Breaking News

Jak založit nouzový fond jako nezávislý pracovník

Ano, být na volné noze je úžasné! Se všemi svými výhodami a výhodami to byla a stále je jedna z nejoblíbenějších možností, kterou mohou nezávislé talenty využít. Ale jde o to, že někdy jsou týdny nebo měsíce, kdy je trochu těžší vyjít s penězi. V těchto chvílích bychom mohli postrádat jistotu stálého příjmu nebo pravidelné výplaty. Nebojte se! S trochou plánování a sestavování rozpočtu můžeme jako sólo profesionálové nastavit vlastní nouzové úspory, abychom se vyhnuli zavalení finančními problémy. Nouzový fond také velmi pomáhá potlačit následky finanční úzkost.

Co je to nouzový fond?

Pohotovostní fond nebo nouzové úspory jsou jednoduše zdrojem peněz, které ušetříte na těžké časy. I když se výše nouzového fondu liší od člověka k člověku, je důležité mějte své nouzové úspory na účtu odděleném od svého pravidelně používaného běžného účtu.

Kolik byste měli mít na nouzových úsporách?

Založení nouzového spořícího fondu je poměrně snadné. Těžší je rozhodnout se o množství peněz, které chcete pravidelně převádět do svého nouzového fondu, a také o celkovém množství peněz, které si tam chcete ponechat. Přestože neexistuje žádná univerzálně dohodnutá částka nouzových úspor, existují určité body, které musíte mít na paměti určení konečného objemu vašeho nouzového fondu. Zde je několik bodů, které můžete zvážit při rozhodování, kolik byste měli mít ve svém nouzovém fondu.

 • Vaše pozice
 • Daně, za které nesete odpovědnost
 • Vaše nájemné
 • Všichni členové domácnosti, o které se staráte
 • Pojištění
 • Váš důchodový plán
 • Nezbytné měsíční výdaje (účty za energie atd.)
 • Další výdaje, jako je zábava, cestování, vzdělání atd.
  • Je nanejvýš důležité mít na paměti, že se velmi liší od jednoho sólového talentu k druhému. I když je jistě užitečné zeptat se na názor ostatních, kteří již takový fond založili, mějte na paměti pouze vy můžete posoudit, kolik ušetřit a ušetřit na nouzovém fondu. Co můžete udělat, abyste našli správnou rovnováhu, je ušetřit určité procento svého pravidelného příjmu důsledně po dobu, kterou uznáte za vhodné.

   Budování nouzového fondu

   Bez ohledu na to, jak velkou nouzovou rezervu chcete mít, existují určité kroky, které musíte dodržet, abyste položili základy fondu, který vám poskytne finanční zabezpečení v případě neočekávaných událostí. Zatímco první a hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti, je být konzistentní se svým plánem spoření, můžete začít tím, že budete zvažovat;

   • Seznámení s nulovým rozpočtem
   • Stanovení konkrétních a realistických cílů
   • Rozpočtování měsíčních úspor
   • Použití samostatného účtu pro váš nouzový fond
    • Seznamte se s rozpočtováním s nulovým součtem

     Tento termín může znít příliš technicky, ale věřte mi, není! Rozpočet s nulovým součtem, původně navržený jako součást ekonomického slovníku, odkazuje na myšlenku, že každý kousek peněz, který vyděláte, musí být nasměrován na určité místo. Rovnice je jednoduchá: váš příjem – vaše výdaje = 0. To znamená, že po odečtení nezbytných výdajů od vašeho příjmu (měsíčního, dvoutýdenního nebo týdenního) budete muset zbytek zvládnout se stanoveným plánem po ruce. Zapisování všech pravidelných výdajů za měsíc může to být skvělý začátek, který vám umožní vidět, kolik z vaší výplaty bude třeba odložit stranou bez ohledu na to, co. Poté můžete začít plánovat, kam půjde zbývající částka. Tuto částku lze rozdělit na osobní nákupy, cestovní úspory nebo především na vaše nouzové úspory. Netřeba dodávat, že tato metoda výrazně usnadňuje plánování dopředu.

     Stanovte si reálný, konkrétní cíl

     Jedním z klíčových aspektů zřízení dobře fungujícího nouzového fondu je být konzistentní a konzistentního po dlouhou dobu lze nejlépe dosáhnout stanovením realistických cílů, které jsou cílově specifické. Vaše konečná cílová částka pro váš nouzový fond se doporučuje, aby byla částka, která může být alespoň pokryje vaše nezbytné výdaje po dobu 3 měsíců. Opět se tato částka bude měnit podle mnoha proměnných, které jsme uvedli výše. Být v souladu s pravidelným vkládáním peněz do tohoto fondu je však pro nezávislé pracovníky trochu složitější – i když stále proveditelné!Mějte na paměti výkyvy, se kterými se setkáte u svých příjmů v průběhu roku. Pamatujte, že jde o to, abyste neměli na účtu nějakou libovolnou částku peněz, o které jste úplně nechápali, jak se tam dostala. Jde o to mít spolehlivý, realistický plán k dosažení svého cíle, který můžete každý měsíc dodržovat.

     Každý měsíc vložte na své úspory stanovenou částku

     Pamatujete si, že jsme mluvili o důslednosti? Toto je jeden z klíčových bodů, kde se v praxi uplatňuje myšlenka konzistence vašich úspor. Existují dva možné způsoby, jak každý měsíc vložit do svého nouzového spořícího fondu stanovenou částku hotovosti. První způsob je rozhodnout se uložit určité procento svého měsíčního příjmu do svého fondu. Druhým je rozhodnout se nominální vklad určité částky. Bude to 10 %, 20 % nebo 30 % vašeho měsíčního příjmu, které půjde na vaše nouzové úspory, nebo to bude 10 $, 100 $ nebo 1000 $, které půjdou do vašich úspor? Odpověď zní: je to zcela na vás! Důležité je mít na paměti zvolte jednu metodu a držte se jí. Ačkoli někteří lidé mají konkrétnější návrhy, jako je pokusit se ušetřit přibližně 45 % svého měsíčního příjmu, z různých důvodů to nemusí být možné pro každého nezávislého pracovníka a sólového profesionála. Zkuste vzít v úvahu i svůj osobní důchodový plán.

     Používejte samostatné účty

     Vždy je dobré používat alespoň dva samostatné účty, jeden pro pohotovostní fond a druhý pro běžné finanční transakce. Tímto způsobem můžete znát přesnou výši svých aktuálních úspor na mimořádné události. Použití samostatných účtů je také dobré brání vám překročit váš měsíční rozpočet na jiné výdaje. Bylo by snazší impulzivně utrácet peníze, pokud přesně nevíte, kolik peněz byste měli mít ve svém spořicím fondu za daný měsíc.

     Směrem k vašemu osobnímu nouzovému fondu

     Nejdůležitější zpráva, kterou si zde odnesete domů, je důslednost a plánování. Tím, že se seznámíte se všemi výhodami osobní účetnictví jako je rozpočet s nulovým součtem, můžete plánovat své finance na začátku každého měsíce. Mějte na starosti své osobní výdaje a jejich povahu, stejně jako roční vzorec svých příjmů. Tímto způsobem budete nejen schopni vytvořit fond, který je spolehlivější, ale také jej udržet po delší dobu. Neztrácejte les kvůli stromům při stanovování svých cílů a mikrospravujte své účty jejich rozdělením. Věci se mohou zdát příliš komplikované nebo frustrující pro začínající freelancery, ale nezapomeňte, že pro vše, co souvisí se světem freelancingu, Ruul je tu, aby vám pomohl!

READ ALSO:  5 způsobů, jak může práce na dálku odemknout novou kariéru

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *