Breaking News

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz nebo upravit pozadí pro schůzky Zoom? Co třeba problémy se sdílením obrazovky, které přerušují tok schůzky, nebo váš mikrofon, který se čas od času bezdůvodně zasekl? To byly některé z nejčastějších problémů, které jsme měli a do jisté míry stále máme, když poprvé jsme začali používat Zoom. Přestože vzájemné propojení prostřednictvím virtuálních médií pro schůzky předchází pandemii -19, podíl na trhu online platformy pro setkávání, jako je Zoom, se během -19 uzamčení dramaticky zvýšily. Přiznejme si to: ze začátku to celé vypadalo trochu nedbale, ale naštěstí etiketa pro online schůzky na kterém se většina z nás shodla, se přirozeně vyvinula v průběhu času. Existují určité tipy na virtuální schůzky, které mohou nejen zvýšit produktivitu, ale také výrazně zpříjemnit celý virtuální zážitek všem účastníkům. Pokračujte ve čtení a zjistěte naše návrhy, jak procházet schůzkami Zoom!

Použijte video, když jste k dispozici

Platformy pro videokonference, jako je Zoom, dnes nejsou jen pro ty, kteří pracují na volné noze nebo práci na dálku, ale v podstatě pro každého, kdo potřebuje komunikovat s někým, kdo žije daleko. Pomocí několika jednoduchých, ale účinných tipů můžete přijít na to jak vypadat lépe na schůzkách Zoom.Zde je několik základních tipů pro lepší etiketu Zoom:

Použijte video, když jste k dispozici

Ukliďte a uspořádejte si pozadí

Vyhněte se jídlu a pití

Udržujte oční kontakt s reproduktory

Aktivně naslouchejte ostatním účastníkům, když mluví

Mnoho lidí všech věkových kategorií bojuje s veřejným mluvením a tato úzkost se přenáší i na virtuální setkání. Nyní si představte sami sebe jako řečníka a jak těžké by bylo odhadnout reakci vašich posluchačů, kdyby jediné, co byste mohli vidět, byla tmavá obrazovka se jmény. V následujících situacích zlepšit zážitek ze setkání pro všechny, zkuste své video využívat co nejvíce, zvláště když jste k dispozici. Tím odstraníte tlak na ostatní účastníky a ukážete jim, že vám záleží na přítomnosti.

READ ALSO:  Průvodce nezávislými pracovníky, jak zabránit vyhoření při práci na dálku

Ujistěte se, že vaše zázemí je vhodné pro podnikání

Ať už se ke schůzce připojujete z domácí kanceláře, obývacího pokoje nebo kuchyně, ujistěte se, že vaše zázemí pro schůzky Zoom je vhodné. Pokud ne, možná se budete chtít naučit, jak rozostřit pozadí v Zoomu a použít tuto funkci, abyste vypadali profesionálněji. Věřte nám: neutrální pozadí zabraňuje rozptylování ostatních účastníků a sděluje jim zprávu, o které víte, že berou schůzku vážně.

Pozvěte pouze lidi, kteří se schůzky potřebují zúčastnit

Pečlivě určete účel vaší virtuální schůzky a pozvěte lidi relevantní pro danou práci. Pozvání irelevantních účastníků skončí přeplněnou virtuální místností a následně to ovlivní efektivitu vaší schůzky. Pozvěte lidi, jejichž přítomnost je na schůzce nezbytně nutná. V závislosti na kontextu a situaci můžete také zvážit uzavření přístupu ke schůzce po určité době.

Představte lidi, kteří se navzájem neznají

Dokážete si představit skutečnou životní situaci, ve které se od vás očekává, že se budete cítit pohodlně a dobře fungovat, zatímco jste obklopeni mnoha lidmi, které jste nikdy nepotkali? Není těžké si představit, jak nepříjemně by se ve vás celá věc cítila. Úplně stejné je to u schůzek Zoom. Když se připojíme k virtuální schůzce a uvidíme mnoho neznámých tváří, většina z nás reaguje stejně, jako bychom normálně reagovali v situaci tváří v tvář. Obvykle je pro účastníky nepříjemné mluvit otevřeně, když se setkávají s novými lidmi.Vhodnou etiketou je zde seznamování lidí, kteří se navzájem neznají. Tím připravíte nastavení pro a produktivní a plynulé online setkání kde se účastníci cítí povzbuzeni k účasti.

Vyhněte se jídlu a pití

Vyhýbání se jídlu a pití je další skvělý způsob, jak zajistit, abyste byli na schůzkách Zoom reprezentativní. Pochopení správného slušnosti vytváří náladu pro formální a profesionální setkání a také vyzývá ostatní účastníky, aby se chovali stejným způsobem. Zatímco pití vody je během online schůzek přijatelné, měli byste se vyvarovat pití jiných nápojů a občerstvení. Pokud se jedná o mimořádně dlouhou a náročnou schůzku a pokud nutně potřebujete jíst nebo pít, zkuste to stručně a při jídle nebo pití vypněte webovou kameru a mikrofon.

READ ALSO:  7 výzev, kterým digitální nomádi čelí a co s nimi dělat

Při dlouhých jednáních si dělejte přestávky

Ale jak je to s etiketou ohledně délky schůzek Zoom; jak dlouho by měly schůzky Zoom trvat? Odpověď zní: záleží! Záleží na předmětu, přítomných lidech, tématu a počtu účastníků. Zatímco krátká schůzka Zoom může trvat dvacet až třicet minut, delší schůzky mohou snadno trvat až jednu nebo dvě hodiny. Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby lidé nebyli zavaleni délkou schůzky, je naplánovat jednu nebo dvě přestávky (nebo více ) během schůzek, které trvají dlouho. Dát si pauzu je dobrý způsob, jak nechat účastníky odpočinout si a soustředit se, jakmile budete pokračovat.

Používejte oční kontakt

Netřeba dodávat, že oční kontakt je jedním ze základních prvků efektivní komunikace. V prostředí tváří v tvář dává oční kontakt druhé osobě najevo, že jí naslouchá a že její přítomnost je potvrzena. I když je těžké navázat oční kontakt ve virtuálním prostředí, pokuste se co nejvíce oslovit účastníky a účastníky jménem. Povzbudí je, aby se dychtivě zapojili do konverzace, a přiměje je, aby se cítili začleněni. Na schůzkách se zoomem, stejně jako ve skutečném životě, je pro dobrou komunikaci nezbytná péče o určitou etiketu a kodex vhodného chování. Poselstvím, které je třeba vzít domů, je umožnit ostatním, aby vás viděli tím, že zapnete webovou kameru, když je to možné, abyste se ujistili, že vaše pozadí je vhodné pro schůzku, pečlivě vybírejte účastníky a v případě potřeby si udělejte přestávky. Uvedením těchto jednoduchých a použitelných tipů do praxe můžete zlepšit vaši etiketu Zoom a proměňte své schůzky Zoom na efektivnější, plynulejší a produktivnější setkání. Online schůzky jsou pouze jednou součástí komunikace na dálku. Existují další oblasti, kde přístupy ke komunikaci ovlivňují, jak tým pracující na dálku vykonává své podnikání. Tento nový způsob práce nemusí být pro některé lidi přirozený, ale je snazší se ho naučit a je velmi obohacující, jakmile to pochopíme!

About admin

Check Also

8 způsobů, jak zlepšit vzdálenou týmovou komunikaci

8 způsobů, jak zlepšit vzdálenou týmovou komunikaci

Důležitost mezitýmové komunikace je při řízení podniku nepopiratelná. Zejména pokud najímáte nezávislé profesionály, je stále …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *