Platební podmínky jsou relevantní částí servisní smlouvy mezi talentem a klientem, která definuje, jak a kdy dostávají talenty zaplaceno. Jako nezávislý pracovník musíte zajistit, abyste svou platbu dostali včas a chraňte se před možným zpožděním, abyste předešli budoucím finančním problémům.
Kdo určuje platební podmínky?
V obvyklé smlouvě mezi nezávislým pracovníkem a klientem obvykle stanoví platební podmínky nezávislý pracovník, ale tyto podmínky lze s klientem vyjednat. Při výběru platebních podmínek byste měli zvážit:
- kolik prostředků vynaložíte na práci
- jak dlouho bude projekt pravděpodobně trvat
-
Pokud si myslíte, že dokončení zakázky bude trvat déle nebo bude dražší, může být vhodné vyjednat vyšší mzdu, než jsou vaše obvyklé standardní sazby. Jako nezávislý pracovník je jednou z vašich povinností sepsání smlouvy, která stanoví realistické podmínky a ustanovení. Pečlivě zpracovaná smlouva vám to umožní efektivněji rozvrhnout svůj čas a peníze.
Jak si můžete nastavit platební podmínky pro svou práci na volné noze?
Domluvením si schůzky před podpisem smlouvy můžete s klientem podrobně probrat platební podmínky. Na tomto setkání můžete rozhodnout o složení jistoty, případně projednat způsob výpočtu poplatků podle projektu. Pro začátek si můžete prohlédnout šablony zákonných smluv a servisních smluv Ruul a upravit je podle svých potřeb. Můžete také začít tím, že se naučíte platební podmínky, které jsou pro freelancery klíčové, aby se dostali do tempa. Pokud jste zaměstnavatel nebo klient, když oslovujete nového nezávislého pracovníka pro svůj další projekt, musíte dát nezávislým pracovníkům přesně vědět, jak je chcete za jejich práci kompenzovat. . Správné stanovení platebních podmínek je nedílnou součástí toho, jak věci dělat ve světě na volné noze.
Mohou mít klienti platební podmínky?
Klienti mohou navrhnout platební podmínky, ale takové podmínky jsou vymahatelné pouze tehdy, jsou-li písemně dohodnuty před uskutečněním koncertů nebo projektů. Podmínky mohou zahrnovat způsob platby nebo konkrétní termín a také průběh jednání, o kterém rozhodnou všechny strany. Pamatujte, že je to nezbytné pořiďte si tyto podmínky písemně, abyste se později vyhnuli nejasnostem.Abyste předešli případným neshodám na poslední chvíli, ujistěte se, že jste úplně na stejné stránce ohledně všech problémů týkajících se plateb, než začnete spolupracovat. V době, kdy dokončíte projekt, se pravděpodobně blíže seznámíte s klientem a jeho stylem práce, ale zajištění vašeho příjmu musí být na prvním místě.
Buďte rozumní ve svých platebních podmínkách, takže vyhraje každý.
Obě strany musí být rozumné při rozhodování o platebních podmínkách. Nejlepším pravidlem je být spravedlivý k potřebám a očekáváním klienta i nezávislého pracovníka. Očekávat, že nezávislí pracovníci budou čekat tři měsíce na výplatu, bude mnoho sólových profesionálů považovat za nepřijatelné. Podobně jako freelancer může vyžadovat celou platbu ještě před dokončením projektu k neshodám s klientem.
Měli byste do smlouvy přidat poplatky za pozdní platbu?
Dobrou zprávou je, že většina klientů vám zaplatí včas. Očekávat od každého klienta perfektní platební historii by však bylo nereálné. Pokud jste na volné noze, není mnoho problémů, které by vynikly tak znepokojivě, než strach z toho, že vaši klienti nebudou platit své faktury včas. Když totiž vytvoříte produkt nebo nabídnete službu, fakturujete svému klientovi a , ve většině případů očekávejte platbu do 30 dnů. Někdy se však může stát, že klienti tuto smlouvu nedodrží a může trvat déle, než vám zaplatí. Aby se zabránilo ztrátě příjmu z těchto zpoždění, měli by všichni talenti přidat a poplatek za pozdní platbu doložka k jejich dohodám.
Důležitost uzavření neprůstřelné smlouvy
Písemné smlouvy jsou jedním ze zákonných způsobů ochrany osob na volné noze. Smlouva upevňuje vše, na čem jste se s klientem dohodli, a oba vás staví k právní dohodě. Klíčem je dát dohromady něco, na čem se obě strany zcela dohodnou a s čím se budou cítit dobře. Vy a klient byste měli být na stejné stránce, pokud jde o základní podmínky smlouvy, například jaký druh práce budete dělat, kolik revizí provedete’ Přijmete, termíny, plán plateb atd. Pokud chcete být vždy o krok napřed a vyhnout se finančním problémům při své sólové kariéře, sledujte na blogu Ruul články o tom, jak perfektně spravovat finance jako nezávislý pracovník a chránit své rovnováha mezi pracovním a soukromým životem zároveň!