Breaking News

Nápady a tipy na volné noze pro studenty

Obvykle, když se stanete studentem, musíte se přizpůsobit životu s omezeným rozpočtem. Mezi nájmem, životními náklady, jako jsou potraviny, a penězi, které budete chtít utratit za zábavu, budete muset najít způsoby, jak natáhnout své finanční prostředky. Možným řešením by bylo vydělat si trochu peněz, a zde přichází na řadu freelancing. Jako student na volné noze je skvělý způsob, jak si vydělat trochu kapesného a získat zkušenosti, dovednosti a reference, které můžete přidat do svého životopisu. Navíc si můžete vytvořit svůj pracovní rozvrh tak, aby odpovídal vašemu studiu a společenskému životu. Tento článek pojednává o tom, jak začít pracovat na volné noze jako student, a nabízí tipy, jak dosáhnout úspěchu.

Jak začít na volné noze jako student

Definujte své cíle pro práci na volné noze

Mohu pracovat na volné noze a zároveň studovat? Odpověď je ano, ale měli byste se nejprve rozhodnout, proč chcete začít pracovat na volné noze. Díváte se na to jako na příležitost, jak si trochu přivydělat? Děláte to proto, že jste kreativní typ a chcete začít budovat kariéru od nuly? Definování svého cíle a toho, proč chcete začít pracovat na volné noze, vám poskytne informace o rozhodnutích, která musíte udělat v souvislosti s vaším podnikáním nebo prací. To vám řekne, co budete muset investovat do svého podnikání, aby se rozběhlo a jakou pozici budete muset zaujmout. Tak se ujistěte vědět, proč to děláte a co od toho chcete.

Vyberte si, s jakými dovednostmi začnete na volné noze

Než se rozhodnete pro podnikání na volné noze, musíte potvrdit dovednosti, které budete používat k placení účtů. V podstatě budete propagovat sebe a své dovednosti, takže budete muset vyberte si sadu dovedností, kterou nejlépe využijete k vydělávání peněz. Budete také muset určit nejlepší způsob, jak můžete tyto dovednosti využít k vydělávání příjmu. To však vyžaduje trochu praktického myšlení. Budete se muset rozhodnout pro dovednost, pro kterou jste dostatečně kvalifikovaní, abyste mohli vydělávat peníze. Nejen, že byste pro ni měli být zapálení nebo dostatečně disciplinovaní, abyste ji používali důsledně, ale také ujistěte se, že je to něco obchodovatelného. Pokud si nejste jisti, že vám vaše současná sada dovedností může pomoci s vaší sólovou kariérou, vždy můžete hledat způsoby, jak své dovednosti rozvíjet a zlepšovat.

READ ALSO:  Proč kosmetické značky preferují tyto barvy log?

Nejlepší práce na volné noze pro studenty

Zde je několik nejlepších možností práce na volné noze, které byste měli jako student zvážit, a podle toho vylepšit své dovednosti:

 • Online marketér: Online marketér vyvíjí marketingové strategie pomocí nástrojů a technik, jako je SEO (optimalizace pro vyhledávače), aby přiměl zákazníky, aby navštívili a zapojili se do účtů sociálních médií, webových stránek a digitálních platforem společností. Mezi vaše povinnosti může patřit generování písemného nebo grafického obsahu a jeho zveřejňování na sociálních sítích.
 • Autor obsahu blogu: Autor obsahu je někdo, kdo píše obsah. Přesněji řečeno, píší obsah pro společnost s konečným cílem vzbudit zájem o služby nebo produkty společnosti. Vaším úkolem pak je produkovat obsah relevantní pro danou společnost a její obor, který je také zajímavý pro cílové zákazníky. Budete požádáni, abyste použili některá klíčová slova pro účely SEO nebo měli instruktážní dokument, který vás nasměruje na to, o čem máte psát.
 • Překladatel: Pokud jste někdy používali překladatelské nástroje, jako je Překladač Google, víte z první ruky, že zanechávají mnoho přání. Zde přicházejí na řadu profesionální překladatelé. Vaším úkolem je poskytnout přesné překlady dokumentu ze „zdrojového“ jazyka do „cílového“ jazyka. Lokalizační a překladatelské služby jsou potřebné ve všech druzích odvětví, takže máte spoustu možností, pokud jde o výběr výklenku.
 • Editor korektorů na volné noze: Jako redaktor na volné noze budete odpovědní za kontrolu obsahu vašeho klienta (s největší pravděpodobností napsaného) a jeho kontrolu před jeho zveřejněním nebo předáním. To znamená, že budete možná ověřovat fakta, opravovat gramatické chyby a možná spolupracovat s vydavatelem. a tvůrce obsahu, aby se ujistil, že jsou provedeny revize a že dílo bude dovedeno k dokonalosti, než bude publikováno.
 • Vstup dat: Někdo, kdo pracuje v zadávání dat, je placen za vkládání datových informací do databáze. To může znamenat informace o zákazníkovi nebo jeho účtech nebo převzetí fyzických potenciálních zákazníků a jejich vložení do digitální databáze. Můžete být také požádáni o ověření údajů, abyste zjistili, zda v nich nejsou nějaké nesrovnalosti nebo chyby.
 • Online lektor učitel: Se vzestupem e-learningu jako vzdělávací metody je snadné se do tohoto oboru dostat. Zde je třeba splnit dva požadavky. Za prvé, musíte být kvalifikovaní k výuce čehokoli, co plánujete vyučovat, ať už proto, že máte certifikaci, nebo prostě máte v oboru opravdu znalosti a zkušenosti. Za druhé, musíte najít platformu, jako je Zoom nebo MS Teams, pro hostování vaší třídy.
 • Vývojář webu: Vývojáři webových stránek jsou odpovědní za navrhování a vytváření webových stránek. Často jsou zodpovědní za vzhled a funkčnost webu, zajišťují jak technické detaily, jako je rychlost webu a provoz, který zvládne, tak i to, jak web vypadá – uživatelské rozhraní a prvky grafického designu.
 • Grafik: Grafický designér vytváří stylizovaný vizuální text a obrázky buď ručně, nebo pomocí počítačového softwaru, který má inspirovat nebo zaujmout potenciální spotřebitele. Grafický design vyžaduje kreativní mysl, trochu technického know-how a nějakou případnou certifikaci (můžete například studovat grafický design ve škole).
 • Identifikujte své cílové klienty

  Identifikace vašich cílových klientů je skvělým místem, kde začít pracovat na volné noze. Porozumění vaší cílové skupině vám umožní vyladit váš proces. Může vám pomoci rozhodnout se, kde a jak budete propagovat sebe a své dovednosti. Starověký řecký delfský axiom říká: „poznat sám sebe.“ No a druhá věc, kterou byste jako freelancer měli vědět, jsou vaši klienti. Vědět, co chtějí, co od vás očekávají a čím by byli zklamáni. Definování cílových klientů je prvním krokem v tomto procesu, takže si na to dejte čas.

  Zabalte své dovednosti do nabídky služeb

  Může to znít trochu žargonu, ale v podstatě to znamená, že musíte vyvinout způsob, jak prodat své dovednosti v balíčku. To znamená vzít si své dovednosti a udělat z toho balík služeb, které můžete prodat. Je to součást marketingu sebe a svých dovedností. Pokud jste například člověk s lektorskými dovednostmi, najděte způsob, jak tuto dovednost zabalit do služby. Najděte vhodný způsob, jak můžete tuto sadu dovedností někomu nabídnout způsobem, že vám za to zaplatí. Možná tedy nabídnete doučování historie někoho na hodinové sezení za 30 dolarů za hodinu. To je to, co znamená zabalit své dovednosti do služby – pak je to o tom, vědět, jak své služby prezentovat správným způsobem.

  Vytvořte portfolio, ve kterém předvedete své dovednosti

  Jako student budete muset začít tím, že dostanete nohu do dveří. Vytvoření portfolia, které předvede vaši sadu dovedností, je způsob, jak předvést svůj talent. Portfolio by se mělo používat ukaž, co umíš potenciálním klientům. Je to jedna z nejlepších metod na trh svou práci. Specifika by samozřejmě závisela na druhu portfolia, které budujete – hvězdné portfolio copywritingu by mělo jiné požadavky než portfolio návrhářů na volné noze. Protože pravděpodobně právě začínáte, možná nemáte žádné příklady své práce. Proto je důležité vytvořit práci nebo příklady, které můžete použít. Nemusí to být nutně profesionální, ale místo toho mohou být osobní nebo vášnivé projekty. Pokud jste například studovali něco uměleckého ve škole nebo jste pracovali na kreativním projektu v kurzu, můžete je také použít jako součást svého portfolia.

  Vypracujte strategii, jak najít klienty

  Když pracujete na volné noze, musíte neustále hledat způsoby, jak najít, přilákat a udržet klienty. To je jedna z potenciálních nevýhod práce na volné noze – pokud nenajdete stálé klienty, nebudete nutně mít konzistentní práci nebo plat. To je důvod, proč musíte najít způsoby, jak vybudovat svou klientskou základnu. Existuje mnoho způsobů, které můžete zvážit při hledání klientů. O marketingu a prezentaci vašich služeb jsme se již několikrát zmínili, protože je to skvělý způsob, jak přilákat klienty. Další způsoby, na které můžete myslet, mohou zahrnovat vytváření sítí, využití vašich sociálních kontaktů, ať už profesních nebo osobních, a maximální využití platforem sociálních médií, jako je LinkedIn, abyste mohli najít práci a klienty.

  Připojte se ke své stávající síti

  Když už mluvíme o vytváření sítí, naší další radou je využít stávající síť ve svůj prospěch. Vaši přátelé, rodina nebo kolegové mají kontakty, které vám mohou pomoci nastartovat vaši kariéru na volné noze. Nebojte se je tedy požádat o radu nebo o to, zda nemají pracovní příležitosti, se kterými by vás mohli seznámit. Měli byste se také snažit rozšířit svou síť způsobem, který je pro vás nejpřirozenější. To může znamenat připojení k online komunitám nebo účast na workshopech spojené s vaší budoucí kariérou. Je to skvělý způsob, jak rozšířit své příležitosti, protože vás seznámí s novými lidmi, kteří vám mohou pomoci rozšířit vaši kariéru.

  6 základních tipů pro studenta na volné noze

  Nyní, když jsme probrali, jak začít na volné noze, zde je 6 základních tipů, které vám pomohou na vaší samostatné pracovní cestě jako studenta:

  Nečekejte, až si vás klienti najdou. Oslovte je sami

  Jako nezávislý pracovník byste měli neustále sledovat klienty všemi možnými způsoby, protože to zvyšuje vaše šance na nalezení práce. Hledání nových klientů znamená hledání nových zdrojů příjmů, takže buďte vždy na lovu.

  Posudky dělají zázraky

  Ohlasy jsou skvělým způsobem, jak se propagovat, protože prokazujete, že jste v minulosti odvedli uspokojivou práci. Nechte tedy své spokojené zákazníky mluvit za vás, když se snažíte získat nové klienty. Požádání o zpětnou vazbu od zákazníků za účelem vytvoření posudků je také skvělý způsob, jak vám pomoci zlepšit vaši práci a navázat lepší spojení s vaší klientskou základnou.

  Buďte zdvořilí v případě, že odmítáte práci

  Pokud musíte odmítnout práci, ujistěte se, že to děláte zdvořile. Nikdy není dobré pálit mosty, zvláště pokud tito klienti mohou ostatním vyprávět o svých negativních zkušenostech s vámi. Nechat si otevřené dveře pro budoucí pracovní příležitosti se bude vždy hodit.

  Vždy mějte zálohu své práce

  Zálohování vaší práce má praktický smysl. Nikdy nevíte, kdy se vám stane nějaká nehoda nebo budete mít problémy s vybavením, takže se ujistěte, že máte solidní zálohovací systém, ať už pro své dokumenty používáte cloudové úložiště nebo pevný disk.

  Ujistěte se, že vaše mezilidské dovednosti jsou vynikající

  Být na volné noze znamená pracovat s lidmi, i když to není součástí vašich každodenních povinností. Budete muset vyjednávat sazby, diskutovat o svém pracovním plánu a podmínkách a někdy dokonce musíte urovnávat spory týkající se záležitostí, jako jsou faktury, takže se ujistěte, že máte mezilidské dovednosti, které vám pomohou hladce.

 

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *