Breaking News

Jak vystavovat faktury jako OSVČ v roce 2022

Jak vystavovat faktury jako OSVČ v roce 2022

Abyste byli úspěšní, musíte dostat zaplaceno. Nezáleží na tom, jestli děláte jeden koncert na volné noze nebo podnikáte na plný úvazek na volné noze, musíte si spočítat svůj čas a fakturovat svým klientům. Být na volné noze může být velmi obohacující zkušeností. Jako šéf vaší malé firmy si totiž můžete nastavit pracovní dobu a máte přímo na starosti, kolik peněz můžete vydělat. Na jednu stranu poskytuje neuvěřitelnou svobodu a na druhou vyžaduje, abyste vzali mnoho záležitostí do svých rukou. Mnoho freelancerů si užívá svobody být na volné noze a zároveň se potýká s finanční zátěží a povinnostmi. Fakturace se vlastně nemusíte nechat zastrašit. Jediné, co musíte udělat, je porozumět základním prvkům faktury.

Jako freelancer musíte požadovat platby a sledovat, kdy je splatná vaše platba za vaše produkty nebo služby, na kterých jste se s klientem dohodli. To může být někdy obtížné, zvláště pokud žonglujete s mnoha projekty a klienty současně. Vystavení profesionální faktury může být zdrcující, pojďme si tedy říci, jak si to usnadnit.

Dokončili jste nejtěžší část tím, že jste udělali svou práci! Zbytek je snadný. Pokud chcete, aby vaše faktury vypadaly profesionálněji, podívejte se na náš generátor faktur.

faktury s DPH

Brzy poté, co začnete na volné noze, narazíte na koncept daň z přidané hodnoty (DPH). Pokud klient bydlí někde, kde se uplatňuje DPH, bude chtít vidět fakturu s DPH. Tento typ faktury je dokument, který obsahuje podrobnosti o službě, vaše kontaktní údaje (tj. vaše telefonní číslo a e-mailovou adresu) a jakékoli další relevantní údaje, jako jsou vaše bankovní údaje.

Poskytnutí faktury s DPH pomůže vašim klientům registrovaným k DPH získat zpět DPH, která jim byla účtována. Zvýší také míru udržení vašich klientů, zejména pokud jde o udržení dlouhodobých klientů.

READ ALSO:  Podpora náboženské rozmanitosti na pracovišti

Kdy je faktura platná?

Platná faktura obsahuje:

Účtovaná strana

V případě potřeby číslo PO (objednávky) a kontaktní osobu

Číslo faktury

Datum faktury

Podrobnosti o dodavateli

Detaily služby

Dohodnutá částka k účtování klientovi

Platná výše DPH a sazba DPH

Když zašlete fakturu včetně a výkaz DPH, avšak bez DIČ vašemu klientovi, nebude moci žádat o vrácení DPH. To může vést k nevýhodě při zaplacení faktury v den její splatnosti. Pokud máte DIČ, které můžete uvést na faktuře, faktura pro ně může sloužit jako účtenka, kterou mohou použít k odečtení částky DPH z daní.

Země vyžadující DIČ pro fakturaci a sazby DPH

Usnadněte si fakturaci

Výběrem Ruul, můžete snadno vytvořit fakturu, sledovat své platby a dostat zaplaceno včas. Ruul umožňuje nezávislým pracovníkům vystavovat faktury s DPH, aniž by museli být vlastníkem firmy! Po vystavení online faktury je vaše skutečná obchodní faktura okamžitě odeslána na vaši e-mailovou adresu. Můžete použít toto Připraveno pro DPH faktura na volné noze abyste zajistili své platby a dostali zaplaceno rychleji.

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *