Breaking News

Jak udržet své dovednosti ostré pro budoucí práci

Budoucnost práce se každým dnem mění rychleji. Díky měnícímu se prostředí pracovních modelů a přizpůsobivé technologie se objevují nové dovednosti, které je třeba se naučit, a nápady na prozkoumání kariéry. Je důležité udržovat své dovednosti ostré z mnoha důvodů, ale největším důvodem je rychlost současného technologického vývoje. Technologie je rušivou silou, která ovlivňuje každé odvětví. Dříve považované za silné kariéry nyní ustupují pracovním místům založeným na technologiích a některá pracovní místa úplně mizí. Nejlepší způsob, jak překonat toto narušení, je rozvíjet dovednosti na vyžádání to bude nejužitečnější v budoucí práci. Tyto dovednosti vám pomohou odlišit se od ostatních talentů ve vašem oboru jako silný a všestranný pracovník, který se nebojí učit se novým věcem. Existuje několik způsobů, jak můžete své dovednosti udržovat na aktuální úrovni, přičemž všechny lze provádět při zachování stávajícího zaměstnání.

Připojte se ke komunitě na volné noze

Jako sólový talent je skvělý způsob, jak neustále zlepšovat svou práci a vylepšovat své dovednosti spojení s podobně smýšlejícími profesionály. Ať už jde o získání zpětné vazby, výměnu kariérních a oborových tipů nebo doporučení nejlepších akcí a kurzů, kterých se můžete zúčastnit, navázání vztahů se svými vrstevníky vám může pomoci růst a rozvíjet se. Některé komunity, jako je RuulSchool, nabízejí různé zdroje a učební materiály pomáhat se zvyšováním kvalifikace a budováním nových dovedností. Můžete také najít webináře a další typy online akcí užitečné pro udržení kroku s trendy.

Navštivte obchodní školu

Jedním z nejlepších způsobů, jak rozšířit své dovednosti a prověřit je do budoucna, je navštěvovat obchodní školu ve vašem okolí. Na rozdíl od tradičnějších forem vysokoškolského vzdělávání, obchodní školy jsou mnohem levnější a nabízejí mnoho online možností. Kromě toho obchodní školy nabízejí specializované kurzy, které mohou studenty připravit na konkrétní kariéru již za rok. Online možnosti znamenají, že tyto školy lze navštěvovat ve spojení s jakýmkoli zaměstnáním, které nyní máte. Pokud si chcete udržet své dovednosti ostré, zvažte návštěvu obchodních škol, které nabízejí kurzy datové vědy, kybernetické bezpečnosti nebo jiných souvisejících oborů. Obchodní školy jsou cestou budoucnosti a nedávné zprávy naznačují, že docházka konkuruje vysokým školám a univerzitám. Ve skutečnosti se odhaduje, že 27 % absolventů obchodních škol vydělává ještě více peněz než jejich protějšky s vysokoškolským vzděláním. Je jen na vás, zda využijete výhod těchto vzdělávacích institucí a upgradujte své dovednosti pro budoucnost práce.

READ ALSO:  Co znamená „YOLO economy“?

Zkuste nakódovat bootcampy

Podobně jako u obchodních škol i funkce bootcamps specializované kurzy, které vybaví studenty konkrétní dovedností. Na rozdíl od odborných škol však lze bootcampy často absolvovat za několik měsíců a přesto poskytují studentům komplexní vzdělání. Pokud máte pocit, že nemáte čas navštěvovat celoroční program jako na obchodních školách, účast na bootcampu může být pro vás lepší volbou. Kurzy kódovacího bootcampu naučí studenty různé kódovací jazyky během několika měsíců. Pokud máte omezené množství volného času a nemáte prostředky na fyzickou docházku do školy, mohou být online kódovací bootcampy vaší nejlepší volbou pro udržení vašich dovedností. Mnoho bootcampů je otevřeno úplným začátečníkům, což je činí bezpečný prostor pro řešení věcí s vedeníma bez tlaku. Počet bootcampů, ze kterých si můžete vybrat, v posledních letech stoupá, protože řada oborů, jako je datová věda, začala získávat na popularitě.

Zvažte postgraduální program

Pokud máte čas a finanční prostředky, účast na postgraduálním programu je jednou z nejlepších možností pro zvýšení vašeho vzdělání a dovedností. Magisterský titul vám v očích zaměstnavatelů určitě získá větší respekt, a pokud se váš nový titul týká vaší současné společnosti, někteří zaměstnavatelé mohou dokonce sponzorovat část vašich studijních zkušeností.I když přesně nevíte, jaký druh postgraduálního programu chcete studovat, udělejte si průzkum a zúžte si, jaké obory nebo oblasti studia vás zajímají. Možná najdete program, který vám pomůže dostat se na další krok vaší kariéry. Pokud si myslíte, že vzdělání můžete uplatnit ve svém současném oboru nebo oboru, do kterého byste rádi vstoupili, mohou být postgraduální programy tou správnou cestou!

Dovednosti pro budoucnost práce

Jak si udržet své dovednosti ostré v době, kdy se zdá, že se svět mění způsobem, na který jsme předtím ani nepomysleli? Než dokončíte učení nové dovednosti, je pravděpodobně čas aktualizovat další. Není však třeba se přetěžovat. Katalyzátor těchto rychlých změn, jmenovitě vyspělá technologie, také neodmyslitelně nese řešení. Můžete se naučit nové dovednosti a zdokonalit ty, které ovládáte, mnoha různými způsoby, než jste mohli dříve. Nemusíte navštěvovat fyzickou školu, nemusíte stěhovat města, abyste mohli navštěvovat workshopy nebo semináře. Virtuální učební nástroje jsou zachránci, kteří udrží krok se vším novým. Přizpůsobení se budoucnosti práce však nekončí aktualizací dovedností. Zejména pokud jste samostatný pracovník, podnikatel nebo nezávislý pracovník, musíte se seznámit s online platformami, které vám mohou usnadnit vaši práci a ušetřit vám čas na učení se novým dovednostem. all-in-one platforma Ruul umožňuje všem dnešním svobodomyslným pracovníkům utvářet svou vlastní kariéru pod vlastní vládou. Všechny ty úkoly správce, které vám zabírají tolik času; fakturaci, pozdní platby, smlouvy o čerpání a další lze spravovat z jediné platformy odkudkoli na světě s Ruul. Zaregistrujte se nyní do Ruul, připojit RuulSchoola prozkoumejte, jak pro vás může vypadat budoucnost práce!

READ ALSO:  Hybridní versus vzdálené: pochopení výhod a výzev

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *