Breaking News

Hybridní versus vzdálené: pochopení výhod a výzev

Vždy se očekávalo, že se budoucnost pracoviště v 21. století změní. Pravdou je, že nikdo z nás nečekal, že přechod bude tak rychlý. V postpandemické realitě začala řada společností a korporací přesouvat svůj způsob práce hybridní pracovní modely různého stupně. Nedávno dokonce i velké technologické společnosti, jako je Microsoft a Facebook, začaly najímat profesionály, aby pracovali ve vzdáleném hybridním modelu. Přestože práci na dálku někteří chválí a jiní ji odsuzují, zaměstnavatelé, zástupci společností, nezávislí pracovníci a další obchodní profesionálové musí být schopni posoudit výhody a potenciální úskalí různých podtypů hybridní práce, abych zjistil jak zajistit, aby hybridní model pracovní síly fungoval pro ně.Budoucnost hybridní a vzdálená práce vypadá to jasně, ale je třeba pochopit výhody a výzvy tohoto nového způsobu zaměstnávání, abychom jej mohli správně posoudit.

Jaký je rozdíl mezi dálkovým a hybridním provozem?

Hybridní práce a práce na dálku se vyznačují povinnostmi zaměstnanců týkajícími se jejich vztahu k pracovišti. Zatímco práce na dálku je o práci z nezávislého místa zvoleného zaměstnancem, lidé pracující v hybridním modelu se musí občas objevit v kanceláři, v závislosti na tom, co od nich společnost očekává, pokud jde o osobní účast. .Hybridní pracovní modely obvykle zahrnují účast na firemních schůzkách, které se konají v kanceláři, setkání s klienty, účast na školeních a samozřejmě dojíždění na pracoviště.

Jaký je hybridní pracovní model?

Zdá se, že většina lidí má obecnou představu o tom, co je hybridní pracovní model. Svět hybridní práce je však rozmanitý a mnohovrstevnatý. Zatímco „klasický“ hybridní modelkterý sází z 50 % na kancelářskou práci a z 50 % na vzdálenou práci, je nejznámější zastoupení, další modely jako např. flexibilní hybrid Modelka, hybridní práce z domova model a přátelské na dálku existuje také model.Zde jsme uvedli nejběžnější hybridní pracovní modely pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o nuancích různých modelů. Doufáme, že objasníme rozdíly, abyste lépe porozuměli hybridním systémům a co je třeba zvážit při přechodu na hybridní pracovní model.

READ ALSO:  Jak přilákat talenty v YOLO ekonomice

Různé typy hybridního pracovního modelu

Hybrid zaměřený na kancelář

Hybridní přístup zaměřený na kancelář je jedním z nejběžnějších modelů hybridní práce. Tento model oceňuje konvenční, osobní setkání a spolupráci mezi spolupracovníky v přítomnosti. V tomto modelu jsou zaměstnanci stále povinni být určité dny v týdnu v kanceláři. Můžeme to také pojmenovat Hybridní pracovní model Apple za to, že byl přijat společností Apple poměrně nedávno.

Flexibilní hybrid

Pravděpodobně jste slyšeli o některých přátelích nebo spolupracovnících, kteří nemusí být nutně přítomni na svém pracovišti, přesto se tak rozhodnou. Je to pravděpodobně proto, že přijali flexibilní hybridní přístup práce na dálku. Tento podtyp je definován inovativními nástroji komunikace, řízení úkolů a rozdělení úkolů, které umožňují zaměstnancům chodit do kanceláře pouze tehdy, když sami chtějí.

Hybrid na dálku

Dálkově přátelský hybridní přístup vyniká jako ideální typ pro mezinárodní týmy které mají členy sídlící na různých místech. I když je kancelář stále otevřena k použití, její umístění je druhořadé, protože velká většina zaměstnanců a dalších potenciálních talentů, jako jsou nezávislí pracovníci pracující se společností, nebude kancelář využívat.

Vzdáleně-nejprve

Nejnovější ze všech přístupů, model remote-first (někdy nazývaný virtual-first nebo digital-first) si klade za cíl být zcela nezávislý na kancelářském prostoru. Bez ohledu na postavení zaměstnanců v podnikové hierarchii pracuje každý ve společnosti, která je na prvním místě na dálku, online. To znamená, že startup nebo společnost, která tento způsob práce přizpůsobí, nemusí mít kancelář vůbec.

Jaké jsou výhody hybridní práce?

I když ne všechny pracovní postupy společnosti jsou vhodné práce na dálku, mnoho z nich se stále posouvá k příznivějšímu hybridnímu pracovnímu modelu. Stejně jako každá změna má hybridní práce své výhody a výzvy organizací a solopreneurs.V tuto chvíli si většina profesionálů velmi dobře uvědomuje, že podnikatelská sféra prochází velkou fází přechodu. Proto to, co se některým jeví jako výhoda nebo příležitost, může pro jiné vypadat jako nevýhoda. Zde jsme shromáždili některé potenciální výhody a náročné novinky hybridních pracovních modelů zvážit při přechodu na hybridní pracovní model.

Snížené náklady na provoz

Pokud víme, finanční stránka problému je jedním z klíčových faktorů, který je třeba označit za výhodu pro všechny zúčastněné strany. Funkční hybrid snižuje celkové provozní náklady a pomáhá všem ušetřit více peněz. To se hodí zejména v dobách ekonomických potíží a období, kdy je poptávka po nabízených službách nízká. Postpandemické okolnosti vedly mnoho živnostníků, samostatných podnikatelů, kmenových zaměstnanců i zaměstnavatelů a klientů k tomu, aby pochopili, že kancelářské operace jsou nákladné.

Nezávislejší a šťastnější pracovní podmínky

Svět práce není jen o financích a nákladech. Na jejich práci se, někdy i dost intenzivně, podílí i duševní stav pracovníků. Být více nezávislý a nezatěžovat se někdy rušivými podmínkami, které s sebou kancelářské prostředí přináší, je rozhodně velkým plusem pro velkou část pracovní síly. Tento faktor se stává nápadně platným. když je kancelářské prostředí prostě „toxické“. Přijetí hybridního modelu práce s sebou nese potenciál být kreativnější během pracovního dne a méně zaujatý veškerým kancelářským dramatem.

Lepší spolupráce a pracovní vztahy

Přímým důsledkem předchozího faktoru je, že spolupráce peer-to-peer a profesionální vztahy budou mít s větší pravděpodobností pozitivní kurz v kancelářích, které přijímají hybridní pracovní model. Je to částečně proto, že když lidé pracují hybridně, mají dostatek prostoru udělat krok zpět a v klidu reflektovat nežádoucí jevy. To může být poněkud obtížnější dosáhnout na pracovišti, kde jsou všichni vždy přítomni.

Co jsou považovány za výzvy hybridní práce?

Nebylo by pravdivé to tvrdit hybridní práce z domácího modelu nenabízí nic jiného než výhody a výhody. Je přirozené, že nemůžeme mít výhody bez společných výzev, a je nutné je uznat za to, čím jsou. Některé z výzev práce na dálku jakož i hybridní práce souvisí s cestami kariérního rozvoje, strachem z promeškání a možností, že budou opomenuty.Možnosti kariéry a rozvojeNení přesně jisté, jak virtuální sítě a navazování spojení budou utvářet budoucnost, ale není těžké předpovědět, že příležitosti ke zlepšení kariéry mohou být stejně životaschopné a proveditelné i pro ty, kteří mají práci online. Protože jsme na začátku hybridního přechodu, někteří odborníci mohou mít obavy z toho, že se jejich možnosti kariéry a profesního rozvoje sníží, ale je vysoce pravděpodobné, že kariérní a rozvojové příležitosti související s vytvářením sítí mohou být stejně trvalé, když jsou podporovány online, jako jsou podporovány osobně.FOMO (Strach z promeškání kancelářských akcí)Příležitosti, jako jsou neformální setkání, neformální pátek nebo firemní akce, jsou často výhodami toho, že jste zaměstnancem na plný úvazek v kanceláři. Jsou to skvělé příležitosti jak ke snížení stresu způsobeného každodenními úkoly, tak ke sledování nejnovějších firemních novinek. Neschopnost zúčastnit se takových akcí může u některých lidí způsobit pocit, jako by byli vynecháni nebo že jim chybí významné události. Ale stejně jako jiné aspekty profesního života je možné organizovat online setkání a virtuální, ale neformální teambuildingové aktivity. Koneckonců, možnost socializace online je často o ochotě to uskutečnit a efektivním využití potřebného softwaru a platformy. Jakmile se vyřeší technické problémy, není důvod, aby virtuální setkání byla méně naplňující než jejich osobní protějšky.Přístup k důležitým firemním informacímBýt hybridním pracovním zaměstnancem a přítomen jen občas může mít někdy pocit, že bráníte v přístupu k životně důležitým a aktuálním firemním informacím. Jsme zvyklí věřit, že čím méně často navštěvujeme naši kancelář, tím více budeme odpojení. Ale při správném nastavení nebudou muset hybridním zaměstnancům nic chybět! Firmy a korporace mohou snadno revidovat svůj způsob sestavování briefingů a zahrnout hybridní zaměstnance. Tohoto cíle lze dosáhnout využitím různých platforem a aplikací, které jsou zaměřeny na posílení komunikace a spolupráce mezi členy týmu.

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *