Breaking News

Co je spisovatel na volné noze: Vysvětleno v 6 faktech

Nezávislý spisovatel nebo spisovatel na volné noze je spisovatel, který pracuje jako osoba samostatně výdělečně činná, nepřipoutaný k jednomu konkrétnímu obchodu nebo podnikání. Mohou psát kopie pouze pro jednoho klienta nebo častěji psát pro několik různých médií nebo webových stránek najednou. Čím je autor talentovanější, tím je pravděpodobnější, že bude přijat a zaplacen za svůj koncert pro spisovatele na volné noze. Zde jsou odpovědi na šest konkrétních otázek o nezávislých spisovatelích:

Jaké jsou výhody psaní na volné noze?

Být spisovatelem na volné noze vyžaduje jistou dávku sebevědomí: neexistuje žádná pravidelná čtvrtletní, nemocenská nebo prázdninová výplata, na kterou byste se mohli spolehnout, pokud se situace vyvine na jih nebo se ocitnete v suchu – takže to není pro každého. Nicméně, výhody jsou skvělé pro každého spisovatele, který může být dostatečně odvážný, aby byl na volné noze. Spisovatelé na volné noze:

 • mohou nechat denních 9 až 5 grind za sebou, jak jen mohou vybrat si svou pracovní dobu mít svobodu výběru klienta pracují pro. Takže pokud chtějí, mohou spisovatelé na volné noze psát pouze o čemkoli, co je zajímá nebo o co mají hluboké znalosti,
 • nemusíte bojovat v každodenním dojíždění protože většina spisovatelů na volné noze používá k psaní své místní kavárny, parky nebo jen své místo,
 • umět změnit svůj pracovní prostor splnit jejich požadavky: Chcete psát jammies? Učiň tak. Chceš psát v posteli? Jasná věc. Vyzkoušejte to v tradičním obchodním prostředí a HR budete mít okamžitě na krku.
 • umět vzít si prázdniny kdykoli chtějí
 • umět zvolte zúčtovatelnou pracovní dobu by chtěli mít, aby mohli pracovat 5, 20 nebo 40 hodin týdně nebo za měsíc. To je na nich.
 • Kolik dostává placený spisovatel na volné noze?

  Hodnota práce na volné noze se značně liší v závislosti na tom, o čem píšete a pro koho píšete. O univerzálním platu spisovatele na volné noze se úplně mluvit nedá. O tom, jak můžete ocenit svou práci na volné noze, jsme již psali v minulém příspěvku na blogu. Protože jste spisovatel na volné noze, můžete si účtovat za počet slov, charakternebo kus. To záleží na vašem obchodním rozhodnutí. A pokud chcete zjistit, co si jako spisovatel na volné noze účtovat, můžete použít naši kalkulačku hodinové sazby, která vám pomůže udržet se nad vodou a vydělat ještě víc. Zde je hrubý odhad, který můžete očekávat podnikání v oblasti psaní na volné noze: Psaní a obsah 10,31 $ – 53,79 $ Překlad 30 – 70 $ Obsah webu 60 – 100 $ Obsah prodeje 50 – 80 $ Technické psaní 40 – 100 $ Sazby pro nezávislé spisovatele se mění v závislosti na tom, co můžete a chcete psát. Zatímco práce související se SEO se vyplácí o něco více než kousky sociálních médií, můžete najít slušnou práci i při vytváření obsahu pro webové stránky. Některá odvětví mají navíc tendenci investovat více do úsilí o obsahový marketing, takže zjistíte, že sazby také závisí na výklenku a tématu.

  Jak se stát spisovatelem na volné noze

  Historicky naše civilizace začala vynálezem písma. Psaní na volné noze bylo klasickou prací na volné noze, práce z domova, ještě před věkem internetu. Existuje tucet typů prací na volné noze nebo psaní na dálku. Z copywriting, hostující blogování na vytváření obsahu pro sociální média, tam jsou psaní práce pro každou velikost a typ experience.There mnoho různých způsobů, jak získat volné noze psaní koncertů. Někdy lidé odcházejí ze zaměstnání na plný úvazek s vědomím, že získali dostatek kontaktů, aby mohli začít podnikat na volné noze. Někteří autoři začínají hledáním malých koncertů pro spisovatele online. Jiní pracují v souvisejícím odvětví, jako jsou vztahy s veřejností, a mají dostatek portfolia, aby se mohli přiblížit minulým klientům, a chladnokrevně prezentují ostatní. Stát se spisovatelem na volné noze začíná hledáním a přistáním své první práce. Klíčem je zajistit, abyste si vybudovali atraktivní životopis spisovatele na volné noze a vytvořili komplexní portfolio psaní na volné noze.

  Co dělá spisovatel na volné noze?

  Autoři blogů na volné noze

  Ze strany mnoha klientů je vysoká poptávka po optimalizované tvorbě obsahu formou blogových příspěvků. Blogeři na volné noze píší SEO články nebo lifestylové blogové příspěvky pro značky nebo platformy.

  Zdravotní spisovatelé na volné noze

  Autoři zabývající se medicínou nebo zdravím vytvářejí obsah pro odvětví zdravotnických prostředků, farmaceutické společnosti, akademické instituce a zdravotnické podniky.

  Technickí spisovatelé na volné noze

  Techničtí autoři vytvářejí technickou dokumentaci, jako jsou návody k použití, uživatelské příručky, články v časopisech, referenční příručky a bílé knihy.

  Spisovatelé komedií na volné noze

  Autoři komedií vytvářejí vtipný vtipný obsah pro zábavní průmysl. Mohou pracovat pro komiky nebo být najati pro proces psaní scénářů komediálních pořadů.

  Autoři životopisů na volné noze

  Autoři životopisů vytvářejí profesionální a personalizované životopisy a průvodní dopisy, díky nimž jsou kandidáti přitažlivější v procesech žádostí o zaměstnání.

  Ghostwriteři na volné noze

  Ghostwriteři jsou najímáni k psaní literárních nebo žurnalistických děl, projevů nebo jiných textů, které jsou připisovány jménu někoho jiného. Úzce spolupracují se svými klienty, aby poznali jejich osobnost, životní příběh a styl komunikace.

  Spisovatelé beletrie na volné noze

  Autoři beletrie produkují povídky nebo romány. Zvláště psaní dětských knih je velmi oblíbené, kvůli kratšímu rozsahu a zábavnosti výrobního procesu.

  Spisovatelé scénářů na volné noze

  Scénáristé vytvářejí scénáře pro filmový a televizní průmysl. Prostřednictvím literárních agentů, producentů nebo distributorů prodávají svůj obsah vydavatelům, jako jsou studia, kanály nebo streamovací služby.

  Jaké jsou užitečné nástroje specifické pro psaní pro spisovatele na volné noze?

  Existuje spousta nástrojů a platforem pro freelancery, které výrazně usnadňují život a práci. Zde jsou ty, které jsou speciálně přizpůsobeny pro sadu nástrojů nezávislého autora obsahu:

  Generátor nápadů na blog HubSpot

  Můžete přidat až 5 podstatných jmen a získat jeden návrh tématu pro každý dotaz. Výsledky jsou velmi obecné a jednoduché, ale kdo ví? Možná mohou zazvonit na zvonek a začít.

  Gramaticky

  Jedná se o velmi přesný a oblíbený nástroj pro kontrolu a opravu gramatických pravidel a pravopisu. Aplikaci můžete také použít k rozšíření své slovní zásoby.

  TextExpander

  Pomocí tohoto nástroje můžete snadno a rychle získat textové úryvky vytvořené z vašeho předchozího obsahu. Napsáním několika písmen můžete ušetřit čas bez nutnosti kopírování a vkládání.

  Ommwriter

  Tím, že vám tento nástroj nabízí možnosti pozadí, zvuky psaní na stroji a zvukové stopy, vám pomůže vytvořit ideální prostředí pro soustředění při psaní.

  Jak dostávají spisovatelé na volné noze peníze?

  Každý klient, kterého můžete mít jako spisovatel na volné noze, bude mít svůj platební proces. Někdy po vás klient bude chtít, abyste vystavili fakturu, až bude práce hotová, nebo zaplatí nějaké procento z koncertu předem a bude potřebovat upomínku při odevzdání práce. Ruul má hrstku nezávislých uživatelů, kteří vystavují faktury za samostatnou práci. svým klientům a přiznali, že používání Ruul jim zajistilo lepší reputaci, protože platby lze bez problémů provádět pomocí flexibilních řešení plateb za talenty od Ruul: A oni to milují! Ať už použijete jakoukoli metodu, bude to mnohem snazší, jakmile získáte první psaní na volné noze práce. Ujistěte se, že doručujete včas, buďte struční a vytvářejte úžasný obsah, abyste získali více pracovních příležitostí.

READ ALSO:  Seznamte se s digitálními nomády Arijanou Tkalčec a Matejem Španem z „Shipped Away“

About admin

Check Also

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Digitální nomádští vlogeři jsou zvláštním druhem lidí, kteří se živí cestováním po světě a vytvářením …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *