Breaking News

Daně na volné noze v USA – průvodce od A do Z

Pokud jste začali podnikat na volné noze, jste nyní oficiálně v kategorii samostatně výdělečně činných profesionálů v USA a měli byste být připraveni platit daň ze samostatné výdělečné činnosti. Porozumět daním na volné noze a jak vyplnit daňový formulář na volné noze je vždy složité úkoly pro nezávislé profesionály. Jak tedy platit daně jako nezávislý pracovník? Jak tedy platit daň z práce na volné noze? Jaká je sazba daně na volné noze? Jak vysoké daně platíte za svou práci na volné noze? To vše jsou kritické otázky, na které je třeba odpovědět. Pojďme se podívat na otázky a odpovědi týkající se daní z práce na volné noze od A do Z.

Kolik musíte vydělat, abyste mohli podávat daňové přiznání jako nezávislý pracovník?

Obecně platí, že musíte platit daň na volné noze, pokud jste vydělali 400 $ čistého nebo více ze samostatné výdělečné činnosti. Částka podléhající dani ze samostatné výdělečné činnosti činí 92,35 % všech vašich příjmů ze samostatné výdělečné činnosti. Nezapomeňte, že v USA musíte platit 7,65 % svého příjmu, i když jste OSVČ nebo jste najati společností. Samostatně výdělečně činná osoba na volné noze by měla platit daně na volné noze, což se vztahuje na Medicare a Daně sociálního zabezpečení. Bez výjimky by měl každý, kdo žije a pracuje v USA, platit tyto dvě daně, což je 15,30 % pro nezávislého pracovníka v roce 2022. Pokud jste zmateni čísly a výpočty, podívejte se na níže uvedený příklad, abyste pochopili, kolik daní platíte za práci na volné noze.

Příklad výpočtu daní na volné noze

Pokud jste na volné noze, vaše sazba daně ze sociálního zabezpečení je 12,4 procenta a vaše daň z Medicare je 2,9 procenta ze stejných částek čistého výdělku. Pokud jste například svobodný návrhář, který měl čistý příjem 10 000 $.

Daň ze sociálního zabezpečení

1 240 $

Medicare Tax

290 dolarů

Celkový

1530 dolarů

Také musíte zaplatit extra 0,9% daň Medicare z částky, kdy váš roční příjem přesáhne 200 000 USD pro svobodné, 250 000 USD pro vdané osoby a 125 000 USD pro manželské podání zvlášť. Můžete vidět hranici příjmu pro dodatečné daně na volné noze.

Stav podání

Práh příjmu

Singl

200 000 $

Manželé podání společně

250 000 $

Manželské podání odděleně

125 000 dolarů

Jak podávat daně jako nezávislý pracovník

Ujistěte se, že máte číslo sociálního zabezpečení

Za prvé, pokud jste připraveni platit daně na volné noze, měli byste se nejprve ujistit, že máte číslo sociálního zabezpečení (SSN) nebo identifikační číslo daňového poplatníka (ITIN).

READ ALSO:  Talent Talks #2: Seznamte se s Mehmetem, starším fotografem a postproducentem

Získání čísla sociálního zabezpečení

Pokud nemáte číslo sociálního pojištění nebo kartu, musíte o ně požádat tím, že začnete vyplňovat formulář, který můžete na webových stránkách čísla sociálního pojištění a karty.

Získání individuálního identifikačního čísla daňového poplatníka

Pokud musíte požádat o individuální identifikační číslo daňového poplatníka, zkontrolujte formulář W-7, Žádost o identifikační číslo individuálního daňového poplatníka IRS.

Vyplňte daňové doklady a formuláře

Chcete-li zahájit proces platby daně ze samostatné výdělečné činnosti, první věc, kterou byste měli udělat, je daňový formulář na volné noze, formulář 1040-ES, abyste zjistili, zda musíte platit čtvrtletní daně na volné noze. Tento formulář také vysvětlí, zda byste měli zaslat své odhadované daňové platby nebo platit daně ze samostatné výdělečné činnosti prostřednictvím elektronického federálního systému pro platby daní (EFTPS). Pokud jste na volné noze nováčkem, musíte vyhodnotit svůj očekávaný příjem za daný rok. Pokud vaše odhady selžou, protože jsou příliš vysoké nebo nízké, můžete vyplnit další dokument Formulář 1040-ES a přehodnotit daně na volné noze, které byste měli v příštím roce zaplatit. měsíců. Pro více informací se vždy můžete podívat na oficiální vládní stránky vysvětlující odhadované daně a daň ze samostatné výdělečné činnosti, kde jsou podrobně vysvětleny daně sociálního zabezpečení a zdravotní péče. Pokud se chystáte podat roční daňové přiznání, musíte podat plán C (PDF) pro přiznání příjmů a ztrát z podnikání na volné noze. Pokud potřebujete další vysvětlení k tématu, podívejte se na Pokyny (PDF). Jak tedy platit daně jako freelancer? Chcete-li platit daně na sociální zabezpečení a zdravotní péči, musíte vyplnit následující formulář: Schedule SE (Formulář 1040 nebo 1040-SR) Daň ze samostatné výdělečné činnosti (PDF)

Kolik daní platíte za práci na volné noze?

Daně na volné noze se počítají z procenta všech vašich čistých příjmů. Sazba je 12,4 % pro sociální zabezpečení a 2,9 % pro daně Medicare. Váš čistý zisk je to, co zbude poté, co odečtete obchodní výdaje od vašich hrubých příjmů.

Kdy platí daně na volné noze?

Osoby samostatně výdělečně činné by měly platit daně na volné noze čtvrtletně. Podle IRS byste měli dodržovat níže uvedené lhůty pro daňový rok 2022 pro samostatnou výdělečnou činnost.

První platba

15. července 2022

Druhá platba

15. června 2022

Třetí platba

15. září 2022

Čtvrtá platba

15. ledna 2022

Dobrá zpráva o daňových odpočtech na volné noze

Založení vlastního podnikání jako OSVČ na volné noze vyžaduje hodně práce, ale nic se nevyrovná pocitu stát se šéfem svého podnikání. Zaměstnaní lidé navíc nemohou využívat odvodového systému tolik jako osoby samostatně výdělečně činné na volné noze. Můžeme vás slyšet říkat, že placení daní ze samostatné výdělečné činnosti není zábavné. Možná máte pravdu, ale máme pro vás dobrou zprávu. Z čistého příjmu ze samostatné výdělečné činnosti si můžete odečíst polovinu svých daní na volné noze.

READ ALSO:  Nezaměstnanost pro OSVČ – 3 kroky k inkasu

Dobrá zpráva o daňových odpočtech na volné noze

Polovinu zaplacené daně můžete přiznat jako slevu na dani z příjmu. Od příspěvků na penzijní plán po výdaje na domácí kancelář si můžete odečíst mnoho výdajů. Pokud potřebujete příklad, platba daně ze samostatné výdělečné činnosti ve výši 2 000 USD snižuje zdanitelný příjem na volné noze o 1 000 USD. Není důležité, zda jste své dolary utratili v hotovosti nebo kreditní kartou. Pokud máte účtenku, můžete si odečíst své výdaje. Chcete-li vidět příklad, můžete navštívit tuto stránku.

Seznam odečitatelných výdajů

 • Domácí kancelář
 • Účty za internet a telefon
 • Pojistné na zdravotní pojištění
 • Stravování
 • Cestovat
 • Použití vozidla
 • Zájem
 • Publikace a předplatné
 • Vzdělání
 • Podnikatelské pojištění
 • Pronajmout si
 • Startovací náklady
 • Reklamní
 • Příspěvky na penzijní plán
  • Často kladené otázky

   Platí svobodní pracovníci daně?

Ano, osoba na volné noze by měla platit daň ze samostatné výdělečné činnosti, pokud má čistý příjem ze samostatné výdělečné činnosti 400 USD nebo více.

Platí svobodní pracovníci daň z příjmu?

Ano, měli by platit daně nezávislých pracovníků, pokud jsou samostatně výdělečně činnými nebo samostatnými vlastníky (včetně nezávislého dodavatele), partnerem v partnerství nebo jinak sami pro sebe podnikají a vydělávají 400 USD nebo více.

Platí nezávislí pracovníci vyšší daně?

Zákon stanoví sazbu daně ze samostatné výdělečné činnosti procentem z vašeho čistého výdělku ze samostatné výdělečné činnosti. Tato sazba se skládá z 12,4 % na sociální zabezpečení a na daň Medicare se vztahuje 2,9 %. Mějte prosím na paměti, že částka podléhající dani na volné noze je 92,35 % z vašich veškerých příjmů ze samostatné výdělečné činnosti. Je to proto, že musíte v USA zaplatit 7,65 % daně z příjmu, i když jste OSVČ nebo jste najatí společností.

Dostávají osoby na volné noze vrácení daní?

Ano, mohou si uplatnit 50 % z toho, co zaplatí na dani ze samostatné výdělečné činnosti, jako slevu na dani z příjmu. Podívejte se na daňové odpočty na volné noze.

Kolik bych měl ušetřit na daních na volné noze?

Zákon stanoví sazbu daně ze samostatné výdělečné činnosti procentem z vašeho čistého výdělku ze samostatné výdělečné činnosti. Měli byste ušetřit 12,4 % na sociální zabezpečení a 2,9 % na Medicare.

Platí fotografové na volné noze daně?

Ano, fotografové na volné noze platí daně jako každý jiný nezávislý fotograf, pokud vydělávají 400 dolarů nebo více. Zákon stanoví sazbu daně ze samostatné výdělečné činnosti procentem z vašeho čistého výdělku ze samostatné výdělečné činnosti. Tato sazba se skládá z 12,4 % na sociální zabezpečení a 2,9 % na daně Medicare. Mějte prosím na paměti, že částka podléhající dani na volné noze je 92,35 % vašeho veškerého příjmu ze samostatné výdělečné činnosti. Je to proto, že v USA; musíte platit 7,65 % svého příjmu, a to i v případě, že jste osoba samostatně výdělečně činná nebo najatá společností. Další informace naleznete na webových stránkách IRS.

Účtují nezávislí designéři daň?

Ano, daně z návrhářů na volné noze by se měly platit podle pravidel. Zákon stanoví sazbu daně ze samostatné výdělečné činnosti procentem z vašeho čistého výdělku ze samostatné výdělečné činnosti. Tato sazba se skládá z 12,4 % na sociální zabezpečení a 2,9 % na daně Medicare. Daň na volné noze musíte zaplatit, pokud jste vydělali 400 $ čistého nebo více ze samostatné výdělečné činnosti. Částka podléhající dani na volné noze je 92,35 % všech vašich příjmů ze samostatné výdělečné činnosti. Další informace naleznete na webových stránkách IRS.

Platí spisovatelé na volné noze daně?

Ano, daně ze spisovatelů na volné noze by se měly platit podle pravidel. Zákon stanoví sazbu daně ze samostatné výdělečné činnosti procentem z vašeho čistého výdělku ze samostatné výdělečné činnosti. Tato sazba se skládá z 12,4 % na sociální zabezpečení a 2,9 % na daně Medicare. Obecně platí, že musíte platit daň na volné noze, pokud jste si vydělali 400 $ čistého nebo více ze samostatné výdělečné činnosti. Další informace najdete na webových stránkách IRS.

Platí umělci na volné noze daně?

Ano, placení daní jako umělec na volné noze je stejné jako jakékoli jiné placení daní na volné noze. Zákon stanoví sazbu daně ze samostatné výdělečné činnosti procentem z vašeho čistého výdělku ze samostatné výdělečné činnosti. Tato sazba se skládá z 12,4 % na sociální zabezpečení a 2,9 % na daně Medicare. Obecně platí, že musíte platit daň na volné noze, pokud jste vydělali 400 $ čistého nebo více ze samostatné výdělečné činnosti. Částka podléhající dani na volné noze činí 92,35 % všech vašich příjmů ze samostatné výdělečné činnosti. Nezapomeňte, v USA; musíte zaplatit 7,65 % z vaší daně z příjmu, i když jste OSVČ nebo najatí společností. Další informace najdete na webových stránkách IRS.

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *