Breaking News

Jak získat svého prvního klienta na volné noze

Jsme to jen my, nebo jste si také všimli, že stále více lidí touží po podnikání na volné noze? Zdá se, že od začátku -19 a vlny Velké rezignace, která se rozvinula paralelně, nárůst počtu nezávislých profesionálů a sólových profesionálů nabral na síle. Mnoho sólových talentů, kteří právě začínají podnikat na volné noze, čelí stejné výzvě: potřebujete zkušenosti, abyste získali klienty, a potřebujete, aby klienti měli zkušenosti. Pokud se přistihnete, že se ptáte „Ale jak získám svého prvního klienta?“, nejste sami! Doufáme, že tímto článkem poskytneme několik základních tipů jak získat prvního klienta a začít pracovat na volné noze bez zkušeností.Ať už jste student, čerstvý absolvent nebo profesionál s prací na plný úvazek a hledáte vedlejší shon nebo novou profesní dráhu, jsme si jisti, že tento článek má co nabídnout všem, kteří chtějí vědět, jak získat klienty jako freelancer.

7 tipů, jak získat prvního klienta

Hledání klientů na volné noze se může zdát náročné, zvláště když právě začínáte. Ale se správným úsilím a pevnými základy, které dláždí cestu pro budoucí koncerty, jsme si jisti, že vaše šance na získání prvního klienta na volné noze se výrazně zvýší. Pojďme se bez dalších řečí podívat na 7 nejdůležitějších tipů, jak získat prvního klienta:

 • Identifikujte svůj trh a mezeru
 • Hledejte příležitosti k získání zkušeností
 • Vyhodnoťte a zdokonalte své dovednosti
 • Vybudujte si hvězdné portfolio
 • Vytvořte si osobní web
 • Klepněte na svou síť
 • Prezentujte své služby prostřednictvím studeného kontaktu
  • Grafický design
  • úprava fotografie
  • Editace videa
  • webový design
  • 3D animace
  • Vývoj v Javě
  • Vývoj HTML
  • Copywriting
  • Účetnictví a účetnictví
  • Práce související s IT
   • vložení vašeho portfolia
   • optimalizace obsahu nebo SEO
   • pomocí elegantního a rychlého uživatelského rozhraní tématu
   • zajistit, aby byl váš web uživatelsky přívětivý
   • lovte svou síť

    Pokud jde o podnikání, žádná síť není dostatečně velká! Chcete-li začít na volné noze bez zkušeností, Snaž se oslovování přátel, rodinných příslušníků a známých kdo může šířit slovo. Dostat se do kontaktu s relevantními lidmi je vždy dobrý začátek. Velkou pomocí může být také rozšiřování vaší sítě návštěvou akcí, využíváním coworkingových prostor a využíváním aktivit pro budování sítě. Je samozřejmé, že žijeme přímo uprostřed éry internetu (nebo bychom měli říci éry sociálních médií?), takže se snažte využít platformy sociálních médií na maximum. spojte se se správnými lidmi ve správném kontextu.

    Prezentujte své služby prostřednictvím studeného kontaktu

    Sedět a čekat, až se potenciální klienti objeví, je jedna věc, druhá věc je dát se tam a oslovit cílové klienty sami. Zatímco první metoda je poněkud úspěšná, druhá jistě zrychlí vaši hru. Pokud jste pochopili logiku toho, o čem mluvíme, pak už víte, co studený kontakt prostředek. Cold contact (také známý jako cold calling) je marketingová strategie, kdy prodejci kontaktují potenciální zákazníky a propagují jejich služby a produkty. Můžete zkusit oslovit neziskové organizace, místní firmy a své známé ve vaší síti, abyste je informovali o tom, co děláte. Ujistěte se, že vymyslíte strategii, jak co nejvíce představit svou práci potenciálním klientům, abyste zvýšili své šance.

    Tipy na volné noze pro začátečníky

    Jsme si vědomi toho, že získat prvního klienta může být docela problém. Ale výzvy by vás neměly zklamat, pokud jste odhodláni pokračovat v kariéře na volné noze, kterou jste vždy chtěli. Identifikací svého trhu a mezery, hledáním příležitostí k získání zkušeností, vyhodnocováním a vylepšováním svých dovedností, budováním hvězdného portfolia, vytvářením osobních webových stránek, napojením na vaši síť a předvedením vašich služeb prostřednictvím kontaktu můžete mít solidní náskok ve své kariéře na volné noze.Pokud chcete získat aktuální informace a užitečné tipy o všech věcech na volné noze, sledujte nadále Ruul Blog a spojte se s námi na LinkedIn a Instagram!budujte si hvězdné portfolio

    Vybudování portfolia na volné noze je jedním ze základních kroků, které je třeba podniknout, ať už se jedná o portfolio grafického designu, psaní portfolia nebo vyladěné pro jakékoli jiné odvětví nebo mezeru. Portfolio je obvykle vnímáno jako první kontaktní místo mezi potenciálním klientem a freelancerem.Přemýšlejte o svém portfoliu jako o médiu, kde prodáváte své kreativní dovednosti, schopnosti, technické a měkké dovednosti a také rozmanitost projektů a koncertů, které děláte. Nezapomeňte, že nástup do zaměstnání jako umělec na volné noze je často usnadněn prostřednictvím působivého portfolia.

    Vytvořte si osobní web

    Dalším skvělým tipem, jak získat projekty od klientů, je vytvoření osobního webu. Svůj web si můžete představit jako vylepšené a interaktivní rozšíření svého portfolia, kde prokážete větší část svých schopností a dovedností, zahrnete reference a případové studie, pokud je to vhodné, a umožníte lidem, aby vás našli prostřednictvím vyhledávačů. Některé z osvědčených postupů používání webových stránek k propagaci vaší práce jsou:Rozhodněte se pro svůj trh a mezeru

    Ať už přemýšlíte, jak začít pracovat na volné noze v Indii, hledáte práci na volné noze v USA nebo doufáte, že zahájíte projekty na volné noze v jakékoli jiné části světa, první věc, kterou musíte udělat, je identifikovat své místo, své dovednosti, a situaci na volném trhu. Některé dovednosti, jako je nezávislá úprava videa a fotografií, mohou být v určitých kontextech velmi žádané, zatímco jiné nemusí být na volném trhu stejně příznivé. Zkuste získat know-how dovedností s vysokými příjmy a vysokými výdělky a zjistěte, zda jsou vaše zájmy slučitelné s nimi. Mějte na paměti, že každý trh má svá maxima a minima. To, co je dnes poptávané, může z dlouhodobého hlediska zůstat takové, nebo se v budoucnu stát méně žádoucím.

    Hledejte příležitosti k získání zkušeností

    Už jste někdy slyšeli termín „dětské krůčky“? No, je to jedna z nejdůležitějších věcí, které je třeba udělat, pokud jde o budování kariéry na volné noze. Práce s klienty na volné noze je jistě náročná, takže místo hledání ideálního koncertu nebo vysněného vystoupení, začít pracovat na malých projektech. Je naprosto klíčové si uvědomit, že na začátku kariéry na volné noze je nejdůležitější sbírat zkušenosti. Postupem času, se zvyšujícím se počtem koncertů, které jste absolvovali, a klienty na volné noze, které jste měli, se kvalita projektů a také počet projektů, které řešíte, bude také zvyšovat. Může být obtížné získat svůj „vysněný koncert“ bez relevantních zkušeností, a proto by prvních několik projektů na volné noze mělo být vnímáno jako příležitost k získání zkušeností. I když rozpočet a rozsah projektu mohou být méně než ideální, je to z dlouhodobého hlediska investice pro úspěšnou kariéru na volné noze.

    Vyhodnoťte a zdokonalte své dovednosti

    Určité dovednosti a skupiny dovedností patří mezi dovednosti s nejvyššími výdělky a je pravděpodobné, že tomu tak zůstane po dlouhou dobu. Zde jsou některé z profesí na volné noze, které jsou v současné době na volném trhu nejžádanější:

   

READ ALSO:  Proč jsem začal s vedlejším spěchem jako grafik

About admin

Check Also

8 způsobů, jak zlepšit vzdálenou týmovou komunikaci

8 způsobů, jak zlepšit vzdálenou týmovou komunikaci

Důležitost mezitýmové komunikace je při řízení podniku nepopiratelná. Zejména pokud najímáte nezávislé profesionály, je stále …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *