Breaking News

Jak maximalizovat expozici na LinkedIn jako nezávislý pracovník

Pamatujete si na začátky své kariéry, kdy vám kolegové nebo přátelé radili, abyste si založili účet na LinkedIn? No, vaši vrstevníci měli pravdu! Ačkoli velký počet těch, kteří se zabývají projekty na volné noze, má profil na Linkedinu, jen hrstka lidí ve skutečnosti ví, jak platformu používat efektivně. Být sólo talentem je užitečné vědět jak používat LinkedIn k získávání klientů na volné noze. Jako platforma může být LinkedIn víc než jen odbytiště, kam nahrajete svůj životopis a sdílíte jej s dalšími samostatnými podnikateli a podnikateli.

Proč je váš profil na LinkedIn důležitý?

Váš profil na LinkedIn je důležitý, protože platforma je obvykle prvním místem, kam se potenciální klienti a zaměstnavatelé podívají, když hledají nezávislého pracovníka pro projekt nebo koncert. Potenciální klienti prostřednictvím LinkedIn získají nejdůležitější informace týkající se vašich předchozích zkušeností, oblasti odborných znalostí, minulých klientů a zaměstnavatelů a také vašich celkových obchodních zájmů. Stručně řečeno, silný profil LinkedIn je klíčem k tomu hledání práce na volné noze na LinkedIn.

Jak si vybudovat profesionální LinkedIn profil

Bez dalších řečí pojďme k jádru věci a promluvme si o tom jak si vybudovat profesionální profil na LinkedIn a seznam prací na volné noze na LinkedIn. Bez ohledu na to, kdo chcete, aby byl váš profil viditelný – startupům, podnikatelům nebo velkým firmám – základy budování profesionálního profilu na LinkedIn jsou stejné. Tyto jsou;

 • Použití profesionální fotografie
 • Ukázat své minulé zkušenosti
 • Prezentace vašeho portfolia
 • Mít doporučení
 • Mít silnou přítomnost na sociálních sítích
  • Použijte profesionální headshot

   Váš profilový obrázek je to, co vaši budoucí klienti a zaměstnavatelé uvidí na první pohled. Nejlepší způsob, jak udělat první dojem na diváky vašeho LinkedIn profilu, je udělat headshot, který je jednoduchý a zároveň profesionální. Věřte nám, pravděpodobně nebudete chtít nahrát náhodný obrázek, který by mohl na vaše potenciální klienty udělat negativní dojem.

   Přidejte souhrny, abyste viděli své zkušenosti

   Souhrny mohou ukázat vaše minulé zkušenosti a poskytnout čtenáři jasnou představu o obsahu vašich předchozích projektů. Uveďte stručné, ale vyčerpávající shrnutí vašich minulých zkušeností ukázat svým klientům, že máte, co je potřeba k realizaci projektu, ke kterému jste byli přiděleni. Profil LinkedIn, ve kterém jsou demonstrovány pouze minulé zkušenosti bez jakéhokoli náznaku povahy těchto zkušeností, může být považován za neúplný. Pamatujte, že vaše volby týkající se toho, co předvedete na svém profilu, ovlivní počet zobrazení a interakcí, které na platformě získáte. Čím profesionálnější je váš profil, tím více se zviditelníte jako nezávislý pracovník zvýšit své šance na nalezení úspěšných projektů.

   Pište články, které posílí značku vašeho podnikání na volné noze

   Články jsou skvělé nástroje pro podporu a vylepšení vašeho podnikání na volné noze. Mějte na paměti, že jako freelancer nejste pouze sólo profesionálem, ale také vlastníkem osobní značky poskytující určité služby svým klientům. Napište krátké články o svém podnikání a povaze svých projektů a propojte je se svým účtem na LinkedIn. Tímto způsobem můžete reprezentovat svou značku a ukázat své oblasti zájmu a odbornosti zaměstnavatelům a klientům, kteří by mohli mít zájem s vámi obchodovat. Psaní a publikování článků je ideální metodou vlastní reklamy a propagace vašich profesních aktivit.

   Přidejte příběhy o úspěchu do svého portfolia

   Spolu s články, které propagují vaše podnikání na volné noze a souhrny, které vykreslují jasný obraz vašich minulých zkušeností, je vaše portfolio jednou z nejdůležitějších a nedílných součástí vašeho profilu na LinkedIn.Vaše portfolio v kombinaci s vašimi nejlepšími úspěchy (aka příběhy úspěchu!), předejte zprávu, že jste kompetentní solopreneur, který zvládne i ty nejnáročnější úkoly a zvládne ty nejnáročnější projekty. Ale musíte také dávejte pozor, abyste nepřeháněli a vždy zůstaňte pravdiví.

   Vyžádejte si doporučení od stávajících klientů

   V tuto chvíli asi dost dobře chápete, že jakmile jsou dílky této skládačky kompletní, tvoří se souvislý příběh sebepropagace a sebeschválení.Doporučení jsou jedním z hlavních přispěvatelů k celé snaze vytvořit dokonalý LinkedIn profil. Prezentace doporučení a recenzí od vašich již existujících klientů odráží spolehlivost v očích vašich potenciálních klientů. Prostřednictvím doporučení předáváte zprávu, že jste důvěryhodní a že lidé, kteří s vámi dříve spolupracovali, byli spokojeni s vaší prací.

   Vybudujte si profesionální prezentaci na sociálních sítích

   V neposlední řadě musíme zdůraznit důležitost sociálních médií, pokud jde o maximalizaci expozice, a to jak na LinkedIn, tak na jiných platformách. I když se to některým lidem líbí a jiným se to nemusí moc líbit, je jasné, že role sociálních médií a jejich odbytišť v dnešním profesionálním prostředí je zásadní. Aby byly viditelnější a uznávanější, sólo profesionálové musí mít silnou a kompetentní přítomnost na sociálních sítích včetně, ale nejen, LinkedIn. Použijte svůj Instagram, Twitter nebo jakoukoli jinou populární platformu k propagaci sebe a svého podnikání. Nezapomeňte své účty propojit a ujistěte se, že jsou všechny vaše účty aktuální.

READ ALSO:  Co znamená zrušení Roe v. Wade pro pracoviště?

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *