Breaking News

Daň na volné noze ve Spojeném království – průvodce od A do Z

Je skvělé, že jste se nyní rozhodli být svým šéfem! Výběr povolání na volné noze může pro některé lidi znít riskantně, ale jsme si jisti, že je to pro vaše uši „svoboda“. Přestože svoboda zní dobře, stále máte jako nezávislý pracovník určité povinnosti, jako je placení daní na volné noze a státního pojištění. . V tomto článku půjdeme více do hloubky a vysvětlíme, jak platit daně na volné noze ve Spojeném království. Jak tedy podat daňové přiznání jako OSVČ? I když pochopit, jak platit daně jako nezávislý pracovník, je práce na plný úvazek, vysvětlíme podrobnosti jasně.

Jak posuzovat daňová přiznání

Podívejte se na vládní webové stránky, abyste zjistili, zda máte nárok na daňové sazby na volné noze. Pokud jste si jisti, že jste samostatně výdělečně činná osoba, pokračujte ve čtení více. Ve Spojeném království, pokud jste živnostník, provozujete vlastní firmu a jste považováni za osobu samostatně výdělečně činnou. Nezapomeňte, že založení společností s ručením omezeným se nepovažují za samostatně výdělečně činné podniky. Pokud jste samostatně výdělečně činná osoba na volné noze, která vydělala více než 1 000 GBP, měli byste nejprve zaregistrovat HMRC. Dobrou zprávou je, že daně můžete platit na internetu. Dávejte si však pozor, abyste nepropásli data registrace. Například ve vaší samostatné výdělečné činnosti nastavené v červnu 2019 byste se měli zaregistrovat do HMRC do 5. října. Poté, co se zaregistrujete, obdržíte dopis od HMRC, který bude obsahovat vaši 10místnou unikátní referenci daňového poplatníka. Až budete mít číslo, můžete si nastavit online službu sebehodnocení. Pokud dokončíte online registraci, do 10 dnů obdržíte další dopis s kódem. Když použijete kód a číslo UTR, které jste obdrželi dříve, můžete dokončit proces online registrace. Platba na účet je zálohová platba na váš daňový účet (včetně národního pojištění třídy 4, pokud jste OSVČ). V takovém případě byste měli provést dvě platby na účet každý rok. Kromě toho platíte povinné národní pojištění, pokud jste samostatně výdělečně činní a dosahujete zisku 6 475 GBP nebo více ročně. Když vše dokončíte online registrační proces, jste připraveni používat online systém k placení daní na volné noze. Vezměte prosím na vědomí, že během registrace budete také dotázáni na podrobnosti o vaší firmě, jako je název společnosti a kontaktní údaje.

READ ALSO:  Kdy a jak žádat o platbu předem jako nezávislý pracovník

Kolik musíte vydělat, abyste mohli podávat daňové přiznání na volné noze?

Pokud se ptáte, kolik byste měli vydělat, abyste byli povinni platit daně, jste na správném místě! V Anglii byste si měli vydělat alespoň 12 500 liber.

Kolik daní platíte za práci na volné noze?

Ve Spojeném království musíte platit daně na volné noze podle vašich příjmů na volné noze. Je to něco jiného než paušál. Existují tři pásma: základní cena nastavená na 20 %, vyšší sazba na 40 % a nejvyšší sazba na 45 %. Aktuální sazby daně z příjmu na volné noze pro tento finanční rok naleznete na webových stránkách HMRC. Nebo si můžete provést sebehodnocení podle níže uvedeného výpočtu s ohledem na váš čistý příjem na volné noze. Pokud vás zisky na volné noze, přičtené k vašemu příjmu ze zaměstnání, posunou do pásma vyšší sazby, budete zdaněni 40 %. Řekněme v letech 2021-21 si Rachel vydělá 35 000 liber jako cukrářka na volné noze. Má výdaje 3 000 liber, takže její zisk je 32 000 liber. Ale Rachel je také zaměstnána na částečný úvazek v restauraci, což přináší dalších 15 000 liber. Celkově Rachel vydělává 47 000 liber. Jejích prvních 12 500 GBP je osvobozeno od daně. Část mezi 12 500 a 47 000 GBP by byla zdaněna 20 % a zbývajících 40 %.

Daňové sazby na volné noze

Sazby daně na volné noze pro rok 2022 jsou uvedeny níže. Pro více informací se můžete podívat na vládní web. Pokud potřebujete další podporu, můžete vždy požádat profesionálního účetního, aby odpověděl na vaše otázky.

Kapela

READ ALSO:  Začínáme se samostatnou prací v neziskovém průmyslu

Zdanitelný příjem

Sazba daně

Osobní přídavek

Až 12 500 GBP

0 %

Základní sazba

12 501 až 50 000 GBP

20 %

Vyšší sazba

50 001 až 150 000 GBP

40 %

Dodatečná sazba

přes 150 000 liber

45 %

Kdy platí daně na volné noze?

Svůj výdělek ze samostatné výdělečné činnosti musíte přiznat každý rok do 31. ledna následujícího po skončení daňového roku 5. dubna. Na rozdíl od příjmů z trvalého zaměstnání jsou peníze, které vyděláte na volné noze, nezdaněné a bude nutné je prohlásil HMRC.

Daňové doklady a daňové formuláře na volné noze

Daňové formuláře a pokyny na volné noze můžete získat na oficiálních webových stránkách vlády.

Seznam odečitatelných výdajů

Nezávislí pracovníci si mohou odečíst obchodní výdaje jako kterýkoli jiný zaměstnavatel před zaplacením daně nezávislého pracovníka, protože britská daň na volné noze se platí pouze z vydělaných zisků. Seznam daňových odpočtů u nezávislých pracovníků je následující: kancelářské náklady cestovní náklady náklady na oblečení náklady na zaměstnance věci, které si koupíte, abyste prodali finanční náklady na své obchodní prostory reklama nebo marketingové školeníCelý seznam výdajů pro OSVČ navštivte gov.

Často kladené otázky

Platí svobodní pracovníci daně?

Ve Spojeném království by osoby na volné noze měly platit daně na volné noze, pokud vydělávají dostatečný příjem, aby byli zavázáni.

Platí svobodná povolání daň z příjmu?

Ano, ve Spojeném království by měli nezávislí pracovníci platit daň z příjmu.

Platí nezávislí pracovníci vyšší daně?

Ne, nezávislí pracovníci platí podle svých výdělků, daňové sazby na volné noze si můžete ověřit na vládním webu.

READ ALSO:  Nezaměstnanost pro OSVČ – 3 kroky k inkasu

Dostávají osoby na volné noze vrácení daní?

Ano, nezávislí pracovníci si mohou od svých čistých výdělků odečíst své výdaje. Další informace najdete na stránkách daňových přiznání na vládním webu.

Platí fotografové na volné noze daně?

Ano, fotografové na volné noze ve Spojeném království platí daně na volné noze, pokud vydělávají dostatečný příjem, aby byli zavázáni.

Účtují nezávislí designéři daň?

Ano, ve Spojeném království platí nezávislí designéři daně na volné noze, pokud vydělávají dostatečný příjem, aby byli zavázáni.

Platí spisovatelé na volné noze daně?

Ano, ve Spojeném království spisovatelé na volné noze platí daně na volné noze, pokud vydělávají dostatečný příjem, aby byli zavázáni.

Platí umělci na volné noze daně?

Ano, umělci na volné noze ve Spojeném království platí daně na volné noze, pokud vydělávají dostatečný příjem, aby mohli být zavázáni. Pokud potřebujete další vysvětlení týkající se daňového zákona, daní z pojištění a zdravotní péče, schématu podpory příjmu ze zaměstnání nebo daně z kapitálových výnosů, můžete se zeptat daňového odborníka. nebo navštivte oficiální vládní web.

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *