Pandemie způsobila velkou změnu v podnikatelském klimatu, kdy musely být uzavřeny téměř všechny kanceláře. A po dlouhé době povinné práce na dálku se firmy pomalu připravují na návrat do kanceláře po . Ale stejně jako jejich zaměstnanci, manažeři jsou také rozpolceni ohledně toho, jak nejlépe k tomu přistoupit. Co tedy přesně znamená „návrat do úřadu“? Co si zaměstnanci myslí o návratu do kanceláře, jak mohou společnosti tuto zkušenost zlepšit a je to vůbec nutné? Zde jsme pro vás sestavili vše o diskuzích o návratu do kanceláře.
Proč jsou zaměstnanci nuceni vracet se do kanceláře?
Řádný „návrat“ do kanceláře ve většině částí světa prakticky neexistuje, a to ani po uplynutí tolika času. To je proto, že mnoho podniků je rozpolcených ohledně toho, jaký je nejlepší postup: Pokračovat osobně, jako by se nic nestalo, přejít k hybridnímu modelu nebo přejít na plně vzdálený? Jít s první možností je Tesla. Elon Musk poslal v červnu tohoto roku svým zaměstnancům dopis, v němž uvedl, že bude zaveden úplný návrat do kanceláře a ti, kteří nechtěli chodit do kanceláře na 40 hodin týdně, museli z kanceláře odejít. společnost. Tento přísný přístup vedl k mnoha bytí nespokojen s nedostatečnou flexibilitou společnostia také je nechal v nedostatku zdrojů kvůli nedostatečné přípravě. JablkoVe srovnání s tím byl případ flexibilnější. Od 5. září 2022 Apple požadoval, aby jejich zaměstnanci chodili do kanceláře na 3 dny v týdnu. Může se to zdát jako malá změna oproti jejich předchozí dvoudenní zásadě, ale několikrát se zmínili, že v případě úspěchu to může být trvalé. Tohle znamená tamto se možná přesouvá jedna z největších společností na světě plně hybridní model pracovního prostoru.Na druhou stranu existuje mnoho společností, které najímají plně na dálku, jako je AirBnB a Dell. Dokazuje to převážně rostoucí počet různých variant návratu do kanceláře a celkově pozitivní ohlas na ně Práce na dálku je (a měla by být) trvalou součástí našich životů Nyní.
Co si zaměstnanci myslí o návratu do kanceláře?
Plány firem na návrat do kanceláří byly extrémně rozmanité a v důsledku toho i reakce jejich zaměstnanců. Zde jsou některé společné body z odpovědí zaměstnanců podle našeho výzkumu:
Radost z flexibility
Poté, co viděli, že je možná alternativa, mnoho lidí si začíná klást otázku, zda je skutečně potřeba pracovat osobně. Přidané náklady (a ztracený čas) na dojíždění, výdaje na kancelářské nástroje atd. se po chvíli sečtou. To vše může způsobit, že se vaše politika návratu do kanceláře vážně vymstí, pokud nenabídnete žádná flexibilní řešení.Podle velmi nedávné studie 50 % pracujících v USA řekli, že raději skončí, než aby se vrátili do kanceláře na plný úvazek. Toto je velmi závažné procento a zdůrazňuje, že flexibilita na pracovišti je nesmírně důležitá. Zaměstnavatelé by také měli mít na paměti, že i když to vypadá jako rozumné řešení uprostřed, ani hybridní nastavení není pro některé pracovníky dostatečně uspokojivé. Například přední odborník na strojové učení ve společnosti Apple vzhledem k tomu, že Silicon Valley prosazuje pravidla pro návrat do kanceláře, která uvádí, že by měla být poskytnuta větší flexibilita.
Autonomie zaměstnanců
Práce z domova má další výhodu, kterou nelze ignorovat: Zvýšení v autonomie zaměstnance s prací na dálkua jak moc to pomohlo zaměstnancům znovu získat kontrolu nad svým životem jako celkem během komplikovaného období blokování. Schopnost soustředit se na své pracovní úkoly bez přidaného stresu z manažerských problémů je pro mnoho lidí obrovským plusem.
„Ostatní“ a izolace v práci
Jednou z největších úskalí kancelářského prostředí je nutnost vypořádat se s obtěžováním a diskriminací na pracovišti. Ve skutečnosti, marginalizované skupiny preferují práci na dálku oproti jiným možnostem, zejména kvůli tomuto problému. Jednou z hlavních příčin diskriminace na pracovišti je konfirmační zkreslení, kdy určité předsudky mohou ovlivnit to, jak zaměstnavatelé vidí (a zacházejí) se svými zaměstnanci. Flexibilita zásad práce na dálku k tomu ponechává menší prostor, což způsobuje a více zaměřené na práci a méně diskriminační myšlení v práci. Výzkum ukazuje, že práce na dálku ve skutečnosti pomohla černošským a hispánským zaměstnancům získat a vyšší pocit sounáležitosti na jejich pracovišti. Na druhé straně je zde potenciální problém odcizení všech zaměstnanců: izolace práce na dálku. Nepracovat z domova může být užitečné, abyste se cítili lépe propojeni se svými spolupracovníky, ale kreativní řešení, jako např coworkingové prostory si získaly oblibu spolu s rostoucím trendem práce na dálku.
Jak mohou společnosti motivovat k návratu do kanceláří?
Zeptejte se na názor svých zaměstnanců na návrat do kanceláře
„Úzkost z návratu do kanceláře“ je skutečná věc a prostě neexistuje způsob, jak ji vyléčit, aniž byste si nejprve promluvili se svými zaměstnanci. Jednoduchý způsob, jak to udělat, je požádat je o zpětnou vazbu ohledně procesu práce na dálku, abyste viděli, co můžete zlepšit. Zjistěte, zda se chtějí vrátit do kanceláře a za jakých podmínek. Obchodní model každé společnosti je jedinečný a je jen na vás (množném čísle). rozhodnout, co bude pro váš tým nejlepší.
Zavést flexibilnější pracovní modely
Už se všichni shodneme, že budoucnost práce nezávisí na lokalitě. Pokud přesto chcete zavést politiku vracení, měla by být flexibilnější a nabízet více možností pro různá pracovní uspořádání. Tento krok je zvláště důležitý pro podporu lepšího duševního zdraví na pracovišti. Být tolerantnější a chápat různé stavy duševního zdraví je důležité při vytváření pracovního prostředí, které se cítí bezpečně. Všichni vaši zaměstnanci si zaslouží, aby jim bylo nasloucháno, a velkou část toho tvoří snaha vyhovět jejich různým potřebám.
Buďte spravedliví
Může se to zdát jako samozřejmost, ale neměli byste poskytovat různé výhody pro různé skupiny lidí. Pokud má tým ve vaší společnosti možnost práce na dálku a jiný ne, může to způsobit neúmyslné nepřátelství a způsobit problémy v celé společnosti. Pokud například pracujete z domova, ale neumožňujete svým zaměstnancům stejnou flexibilitu, může to také způsobit velké odpojení a způsobit nelibost. Susan Vroman, lektorka managementu na Bentley University, Massachusetts, USA říká: „Pokud máte jiné pravidlo pro své zaměstnance a pro sebe, ztrácíte velkou důvěru.“ Místo toho si představte svou společnost jako obrovský propojený organismus. To pomůže efektivněji motivovat proces návratu do úřadu.
Práce na dálku tu zůstane…
…a je v nejlepším zájmu společností si na to zvyknout. To je důvod, proč nabídka flexibilnějších pracovních modelů a umožnění možností práce na dálku je nejdůležitější součástí plánu návratu do kanceláře, který bude skutečně fungovat. Pokud se ke svým zaměstnancům budete chovat empatičtěji a budete pomáhat jejich potřebám, budou se cítit lépe pochopeni a budou více pracovat pro vaši společnost. Pokud chcete ovládat své talentové operace pomocí chytrých řešení, přejděte na Ruul a zaregistrujte se do bezproblémového procesu vzdálené správy práce.