Breaking News

Jak nastavit perfektní pracovní prostor pro freelancing

Pokud jste na volné noze a pracujete na dálku, pak víte, jak důležité může být místo, kde pracujete. Pokud jste v nepříjemném nebo neprofesionálním prostředí, možná nebudete schopni organizovat svůj čas tak efektivně; kritické termíny se k vám mohou vplížit ještě před dokončením vaší práce. Chcete-li být dokonalým nezávislým pracovníkem, musíte mít dokonalé pracovní prostředí na volné noze. Potřebujete ergonomický, praktický a efektivní prostor se všemi nástroji, které potřebujete k výkonu své práce. Ideální vzdálený pracovní prostor na volné noze bude pohodlný, prostorově nenáročný a intuitivní, takže může být katalyzátorem vašeho úspěchu, nikoli překážkou. V tomto návodu probereme základní části každého kroku domácí kanceláře na volné noze. -postupně. Než dočtete, budete mít jasný přehled, jak vybudovat ideální pracovní prostor pro vaši kariéru na volné noze.

Krok 1: Najděte správný prostor

Místo, kde pracujete, musí být klidné a oddělené od místa, kde trávíte volný čas. Zbytečné rozptýlení, jako je televize nebo křičící dítě, ztěžuje soustředění na práci a snazší plýtvání časem. Pokuste se najít část svého domu nebo bytu, která je od všech těchto věcí oddělena. Ideálním pracovním prostorem je další místnost, ale ti, kteří pracují z menších bytů a míst se spoustou nepořádku (s malým otevřeným prostorem), nemusí mít takový luxus. Těmto lidem doporučujeme umístit kolem stolu přepážku nebo sekční závěs. vytvořit alespoň nějaké fyzické oddělení mezi vaším životním a pracovním prostředím. Pomoci může i něco tak jednoduchého, jako je stůl v kukuřici. Když máte před sebou dvě stěny, jediným způsobem, jak se rozptýlit, je, když se otočíte. Důvod, proč by měl být váš stůl oddělen od místa, kde trávíte volný čas, je čistě o soustředění a produktivitě. Náš mozek spojuje naši pohovku a naše postele s relaxací, takže žádný čas strávený na nich nebude tak rychlý nebo soustředěný jako stůl a židle. Můžete dokonce uvažovat o prostoru se stojícím stolem bez židle, který by zabíral další místnost. Tento přechod (i když může být stejně jednoduchý jako chůze přes místnost) vám také pomůže dostat se do prostoru pro hlavu připraveného k práci. Zatímco většina lidí své dojíždění nenávidí, může vám poskytnout čas na přechod z osobního do profesionálního pohledu.

READ ALSO:  Co je digitální občanství a proč je důležité

Profesionální tip:

Pokud si myslíte, že ve vašem domě není žádný bezpečný pracovní prostor, můžete vždy zkusit coworking. Co-workingové prostory se stávají populárnějšími než kdy dříve s nárůstem práce na dálku a mohou být velmi cenově dostupné a pohodlné, pokud jsou blízko místa, kde bydlíte. Můžete také vyzkoušet oddělení zvuku. Pořiďte si sluchátka s potlačením hluku, pusťte si svou oblíbenou hudbu nebo poslouchejte nějaký ambiancewhite šum, který vás přenese do soukromého duševního prostoru.

Krok 2: Vybavte svůj prostor

Vybavení, se kterým pracujete, bude hrát zásadní roli při vaší práci. I když se může zdát nákladově efektivní získat nejlevnější produkty, které můžete najít, rychle zjistíte, že dopad na duševní a fyzické zdraví převažuje nad haléřemi, které ušetříte. budoucnosti, pak byste měli klást důraz na kvalitu vašeho vybavení. Špatná kancelářská židle nebo stůl může nesmírně zatížit vaši páteř a zádové svaly. Časem bude trpět vaše držení těla a můžete být náchylní k chronické bolesti. Jako nezávislý pracovník si budete muset zařídit vlastní kancelářské prostory, takže má smysl rozumět trochu ergonomii. Ergonomie je odvětví založené na vytváření pohodlného kancelářského nábytku a postupů, které z dlouhodobého hlediska nepoškodí vaše zdraví. Plně ergonomický pracovní prostor pro volné noze bude obsahovat nezbytný hardware: myš, klávesnici a monitor. Stůl s přihrádkou na klávesnici může také pomoci. Snadno dodržitelná pravidla, jako je udržování horní části monitoru v jedné rovině s očima a ruky umístěné nad klávesnicí, vás ušetří nepohodlí a při práci budete spokojenější. také musíte vzít v úvahu, jak mentálně vnímáte svou domácí kancelář. Jelikož je toto místo také vaším domovem, budete tam trávit téměř všechen svůj čas. Pokud víte, že je vaše pracovní stanice nepohodlná, zamyslete se nad tím, co se stane s vaší motivací k práci. Za svou motivaci jsou odpovědní pracovníci na volné noze. Po uplynutí lhůty to budete vy, kdo položí zadek do křesla a řekne: “Do práce!” Kvůli této odpovědnosti musíme využít všech možných výhod, abychom si udrželi sebemotivaci.

READ ALSO:  Stručná historie videokonferencí

Profesionální tip:

Pokud vám peníze blokují cestu k ideální domácí kanceláři na volné noze, pak vám Growrk může pomoci. Mají širokou škálu vybavení, které lze zakoupit prostřednictvím předplatného. Neměli byste dovolit, aby vám vysoká cena bránila v pohodlí a efektivní práci. Pokud máte pocit, že potřebujete další monitor nebo podložku na kreslení, neměli byste čekat, až si na ně našetříte dost. Místo toho se zaregistrujte u GroWrk a získáte veškerý nábytek ihned a můžete jej splácet v průběhu času prostřednictvím svého měsíčního rozpočtu.

Krok 3: Najděte potřebné nástroje

Software, který používáte jako nezávislý pracovník, bude vaším spojením s vašimi klienty, vašimi prostředky k provozu a zdrojem vaší organizace. Je nezbytné najít špičkové společnosti na trhu, které mohou pokročit ve vaší kariéře na volné noze a usnadnit vám život. Pro komunikační nástroj budete potřebovat aplikaci, která je spolehlivá a zvládne všechny vaše potřeby na jednom místě. Aplikace jako Microsoft Teams, která nabízí e-mail, videohovory, rychlé zasílání zpráv a správu úkolů, je vynikající pro pracovníka na volné noze, který má více klientů a úkolů, o kterých musí mít přehled. Bez ohledu na software, který si vyberete pro produkci, by měl mít cloudové funkce. Ať už jste grafik na volné noze nebo spisovatel na volné noze, vyplatí se mít svou práci pro klienta snadno dostupnou, aby vás mohl rychle schválit nebo s vámi spolupracovat. Připojování projektů k e-mailu je krok navíc, který stojí spoustu času a zpomalí váš postup, když čekáte na odpověď. Více si o tom povíme v následujícím kroku, ale ujistěte se, že jste zvolili kalendář a software pro správu úloh, který jasně označuje vaše úkoly a je snadno pochopitelný. Měl by mít také různé kategorie pro skupinovou a nezávislou práci, především pokud váš klient využívá více nezávislých pracovníků prostřednictvím stejného portálu.

READ ALSO:  Pět nejlepších online vzdělávacích platforem v roce 2023 [with FREE courses]

Profesionální tip:

Jeden software, který vám pomůže s vaším podnikáním na volné noze, je Ruul. Jedná se o jediné kontaktní místo pro pracovníky na volné noze, kteří chtějí provozovat své vlastní profesionální podnikání. S jejich službou můžete svým klientům fakturovat, dostávat okamžitou výplatu a zabezpečit svou práci před hackery a špatnými klienty. Pokud se Ruul stará o obchodní stránku, budete také chtít řešení na straně vybavení. Nic není časově náročnější než procházet stovky produktů na Amazonu a snažit se najít ty správné stoly nebo notebooky pro vaši firmu. Ještě horší je pokusit se přijít na to, jak doručit nástroje na vaše místo bez šílených poplatků za dopravu. Proto existují služby jako GroWrk remote. Můžete si vybrat ze široké nabídky notebooků, monitorů a ergonomického nábytku dodávaného kamkoli na světě. Nejlepší ze všeho je, že můžete platit v 6-12měsíčních splátkách! Zkuste se také zaměřit na výuku a software, který je průmyslovým standardem. Bezplatné a levnější verze propracovaného softwaru jako Premier (Filmora) a Photoshop (Photopea) se mohou zdát efektivní. Přesto vás staví do konkurenční nevýhody vůči nezávislým pracovníkům, kteří již používají standardní průmyslový software.

Zabalit

Klíčem k nastavení dokonalého pracoviště pro freelancing je investice potřebného času a peněz. Může být lákavé zařídit si svůj prostor a začít pracovat co nejdříve, ale nejlepší nezávislí pracovníci toto pokušení ignorují. Jakmile budete mít pohodlný pracovní prostor se vším, co potřebujete k fungování, vaše spokojenost bude mluvit sama za sebe. Konečně se budete moci soustředit na svůj úkol. Budete se těšit na začátek vašeho dne.

About admin

Check Also

Inovativní způsob spolupráce pro freelancery

Inovativní způsob spolupráce pro freelancery

Spolupráce se za poslední rok zcela změnila, protože mnozí z nás byli nuceni pracovat z …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *