Breaking News

Jak může práce z domova zlepšit váš život

Jaké jsou některé z důvodů, proč stále více nezávislých profesionálů volí práci na dálku? Je to dlouhá pracovní doba, toxické pracovní prostředí nebo nekonečné dojíždění? Bez ohledu na to, jaké jsou důvody, práce na dálku pravděpodobně zlepší celkovou kvalitu života mnoha lidí a v nadcházejících letech i nadále přitahovat větší segmenty pracovní síly. Možná už nějakou dobu plánujete přejít na práci na dálku nebo jste vždy přemýšleli, jaké výhody může mít práce z domova. Pravda je hybridní a vzdálené pracovní možnosti se rychle stávají novou normou. Podle nedávné studie nyní 10 % pracující populace v USA pracuje z domova. V tomto novém článku jsme se vám tedy rozhodli představit některé výhody práce z domova a jak může práce na dálku ve skutečnosti změnit váš život k dobrému.

Výhody práce z domova

Přestože raná historie práce na dálku sahá až do 70. let 20. století, tato forma zaměstnávání byla popularizována teprve nedávno, když vypukla pandemie -19. Zaměstnanci, sólo profesionálové, zaměstnavatelé a organizace již nějakou dobu diskutují o potenciálních výhodách práce z domova. Na straně zaměstnavatelů znamená práce z domova zvýšení produktivity, snížení některých kancelářských nákladů, méně pracovní neschopnosti a efektivní využití času. Na straně zaměstnanců jsou výhody práce z domova lepší rovnováha mezi pracovním a soukromým životem, zamezení každodenních třenic fyzického kancelářského prostředí, menší dojíždění a větší autonomie. Celkově lze výhody práce z domova vyjmenovat takto:

 • Zdravá rovnováha mezi pracovním a soukromým životem
 • Více autonomie pro zaměstnance
 • Lokalizační nezávislost
 • Ušetříte více peněz
 • Zvýšený výkon
 • Zlepšené duševní zdraví
 • Lepší péče o své tělo
  • Náklady na přepravu
  • Oblečení
  • Náklady na péči o děti
  • Stravování
  • Nedávno to uvedlo 38 % Američanů, kteří se zúčastnili průzkumu o práci na dálku práce z domova měla pozitivní dopad na jejich finance. Navíc 57 % uvedlo, že jim práce na dálku pomohla dát do pořádku své finance.Průzkum to také zjistil celkové dluhy na kreditních kartách USA se snížily o 17 % od začátku pandemie. Vzhledem k tomu, že současný trend práce na dálku je na vzestupu, členové Gen Z a Millennials pravděpodobně v budoucnu ušetří více.

   Zvýšený výkon

   Debata o dopadu práce na dálku na výkon pracovníků stále probíhá. Jeden výzkum za druhým však ukazuje, že tomu věří jak zaměstnanci, tak vedoucí týmů i zaměstnavatelé práce na dálku zvyšuje celkový výkon a produktivitu Má se za to, že ke zvýšení výkonu přispívá to, že nemusí trávit nadměrné hodiny veřejnou dopravou, efektivita nástrojů, aplikací a softwaru pro práci na dálku, nevystavování stresu způsobenému na pracovišti v kombinaci s efektivitou prostředků virtuální komunikace. talentů, kteří pracují z domova.

   Pozitivní účinky na duševní zdraví

   Práce v kanceláři na plný úvazek po dobu 40 hodin týdně může mít negativní dopad na vaše duševní zdraví, pokud vaše pracoviště, kolegové a vedení nepodporují pohodu zaměstnanců. Průzkum společnosti Microsoft z února 2021 odhalil, že 56 % zaměstnanců při práci z domova se cítili šťastnější. Možnost svobodně si vybrat, kde a jak mohou nejproduktivněji pracovat, posiluje talenty a zvyšuje spokojenost s prací. To se promítá do celkové zlepšené duševní pohody.

   Lepší péče o své tělo

   Kromě všech dalších výhod a vylepšení, které práce z domova může nabídnout, je to rozhodně dobrá cesta věnujte více pozornosti tomu, co vaše tělo potřebuje a do starat se o to efektivnějiDlouhé sezení před počítačem na kancelářské židli bez pohybu může způsobit několik zdravotních problémů. Nejčastějšími problémy a problémy, kterým lidé čelí, jsou ztuhlé šíje a bolesti zad. Práce z domova vám však může poskytnout šanci lépe se starat o své tělo. Tím, že budete mít více šancí na začlenění cvičení a zdravé výživy do svého denního plánu, můžete předejít některým zdravotním problémům. Ať už si potřebujete občas udělat pravidelné přestávky, začlenit do svého denního plánu jednoduché fyzické cvičení, dodržovat výživnou a vyváženou stravu nebo si zařídit pracovní prostor tak, aby vyhovoval vašim potřebám, práce z domova vám jistě pomůže vyhnout se určité problémy, které standardně přicházejí s prací v kanceláři.

   Budoucnost práce z domova

   Na první pohled může být obtížné pochopit, že v tak krátkém časovém období se prosadily částečně nebo zcela nezávislé způsoby zaměstnání, ale je rozumné předpokládat, že v následujících desetiletích se práce z domova pravděpodobně stane mezi lidmi populárnější. budoucí generace vykonávající různé práce. Pokud v současné době plánujete změnit svou práci a najít si novou, kterou můžete dělat z domova, mějte na paměti, že určité pozitivní aspekty práce z domova, jako je udržitelná rovnováha mezi pracovním a soukromým životem, autonomie zaměstnanců , nezávislost na místě, možnost ušetřit peníze, vyšší výkon, lepší duševní a fyzické zdraví stojí za to udělat krok!dravá rovnováha mezi pracovním a soukromým životem a větší autonomie

   Jedna studie za druhou ukazuje, že zaměstnanci v různých sektorech a lokalitách uvádějí, že pracují z domova, aby zlepšili rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Nedávný průzkum v USA ukázal, že čtvrtina zaměstnanců uvedla, že jejich zlepšila se rovnováha mezi pracovním a soukromým životem kvůli práci z domova. Navíc bylo dříve odhaleno, že profesionálů pocházejících z menšinových skupin a marginalizovaných komunit vyjádřili velkou podporu v různých aspektech svého života díky práci na dálku. Netřeba dodávat, že práce z domova pomáhá profesionálům dosáhnout vyššího stupně autonomie, aniž by pociťovali běžný tlak, který cítili, když pracovali v kanceláři.

   Být nezávislý na místě

   Možná jste v současné době nezaměstnaní a hledáte práci na dálku nebo dlouholetého zaměstnance v kanceláři, který chce udělat zásadní krok a přejít na práci z domova. Jedna věc je jistá, že další výhodou práce na dálku je být nezávislý na místě. Co to ale přesně znamená být nezávislý na místě a jak to může zlepšit váš život? Lokalizační nezávislost je zastřešující termín, který implikuje každý zaměstnanec, sólo profesionál nebo vedoucí týmu se může uživit odkudkoli se stabilním připojením k internetu a notebookem.Být nezávislý na místě osvobozuje nás od nutnosti uvíznout na jediném místě a rutině. Tímto způsobem životní styl nezávislý na místě zahrnuje sólové podnikatele, sólo pracovníky, nezávislé pracovníky a další profesionály. Slyšíme vás, jak říkáte: ale jak může nezávislost na místě zlepšit můj život? Nezávislost na místě odbourává velkou část tlaku a vám umožní vybrat si místo, kde pracujete a kde žijete kromě toho, že vám to umožní vytvořte si flexibilní pracovní rozvrh, jaký jste vždy chtěli. Můžete si vybrat připojení do coworkingového prostoru, práci z domova nebo z destinace přátelské ke nomádům. Nemluvě o tom, že nezávislost na místě umožňuje vzdáleným pracovníkům získat zaměstnání v mezinárodních společnostech.

   Ušetříte více peněz

   Přiznejme si to: jen velmi málo z nás očekávalo, že před pandemií začne pracovat na dálku nebo přejde na vzdálené pozice. Přizpůsobení se vzdálené realitě během pandemie přineslo určité problémy, od oddělení našeho pracovního a životního prostoru až po péči o děti a domácí mazlíčky mezi setkáními Zoom. Práce z domova s ​​sebou ale také přinesla jednu ze svých hlavních výhod: možnost ušetřit více penězNěkteré z hlavních položek výdajů pro ty, kteří nepracují z domova, jsou:

 

READ ALSO:  5 top inspirativních podcastů pro freelancery

About admin

Check Also

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Digitální nomádští vlogeři jsou zvláštním druhem lidí, kteří se živí cestováním po světě a vytvářením …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *