Breaking News

Jak maximalizovat produktivitu při práci z domova

Průměrný pracovník strávil před pandemií 19 celých pracovních dnů dojížděním ročně. Ať už jste profesionál na volné noze, který roky pracuje z domova, nebo jste jedním z mnoha lidí, kteří nedávno přešli na práci na dálku, během dne máte spoustu volného času, který lze investovat do rozvoje nových produktivních návyků. .

Znovu si představte své dojíždění

Práce z domova je vaší šancí, jak každý den ušetřit půlhodinu navíc, kterou ušetříte na dojíždění, a investovat ji do sebe. Toto je čas vyvinout nové rituály, které připraví vaši mysl na produktivní den práce z domova. Zamyslete se nad tím, jak lze vaše dřívější rituály dojíždění upravit tak, aby vyhovovaly vašemu novému pracovnímu životnímu stylu a maximalizovaly váš výkon.

Přineste si kancelářské myšlení domů

Pokud se potýkáte s přechodem na práci z domova, může vám pomoci vytvoření rutiny, která je podobná vaší kancelářské rutině. Drobné úkony, jako je ranní oblékání a příprava do práce, vám mohou pomoci připravit vaši mysl na produktivní den, i když nejste zvyklí na práci na dálku. Zatímco někteří lidé dokážou pracovat v pohodě ve svém společenském oblečení, mnoho nám to signalizuje náš mozek, že je čas si odpočinout. Vydržte s přechodem na pocení, dokud nenastane čas odhlásit se, abyste si mohli vytvořit rutiny, které podporují efektivní rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Udělejte si pořádek

Mít pořádek je skvělý způsob, jak zvýšit svou produktivitu. Pokud víte, kde najít vše, co během dne potřebujete, zkracujete čas a stres, který plýtváte hledáním důležitých souborů. Udělejte si ráno čas na pořádek a organizaci domácí kanceláře. Začít den s vyklizeným prostorem snižuje rušivé vlivy. Pokud začnete každý den s trochou organizace, bude mnohem snazší udržovat svůj prostor – fyzický i mentální. Jakmile si uspořádáte svůj stůl, využijte této příležitosti, posaďte se a naplánujte si své cíle na den. . Realistické blokování času vám umožní nastavit si udržitelné pracovní tempo a zabrání vyhoření. Kontrola rozvrhu před začátkem dne vám dává větší kontrolu nad pracovní zátěží a zabraňuje překvapivým termínům. Každý týden si také můžete naplánovat nějaký čas, abyste si před prací zkontrolovali své finance. Je mnohem snazší mít jistotu ohledně svého rozpočtu a platit své účty včas, pokud si každý týden pravidelně blokujete čas na kontrolu.

READ ALSO:  Top 8 podcastů pro webové vývojáře

Udělejte si čas na učení

Poslouchání podcastu o produktivitě při ranní rutině je skvělou strategií, jak připravit svou mysl na den v práci. Pokud podcasty nejsou váš šálek čaje, můžete si poslechnout i audioknihu. Prostřednictvím obou médií si vyberte téma, které souvisí s vaším oborem, nebo novou dovednost, kterou se chcete naučit. Nejlepší na tomto hacku je, že ho můžete kombinovat s jinými ranními úkoly. Ať už si jdete raději zaběhat, abyste se připravili do práce, nebo jen vaříte snídani, posloucháte podcast nebo audioknihu, udává tón produktivnímu pracovnímu dni. Začít den volnem hlavolamem je další zábavný způsob, jak připravte se na svůj vzdálený pracovní den. Sudoku, křížovky nebo tradiční hádanky jsou zábavné způsoby, jak aktivovat mozek, a můžete je dělat, když si budete vychutnávat snídani. Hlavolamy rozproudí vaši kreativitu, abyste se mohli vypořádat s jakýmkoli problémem, který se vám v práci objeví.

Jděte napřed v práci

Pár minut navíc po ránu také nabízí skvělou příležitost dohnat menší pracovní úkoly, které byste mohli během dne zanedbávat. Udělejte si čas na to, abyste dohnali e-maily nebo poslali žádosti o schůzku, které jste odkládali. Je to také dobrá příležitost k posezení a brainstormingu řešení problémů pro vaše různé projekty. Udělejte si chvilku klidu, než se rozběhne váš hektický pracovní plán, a přemýšlejte o tom, jak vyřešit probíhající problémy ve svých projektech. Ať už se vám daří pracovat na dálku, nebo se bojíte chodit do domácí kanceláře, práce z domova je běžnější než kdy jindy. Mnoho z nás si stále zvyká pracovat podle svých vlastních podmínek, takže může být obtížné zjistit, které návyky skutečně zvýší vaši produktivitu a které jsou ztrátou vašeho času. Bude to vyžadovat několik pokusů a omylů, abychom zjistili zjistěte, jaké strategie pro vás fungují nejlépe, takže se nenechte odradit, pokud budete mít drsný začátek. Další nápady, jak proměnit váš dřívější čas dojíždění v příležitost k produktivitě, naleznete níže ve 12 hackech Tommyho Johna.

READ ALSO:  How to promote your solo business in 2022

 

About admin

Check Also

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Ať už jste zkušený freelancer, který se ve hře pohybuje roky nebo teprve začínáte, vždy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *