Breaking News

Fakturační a platební podmínky musí znát každý freelancer

Pravděpodobně jste tam už byli. Dohadovat se o ceně, o které jste se domnívali, že je již dohodnutá, nebo již posedmé e-mailem klientovi o pozdní platbě. Pokud jste tam ještě nebyli, pak jste o těchto hororových příbězích pravděpodobně slyšeli nebo četli. Pravda je, že dostat zaplaceno je jednou z nejsložitějších částí práce na volné noze. Ale když se naučíte žargon, můžete se vyzbrojit a učinit jednání spravedlivější a méně stresující. A co je nejdůležitější, znalost těchto podmínek vám zajistí, že můžete dostat peníze do kapes. Toto jsou fakturační a platební podmínky, které musí znát každý nezávislý pracovník, aby byl úspěšný.

Vysvětleny platební možnosti, se kterými se můžete setkat

Záloha

Záloha jsou peníze, které klient kupující zaplatí na začátku nákupu. Záloha je obvykle část celkové dohodnuté ceny. Obvykle je to spojeno s velkými transakcemi, jako je nákup auta nebo domu. V našem případě si to představte jako peníze, které vám byly vyplaceny předem před zahájením projektu.

Zádržný poplatek

Zádržný poplatek je částka zaplacená předem za zajištění služeb jednotlivce nebo skupiny pro konkrétní službu. Tímto způsobem je to podobné jako a záloha, zejména s ohledem na to, že zadržovací poplatek je obvykle pouze částí celkového poplatku, který se má zaplatit. Příkladem může být společnost, která si najme specialistu na provedení auditu.

Čisté podmínky

Čistý výraz je název přiřazený typu platební metody. Obvykle se píše jako „net 10“ nebo jen „n10“. Síť, v tomto případě znamená celou částku k zaplacení. Termín pak je, jak dlouho musí klient tuto částku po podání žádosti zaplatit. Takže „n10“ znamená, že celková platba je splatná deset dní po vyžádání. Čisté platby se mohou lišit, ale některé z nejběžnějších intervalů jsou 7, 10, 30, 60 nebo 90. Mějte to na paměti při sjednávání platebních možností, takže pokud momentálně nemáte dostatek hotovosti, zkuste si vyjednat nižší termín. Net podmínky jsou v těchto transakcích užitečné, protože poskytují klientům čas dostat své peníze, aby vám zaplatili, a vám peníze za rozumnou dobu. Jsou však chvíle, kdy potřebujete peníze v takovém spěchu, že možná budete ochotni jít při vyjednávání o něco navíc.

READ ALSO:  Kdy a jak žádat o platbu předem jako nezávislý pracovník

210 Čistá 30

„210 Net 30“ je příkladem jedné z těchto technik vyjednávání. „210 n30“ znamená, že pokud je klient ochoten vám poslat peníze do 10 dnů, že byste byli ochotni dát 2% sleva z dlužné částky jako pobídka pro ně. Pokud se rozhodnou to neudělat, možnost platby se přepne na „n30“ nebo obdrží částku do 30 dnů od odeslání faktury. Dalším příkladem termínu, který můžete vidět, je „110 net 30“. to znamená, že nabízíte 1% slevu. Můžete také vidět „110 net60“ nebo „210 net 60“. Pamatujte, že nejdůležitější na tomto termínu je to nabízíte svému klientovi procentuální slevu, abyste je přiměli, aby vám zaplatili dříve.

EOM

EOM znamená „konec měsíce“. Tato možnost platby je užitečná, když chcete dostat zaplaceno ve stejném měsíci od odeslání vaší žádosti o platbu. Toho se nejlépe využije, když žádost odešlete na začátku měsíce nebo blízko něj, aby měl váš klient čas zajistit si peníze, aby vám mohl zaplatit. Jen se ujistěte, že dáváte svému klientovi dostatek času na zajištění svých prostředků.

15 MF

15 MF znamená, že po odeslání faktury očekáváte, že bude zaplaceno 15 měsíce. Tato možnost platby je skvělou možností, jak sestavit pravidelný rozpočet, pokud to můžete vyjednat se svými klienty.

Po obdržení

Po obdržení jednoduše znamená, že chcete dostat zaplaceno co nejrychleji jakmile svému klientovi vyúčtujete. Měli byste se ujistit, že váš klient má finanční prostředky, aby vám mohl zaplatit, a že mu poskytnete platební možnost, která se snadno používá.

Citace a odhady

Citace a odhady jsou v podstatě stejné věci. Jsou to kousky informací, které dáváte svému klientovi a které vysvětlují kolik očekáváte, že dostanete zaplaceno, rozpis, jak dlouho bude projekt trvat, a jak jste se rozhodli pro účtovanou cenu.Takže když klient požádá o cenovou nabídku, ptá se, kolik mu budete účtovat a jak dlouho to bude trvat. Cenové odhady jsou důležité pro jednání mezi vámi a vaším zákazníkem, abyste oba mohli vyžehlit všechny detaily vaší transakce.

READ ALSO:  Zvyšte své sazby na volné noze pomocí těchto tipů

Podmínky prodeje

Podmínky prodeje jsou konečné platební podmínky, na kterých jste se vy a váš zákazník dohodli. Má to informace, jako jsou náklady, čas na dokončení projektu nebo odeslání produktu, způsob platby a termín splatnosti. Uvádí všechny potřebné informace pro vás a zákazníka, aby nedošlo k omylům nebo nedorozuměním ohledně transakce.

Platba za úvěrový limit

Úvěrová platba je možnost platby, která umožňuje zákazníkovi platit za vaše služby po delší dobu. Jinými slovy, dáte jim možnost zaplatit vám na úvěr. Vzhledem k souvisejícím rizikům byste to pravděpodobně měli zvážit pouze při práci s renomovaným klientem, o kterém jste přesvědčeni, že se vám vyplatí, až přijde čas.

Fakturační podmínky by měli znát všichni nezávislí pracovníci

Průběžná faktura

Průběžná faktura je možnost platby, která sjednává platby za milníky v dlouhodobých projektech. Obvykle to trvá celkovou částku sjednané platby a rozloží ji na splátky. Je to dobrý způsob, jak si udržet nějaké příjmy na velkých projektech, jejichž dokončení bude chvíli trvat.

Proforma faktura

Proforma faktura je předběžnou kupní smlouvu, která představuje dohodnutou cenu, kterou jste vy a váš klient vyjednali. Ukazuje celkové náklady na produkty nebo služby a poskytuje vašemu klientovi všechny informace potřebné k tomu, aby mohl pokračovat v nákupu. Jedním ze způsobů, jak si to představit, je vidět vaši nabídku jako součást procesu vyjednávání, zatímco proforma faktura je hotový produkt.

Opakovaná faktura

Opakovaná faktura je faktura, která je zasílána stejnému zákazníkovi opakovaně a se stejnými údaji. Je to opakující se faktura, kterou dáváte svému klientovi za pravidelnou službu, kterou i nadále provádíte. Možná vám to zní zpočátku trochu neznámě, ale pravděpodobně se ve svém každodenním životě potýkáte s opakujícími se fakturami. Přemýšlejte o členství v posilovně nebo o předplatném Netflix. Za sledování nejnovějších dokumentárních seriálů platíte Netflixu každý měsíc stejnou částku peněz.

READ ALSO:  IR35: Nejlepší průvodce novým britským daňovým zákonem pro podniky a dodavatele

Úroková faktura

Pokud to bylo dohodnuto při jednání, zašlete zákazníkovi úrokovou fakturu, pokud zmeškal své platby. Faktura účtuje úrok k celkové částce, se kterou se zákazník původně zavázal zaplatit. Na faktuře budou uvedeny věci, jako je úroková sazba, kolikrát zákazník nezaplatil a úrok účtovaný za zmeškané platby. Pomocí této kalkulačky si snadno spočítáte úrok, který by se měl k součtu přičíst.

Sleva za včasnou platbu

Sleva za včasnou platbu je do značné míry samozřejmá. Aby byla platba předem atraktivní, nabízíte zákazníkovi slevu, pokud může poplatek zaplatit dříve. Obvykle je obvyklé dát klientovi 5% nebo 10% slevu, aby zaplatil dříve, jakmile je projekt dokončen. Je to dobré, když pracujete na větším projektu, který slibuje, že zaplatíte značnou částku, abyste mohli stále uzavírat lukrativní obchody.

Vládnutí

Existuje mnoho podmínek a pravidel, někdy může být pro vás obtížné vypořádat se s fakturami jako nezávislý profesionál. Pomocí „Rozhodnutí“ se můžete se svými klienty dohodnout na platebních podmínkách na přizpůsobitelných smlouvách, vystavovat faktury v různých měnách firemním klientům kdekoli a inkasovat platby, aniž byste museli klienta pronásledovat. Chcete-li vyzkoušet Ruuling, připojte se dnes ke komunitě více než 35 000 nezávislých pracovníků po celém světě.

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *