Breaking News

Nábor pro IT: Průvodce najímáním nejlepších technických talentů

Najmout ty správné technické talenty může být náročný úkol, zejména s ohledem na turbulentní situaci v dnešním technologickém průmyslu. Pokud hledáte nábor na IT pozici nebo podobnou roli v technologickém průmyslu, jste na správném místě! Pokračujte ve čtení našeho komplexního průvodce náborem technických talentů a zjistěte, jak můžete do svého podnikání přilákat ty nejlepší kandidáty.

Současný stav náboru v technologickém průmyslu

Zejména po pandemii -19 mnoho společností falešně předstíralo, že online růst je trvalým trendem. To vedlo k tomu, že přeceňovali svůj budoucí růst, přebírali zaměstnance a nakonec to vedlo k velkému počtu propouštění v oboru technologií. To vážně ovlivnilo procesy náboru technologií a zanechalo mnoho talentů v obavách, co přijde dál. Bez ohledu na současnou situaci však odhaduje americký úřad pro statistiku práce 15% růst v IT v příštím desetiletí, s více než 400 000 novými pracovními místy ročně pro „potřeby růstu a nahrazení“. Toto nedávné propouštění v oblasti technologií dokazuje, jak důležité je dělat chytrá rozhodnutí a zároveň najímat technické talenty. A s ohledem na nedávné změny v požadavcích zaměstnanců by společnosti měly být schopny vyniknout mezi konkurencí najmout ty nejlepší a nejvhodnější talenty.

Přitahování technických talentů

Zejména při současných pracovních trendech a ekonomickém stavu může být přilákání nových talentů obtížné. To je důvod, proč by se o to měli zaměstnavatelé pokusit, než přejdou na proces náboru IT a technologií aby jejich společnost byla pro žadatele co nejlákavější. Je to odvětví s velkou konkurencí a stát se výjimečným pracovištěm může hodně záležet. Níže jsou uvedeny některé kroky, které mohou zaměstnavatelé podle toho podniknout:

 • Vytvoření zajímavého a inkluzivního firemního brandingu
 • Používat inkluzivní jazyk ve veškeré komunikaci a vyjasňovat antidiskriminační politiku
 • Napsání poutavého náborového příspěvku, který potenciálním zaměstnancům představí výhody společnosti: jaké pobídky a balíčky jsou nabízeny, jedinečné body společnosti, konkurenceschopný plat atd.
 • Propagace a inzerce pracovních nabídek na správných platformách
 • Určení cílového publika a podle toho vytvořit nabídky pracovních míst
 • Podobně pomocí akcí k networkingu a propagaci firemní značky
  • Jak najmout nejlepší technické talenty

   Níže jsou naše praktické tipy, jak najmout technické talenty na pozice v oblasti IT a vybudovat silné spojení s talenty, abychom zaručili dlouhodobé vztahy:

   Vyškolte náboráře v tom, co mají hledat

   Někdy se personalisté nebo náboráři nemusí dobře orientovat v technických kvalifikacích. To může narušit proces náboru IT, protože nebudou skutečně vědět, co mají u uchazečů hledat. K vyřešení tohoto problému mohou manažeři nebo vedoucí ITtech oddělení poskytnout náborářům krátké školení jaké technologie společnost používá, jakou kvalifikaci bude hledatatd. To může pomoci s najímáním technických talentů v rámci potřebných parametrů a také pomoci náborářům – pravděpodobně jsou sami ve stresu. Další metodou je najmout recruiter věnovaný náboru na technické role. V ideálním případě se jedná o někoho, kdo má více zkušeností v technologickém průmyslu a může pomoci s tím, aby se perfektně hodil pro technologickou roli.

   Používejte inkluzivní jazyk v pracovních seznamech

   Vzhledem k tomu, že většina technických profesionálů je nyní z mladší generace, citlivost vůči sociální nespravedlnosti je velmi časté. Takže používání inkluzivního jazyka v pracovních seznamech může změnit hru s talentem Gen Z a vytvořit důvěryhodnou osobnost v očích uchazečů. Kromě toho, že projevuje citlivost vůči sociálním problémům a inkluzivitu, rovné pracovní příležitosti může také vyzvat marginalizované skupiny, aby se přihlásily, což může ještě více rozšířit vyhlídky na nábor.

   Diverzifikujte fond vyhledávání

   Všechny pracovní prostory by měly každého vítat a cítit se pro něj bezpečně, bez ohledu na jeho identitu. Tradiční náborové praktiky bohužel mohou zvýhodňovat určité skupiny a znevýhodněné lidi ponechat v riziku, že zůstanou nezaměstnaní. Zaměstnavatelé mohou jako řešení přijmout opatření k rozšíření svého vyhledávacího fondu zacílením na rozmanitější publikum. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je upřednostňování (nebo alespoň aktivně vyhledávat) znevýhodněné skupiny. Je to nezbytný krok k oslovení širšího spektra talentů, diverzifikaci pracovního prostředí a posílení začlenění do firemní kultury. Existují konkrétní webové stránky zaměřené na najímání technických talentů ze znevýhodněných komunit. Náboráři mohou nahlédnout do těchto zdrojů (a další) a zveřejnit své vlastní cílené pracovní inzeráty, dozvědět se více o problémech, s nimiž se tyto marginalizované skupiny potýkají, a z první ruky se přesvědčit, jak důležité je přijmout rozmanitost v podnikání. Zde jsou některé webové stránky, které mohou být užitečné pro náboráře:

   • Ženy, které kódují
   • WeAreTechWomen
   • Out In Tech
   • Black Tech Jobs
   • Autismus CanTech!
    • Mějte na paměti hodnoty společnosti

     Nemusí se to zdát jako první myšlenka, ale kromě technických požadavků, hodnocení jak se kandidát sladí s hodnotami společnosti je také velmi důležité. Zaměstnavatelé si musí pamatovat, že najmutí člověka nejen kvůli jeho dovednostem, ale také kvůli tomu, jak zapadne do kultury na pracovišti, může mít velký význam. Toho lze dosáhnout tak, že budete předem informováni o hodnotách společnosti v seznamu a instruujete náboráře, aby změřili, zda se s nimi žadatelé shodují.

     Přijměte kulturu autonomie

     Autonomie zaměstnanců je v dnešní pracovní kultuře nesmírně důležitá: Pokud umožníte technickým talentům autonomnější pracovní podmínky, poskytnete jim flexibilitu, kterou mohou potřebovat k vytvoření správné rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. To je také zásadní opatření ukázat kandidátům, že jejich společnosti záleží na jejich blahobytu. Odchod z tradičního kancelářského prostředí může odemknout spoustu nového potenciálu, zvýšit produktivitu a přispět k lepšímu duševnímu zdraví.

     Rozšiřte fond talentů o možnosti práce na dálku

     Zejména poté, co lidé viděli, že je to možné, mnozí začali preferovat flexibilnější pracovní modely namísto 95 pracovních hodin. Zejména s ohledem na to, k čemu tíhne mladá generace, může být pro zaměstnavatele velkým přínosem, když nabízí alternativy k tradičnímu uspořádání práce. Integrace vzdálených a hybridních pracovních příležitostí znamená dosažení více kandidátů, nezávisle na lokalitě nebo podmínkách. Patří sem lidé, kteří jsou pohodlnější ve své domácí kanceláři, digitální nomádi a dokonce i zdravotně postižení odborníci, kteří mají například obvykle potíže s hledáním dostupných kanceláří.

     Nabídka nástrojů pro kariérní postup

     Najímání technických talentů nekončí pouhým začleněním zaměstnanců – budou také potřebovat důvod, proč chtějí zůstat. Podle průzkumu z roku 2021 zveřejněného na webu Statista si většina účastníků vybrala vzdálenou podporu práce a přístup k různým nástrojům jako jejich nejvyšší priority. Spolu s podporou nástrojů a zařízení je tedy důležité pomáhat jim zlepšovat se prostřednictvím široké škály nabídek. Technologický průmysl je velmi dynamický a každý den dochází k novému vývoji. Aby si tyto mladé a dychtivé odborníky udrželi, je důležité nabízet jim pobídky a nástroje ke zlepšení jejich dovedností. To může zahrnovat kurzy, nové nástroje, certifikátya více.

     Přes hranice v IT s prací na dálku

     Najímání IT je v dnešním klimatu obtížným tématem, ale doufáme, že náš průvodce by vám mohl poskytnout dobrý výchozí bod. Pro další pomoc může být pro společnost skvělým způsobem, jak pracovat se samostatně výdělečně činnými profesionály a nezávislými pracovníky dosáhnout ještě širšího, nevyužitého fondu talentů. Objevte all-in-one platformu Ruul pro podniky, aby mohly pracovat s nezávislými pracovníky nebo zaměstnanci v souladu s předpisy. Zaregistrujte se ještě dnes a objevte řešení Ruul pro najímání a platby, která vám mohou pomoci řídit vaši pracovní sílu přes hranice, a pokračujte v sledování blogu Ruul, kde najdete další příspěvky o moderní pracovní trendy, kultura pracoviště a osvědčené postupy najímání.

READ ALSO:  Jak založit nouzový fond jako nezávislý pracovník

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *