Breaking News

Jak těžké je začít podnikat od nuly?

Proč je tak těžké začít podnikat?

Pokud se plánujete vyhnout problémům a stresu, chcete-li snížit rizika ve svém životě, měli byste si dvakrát rozmyslet založení společnosti. Založení tradiční společnosti není pro každého. Protože pokud chcete být úspěšní ve svém vlastním podnikání, musíte být trpěliví a pracovití. A dokonce i poté, co uděláte vše správně, nemusíte být úspěšní, pokud jste před zahájením podnikání jasně neviděli podmínky na trhu nebo nedokázali spočítat skryté náklady. Jednou z největších výzev, které musíte jako tradiční majitel společnosti řešit, je že když jste svým vlastním šéfem, ‘podnikání nikdy nespí.’ Vzhledem k tomu, že musíte dělat všechno sami, můžete se cítit ohromeni. Jak těžké je tedy začít podnikat? Pokud je to váš první pokus o založení vlastní společnosti, měli byste být připraveni na to, co vás čeká v prvním roce i v dalších letech. Založení společnosti je samozřejmě také odměňující, ale musíte si být vědomi problémů, kterým můžete čelit, a rozhodnout se, zda tato rizika stojí za to podstoupit. Připomeňte si, že zahájení vaší tradiční společnosti od nuly nabízí vynikající profesionální uspokojení a také mnoho problémů na vaší profesní cestě. Proto musíte rozumět svým možnostem, jako je založení virtuální společnosti. Virtuální společnost vám umožňuje jednat jako společnost a zároveň vás ušetří byrokracie a papírování bez ohledu na to, kde se nacházíte. Řekněme, že chcete pracovat se svými klienty, ale nechcete zakládat tradiční společnost kvůli nákladům navíc, papírování a zbytečným finančním operacím. Dobrou zprávou je, že můžete fakturovat svým klientům po celém světě bez námahy jako samostatný vlastník firmy prostřednictvím vaší virtuální společnosti. Pokud jste připraveni založit tradiční společnost, zde jsou věci, které byste měli zvážit.

READ ALSO:  16 otázek, které byste měli položit jako budoucí nezávislý pracovník

Zjistěte více o skrytých nákladech

Musíte pečlivě přemýšlet a provést výpočty o skrytých závislostech nebo nákladech, které může mít vaše společnost v prvním roce. Není divu, že mnoho nových společností ve svém prvním roce zkrachuje kvůli neviditelným skrytým nákladům. Ujistěte se, že si prověříte legislativu a pravidla nebo rozumíte všem nákladům, marketingovým požadavkům, prodejním kanálům a kulturním otázkám. Musíte jasně porozumět svým nákladům, vytvořit si seznamy, které mohou být v budoucnu považovány za náklady, a pokud máte možnost, poraďte se před založením společnosti s odborníkem nebo zkušeným přítelem. Noví majitelé firem většinou předpokládají, že po vytvoření společnosti náklady klesnou na nulu a zaplatí. Tak to vůbec není a nemůže být dále od pravdy. Jakmile máte podnikatelský nápad, musíte zvážit více skrytých nákladů a zeptat se sami sebe: „Měl bych začít podnikat?“ Například si můžete myslet, že pojištění pro vás při prvním zakládání společnosti nepředstavuje značné náklady. Postupem času si však možná uvědomíte, že možná budete potřebovat pojištění odpovědnosti, pojištění majetku, pojištění náhrady zaměstnancům a pojištění malých podniků. Proto je nezbytné, abyste si před založením vlastní společnosti podrobně sepsali a spočítali všechny skryté výdaje, což je pro majitele firem zásadní. Dalším příkladem je, že si možná budete muset najmout účetní a poradce, aby regulovali své finance, a najednou můžete zjistit, Máte více zaměstnanců, než jste plánovali. Konečně musíte vzít v úvahu dlouhodobé výzvy a náklady, stejně jako krátkodobé. Pokud si například pouze myslíte, že zahájení podnikání má skryté náklady, můžete se cítit překvapeni, kolik to stojí, které musíte zaplatit, když svou společnost zavíráte. V závislosti na právní struktuře vaší společnosti můžete zaplatit obrovské množství peněz.

Vyberte si právní strukturu a pochopte daňové zákony

Než porozumíte daňovým předpisům, měli byste si vybrat právní strukturu, která vám nejlépe vyhovuje. Než učiníte rozhodnutí týkající se daní, musíte se rozhodnout, jaký typ právní struktury vyhovuje vašim obchodním potřebám a očekáváním. V každém právním formátu jste povinni zaplatit dodatečnou daň a vaše finanční odpovědnost se změní v souvislosti s vašimi volbami. Můžete si vybrat jednu z následujících možností; výhradní vlastnictví, partnerství, C-korporace, S-korporace a společnost s ručením omezeným (LLC) při zakládání vaší společnosti. Zde jsou nezbytné daně, které musí každý majitel firmy zaplatit.Daň z příjmuSociální a zdravotní daněDaně zaměstnavateleSpotřební daňPředpokládejme, že jste se nerozhodli, jakou strukturu pro svou společnost zvolit. V takovém případě můžete získat pomoc od profesionála, který vám řekne více o výhodách a nevýhodách každé struktury a o tom, co by pro vás bylo nejpřínosnější. Dalším bodem, který byste měli zvážit před založením tradiční společnosti, je dozvědět se více o daňových odpočtech. . Než začnete uvažovat o založení společnosti, měli byste si ujasnit, zda vám odečtení nákladů výrazně přinese výhody; jinými slovy, máte obrovské náklady, které jsou daňově uznatelné. Pokud si nemyslíte, že budete obrovsky těžit z daňových odpočtů, nemá smysl řešit potíže se založením tradiční společnosti. Předpokládejme například, že jste samostatný podnikatel, nezávislý pracovník nebo agentura ad hoc a nemáte vysoké uznatelné náklady, které by mohly snížit daňovou povinnost vaší organizace. V takovém případě můžete místo tradičního podnikání zvážit založení virtuální společnosti. Pokud však máte na výplatní listině mnoho zaměstnanců nebo máte jiné výdaje, jako je doprava, vybavení, služby, kancelářské potřeby, marketing, náklady na reklamu, opravy nebo údržbu, může být pro vás založení tradiční společnosti tou správnou volbou. Můžete si tak krátkodobě i dlouhodobě odečíst výdaje vaší společnosti.

READ ALSO:  Proč je práce na dálku pro černošské pracovníky přitažlivější?

Připravte se na spoustu papírování

Všechny podniky a právnické osoby musí být registrovány ve vládním systému na základě předpisů své země. Podle zákona jste povinni zaregistrovat svou společnost, pokud provozujete firmu, která dodává zboží a služby. Existuje pouze jedna výjimka, pokud zakládáte online obchod a poskytujete digitální služby pro své klienty, jako je poradenství v oblasti digitálního marketingu, grafický design služby, nemusíte zakládat tradiční společnost. Můžete si vytvořit virtuální společnost, která vám umožní vystavovat faktury pro vaše klienty. Pokud vaše firma tomuto popisu neodpovídá, musíte založit tradiční společnost provedením následujících kroků.Musíte zvolit název společnostiMusíte uvést obchodní adresu

  1. Měli byste požádat o daňové číslo
  2. Musíte si založit obchodní účet

    Vyplatí se tedy začít podnikat?

    Být svým šéfem a řídit si svůj vlastní čas vám poskytne potřebnou profesionální nezávislost a nápad založit svou společnost stojí za vyzkoušení. Pokud jste se rozhodli založit společnost a stát se svým šéfem, můžete se podívat na naše předchozí články o praktických tipech, jak se stát svým vlastním šéfem, a 5 způsobech, jak si vytvořit svou práci. Nejlepší by bylo, kdybyste připustili, že při zakládání společnosti existuje mnoho výzev. podnikání. Musíte plánovat růst vaší společnosti do budoucna; musíte zajistit, že máte dostatek kapitálu na pokrytí všech skrytých i neskrytých nákladů. Pokud nyní nemůžete tato rizika podstoupit, zveme vás, abyste během několika sekund založili svou virtuální společnost s Ruul. Zde jsou rozdíly mezi založením tradiční společnosti a virtuální společnosti.

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *