Breaking News

Jak nastavit domácí kancelář vše v jednom pro vaši sólo firmu

Být na volné noze jistě přináší spoustu výhod: možnost vybrat si projekty, které chceme, pracovat s významnými klienty, mít pracovní život nezávislý na místě a co je nejdůležitější, samostatnost! Ale navzdory všem jeho výhodám se někdy přistihneme, že nás nějak brzdí jeden konkrétní problém; nedostatek efektivních kancelářských prostor. V tomto velmi speciálním článku na blogu Ruul vám některé přinášíme užitečné tipy, jak si zařídit ideální domácí kancelář. Některé body, které je třeba vzít v úvahu při vytváření správných kancelářských prostor pro vaše podnikání na volné noze, jsou;

 • Optimální umístění
 • Nezbytné digitální nástroje
 • Přirozené světlo
 • Ergonomický nábytek
 • Žádné rozptýlení
 • Dekorace
 • Tvoje potřeby
  • Vyberte si perfektní oblast

   Přiznejme si to: každý z nás alespoň jednou zkusil využít svou oblíbenou kavárnu jako vše v jedné kanceláři na volné noze. I když vaše kavárna může být stále jedním z nejpříjemnějších míst, kde se můžete scházet, nemusí být zrovna efektivní nebo produktivní pracovat odtamtud pořád. Což nás přivádí k prvnímu bodu, umístění je odpovědí na většinu vašich problémů. Zkuste vybrat místo ve vašem domě, které přijímá dostatek slunečního světla a čerstvého vzduchu. Zatímco ušetřit prázdnou místnost pro domácí kancelář je obvykle ideální způsob, jak jít. Zejména pokud jste rodič na volné noze, všimnete si výrazného rozdílu ve vaší produktivitě, pokud můžete mít doma samostatnou „kancelářskou místnost“. Při nedostatku místa můžete také ušetřit určitou část vašeho obývacího pokoje, aby sloužila jako váš pracovní prostor.

   Využijte přirozené světlo ve svůj prospěch

   Na otázku nastavení ideální domácí kanceláře nelze bez zmínky odpovědět je důležité mít dostatek přirozeného světla. Věnujte pozornost umístění své domácí kanceláře někam, kde dopadá dostatek přirozeného slunečního světla. Práce na slunci vám také pomůže bojovat s únavou uprostřed dne. Práce pod stolní lampou v tmavší místnosti může naopak velmi rychle způsobit únavu očí a fyzické rozptýlení může ubrat na vaší efektivitě.

   Nastavte si virtuální kancelář a digitální sadu nástrojů

   Ať už jste sólo profesionál, nezávislý pracovník nebo digitální nomád, mít ve svých rukou ty správné virtuální a digitální nástroje je zásadní pro hladký chod vašeho podnikání. Naštěstí existuje mnoho digitálních nástrojů, které můžete integrovat do své kanceláře, abyste zvýšili produktivitu, sledovali své projekty, efektivně komunikovali s kolegy a klienty a co je nejdůležitější, abyste mohli spravovat své finance, jako je fakturace a platby. Nezapomeňte se podívat na Ruulovy pracovní a finanční funkce speciálně přizpůsobené vašemu podnikání na volné noze.

   Vyberte si ergonomický nábytek

   Při zařizování domácí kanceláře máme tendenci ignorovat důležitost výběru ergonomické domácí kancelářské stoly a domácí kancelářské židle abychom ušetřili náš rozpočet. Upřednostněním pohodlí, zejména pokud většinu dne sedíte u stolu, však můžete předejít mnoha budoucím zdravotním problémům, jako jsou bolesti zad a krku, které se mohou stát chronickými, pokud si nebudete dávat pozor.

   Zbavte se rušivých vlivů

   Jedním z klíčových problémů, které musí domácí profesionálové řešit, je rozptýlení. Ačkoli existují zdroje rozptýlení i v kancelářích, jsou považovány za méně významné ve srovnání s potenciálními, které máme doma. Pokud nežiješ sám, ujistěte se, že vaši spolubydlící znají a respektují váš rozvrh. Užitečná může být také snaha mít disciplínu ohledně osobního používání sociálních médií.

   Uspořádejte podle svých potřeb

   Osobní potřeby jsou relativní v závislosti na typu činnosti na volné noze, kterou provozujeme, typu nástrojů a pomůcek, které nám vyhovuje, a typu výsledku, kterého chceme na našich koncertech dosáhnout. Udělejte si seznam nástrojů, které každodenně potřebujete ke své práci, a pokuste se je získat a podle toho umístit ve své domácí kanceláři. Zkuste si upravit pracovní prostor podle svého pracovního postupu. Pokud se například přistihnete, že se ztrácíte mezi desítkami karet prohlížeče a dalšími programy, které používáte pro svou práci, zvažte investici do druhého monitoru a přesuňte jiné méně často používané nástroje (tiskárny, skenery) na jiné úložiště.

   Použijte správné barvy a ozdobte podle svého vkusu

   Nyní víme stále více o možném psychologický vliv určitých barev na naši celkovou náladu. Zatímco některé barvy nás mohou uspávat, jiné mohou vyvolat negativní pocity a způsobit stres. Obvykle je známo, že světlé a vzdušné tóny modré, zelené a zemité odstíny mají na lidskou psychiku uklidňující účinek spíše než světlé neonové barvy. Věnujte pozornost výběru správných barev, abyste se vyhnuli nepříznivým psychologickým vlivům těch nesprávných. Vyzdobit si prostor způsobem, který ladí s vaším vkusem, je také nutností! Nikdo z nás se totiž rád dívá na nábytek, obrazy, dekorativní nástroje nebo rostliny, které se nám nelíbí. Zdobení přesně podle vašeho vkusu budete chtít trávit více času ve své kanceláři, což se promítá do vyšší efektivity a produktivity.

   Vytvoření správných kancelářských prostor

   Jako sóloví talenti a nezávislí pracovníci trávíme většinu času prací na našich projektech před našimi počítači. Investice do správného domácího kancelářského prostoru, který vyhovuje našim potřebám, je proto pravděpodobně jednou z nejchytřejších věcí, které můžeme udělat. Výběrem správného umístění, využíváním účinných nástrojů virtuální kanceláře, používáním ergonomického nábytku a eliminací rušivých vlivů je možné v našich domovech vytvořit efektivní, útulný a pohodlný pracovní prostor. Sledujte Ruul Blog, kde najdete další informace o nejnovějších trendech na volné noze a o tom, jak vést úspěšnou kariéru na volné noze!

READ ALSO:  5 důvodů, proč by měli nezávislí pracovníci uzavírat smlouvy s klienty

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *