Breaking News

Jak prezentovat své služby na volné noze

Předpokládejme, že chcete začít prodávat kvalitní digitální služby, ale nejste si tak jisti, zda budou vaši potenciální klienti ochotni nakupovat. Nevadí frustrace, kterou můžete pociťovat poté, nebyla by to bohužel ztráta času, energie a zdrojů, pokud byste vytvořili projekt a projekt byl zamítnut? Bez ohledu na to, zda jsme nezávislí blogeři, textaři nebo novináři, většina z nás pravděpodobně něco podobného někdy zažili během své sólové pracovní kariéry. Jak tedy můžeme tomu zabránit a mít zajištěnou svou profesionální pozici při zachování naší autonomie? V tomto článku budeme diskutovat o způsobech, jak se ujistit sdělte jasně své představy o svých budoucích projektech aby vaše úsilí nepřišlo vniveč! Jádrem věci je, že prezentace může být jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak zaručit úspěch, o který usilujeme.

Co je to hřiště?

Pokud jste ve své kariéře sólopreneura nikdy neslyšeli o pitchingu, pak se nebojte. Pravděpodobně intuitivně víte, co je to hřiště. Ve skutečnosti je velmi pravděpodobné, že jste se přihlásili do svých předchozích projektů, aniž byste o tom věděli. Stručně řečeno, výběrové řízení znamená kontaktování potenciálního klienta, jako je podnikatel, ředitel startupu nebo redaktor představit myšlenku, kterou máte na mysli pro budoucí projektdoufejme, že přimějete vašeho klienta zvážit spolupráci s vámi na projektu nebo koncertu, který jste navrhli. V těchto dnech jsme jako nezávislí pracovníci dělají většinu prezentací online, obvykle prostřednictvím e-mailů. Než se přesuneme dále do oblasti pitchingu a objevíme podstatu věci, musíme to podtrhnout 90 % pitchingu je o tom, jak prezentovat nápady a přesvědčit potenciální klienty zavázat se k projektu, který jsme navrhli.

Proč je pitching důležitý?

Každý, kdo podniká na volné noze, velmi dobře ví, že aréna na volné noze je různorodá, ale někdy velmi konkurenční. Úspěšná prezentace a získání nového klienta je jedna věc, udržení takových profesionálních vazeb a udržení stabilního toku projektů je věc druhá. Zde jsou některé z důvodů, proč pitching je důležitější, než si myslíte. Pitching vám pomůže

 • Vytvořte si pevnou základnu klientů
 • Seznamte se s novými klienty a obchodními partnery
 • Mějte dobrý náskok jako čerstvý freelancer
 • Získejte budoucí doporučení a vytvořte širší síť
 • Mají vyšší šance na pravidelnou rezervaci
  • Jak zdokonalit své hřiště a získat práci, kterou chcete

   Představte si svůj názor jako svou osobní reklamní kampaň kde prezentujete nejen své nápady, ale také své schopnosti a oddanost očekáváním a potřebám vašich klientů. Za prvé, hlavní odpovědí na úspěšný pitching je mít v některých bodech jasné představy.Tyto jsou;

   • Cílový klient nebo klienti
   • Přesná povaha služeb na volné noze, které poskytujete
   • Hluboké pochopení potřeb a očekávání klienta
   • Celková situace odvětví, ve kterém se pohybujete
   • Strategie, jak prezentaci zahájit a jak prezentaci ukončit
    • Pointa, kterou zde chceme zdůraznit, je, že jako sólopreneur byste měli mít jasnou představu o tom, co děláte a kde stojíte, než začnete prezentovat. Když budete těmto bodům dobře rozumět, budete schopni vytvořit perfektní motiv, abyste přesvědčili své klienty, aby důvěřovali vašim dovednostem a práci s vámi.

     Zaměřte se na potřeby a očekávání klienta

     Znát potřeby a očekávání vašich současných i budoucích klientů je jednou z nejdůležitějších věcí pro přípravu efektivního výběru. S těmito znalostmi můžete vytvořit nejvhodnější projekt pro svého klienta a prezentovat jej přitažlivým způsobem médium nebo platformu, kde je váš klient aktivní v úvahu je také dobrý nápad. Například propagace blogu, oblíbené webové stránky, kanálu YouTube nebo online novin bude pravděpodobně vyžadovat různé strategie.

     Ukažte ukázky své práce

     I když jste právě začali koncertovat na volné noze, mít portfolio je vždy dobrý nápad. Prezentujte klientům některé vybrané položky svého portfolia, aby je pochopili váš styl a druh práce, kterou děláte. Vykreslit přesný obrázek o vaší podnikatelské osobnosti je velmi důležité, protože zabrání budoucím nedorozuměním. Existují různé způsoby, jak předvést své předchozí práce. Zde je několik nápadů, které můžete použít při prezentaci svého portfolia svým klientům;

     • Svůj životopis zasílejte v příloze e-mailu
     • Uveďte odkaz(y) na příslušné webové stránky, kde byla vaše práce předvedena
     • Vytvořte soubor PDF nebo vysoce kvalitní prezentaci svého portfolia
     • Natočte krátké video, kde svou práci shrnete a pošlete klientovi
      • Uveďte relevantní posudky

       Co je lepší než ručit za sebe? Předchozí klient nebo kolega za vás ručí napsáním posudku! při nadhazování, nasměrování vašich budoucích klientů na vaše předchozí reference je efektivní způsob, jak zajistit, aby byl váš klient dobře informován o podstatě i kvalitě služeb na volné noze, které poskytujete. Klienti tak budou ochotnější zachovat si otevřenou mysl ohledně vašich nabídek a zvýšit šanci, že vaše nabídky budou přijato. Jakmile se vám podaří proměnit váš návrh ve skutečný projekt, můžete požádat o nové posudky.

       Poskytněte bezplatnou analýzu nebo konzultaci

       Další věc, kterou můžete jako profesionální sólový pracovník dělat, je nabízí bezplatnou analýzu nebo konzultaci. Tímto způsobem můžete prezentovat své analytické a obchodní dovednosti a odpovězte na jakékoli otázky, které může mít váš klient. Bezplatnou konzultací klientovi prokážete, že jste si svým projektem jisti a že máte požadované odborné znalosti k tomu, abyste se vypořádali s případnými obavami ohledně potenciálního projektu. Takový analýza nebo konzultace zajistí, že váš klient bude důvěřovat vaší kompetentnosti a profesionalitě. Může také zvýšit pravděpodobnost, že vaše nabídka bude přijata a přeměněna na plnohodnotný projekt.

       Představte své předchozí klienty

       Dříve jsme několikrát zdůrazňovali, že pitching je většinou o udělat dobrou prezentaci a reklamu své práce. To zahrnuje zviditelnění spektra vašich klientů (jako jsou jednotlivci, společnosti, startupy a značky). Nezapomeňte zmínit své předchozí klienty, protože vaše práce a vztah s nimi budou mezi stavebními kameny vašeho portfolia. Pouhá existence takového seznamu klientů posílí váš výběr a motivuje vaše potenciální klienty dále, aby přijali vámi navrhovaný projekt.

       Sdílejte své kontaktní údaje a účty na sociálních sítích

       Být na volné noze v našem věku vyžaduje být co nejaktivnější na určitých platformách sociálních médií. Mít účty na sociálních sítích související s prací zvyšuje vaši viditelnost a činí vás přístupnějšími pro klienty. Nezapomeňte na to sdílejte své kontaktní údaje, jako je profesní e-mailová adresa (nebo obchodní číslo) na svých účtech sociálních médií. V závislosti na povaze vaší práce můžete upřednostnit určité platformy a zdůrazňovat na nich svou činnost, nebo ponechat jiné účty na pozadí, pokud se vám zdají méně relevantní pro vaše odvětví nebo povahu práce. Bez ohledu na to, jakou strategii zvolíte, nezapomeňte, že propojení vaše účty na sociálních sítích a přidání vašich kontaktních informací do vaší nabídky nestačí. Také byste měli být aktivní na platformách, na které směřujete své klienty. Koneckonců, mít účet na Instagramu nebo LinkedIn, kde se nemůžete zapojit do přímých zpráv nebo komentářů souvisejících s projektem, by nebylo příliš užitečné.

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *