový španělský zákon o snížení daní pro digitální nomády v roce 2022

Jak se práce online stává stále populárnější, myšlenka být digitálním nomádem se pro profesionály zdá atraktivnější. Ale kdo vlastně je digitální nomád? Digitální nomád je jedinec, který žije kočovným způsobem života a vydělává peníze prací na dálku.

Nová legislativa pro digitální nomády

Ministerstvo hospodářství nedávno oznámilo, že je na cestě nový zákon, který přebuduje oblast regulace online trhu práce. Španělsko, které si klade za cíl být jedním z nejlepší země pro digitální nomády, nedávno připravil právní osnovu týkající se daňového zákona země, aby apeloval na ty, kteří se tam chtějí přestěhovat. Nový zákon poskytne sólo profesionálům daňové výhody, například nižší daně, až na pět let.

Proč chce Španělsko přilákat vzdálené pracovníky?

Říká se, že došlo k boomu v počtu zemí, které začaly nabízet digitální nomádská víza v roce 2021 není přehnané. Je snadné předvídat, že většina z nás, kteří pracují na volné noze, se přestěhuje na nové místo tím, že využije takové příležitosti, zahájí možná vzrušující cestu a vydělává peníze. A to ze všech dobrých důvodů vyvolává dojem, že se rychle stává jednou z těchto zemí. Motivací vlády při přijímání takového rozhodnutí je podporovat startupový ekosystém Španělska zmírněním daňové zátěže digitálních nomádů, podnikatelů, správců a Španělů nerezidentů s očekáváním, že to na oplátku přinese více členů komunity. do země.

Jaké jsou podrobnosti nového nařízení?

Po tom všem, pojďme k jádru tématu a promluvme si o specifikách tohoto nového nařízení. Navrhovaný zákon se týká širokého spektra lidí. To zahrnuje podnikatele, samostatné podnikatele a ty, kteří chtějí získat a pracovní vízum digitálního nomádaŠpanělsko je zemí se skvělým počasím, slušnými dopravními sítěmi, dobrým jídlem a relativně nízkými životními náklady, a proto má v této nové doméně potenciál vyšplhat po schodech nahoru. Jakmile bude nové nařízení v praxi, umožní společnostem a investorům různé daňové příležitosti. Navíc je pravděpodobné, že získání a vízum digitálního nomáda ve Španělsku Nový zákon si nepřeje reformovat pouze otázky související s daněmi. Navrhuje také uvolnění některých byrokratických kroků, o kterých se předpokládá, že zaberou příliš mnoho času a úsilí:

 • Spuštění spuštění bude trvat méně než šest hodin
 • Pro papírování nebude nutné chodit na žádný státní úřad
 • Za notářské služby ani náklady na registraci nebudou účtovány žádné poplatky.
 • Snížení daní podle nových předpisů

  První pilíř nového nařízení spočívá ve výhodách ve vztahu k částce, kterou musí daňové společnosti, podnikatelé a investoři zaplatit:

  Společnosti a investoři

  Společnosti i nerezidentní investoři budou podrobeni 15% snížení. Toto snížení se bude týkat daně z příjmu během prvních čtyř let. Vláda také zmínila, že odklad daní nebude vyžadovat ani záruky, ani úrokovou sazbu, která bude v době platby účtována. Mezi další služby patří:

  • Osvobození až do výše 50 000 EUR ročně za akciové opce
  • Vynechání placení příspěvků na sociální zabezpečení pro zaměstnance i osoby samostatně výdělečně činné i pro zaměstnance, kteří pracují v noci.
  • Investoři a podnikatelé

   Investoři a podnikatelé také budou moci mít zvýšenou sazbu daňového odpočtu až na 100 000 EUR ročně. To znamená, že počátečních 100 000 eur investovaných investory a podnikateli bude osvobozeno od daně. Tento nový návrh má také mít na paměti zájem investorů rizikového kapitálu.

   Nová kategorie víz pro občany mimo EU

   Stěhování do Španělska nemusí pro občany EU představovat mnoho technických problémů. Ale co ti, kteří nejsou? Od poslední expanze digitálního trhu práce, víza na volné noze přišli na pomoc oběma zaměstnavatelům při hledání vhodných nezávislých pracovníků se sídlem ve stejné zemi, jako jsou oni, a také nezávislých pracovníků, kteří jsou připraveni udělat velký krok a přestěhovat se někam jinam a přitom si zachovat svou autonomii.

   Potřebujete vízum k práci na dálku?

   Se vstupem zákona v platnost bude vytvořena nová kategorie víz – to bylo něco, co dříve neexistovalo. Toto nové nařízení umožňuje žadatelům projít hladším procesem získání a vzdálené pracovní vízum.Jakmile bude navrhovaný zákon přijat, bude:

   • Upevnit kurz získávání víz pro digitální nomády.
   • Jakmile digitální nomádi dostanou vízum, budou moci pracovat pro startup ve Španělsku
   • Pracujte bez závislosti na společnosti resp
   • Pracujte jako solopreneurs.
   • Požadavky na získání víza Digital Nomad pro Španělsko

    Druhý pilíř tohoto inovativního zákona se týká především vízových procesů. Tento nový typ vzdálené pracovní vízum ve Španělsku bude z velké části navržen pro digitální nomády a nezávislé pracovníky přijíždějící do země ze zemí mimo Evropskou unii. Očekává se, že občané a obyvatelé EHP (Neevropský hospodářský prostor) se setkají s některými požadavky na získání španělského víza digitálního nomáda. Pro zaměstnance, kteří chtějí být žadateli o toto Španělsko autonomní vízum pro digitální nomády, požadavky nejsou tak složité.

    Požadavky:

    Požadavky na získání tohoto víza jsou

    • Být zaměstnancem společnosti, která není španělská a
    • Chcete-li vydělat méně než 20 % svých příjmů od společnosti ve Španělsku.
    • Jak zažádat o španělské digitální nomádské vízum

     Povídání o všech výhodách a požadavcích vízum digitálního nomáda do Španělska přináší jednu otázku: Jak mohu požádat o tento typ vzdálené pracovní vízum a přestěhovat se do Španělska?“ V tomto bodě vám musíme připomenout, že nový zákon teprve dokončí svůj právní cyklus, než se stane oficiálním. Stále tedy není jasné, jak je digitální nomádi získají dálková pracovní víza.Nicméně lze s jistotou říci, že jakmile dostane návrh zelenou, bude tento typ víz spadat do kategorie národních víz. Je tedy možné, že nezávislí pracovníci budou muset sestavit potřebné dokumenty a dostavit se na španělský konzulát nebo ambasádu k podání formální žádosti. Bylo také diskutováno, že držitelé tohoto víza pravděpodobně nebudou čelit žádným problémům při žádosti o pobyt.

     Proč se vzdálení pracovníci hrnou do Španělska

     Je poměrně novým fenoménem, ​​že počet vzdálených pracovníků ve Španělsku roste. Novinkou tohoto trendu by ale neměl být dojem, že komunita vzdálených pracovníků ve Španělsku je v žádném případě malá. Již v roce 2014 bylo 20 % digitálních nomádů Nešpanělé. Tak proč se vzdálení pracovníci hrnou do Španělska? Pokud jste někdy přemýšleli o důvodu, pak už nehledejte, zde je seznam důvodů, proč Ruul Blog sestaven pro vás.

     Rovnováha mezi pracovním a soukromým životem a mladá populace

     Musíme začít se zřejmým faktem: Španělé jsou právem známí tím, že mají pomalé, uvolněné tempo života. Tento způsob myšlení (nikdy nezmiňujte kulturu siesty!) staví Španělsko na samém vrcholu seznamu digitálních nomádů. Vzhledem k tomu, že digitální nomádi musí zvážit rovnováhu mezi časem, který tráví online a offline, Španělsko se prezentuje jako vhodná volba pro svůj živý společenský život a rušnou víkendovou scénu. Na rozdíl od některých jiných destinací v severní Evropě je Španělsko domovem obrovské populace. mladých lidí. To znamená, že šance pro digitální nomády setkat se s lidmi své věkové skupiny a stýkat se se svými španělskými a mezinárodními vrstevníky je poměrně vysoká. Užívat si volný čas s lidmi, kteří jsou ochotni žít stejným životním stylem, je kvalita, která stojí za zvážení.

     Podnebí a scenérie

     Kdo někdy navštívil Španělsko nebo mluvil s kamarádem, který tam zavítal, ví, o čem mluvíme. Podnebí je po většinu času mírné a počet slunečných dní v jednom roce je prostě neuvěřitelný. Přidání klimatického faktoru do rovnice změní hru pro mnoho nezávislých pracovníků a digitálních nomádů, kteří prostě chtějí těžit ze všech výhod života na místě, kde je dobré počasí. Ale pokud si myslíte, že podnebí je jediná dobrá věc na životě tam, pak vás to, co vám řekneme, překvapí. Kromě hemžících se turistických destinací, jako je Barcelona nebo region Andalusie, má tato poměrně velká iberská země mnoho skrytých drahokamů, na které čeká. lidi objevovat. Ať už se rozhodnete přestěhovat do velkého města jako je Madrid nebo do malebného Baskicka, na španělský venkov (nebo přesněji el campo jak tomu Španělé říkají) bude mít svým návštěvníkům vždy něco neočekávaného.

     Mohlo by se Španělsko stát nejlepší zemí v EU pro digitální nomády?

     Plánuje se, že navrhovaný zákon bude brzy uveden do praxe, pokud v průběhu jeho právního cyklu nenastanou nějaké překážky. Španělská vláda oznámila, že zamýšlí, aby legislativa byla aktivní do příštího léta. Pokud návrh projde a legislativa bude řádně uvedena do praxe, není důvod, proč by Španělsko nemělo být kandidátem stát se jedním z nejlepší země pro digitální nomádyKoneckonců, s relativně nízkými životními náklady, přátelským podnikatelským prostředím a fantastickým počasím je život ve Španělsku již snem mnoha digitálních nomádů, kteří se chtějí přestěhovat na nové místo a začít nový život. Jediné, co zbývá, je, aby tato inovativní legislativa řádně fungovala a vytvořila příležitost pro ty, kteří jsou ochotni ji využít.

     Zjistěte více o životním stylu digitálních nomádů

     S nástupem nové reality post-světa se stát digitálním nomádem a dělat práci na dálku se zdá být jedním z nejrychleji rostoucích trendů mezi profesionály. Být digitálním nomádem v dnešním světě znamená udržovat kontakt s online komunitou profesionálů, podporovat mezinárodní síť a honit se novými příležitostmi. Zkušenosti, které ti, kteří to dělali před námi, jsou ochotni sdílet, a obrovské zásoby znalostí a informací můžete najít na internetu, bude jistě užitečné pro ty z nás, kteří mají chuť žít životní styl digitálního nomáda.

READ ALSO:  Práce na dálku je nový standard

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *