Breaking News

Jak sladit práci na volné noze a zároveň pracovat na plný úvazek

Začali jsme to slovo slyšet vedlejší koncert s životním stylem na volné noze, který si získává oblibu mezi více lidmi. A vedlejší koncert nebo vedlejší zaměstnání je doplňkové zaměstnání, které vykonáváte spolu se svým hlavním zaměstnáním. Motivace k práci na vedlejších koncertech je pro každého z nás jiná, na konci dne lidé berou koncerty, aby si přivydělali, ušetřili peníze nebo zaplatili dluhy.

Co je to vedlejší koncert?

Tvorba peníze navíc není jedinou výhodou vedlejšího koncertu. Můžete být absolventem čerstvě po vysoké škole, můžete pracovat na pozici s relativně malým počtem povinností nebo můžete být profesionálem, jehož dovednosti lze snadno přenést do nápadů na vedlejší koncerty v roce 2022. Pravdou je, že neexistuje jediný způsob, jak jak začít vedlejší koncert ani jeden typ lidí, kteří se rozhodnou mít vedlejší koncerty při práci na plný úvazek. Navíc k finanční výhodyněkteré další výhody vedlejší práce jsou;

 • Životopis s více položkami
 • Mít několik obchodních spojení
 • Budování nových dovedností
 • Víme, že to zní lákavě vykonávat doplňkovou činnost a vydělat peníze navíc – a opravdu je! Ale jedna věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je, jak vyvážit svůj vedlejší koncert, když pracujete na plný úvazek. Věci, které musíme všichni zhodnotit, než se pustíme do práce na vedlejších koncertech, jsou naše motivace, právní a osobní omezení, priority a očekávání.

  Zvažte jak právní, tak osobní omezení

  Zkontrolujte si smlouvu

  Nazývejme věci pravými jmény, nikoho z nás nebaví rýpat se v lahůdkách hektické pracovní smlouvy, ale kontrola smlouvy by měla být na prvním místě, než začnete hledat vedlejší koncerty abyste se vyhnuli případným právním komplikacím se zaměstnavatelem.

  Existují klauzule, které vám zakazují pracovat v přímé konkurenci?

  Kontrola vaší smlouvy by měla být nutností z toho důvodu, že některé pracovní smlouvy obsahují konkurenční doložky, které vám mohou bránit v práci ve stejném oboru na jiném pracovišti nebo pro někoho jiného. V případě, že vaše smlouva takovou klauzuli obsahuje, pravděpodobně byste nechtěli riskovat, že budete ve svém zaměstnání na plný úvazek čelit nepříjemným situacím.

  Existují nějaké povinnosti, které vám zakazují pracovat na vedlejším pracovním místě?

  Bez ohledu na množství vedlejších koncertů, které plánujete využít, zažijete zvýšení celkového množství času, který strávíte prací. Společnosti a zaměstnavatelé občas přidávají do pracovních smluv ustanovení, která jejich zaměstnancům brání v přijímání vedlejších zaměstnání. Nenechte žádné kameny na kameni a uvidíte, zda je to i váš případ. Lze si představit, že většina lidí by za takových okolností udělala to, co by udělala na správné straně předpisů.

  Poznejte své limity

  V dnešní době je mnohem snazší trávit nekonečné hodiny před počítačem, aniž byste si to uvědomovali. Uvědomte si množství času, které strávíte prací ve vedlejším zaměstnání i zaměstnání na plný úvazek dohromady.Neberte si na sebe víc, než zvládneteBýt si vědom své pracovní schopnosti a nutnosti odpočívat a odpočívat je klíčem k tomu, abyste zůstali zdraví a vyhnout se vyhoření jak na těle, tak na mysli. Je užitečné nastavit některé zásady, jako je nepřijímání vedlejších koncertů v určité dny nebo hodiny. Ujistěte se, že cvičíte a jezte zdravě.Odmítněte práci, pokud se vám nevejde do rozvrhuI když jste nadšení ze své vedlejší práce, mějte na paměti, že většinu vašich výdajů stále platí vaše práce na plný úvazek. Proto je moudré některé z možných projektů odmítnout. Neváhejte některé nabídky odmítnout na obzoru, pokud nezapadají do vašeho rozvrhu nebo vás přinutí zanedbávání práce na plný úvazek. Pamatujte na význam vedlejšího koncertu: je to práce navíc které si vezmete, abyste zlepšili svou finanční situaci, měkké dovednosti a síť. Pokud máte pocit, že projekt nesplňuje vaše očekávání, může být lepší ho nebrat.

  Ujistěte se, že vaše úsilí se vyplatí

  Mít vedlejší zaměstnání často znamená pracovat s klienty v zahraničí a být vázán mezinárodními finančními operacemi jako např zahraniční platby když je čas dostat zaplaceno. Je důležité, abyste byli informováni o některých základních daňových předpisech a firemních formalitách, jako jsou náklady, abyste se mohli rozhodnout, zda má smysl pokračovat v částce, kterou dostanete, nebo ne.

  Zkontrolujte daňový systém

  Bez ohledu na to, jak globalizovaný je dnešní svět, zdanění je stále problémem, který je do značné míry určován tím, kde sídlíte. Zkontrolujte daňový systém země nebo státu, ve kterém sídlíte, abyste zjistili, zda existuje vedlejší daně z koncertů že musíte zaplatit. Pokud na to nemůžete přijít sami, poraďte se s odborníkem. Na konci fiskálního roku je lepší být v bezpečí, než litovat!

  Zvažte dodatečné nebo skryté náklady

  Pokud jste v podnikání na volné noze noví, nemusí vás na první pohled upoutat, že projekty na volné noze mohou přijít s nějakým dodatečné náklady. To platí zejména, pokud se pokusíte založit firmu tradičními způsoby. Díky službám poskytovaným společností Ruul mohou nezávislí pracovníci vystavovat faktury aniž byste zakládali společnost, zapojte se do projektů a zajistěte je smlouvami, ujistěte se, že jejich platby probíhají řádně a dodržují místně platné předpisy.

  Poznej svou cenu

  Jedna věc, kterou si rychle uvědomíte, je, že za podobné, nebo někdy dokonce identické práce ve vedlejších koncertních společnostech existuje velký plat. Uvidíte lidi, kteří pracují za více nebo méně peněz než vy. Nenechte se zmást širokou škálou cen a nenechte si myslet, že své klienty předražujete nebo podceňujete.

  Řiďte svůj čas způsobem, který vám vyhovuje

  Nyní, když jsme mluvili o základech zahájení vedlejší práce, můžeme se dostat k praktičtějším bodům a zaměřit se na několik tipů, které mohou zlepšit kvalitu svého života a práce. Věříme, že věci pro vás budou mnohem snazší, jakmile začnete své vedlejší koncerty regulovat pomocí těchto tipů.

  Buďte efektivní

  Mít vedle zaměstnání na plný úvazek i vedlejší zaměstnání může být zdrcující. Zvykněte si pracovat efektivně, organizovaně a produktivně v případě, že se rozhodnete mít obě zaměstnání současně. Nenechávej věci náhodě, udělat dobrý plán a sledovat své úkoly. Mít svůj vedlejší koncert ve volném pádu pravděpodobně nepřinese dobré výsledky.

  Naučte se říkat ne

  Jak jsme řekli výše, je naprosto normální stanovit si priority a říct ne, když je to nutné. Některé projekty jsou prostě nemožné z vnějších důvodů, jako např časová omezení, technické potíže nebo očekávání klienta. To, že projektu řeknete ne, neznamená, že ztratíte klienta nebo s ním budete mít špatný vztah.

  Využijte doby mimo pracovní dobu

  Ne každý, kdo pracuje na plný úvazek, má stejný rozvrh. Na své aktivity na volné noze si můžete udělat čas brzy ráno před prací nebo odpoledne. Důkladně plánujte, prozkoumejte svůj rozvrh a dodržujte ho. Využití mimopracovního času neznamená jen pracovat na vedlejším koncertě, kdykoli vám zbude trochu volného času. Ujistěte se, že odpočíváte a socializujete se, abyste dobili baterky.

  Nikdy nenechávejte věci na poslední chvíli

  Pokud jste prokrastinátor, opusťte tento zvyk co nejdříve. Víme, že se to snadněji řekne, než udělá, ale věřte nám, že ponechání vedlejšího koncertu na poslední den vám může způsobit větší problémy, než byste si přáli. Chybějící termín je jen jedním z mnoha rizik, která mohou ohrozit vaši vedlejší práci, natož ztrátu prestiže a považování za nespolehlivé.

  Zkuste si vybrat vedlejší koncerty, které vás jako profesionála mohou zlepšit

  Práce ve vedlejším zaměstnání není jen o vydělávání více peněz. I když finanční výhody vedlejší práce jsou na seznamu téměř každého, mít životopis s bohatým obsahem, rozvíjet efektivní síť a zvyšovat své profesní dovednosti jsou stejně důležité. Berte to jako dlouhodobou investici a zkuste si vybrat vedlejší koncerty, které jsou součástí balení jiné výhody než peníze.

READ ALSO:  Jak mohou nezávislí pracovníci chránit svá autorská práva

About admin

Check Also

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Ať už jste zkušený freelancer, který se ve hře pohybuje roky nebo teprve začínáte, vždy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *