Breaking News

Co očekávat od Brexitu jako freelancer ve Velké Británii

Slyšeli jsme to až příliš od našich britských uživatelů a britských nezávislých pracovníků jako o riziku a nepředvídatelnosti Brexit zůstat. Pokud nejste obeznámeni se situací, nezávislí pracovníci významně přispívají k ekonomice ve Spojeném království – přibližně 300 miliard liber ročně. Asociace nezávislých profesionálů a osob samostatně výdělečně činných odhaduje, že ve Spojeném království je 5 milionů osob samostatně výdělečně činných, přičemž asi 2 miliony z nich jsou nezávislí nebo digitální nomádi. Zatímco debaty o Brexitu a zprávy se zaměřují na dopad na velké podniky, je jasné že Oddělení Spojeného království z EU zasáhne britské nezávislé pracovníky a je to potenciálně velký zásah. Jedná se o jednu z největších nezávislých ekonomik na světě, ale jak ji zasáhne proces Brexitu? Brexit vyvolává vážné otázky pro nezávislé pracovníky – ovlivní služby, které nezávislí pracovníci poskytují, faktury s DPH, pracovní nebo cestovní víza, co duševní vlastnictví ? Pojďme rychle zabalit odpovědi pro vás.

Účinky na nábory na volné noze

Přiměřeně jedna z klíčových obav ohledně Brexit jak to ovlivní náborové zdroje v různých průmyslových odvětvích. Klesne poptávka po nezávislých profesích, když korporace tlačí svůj rozpočet mezi zmatky? Obrátí se ještě více na nezávislé pracovníky jako alternativní možnost k odpovědnosti za najímání zaměstnanců? Ve skutečnosti v tomto fázi, nikdo nemůže s konečnou platností říci, jak to dopadne po odchodu Spojeného království, ale můžeme se podívat na některé základní předpovědi. Nebude nic jiného, ​​než předpovědět, že mnoho firem se sídlem v EU se bude snažit minimalizovat papírování a byrokracii ohledně faktur vystavených ze Spojeného království ve spolupráci s nezávislými pracovníky z EU. Ačkoli to zní jako něco tak nevyhnutelného jako samotný Brexit, Ruul nabízí v tomto smyslu nápravu tím, že umožňuje britským nezávislým pracovníkům vydávat faktury založené na EU. Mnoho nezávislých pracovníků se sídlem ve Spojeném království již v posledních 2 měsících využívalo fakturační funkci Ruul. Jak jsme očekávali, že se to stane, ale ne v měřítku, které zaznamenalo obrovský exponenciální nárůst registrací přicházejících z Velké Británie.

READ ALSO:  Jak zůstat soustředěný ve 4 otázkách

Konec volného pohybu

Mnoho nezávislých pracovníků spolupracuje s podniky se sídlem v Evropské unii a existuje skutečná obava, že by tyto podniky hledaly pracovníky na volné noze v rámci EU27 kvůli administrativní nenáročnosti. Pro pracovníky na volné noze se sídlem ve Spojeném království, kteří pracují se zákazníky z EU, bude mít ukončení volného pohybu závažnější důsledky pro ty, kteří žijí životem digitálních nomádů. Nezávislí pracovníci a digitální nomádi mají „svobodnou“ vládu, pokud jde o jejich kariéru. To nabízí výhody odběru pracovat ve více zemích za správný plat. Pro operátory v Evropské unii to nemůže být jednodušší proces. K práci pro firmu se sídlem v Evropské unii nejsou potřeba žádná víza a je potřeba překonat jen několik regulačních překážek. Změny, které Brexit provede, jsou velkým problémem pro pracující na volné noze napříč různými zeměmi v Evropě.

Vliv Brexitu na zdanění

Dalším místem, které vyvolalo problémy v procesu Brexitu, je to, jak to ovlivní sazby DPH mezi Spojeným královstvím a Evropou. Pokud Spojené království opustí Evropskou unii s dohodou v ruce, pak lze s jistotou předpokládat, že současné sazby DPH a způsob jejich účtování zůstanou tak, jak jsou právě teď. Stejně jako u téměř jakéhokoli tématu týkajícího se Brexitu se obavy zvyšují, pokud by Spojené království odešlo bez dohody. Vláda by pak mohla výrazně změnit své zákony o DPH. Vláda Spojeného království přesto ujišťuje, že v případě brexitu „bez dohody“ nebude chtít zvýšit DPH na zboží a služby. Naznačili také, že pravidla týkající se „místa dodání“ by také v podstatě zůstala stejná.

Brexit bez dohody: Co to znamená pro freelancery?

Jak pravděpodobný je brexit bez dohody? Pokud jde o vláda Spojeného království Pokud je zapojen, dali jasně najevo, že dosažení dohody s Evropskou unií je jejich nejvyšší prioritou. To však není záruka, takže i když je to nepravděpodobné, je stále nezbytné uvažovat o důsledcích brexitu bez dohody. Stojí za to mít na paměti, že brexit bez dohody zůstává výchozí volbou, dokud nebude dohoda dohodnuta. V takovém případě je předvídatelnost dopadu na nezávislé pracovníky mnohem obtížnější. Některé z důsledků brexitu bez dohody by byly: Přechodné období pro odchod Británie z Evropské unie by zmizelo a utrpělo by stav „na okraji útesu“. Téměř všichni se shodují, že by to byla mnohem výbušnější možnost, kterou mohou svobodní a podnikatelé přijít o značné klienty z EU protože dojde k riziku spojenému s obchodními zákony a potenciálními přesuny. Přemístění by bylo mnohem obtížnější pro britské nezávislé pracovníky a digitální nomády kvůli nepředvídatelnosti toho, jak nová vízová politika vytvoří se.

READ ALSO:  12 pozoruhodných trendů webdesignu v roce 2022

V případě pochybností použijte řešení bez hranic

Můžete řezat vzduch nožem kolem řečí Brexit, je to tak husté: A strašné je, že nikdo nemůže předvídat, co se stane. Ale to je jasné; scénář bez dohody je nejhorší variantou pro nezávislé pracovníky a digitální nomád společenství protože to ovlivní všestrannost a důvěru v ekonomiku Spojeného království. I když se tedy zdá, že éra po Brexitu bude pro digitální nomády a nezávislé pracovníky méně laskavá, postupně se to normalizuje, jak se bude usazovat prach. Do té doby je lepší, když budete mít kapacitu pracovat s globálními klienty přes hranice s Ruul.

About admin

Check Also

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Digitální nomádští vlogeři jsou zvláštním druhem lidí, kteří se živí cestováním po světě a vytvářením …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *