Breaking News

Jak investovat do své značky jako freelancer

Jako nezávislý pracovník musíte neustále hledat způsoby, jak přilákat nové klienty pro růst a rozvoj vašeho podnikání. Je to jedna z výzev, se kterou se setkáte při vstupu na volné noze, ale je to ta, kterou můžete překonat. Přilákání nových klientů je o marketingu sebe sama, a abyste se mohli úspěšně prodávat, musíte mít značku. Když si vzpomenete na slavné společnosti jako Nike, uvidíte víc než jen „švihající“ logo. Pravděpodobně máte obrázky produktů, které vyrábějí, nebo nějaké reklamy, které jste viděli. Najednou vaši mysl zasypou obrazy superhvězdných sportovců v atletickém oblečení s hlasovým komentářem, který čte nějaké motivační zprávy. Tak funguje úspěšná značka. Dobrý branding je jako podprahové zasílání zpráv – pohřbívá ve vaší hlavě myšlenky o společnosti a jejích produktech a službách. To je způsob, jak budovat osobní značku: vytvoříte příběh o své značce, který vzbuzuje důvěru ve vaše podnikání a to, co děláte. Dobrá značka sdělí potenciálním klientům vše, co potřebují vědět o tom, co nabízíte. Probereme způsoby, jak toho dosáhnout můžete založit a vybudovat osobní značku, která vám pomůže propagovat vaše podnikání. Toto jsou tipy, které pomohou vaší firmě poskytnout expozici, kterou potřebuje k růstu. Pomůžeme vám odpovědět, co je to osobní značka, a ukážeme vám, jak to můžete udělat. Se vším, co bylo řečeno, můžeme začít.

Budování značky na volné noze 101

Nechte se publikovat na špičkových webech ve vašem výklenku

Najít své místo je jako najít svou zónu pohodlí. Tam se vám nejlépe pracuje a chcete, aby vás vaši klienti viděli. Můžete toho dosáhnout napsáním materiálů souvisejících s vaší obchodní činností a jejich zveřejněním. Je to podobné blogování v tom, že máte příležitost předvést svou odbornost, ale získáte mnohem více expozice. Pokud se vám to povede dobře, vaše odbornost a osobnost se objeví na stránce a přímo do myslí potenciálních klientů. Kromě toho jsou zveřejněny na těchto respektovaných stránkách dodává vašemu hlasu a podnikání zdání autority a důvěryhodnosti. Lidé si s větší pravděpodobností prohlédnou, co nabízíte, a naslouchají tomu, co říkáte. Konečně mohou tyto stránky představit vaši firmu tolika potenciálním klientům. Stránky jako tyto často generují tolik návštěvnosti, že převyšují počet návštěvníků, které byste pravděpodobně viděli na svém firemním blogu nebo portfoliu. Proto je vstup na jednu z těchto stránek tak účinný. Jen se ujistěte, že jste připraveni na zvýšení zájmu.

READ ALSO:  Proč kosmetické značky preferují tyto barvy log?

Sbírejte posudky od svých klientů

Ohlasy jsou skvělým nástrojem pro budování značky. Místo toho, aby klienti slyšeli jen váš hlas, mohou poslouchat, co o vás a práci, kterou jste pro ně udělali, říkají bývalí zákazníci. Ohlasy přidávají větší váhu tomu, co musíte říct, protože slouží jako podpůrné důkazy. Propůjčuje důvěryhodnost jakémukoli příběhu, který se snažíte vyprávět. Když hledáte nový produkt nebo službu, většina lidí se snaží zjistit, zda najdou recenze zákazníků na firmu, která jim nabízí. Pravděpodobně jste to udělali sami, když jste do vyhledávače zadali „pro a proti X“, abyste zjistili, zda něco stojí za to vyzkoušet. Je to stejný princip. Když za vás budou mluvit vaši zákazníci, při marketingu vaší značky je všechno mnohem snazší. To vše samozřejmě závisí na tom, zda své zákazníky požádáte o reference. I když to může být trochu stresující, nebojte se, protože existuje spousta přístupů, které můžete přijmout. Klíčové je, že tyto posudky jsou skvělým zdrojem, který můžete použít k dalšímu posílení své značky a podnikání.

Spojte se s influencery

Spojení s průmyslovými influencery má mnoho stejných účinků jako zveřejnění na jedinečném webu ve vašem oboru. Práce s influencery představuje vás a vaši práci širšímu publiku a dodává na důvěryhodnosti jakékoli práci, kterou děláte. Práce s influencery má však ještě jednu výhodu, která vám může pomoci. Otevírá vám příležitosti k networkingu s kompetentními a vlivnými lidmi ve vašem oboru. Komunikace s nimi, možnost spolupráce a výběr jejich mozků jsou neocenitelné příležitosti, které byste měli využít ke zlepšení toho, co děláte. Toto je skvělá šance rozšířit svou profesionální síť, takže se ujistěte, že z toho vytěžíte to nejlepší. práce s influencery vám umožňuje „křížově opylovat“ vaše publikum. Představí vás a vaši práci novému a možná většímu publiku. Umožňuje vám také trochu navazovat kontakty, což je neocenitelný zdroj pro otevírání nových dveří a rozšiřování vašich odborných dovedností. Proto byste se měli poohlédnout po kontaktu s influencery ve vašem oboru.

READ ALSO:  Je čas mluvit o problémech s pozdními platbami

Používejte sociální média moudře

Sociální média mohou být dvojsečná zbraň s jedinečnými výzvami, ale to by vás nemělo odradit od jejich používání k propagaci vaší značky. Reklama na sociálních sítích je v současném obchodním prostředí nutností, takže to znamená vědět, jak v těchto prostorách definovat svou značku. Vyžaduje to trochu strategie, abyste platformy využili k jejich maximálním možnostem. Měli byste například zvažte, co zveřejňujete, a rozhodněte se, která platforma nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pokud se chcete pochlubit nějakými obrázky projektu, možná byste měli použít Instagram. Pokud se chystáte zveřejnit krátkou reklamu, která se připojí k příspěvku na blogu, zvažte zveřejnění na Twitteru nebo Facebooku. Na druhou stranu se můžete pomocí LinkedIn spojit s profesionály ve vašem výklenku a propagovat své služby. Zvažte typ svého obsahu a platformu, kterou vaše cílová skupina s největší pravděpodobností používá, než se vydáte na sociální média. Sociální média jsou také skvělým nástrojem, který můžete použít při interakci s vašimi současnými a potenciálními klienty. Všichni jsme viděli několik příkladů vtipných tweetů z různých podniků a samostatných podnikatelů a následného rozruchu, který generuje. Sociální média vám umožňují komunikovat s lidmi v jedinečném prostoru. Prostě ujistěte se, že vaše komunikace je vtipná, odpovídá značce a je vhodná. Poslední věc, kterou chcete udělat, je stát se memem ze všech špatných důvodů.

Dokončete certifikační program nebo se zúčastněte workshopů

Jen málo věcí říká „jsem dobrý v tom, co dělám“, než certifikát. Potenciální klienti chtějí vědět, že se mohou spolehnout na to, že vaše práce je k mání, a to certifikáty dělají. Při marketingu sebe sama přidáváte všechny své možné kvalifikace, jako jsou certifikace a vzdělání, abyste zajistili, že zákazníci pochopí, že dostávají skutečné McCoy. Certifikáty a kvalifikace vzbuzují důvěru, že jste ve své práci kompetentní. Je to skvělý způsob, jak ukázat, že umíte poskytovat kvalitní služby. Jen se ujistěte, že vaše certifikace pocházejí z platných zdrojů, které lze ověřit. Nechcete působit jako neupřímní. I když je nezbytné mít certifikaci ve svém oboru, měli byste se také snažit udržet relevantní základnu svých dovedností. V závislosti na vaší konkrétní oblasti se odvětví a techniky nezbytné k výkonu vaší práce mohou rychle měnit. Takže zatímco instalatérství se nemusí nutně rok od roku drasticky měnit, něco jako webdesign nebo kódování může vyžadovat neustálé dolaďování, aby zůstalo aktuální. Workshopy jsou proto zásadní pro to, abyste se ujistili, že rozvíjíte profesionální dovednosti a držíte krok s měnícími se požadavky trhu.

READ ALSO:  Co znamená zrušení Roe v. Wade pro pracoviště?

Jděte nad rámec očekávání vašeho klienta

Nejlepší způsob, jak propagovat svou firmu, je být v ní dobrý. Propagaci značky bude pro vás snazší, když vaše práce stojí za propagaci. Při práci s klienty, udělejte vše pro to, abyste zajistili jejich spokojenost a překonali očekávání. Je to dobré pro posílení vaší pověsti, ale také to pomáhá zajistit, aby se klienti stali vracejícími se zákazníky. Spokojení klienti vás obvykle rádi navrhnou svým přátelům, kteří by mohli hledat podobné služby. Tímto způsobem se vaše práce propaguje; zákazníci vás doporučují kvůli vašim skvělým výsledkům. Poskytování vynikající práce je více než jen profesionální zdvořilost. Je to skvělý způsob, jak propagovat svou značku. Nezapomeňte získat reference od svých zákazníků. Najdou se zákazníci, kteří jsou více než ochotni poskytnout vám slovní podporu při podpoře vašeho podnikání. Ohlasy, doporučení a skvělá pověst jsou to, co získáte, když tvrdě pracujete na svém podnikání.

Jídlo s sebou

Chápeme, že když začínáte rozvíjet svou značku, může to být ohromující. Musíte však najít způsob, jak se propagovat, abyste zaručili úspěch svého podnikání na volné noze. I když jsou tyto tipy skvělým způsobem, jak začít, nebojte se vyhledat příklady osobních značek od jiných úspěšných nezávislých pracovníků. Najděte pro vás nejlepší metody a použijte to, co jsme probrali, abyste mohli začít rozvíjet osobní značku.

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *