Breaking News

Než jsem narazil na Ruul, musel jsem se vzdát mnoha klientů kvůli problémům s platbami

„Než jsem narazil na Ruula, musel jsem se vzdát mnoha klientů kvůli problémům s platbami. Žít v zemi, kde nejpopulárnější platební metody nefungují, bylo skutečnou výzvou. Bylo několik případů, kdy potenciální klienti milovali moji práci, ale nemohli změnit svůj platební systém pro jednu osobu.“ říká Naume a vypráví své zkušenosti s prací za hranicemi ze Zimbabwe.

1- Představte se a řekněte nám něco o své práci. Můžete zahrnout odkazy na své webové stránky další platformy, které používáte pro marketingové účely.

Jsem Naume Guveya, nezávislý spisovatel obsahového marketingu ze Zimbabwe. Psaní se věnuji více než pět let, ale vše jsem bral vážně a v roce 2018 jsem se rozhodl stát na volné noze. Když jsem začal, přijal jsem jakoukoli spisovatelskou práci, kterou jsem našel, jen abych otestoval vody. Od té doby jsem se rozhodl specializovat na psaní obsahového marketingu. To znamená, že pomocí obsahu pomáhám firmám přilákat a udržet si své zákazníky. Cesta k získání a udržení zákazníka má mnoho částí; proto vytvářím několik typů obsahu, včetně blogových příspěvků, pilířových příspěvků, obsahu SEO, webové kopie, průvodců, případových studií a bílých knih. Většina mých klientů se pohybuje v oblasti financí, zdraví a wellness, módy a digitálního marketingu. Kromě psaní obsahového marketingu jsem také bloggerem o udržitelnosti. Věřím, že mám svou roli v boji proti klimatickým změnám, a tak vedu blog o udržitelnosti. Jsem také přispěvatelem do Impakter, globální platformy udržitelnosti s více než půl milionem čtenářů. Profil LinkedIn: linkedininnaumeguveyaBlog Odkaz: :fettlehubPortfolio: clippings.menanaveya

2- Jak jste našli svou první práci na volné noze a jak jste vybudovali svou klientskou síť?

Svou první práci na volné noze jsem našel pomocí jednoduchého vyhledávání Google. Odtud jsem hledal společnosti, které potřebovaly přispěvatele, a několik mě přijalo. Jakmile jsem měl pár řádků, založil jsem portfolio, vyčistil svůj LinkedIn profil a založil si účet na Twitteru. LinkedIn mi dal fantastickou počáteční podporu při budování mé sítě a také jsem měl několik lidí, kteří mě našli přes Twitter.

READ ALSO:  Práce na dálku je nový standard

3- Žijete v Harare, Zimbabwe. Kde se nacházejí vaši klienti? Můžete nám říci něco o své „bezhraniční“ práci?

Všichni moji klienti sídlí v Evropě, USA a Austrálii. Pro mě je nejvýznamnější výhodou práce bez hranic schopnost pracovat s klienty, kteří chápou hodnotu mé práce. Kdybych byl omezen na práci pouze v Zimbabwe, moje cesta na volné noze by už pravděpodobně skončila. Díky tomu, že jsem mohl překračovat hranice, jsem byl schopen spolupracovat s lidmi, kteří rozumí tomu, co dělám, a rádi za mé služby zaplatí spravedlivou cenu. Práce bez hranic mi také dala digitální plynulost a kulturní inteligenci; Před pár lety jsem to nepovažoval za možné. Pracovní nastavení mě otevřelo tak různorodé skupině lidí a moje síť je dnes díky tomu robustnější.

4- Jednou větou, jak definujete Ruul?

Ruul je zachránce života. Doslova. Než jsem narazil na Ruula, musel jsem se vzdát mnoha klientů kvůli problémům s platbami. Žít v zemi, kde nejpopulárnější platební metody nefungují, bylo skutečnou výzvou. Bylo několik případů, kdy potenciální klienti milovali moji práci, ale nemohli změnit svůj platební systém pro jednu osobu. Schopnost mých klientů platit mi prostřednictvím kreditních karet pro mě změnila hru.

5- Máte nějaké návrhy pro čerstvé freelancery? Můžete stručně přiblížit, co by měli freelanceri na své cestě dělat nebo co by se měli vyvarovat?

Může to znít jako samozřejmost, ale čerstvým freelancerům chci říct, že k úspěchu nevedou žádné zkratky. Pokud nejste ochotni se do toho pustit, neočekávejte žádné výsledky. Dejte si záležet na rozvoji svých dovedností, pokračujte v hledání příležitostí a sítí, sítí, sítí. V oblasti psaní na volné noze je velká konkurence, ale pokud máte co nabídnout, práci dostanete. Je jen na vás, abyste se dostali ven a vytvořili příležitosti. Je také důležité, abyste se svým podnikáním na volné noze zacházeli jako s podnikáním. Prodávejte své dovednosti stejným způsobem, jako byste to dělali v jakémkoli jiném obchodním setupu. Největší věc, které bych se chtěl vyhnout, je vzdát se. Svět na volné noze vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Pokračujte a pamatujte, že odmítnutí si nikdy neberte osobně. To vše je součástí hry. Jen tak dál.

READ ALSO:  Jak získat svého prvního klienta na volné noze

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *