Breaking News

Co znamená „YOLO economy“?

Svět se mění. No, pořád se to mění, ale posledních pár let toho bylo vidět hodně. -19, následná uzamčení a způsoby, jakými jsme se všichni museli přizpůsobit, změnily způsob, jakým lidé žijí a pracují. Spoustu lidí to donutilo přehodnotit, kde ve svém životě jsou a jak ho chtějí žít. Proto YOLO. Když kanadský rapper Drake před téměř deseti lety popularizoval tento termín, jednalo se o generační rebranding carpe diem. „Žiješ jen jednou“ je nyní opět trendy, protože mladí profesionálové jsou dělat kariérní kroky které ztělesňují toto rčení. Nyní jsou tito pracovníci hledat autonomii; nebo pravomoc rozhodovat o tom, jak pevně řídit svou kariéru, založit vlastní podnikání nebo najít kariéru, která vyhovuje jejich plánům. Otřásá to trhem práce, což stojí za zvážení při práci s nově raženými solopreneury.

Vysvětleno YOLO Economy

Jak již bylo zmíněno, znamená YOLO žiješ jen jednou. Zatímco původně znamenal něco ve smyslu žít život naplno, dnes tento termín dostává nový význam. YOLO ekonomiku lze definovat jako popis posun v kultuře práce které mladí profesionálové zažívají. Profesionálové stále častěji mění způsob, jakým nahlížejí na práci, a opouštějí svá stabilní zaměstnání nový pohled na nové kariérní možnosti.

Nová norma znamená pro pracovníky větší flexibilitu

Pro mladé profesionály, kteří dělají tento skok, znamená ekonomika YOLO flexibilitu pro lidi, aby si sami rozhodovali o svém rozvrhu. Primárním důvodem, proč lidé opouštějí nebo přeskupují svou kariéru, je to, že mají pocit, že je jejich stará kariéra již nenaplňovala. Převažující odpovědí je, že mladí profesionálové se již nespokojují s tradičními 9-5 rolemi a chtějí něco, co cítí více obohacující.Flexibilita znamená víc než jen začít pracovat o hodinu později nebo si vzít na čtvrtek volno. To znamená být k dispozici pro okamžiky v životě, které předtím promeškali. Mnoho profesionálů přiznává, že litují toho, že se nemohli zúčastnit dětských her, promeškali ten zábavný výlet s přáteli nebo spoustu chvil kvůli jejich staré práci. Pro mnohé to byla budíček. Umožnilo jim to pracovat z domova a vyhnout se rannímu dojíždění nebo trávit více času s rodinou. To je jeden z hlavních hybatelů Velké rezignace. Znamená to přehodnotit čas, který věnovali společnostem, které v těchto bezprecedentních časech někdy nebyly ochotny zajistit ubytování. Nyní chtějí pracovat pro sebe nebo alespoň najít spravedlivější opatření. Studie společnosti Microsoft zjistila, že kolem 40 % lidí, kteří se dotazovali na celém světě, hledali změnu své profesní dráhy. Během léta 2021 trh práce zaznamenal a 60 % podle Wall Street Journal nárůst počtu rezignací než předchozí. Tito lidé odcházejí, aby našli nové cesty, které jim vyhovují a vyhovují jejich požadavkům; nehledají pouze zvýšení platu.

READ ALSO:  8 důležitých měkkých dovedností, které musí mít freelanceři

Proč lidé dávají přednost životnímu stylu YOLO?

Co znamená YOLO ekonomika pro tyto nové podnikatele? Znamená to říci ano autonomii a ne trvalému zaměstnání. U mnoha mladých profesionálů, zejména těch, kteří mají obchodní dovednosti nebo si během pandemie dokázali zajistit finanční polštář, převažuje riziko úspěšné kariéry nad obavami z odchodu ze stabilního zaměstnání. Značný počet rezignací během Velké rezignace je způsoben tito jednotlivci chtějí založit vlastní podnikání. Chtějí pracovat podle jejich vlastních podmínek. Chtějí si stanovit vlastní cíle, vlastní hodiny a nemuset se nikomu zodpovídat. To znamená, že nemusíte pracovat pro někoho jiného. Mezi příklady ekonomiky YOLO patří přeměna tohoto vášnivého projektu nebo vedlejšího shonu v podnikání. Znamená to odstěhovat se z přeplněných měst a pracovat na dálku v malém městě, abyste se vyhnuli výdajům. Znamená to umět využít svůj život a mít a naplňující kariéra.Ekonomika YOLO je výplodem pracovníků ze všech společenských vrstev, kteří už mají dost toho, že se s nimi zachází jako s kolečky ve stroji. Životní styl YOLO tedy znamená pracovat s důstojností a smyslem.

Jak využít svůj talent v YOLO ekonomice

Je důležité mít na paměti důvody, proč jste se rozhodli pro tuto novou profesní dráhu. Pro vás to znamená svobodu a flexibilitu, stejně jako vyhlídky, že budete mít plnou kontrolu nad svou kariérou. To znamená, že byste se měli vždy snažit využít situace ve svůj prospěch.

Mějte na paměti své osobní cíle

Jako osoba samostatně výdělečně činná byste měli mít své vlastní cíle. To je pravděpodobně hlavní důvod, proč jste se uchýlil k sólové tvorbě. To znamená, že při práci s klienty byste měli najít způsoby, jak sladit své cíle tak, abyste oba mohli z dohody získat to, co chcete. Pokud se vám podaří dostat se na stejnou vlnu, budete mít úspěšný vztah.

READ ALSO:  Jak přilákat talenty v YOLO ekonomice

Při vyjednávání mějte velmi jasno v tom, co práce vyžaduje

V podobném duchu jako sladění vašich cílů byste měli vždy jasně a efektivně vyjednat požadavky na práci, aby nedošlo k nedorozuměním. Chcete pracovat za podmínek, které jsou přijatelné pro vás i klienta. To může znamenat chtít prostor pro vaši nejlepší práci a jasné pokyny, co od vás chtějí. Hledání šťastného média získáte nejlepší výsledek z obchodu.

Vědět, kde se můžete skutečně ohnout (a kde ne)

To znamená, že jste se rozhodli, kde jste ochotni se ohnout a kde ne. Možná to znamená být ochoten vyjednat trochu nižší cenu nebo mírně změnit pracovní rozvrh, aby vyhovoval vašemu klientovi. Vždy si však chraňte své právo rozhodovat se sami. Pokud je pro vás něco velmi důležité, jako byste byli osvobozeni od mikromanagementu, pak se v této věci nehýbejte. Mějte to na paměti při práci se svými klienty.

Zvažte své emocionální potřeby

Jedním z jedinečných aspektů toho, že jste sólo pracovník, je to, že máte lepší příležitost přizpůsobit svou práci vašim emocionálním potřebám. To sahá od toho, abyste se ujistili, že pracujete v prostředí, které je pro vás příjemné, po ujištění, že máte pocit, že vaše práce má smysl, nebo že máte tvůrčí svobodu dělat to, co chcete. Vždy podnikněte kroky, abyste zajistili, že dokážete naplnit své emocionální potřeby.

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *