Breaking News

Daňové odpočty samostatně výdělečné činnosti: Co odepsat z daní

Je samostatná výdělečná činnost daňově uznatelná?

Není to legrace platit daně, ale pokud jste na volné noze, máte štěstí, protože si můžete odečíst některé ze svých daní uplatněním určitých daňových odpočtů. Existují exkluzivní daňové úlevy pro nezávislé pracovníky, kterých můžete využít. Daňové odpočty při samostatné výdělečné činnosti nejsou žádnou velkou vědou, jakmile pochopíte, jaké výdaje jsou odečitatelné. Podívejte se na následující daňové odpočty nezávislých pracovníků, na které byste mohli mít v této sezóně nárok. Pojďme se dozvědět více o daňových odpisech pro OSVČ.

Seznam daňových odpočtů při samostatné výdělečné činnosti

Váš domov, auto, pojištění, prémiové zdravotní pojištění, spoření na důchod a dokonce i vaše účty za vzdělání vám mohou přinést daňovou úlevu. Existuje mnoho ziskových daňových odpočtů pro samostatně výdělečně činné profesionály, kteří pracují pro sebe. Zde je 5 významných daňových odpočtů fyzických osob, které je třeba si zapamatovat.

1. Náklady na pojištění

Když mluvíme o odpočtu daně na zdravotní pojištění OSVČ, existuje mnoho podrobností. Pokud jste OSVČ a platíte si pojistné na zdravotní pojištění, můžete si náklady na pojištění odečíst. Můžete si také odečíst veškeré své pojištění zubů, pojištění invalidity, náklady na životní pojištění. Předpokládejme, že poskytujete krytí také svým rodinám, jako je váš manžel nebo manželka a vaše děti. V takovém případě si můžete odečíst pojištění, které jste zaplatili. Chcete-li porozumět více, podívejte se na podrobnosti níže.Zubni pojisteniOsoby samostatně výdělečně činné si mohou odečíst 100 % svého pojistného na zdravotní pojištění, včetně pojištění zubů a dlouhodobé péče, pro sebe, své manželky a vyživované osoby.Pojištění proti invaliditěOSVČ si bohužel nemohou odečíst pojistné na invalidní pojištění z daní. Z daní si však mohou odečíst pojištění zdravotních, zubních a dlouhodobé péče.Životní pojištění důchodJako fyzická osoba, která platí pojistné na životní pojištění, nejsou vaše výdaje odečitatelné v přiznání k dani z příjmu. Pokud máte společnost a zaměstnavatele a platíte za své zaměstnance pojistné na životní pojištění, mohou být vaše výdaje odečitatelné.

2. Náklady na domácí kancelář

Pokud jste OSVČ na volné noze, vaše hlavní kancelář je vaším domovem, i když pracujete z různých coworkingů nebo kaváren. Díky tomu se váš domov, kancelář a nájem stávají daňově uznatelnými náklady a můžete si odpočinout v hodnotě svých nákladů na pronájem nebo hypotéku. Pokud jste samostatně výdělečně činní, dobrou zprávou je, že můžete odečíst část nájmu nebo hypotéky. Můžete si také odečíst výdaje, jako jsou daně z nemovitosti, náklady na údržbu a náklady na služby. Pomůže vám, když začnete s výpočtem procenta z plochy vašeho domu, které používáte pro činnosti související s podnikáním. Pokud například vaše domácí kancelář zabírá 15 % čtvereční plochy vašeho domu, 15 % vašich výdajů na bydlení za rok může být odečitatelných. Zde je seznam odečitatelných nákladů vaší domácí kanceláře. Nájemné a hypoteční účty za energie (internet a mobilní telefon) Zabezpečení Pojištění vlastníků domu Poplatky sdružení vlastníků domůVšeobecné opravy a údržba

3. Náklady na služby

Náklady na péči o děti, péči o děti nebo pečovatele

Když musíte dát své dítě do školky, abyste mohli svobodně vykonávat svou práci na volné noze, jsou výdaje na péči o dítě odečitatelné. Tento náklad je však odečitatelný z vaší daně z příjmu. Předpokládejme, že máte děti mladší 13 let nebo máte postižené rodiče, kteří se o sebe nemohou postarat. V takovém případě máte nárok na odečtení nákladů na péči o děti nebo školky.Cestovní výdajeMůžete uplatnit obchodní výdaje na pojištění vozidla, opravy a servis, palivo, parkování, licenční poplatky za vozidlo, vlakové, autobusové, letecké, taxi, hotelové pokoje a stravování na služebních cestách přes noc. Nemůžete uplatnit nárok na nepodnikatelské řízení nebo cestování náklady, pokuty, cestování mezi domovem a prací.ČistírnaI když nosíte oblečení do práce, nemůžete požádat o chemické čištění vašeho každodenního oblečení. Uplatnit si však můžete provozní náklady na uniformy, ochranné oděvy potřebné pro vaši práci, kostýmy pro herce nebo baviče.Náklady na stěhováníPředpokládejme, že jste osoba samostatně výdělečně činná a pracujete z domova a rozhodli jste se přestěhovat do nového domu, který je vzdálen alespoň 40 kilometrů. V takovém případě si můžete odečíst náklady na stěhování jako OSVČ. Pro více podrobností si musíte zkontrolovat procenta na svých vládních webových stránkách.

4. Obchodní náklady

Všechny jednoduché výdaje, které jsou klíčové pro provoz vašeho podnikání, jsou daňově uznatelné, včetně školení, profesionálních nástrojů, pomůcek, právních služeb, účetních služeb, předplatného obchodních publikací.NástrojePředpokládejme, že chcete odečíst náklady na nástroje, které investujete kvůli práci. V takovém případě byste měli vzít v úvahu, že odpočet je omezen na váš celkový příjem jako osoby samostatně výdělečně činné.VýcvikPředpokládejme, že absolvujete školení, abyste aktualizovali své profesionální dovednosti a odborné znalosti. V takovém případě si můžete odečíst náklady na školení podáním samovyměřovacího daňového přiznání.

Bonus: Odpočet daně na sociální zabezpečení

Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, musíte přiznat své příjmy, abyste mohli platit daně. Pokud provozujete obchod, službu nebo profesi sami, měli byste oznámit své příjmy sociálnímu zabezpečení a měli byste podat federální daňové přiznání. Pokud vyděláváte více než 400 $ za rok, musíte svůj příjem nahlásit. Osoby samostatně výdělečně činné platí 12,4 procenta daně ze sociálního zabezpečení až do výše 137 700 $ z vašeho čistého příjmu a také musí ze svého čistého příjmu odvádět 2,9 procenta daně Medicare. Za prvé, váš čistý příjem ze samostatné výdělečné činnosti by měl být snížen o polovinu částky vašeho celková daň sociálního zabezpečení. Zadruhé, měli byste být schopni odečíst polovinu daně ze sociálního zabezpečení na formuláři IRS 1040. Časté otázky o srážkách daně ze zaměstnání

Jaká část daně ze samostatné výdělečné činnosti je odpočitatelná?Jako příjem si můžete odečíst 50 % z toho, co zaplatíte na dani ze samostatné výdělečné činnosti.Jak vypočítat odčitatelnou část daně ze samostatné výdělečné činnosti?Jako příjem si můžete odečíst 50 % z toho, co zaplatíte na dani ze samostatné výdělečné činnosti. Můžete si zkontrolovat, jaké položky jsou odečitatelné v našem seznamu, nebo se můžete podívat na naši daňovou kalkulačku pro osoby samostatně výdělečně činné, abyste se dozvěděli více o svých daních.Počítá se daň ze samostatné výdělečné činnosti po odečtení?Daň ze samostatné výdělečné činnosti platíte pouze z čistého výdělku, což znamená, že si můžete nejprve odečíst případné srážky.Snižuje odpočet QBI daň ze samostatné výdělečné činnosti?Vaši daň ze samostatné výdělečné činnosti nelze snížit uplatněním odpočtu QBI.

READ ALSO:  Jak vystavovat faktury jako OSVČ v roce 2022

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *