Breaking News

Jak posílit začlenění do vzdáleného pracovního prostředí

Jedním z nejnápadnějších aspektů dnešního obchodního prostředí je schopnost přizpůsobit se změnám. Ve stále se měnícím a nejistém století získává vytváření inkluzivního pracovního prostředí na důležitosti s tím, jak se zrychluje globalizace trhů. Proto pomalu, ale jistě, rozmanitost a začlenění Zdá se, že na pracovištích se stávají hlavními prioritami společností, ať už mají vzdálené pracoviště nebo konvenční kancelář. Bez ohledu na to, v jakém odvětví a jaké velikosti se vaše organizace nachází, pravděpodobně budete chtít strávit nějaký čas a přemýšlet o tom, jak vytvořit inkluzivní práci. prostředí. Některé z nespočetných výhod diverzifikovaného pracoviště jsou;

  • povzbudit kreativitu
  • zvýšené úrovně inovací
  • zlepšení v rozhodování
  • být důvěryhodnější
  • lepší výsledky náboru
  • efektivní reakce na možné těžkosti
    • Co je diverzita na pracovišti?

      Než se do tématu ponoříme hlouběji, vyjasněme si význam diverzity. Co to tedy vlastně je inkluzivní pracovní prostředí a jak souvisí s diverzitou? Ať už máte online podnikání nebo tradičnější offline, rozmanitost na pracovišti znamená pracovat s týmem, který se skládá z lidí s různými národní, kulturní nebo náboženské pozadí.Znamená to také vítání různých ras, pohlaví, jazyků, orientací, etnik a tak dále. Netřeba dodávat, že mít inkluzivní pracovní prostředí znamená také pracovat s mezinárodní tým.Představte si diverzitu jako „tavicí kotlík“, kde vaši zaměstnanci nebo kolegové pocházející z různých prostředí vytvářejí fúzi a pracují na dosažení stejných cílů tím, že do pracovního prostředí vnesou své jedinečné perspektivy a kulturně relevantní dovednosti při řešení problémů.

      Jaký je rozdíl mezi rozmanitostí a inkluzivitou?

      V tomto bodě jste si možná uvědomili, že termíny diverzita a inkluze používáme téměř zaměnitelně. Tyto dva pojmy jdou dobře dohromady, i když nejsou synonyma. Před tím, než se podíváte na to, jak být více inkluzivní v práci, je užitečné rozlišovat mezi diverzitou a inkluzivitou. Stručně řečeno, můžeme říci, že diverzita je o složení pracovní skupiny na vašem pracovišti, zatímco inkluzivita je soubor myšlení a nástroje, které vám pomohou dosáhnout diverzifikovaného pracoviště. Jinými slovy, odpověď na to, jak být v práci inkluzivní, nám dává vzorec rozmanitého pracovního prostředí.

      Důležitost pocitu „sounáležitosti“

      Na začátku -19, během pouhých několika měsíců, musely miliony lidí začít pracovat online s různými lidmi připojenými z celého světa. Přestože většina z nás během krátké doby přišla na kloub práci online, je potřeba zlepšit koordinaci, inkluzivitu a týmového ducha.Melonie Parker z Google dotýká se důležitosti prosazování mechanismů inkluze při práci na dálku. Dva z nejdůležitějších bodů, na které upozorňuje, jsou zmocnit zaměstnancenavzdory obtížím práce napříč časovými pásmy prostřednictvím virtuálních spojení tím, že zajistí, aby se vyjadřovali artikulovanějším způsobem a zajistili, že budou sdílet pocit sounáležitosti a být vidět.

      7 tipů pro vybudování inkluzivnějšího pracoviště

      Protože jsme hovořili o důležitosti a definici diverzity a inkluze na pracovišti, můžeme se nyní ponořit přímo do jádra tématu a zjistit, jak vytvořit inkluzivní pracovní prostředí a zajistit, aby fungovalo efektivně. Pamatujte, že dát dohromady skupinu lidí s různým zázemím je jen polovina celé dohody, druhá polovina je její vytváření pracovat produktivním způsobem.

      Vzdělávejte lídry o důležitosti inkluzivity

      Řekněme to takto: pokud je diverzita o vytváření všezahrnujícího firemního prostředí, pak je inkluzivita o aby toto prostředí fungovalo z celého srdce. Zahrnout lidi znamená začlenit je do každodenní praxe od efektivní komunikace po rozhodování. Zde by měl dopadnout velký smysl pro zodpovědnost a uvědomění. vedoucí a manažeři. Manažeři, nižší a vyšší supervizoři, vedoucí týmů a vedoucí oddělení jsou zásadní pro úsilí o diverzitu a inkluzivitu. Z tohoto důvodu je naprosto klíčové, aby to dostali lídři všech úrovní řádné vzdělání o důležitosti inkluzivity.Z dlouhodobého hlediska schopnost vůdců být nezaujatý a kulturně citlivý ovlivní celkovou funkčnost inkluzivní obchodní kultury, kterou chcete ve svém podniku vytvořit. Lídři by měli nejen opakovat obvyklá hesla o diverzitě a začlenění, ale také tyto myšlenky uvést do praxe a ztělesnit je. v jejich každodenních činnostech.Pokud se podíváme na jak fungují all inclusive resorty okamžitě si všimneme, že jazyk, který používají lídři, je stejně důležitý jako všechny ostatní akce a chování, které zaručují blaho inkluzivního prostředí. Povzbuďte své vedoucí, aby přijali a nediskriminační jazyk a ujistěte se, že rozumí citlivosti členů týmu v závislosti na jejich sociálním a kulturním zázemí.

      Ukažte zranitelnost a empatii

      Na začátku tohoto článku jsme začali tím, jak se podnikatelské prostředí v dnešním světě dokáže změnit za podmínek pohyblivého písku. Totéž platí pro vedení a vedení týmu.Doby vševědoucího, autoritativního lidského řízení jsou pryč a představa, že odpovědní lidé nemusí nutně vědět všechno a být tvrdí, se pevně etabluje jako dominantní porozumění. Když mluvíme o nových metodách vedení a řízení, zranitelnost a empatii jsou dva klíčové koncepty, které nám přicházejí do cesty. Zatímco zranitelnost lze vnímat jako schopnost přiznat si nejistotu a rizikové situace, připustit, že mohou být náročné a nechat je jít, empatii lze vnímat jako schopnost vžít se do kůže někoho jiného. Ale pozor, zranitelnost neznamená nepodnikat kroky vůči potenciálně rizikovým nebo škodlivým situacím. Znamená to prostě čas od času připustit, že nemusíme nutně mít věci na starosti, i když jsme manažeři a vedoucí týmů. Dalším běžným úskalím je přijmout empatii sympatie. Podobně empatie neznamená, že bychom měli předstírat, že rozumíme opačné osobě, ale abychom ji přiměli uvědomit si, že jsme tam pro ně a že se snažíme týkající se jejich výzev.

      Podporujte kulturu častých check-inů

      Stejně jako rigidní kultura managementu v předchozích desetiletích, myšlenka, že pracoviště by mělo být někde, kde se nikdo neukáže emoce nebo pocity se rychle stává historií. Bez ohledu na to, jak dobře si myslíme, že známe členy našeho týmu, neustále se o nich při náhodných příležitostech učíme nové věci. Pokud se snažíte navázat lepší vztah se členy vašeho týmu, neseďte a nečekejte, až takové náhodné příležitosti přijdou. Zkuste vytvořit atmosféru, kde kultura a zvyk časté odbavení Podpora kultury vysoké úrovně docházky poskytne členům vašeho týmu a zaměstnancům příležitost popovídat si a sdílet své nápady, pocity a obavy. To na oplátku může uvolnit spoustu nechtěného napětí a pasivní agrese. Můžete to umožnit tím, že si konkrétně uděláte čas na rozkvět takové kultury a zvyku. Toho lze dosáhnout prostřednictvím;

      • pravidelná setkání
      • neformální setkání
      • online akce
      • firemní pikniky
      • obědy
      • dobrovolnické příležitosti
      • zábavné aktivity napříč týmy
        • Tyto události otevřou příležitost, aby se členové týmu mohli navzájem kontrolovat a lépe se navzájem poznat.

          Spolupracujte s manažery a zjistěte více o jejich týmech

          Špatná komunikace, nedostatek vedení a odpovědnosti jsou hlavními překážkami na cestě k úspěšné týmové práci. Ujistěte se, že jste vy a manažeři na stejné stránce ohledně problémů souvisejících s jejich týmy. Transparentní a přímá komunikace mezi manažery, lídry a zaměstnanci tvoří základ silného týmu. To platí bez ohledu na to, zda komunikace probíhá virtuálně nebo tváří v tvář, protože to usnadňuje vytváření silnějších vazeb. Sdílení představ o síle a slabinách týmu, znalostech, informacích a zkušenostech s řízením týmu pomáhá všem být na vrcholu své hry. Co to znamená zejména pro lídry, kteří spolupracují s manažery a zároveň se učí více o svých týmech, je, že lídry musí být otevřené a flexibilní o poskytování a přijímání zpětné vazby a pozorně naslouchejte těm, kteří tým lépe znají. Mějte na paměti, že management není jen o tom, říkat lidem, co mají dělat, ale také o flexibilitě a efektivní reakci.

          Zahrňte náboženské svátky představující různá přesvědčení

          Dalším skvělým způsobem, jak zajistit, aby se vaši kolegové a zaměstnanci cítili součástí, je ukázat citlivost a opravdový zájem v určitých obdobích roku, na kterých jim záleží. Nejběžnějším způsobem sdělení sdělení je zahrnout svátky, které reprezentují náboženské přesvědčení vaší společnosti jako celku.

          • Čínský Nový rok,
          • ramadán,
          • Vánoce,
          • Chanuka nebo jakýkoli jiný náboženský svátek.
            • Členům týmu můžete popřát hezké svátky, uspořádat vhodnou mini akci (virtuální nebo tváří v tvář) nebo je nechat vzít si den volna, pokud si to přejí. Podporou takového chování ve vaší společnosti nejen ukážete ostatním, že respektujete to, čemu vaši zaměstnanci věří, ale také to v nich vyvolá pocit přijat a vítán.

              Uznejte a odměňte výkon každého

              V důsledku osobních rozdílů mají někteří lidé tendenci být nápadnější, zatímco jiní jsou méně nadšení z ukazování dobrých věcí, které udělali. Nedovolte, aby tato pouhá skutečnost způsobila, že někteří členové vašeho týmu zazářili a ostatní se neuskutečnili. Je důležité uznat jakýkoli úspěch, bez ohledu na to, jak velký nebo malý, a odměnit člověka nebo lidi, kteří jsou strůjci daného úspěchu. Pokud si náhodou uvědomíte výkon extrovertů, pak si introverti budou spíše myslet, že za chválu stojí pouze ti, kteří se tam vydají. Základním kamenem komplexního uznání a odměňování je několik věcí:

              • bystré pozorovací schopnosti
              • jasné sdělení definice provádějícího zboží
              • stanovení přesných cílů
              • zveřejňování úspěchů
                • Udělejte si čas na strukturované budování týmu na dálku a vytváření sítí

                  Teprve nedávno, v posledních desetiletích, jsme tomu skutečně začali rozumět důležitost networkingu– natož online networking. Myšlenka navazování nových profesionálních vztahů, získávání kontaktů a setkávání se s lidmi, aniž byste se s nimi nejprve osobně setkali, může znít divně a možná i nepohodlně. Ale pravdou je, že vzhledem k tomu, že tisíce lidí si pravděpodobně našly nové zaměstnání nebo projekty na volné noze během posledních dvou let se budování týmu na dálku stalo běžnou záležitostí. Proč nepřimět svůj podnik, aby se tomuto nedávnému fenoménu přizpůsobil a nevytvořil online síťové aktivity „oficiální“? Vezmeme-li v úvahu fyzické umístění členů týmu a v závislosti na rozvrhu a čase, který většině lidí nejlépe vyhovuje, můžete strukturovat aktivity, kde mohou členové týmu poznat se lépe a ve skutečnosti se cítí, jako by byli součástí většího provozu. To dále povzbudí lidi, aby spolu komunikovali a cítili se méně nepříjemně nebo nepříjemně vůbec. Místo posílání e-mailu úplně cizímu člověku nebo čekání na naléhavou odpověď od kolegy, kterého nikdy neviděli, se lidé ve vašem týmu budou cítit mnohem pohodlněji, když se spojí s osobou, kterou alespoň jednou viděli během dálkového ovládání. událost.

READ ALSO:  5 tipů, jak najít práci, kterou milujete

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *