Breaking News

Nejlepší fakturační postupy pro nezávislé pracovníky, aby dostali zaplaceno včas

Jakkoli nepříjemné to může být, každý nezávislý pracovník ví, proč je fakturace důležitá a stěžejní pro jeho podnikání: Profesionální faktura vám nejen ušetří spoustu času, ale také zajistí, že získáte včasné platby, což vám může ušetřit spoustu finančních starostí. Podle výzkumu z roku 2020 nezávislí pracovníci tráví téměř 25 % svého celkového času na volné noze administrativními úkoly, která zahrnuje fakturaci a také správu plateb, fakturaci, vyřizování papírování a další. Pro srovnání, pouze 52 % jejich celkového času skutečně stráví fakturovatelnou prací. To rozhodně ukazuje, jak vám efektivní metodika fakturace může ušetřit obrovský kus času a úsilí. jak nechat platit faktury včasa zajímá vás, jak co nejefektivněji spravovat faktury, přečtěte si níže našich 9 integrálních tipů pro fakturaci:

Stanovte si jasné platební podmínky

Platební podmínky jsou součástí servisních smluv mezi nezávislými pracovníky a klienty. Mít jasné platební podmínky ve vaší smlouvě vám určitě pomůže získat včasné platby, vyhnout se zmatkům, předejít konfliktům a mít a konzistentní fakturační postup. Pokud vaše platební podmínky nejsou dostatečně pevné, klient může odložit platby, požadovat slevy nebo se jim dokonce úplně vyhnout. To je důvod, proč vaše podmínky musí být pevné a vaše formulace by neměla být vágní, aby se předešlo případným mezerám.

Vytvořte profesionální fakturu

Celkový vzhled a styl vaší faktury má velký vliv na vaši profesionální osobnost a značku. Pokud budou vaše faktury vypadat profesionálně, určitě zvýší vaši důvěryhodnost v očích vašich potenciálních zákazníků. Zkoumání příkladů podle důvěryhodných zdrojů může být skvělým způsobem, jak získat inspiraci pro profesionální fakturu. Než se rozhodnete, jakou fakturu vaše konkrétní řada sólo podnikání potřebuje, prohlédněte si šablony faktur, abyste se inspirovali. Další neméně důležitou součástí vytváření vyleštěné a profesionálně vypadající faktury je samozřejmě její obsah. Bez ohledu na to, jak organizovaná vaše žádost o fakturu vypadá, neznamenala by nic, pokud by klientům neposkytovala správné informace. Pro začátek zde je krátký seznam toho, co byste rozhodně měli na faktuře uvést:

 • Tvé jméno
 • Vaše adresa a kontaktní údaje
 • Pokud nějaké máte, logo vaší firmy a barvy značky
 • Podrobný seznam vašich služeb: vaše úkoly, jejich individuální náklady, vaše hodiny atd.
 • Celková cena pod položkovým seznamem
 • Název projektu a číslo faktury
 • Datum fakturace
 • Datum splatnosti
 • Fakturační údaje vašeho zákazníka (pro účely účetnictví)
 • Část pro další poznámky a pokyny k platbě
  • Vyplnění všech těchto položek na faktuře může zabrat spoustu času. Použití efektivní generátor fakturmůžete vyplnit všechna tato nezbytná pole a ušetřit si tak práci s přípravou jednoho od začátku.

   Rozepište fakturu

   Jak jsme uvedli ve výše uvedeném seznamu, individuální uvedení vašich služeb v popisné části faktury je nutností. Krátké a nepopisné shrnutí může vašemu klientovi způsobit spoustu zmatků. Jeden z největších výhody fakturace s položkovým souhrnem je, že budete mít po ruce dokument, který vám pomůže chránit se před jakýmikoli právními problémy týkajícími se neplacených služeb. Měli byste také mít na paměti, že zejména když pracujete s velkými společnostmi, osoba, se kterou komunikujete, a váš poskytovatel plateb nejsou t nutně stejná osoba. V situacích, jako je tato, budou podrobnosti užitečné zejména pro účely účetnictví – jak pro klienta, tak pro vás.

   Vytvořte si pevný plán fakturace a fakturace

   Dalším z našich zásadních tipů pro fakturaci je vytvořit pevný plán vyúčtování a fakturace pro tebe. Pro sólo profesionála bude mít jasný plán řízení financí mnohem jednodušší. Tento krok navíc zaručuje, že budete své faktury zasílat včas. To je obzvláště důležité, protože jejich pozdní odeslání může mít za následek pozdní platby, zatímco příliš brzké odeslání může vést k tomu, že se na ně zapomene. Měli byste dát svým zákazníkům dostatek času, aby získali svůj rozpočet a finance, aby vám mohli zaplatit.

   Uspořádejte si záznamy

   Pokud jste nezávislý pracovník, který pracuje digitálně, víte, jak je důležité organizování vašich dat. Je opravdu snadné, aby se určité věci pohřbily ve vašich souborech a bez řádné dokumentace a organizace tomu nelze jinak zabránit. Schopnost efektivněji a organizovaněji sledovat všechna vaše data je jednou z největších výhod digitální fakturace. Vše tak budete mít přímo pod rukou, na jediném místě. Uchovávání všech záznamů na jednom místě může pro vaši firmu znamenat maximální zvýšení produktivity, tak proč tomu nedat šanci?

   Automatizujte opakující se úkoly

   Sledování každého jednotlivého klienta a jeho manažerských úkolů se může rychle stát velmi únavným a náročným. Ušetřete si starosti s ručním vytvářením, odesíláním a sledováním každé faktury a platby automatizaci vašich opakujících se úkolů.Automatizace fakturace má mnoho výhod; tím hlavním je méně času stráveného opakovanými úkoly a více času pro sebe. Již jsme zmínili, kolik času v průměru stráví nezávislí pracovníci manažerskými úkoly. Rychlý automatizační nástroj může zaručit včasné odeslání faktur a připomenutí plateb a pomůže vám snadněji sledovat všechny vaše záznamy.

   Nastavte si upomínky na pozdní platby

   Vydávání poplatků z prodlení jako nezávislý pracovník je v tomto okamžiku samozřejmostí. Jakmile to zahrnete do své smlouvy, zdůrazníte důležitost dochvilnosti pro pozdě platící zákazníky a ochráníte se před dlouhými obdobími, kdy nemusíte dostávat platby. Ve většině případů pozdních plateb bude k zahájení transakce stačit zdvořilé připomenutí vašich plateb zákazníkům. Připomenutí opožděných plateb je skvělým nástrojem, jak zajistit, že dostanete zaplaceno včas. Pomocí správného fakturačního systému můžete klientům posílat upomínky plateb přímo z vašeho řídicího panelu jediným kliknutím.

   Nabídněte slevy za včasnou platbu

   Podobně můžete zvážit nabízení slev za včasnou platbu, abyste ještě více odrazovali od pozdních plateb. Vzhledem k tomu, že pozdní platby patří mezi nejčastější spory ohledně faktur, jejich odstranění může pomoci vytvořit plynulejší a efektivnější fakturační systém. Dodají pocit naléhavosti a motivujte své zákazníky, aby platby prováděli dříve. Jedním z alternativních způsobů, jak implementovat předčasné platby, je poskytnutí možnosti plateb předem. To nemusí být za celý honorář – tak, jak to dělá mnoho sólových talentů vzít určité procento předem jako „zálohu“. Tímto způsobem budete stále dostávat zaplaceno za svůj čas, i když obchodní transakci nesplní váš zákazník. Slevy za včasnou platbu lze také pomozte menším klientům implementovat vaše služby do jejich rozpočtu. Získáte tak větší klientskou základnu a vaše platební možnosti příznivé pro rozpočet je jistě povzbudí, aby s vámi znovu spolupracovali.

   Vyberte si správný fakturační systém

   Snažit se udržovat své e-mailové faktury, profily klientů, excelové listy atd. v souladu vás může stát spoustu času, což může vážně ovlivnit vaši produktivitu. Nemluvě o útrapách při vytváření, individuálním odesílání a sledování všech vašich faktur a plateb. Chcete-li tomu zabránit, zkuste provádět všechny finanční úkoly prostřednictvím jediné komplexní platformy, jako je Ruul. Když zvážíte všechny tyto tipy pro fakturaci, je jasné, jak velký rozdíl může udělat správný software pro fakturaci a výběr plateb. Pomocí řešení Ruul all-in-one zvládnete všechny tyto úkoly a další v několika jednoduchých krocích. Zaregistrujte se do Ruul ještě dnes a začněte fakturovat profesionálně a bez problémů!

READ ALSO:  Ruulmates na mikrofonu: Seznamte se s Craigem Canningsem z FreeU

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *