Breaking News

Co chce generace Z na pracovišti?

Generace Z, neboli „Gen Z“, vstupuje do pracovní síly velkou rychlostí. Kvůli generačním rozdílům se při zařazování a řízení Gen Z na pracovišti mohou objevit některé jedinečné výzvy. Měli byste být připraveni změnit své postupy, abyste se přizpůsobili měnící se pracovní síle. Zpočátku může být obtížné pochopit, co vaši zaměstnanci Generace Z chtějí, potřebují a očekávají. Proto v tomto článku vysvětlíme charakteristiky Gen Z, jejich očekávání od jejich zaměstnavatelů a podrobně popíšeme, jak si udržet zaměstnance Gen Z tím nejlepším způsobem.

Charakteristiky chování Gen Z

Nábor a řízení zaměstnanců Gen Z může být obtížné, pokud o nich mnoho nevíte. Zde je rychlý úvod do toho, kdo jsou tito „Gen Z“ a jejich celková mentalita, pokud jde o pracovní kulturu: V nejzákladnějších pojmech jsou Generace Z lidé narození mezi koncem 90. let a začátkem 2010. (Ačkoli definování generací může být trochu složité, protože většina zdrojů se neshoduje na konkrétních letech, které je od sebe oddělují.) To by znamenalo, že značná část Generace Z je již součástí pracovní síly a zbytek je Rychle se přibližuje. Stejně jako u všech nových věkových skupin i Gen Z má tendenci překračovat tradice předchozích generací. Rozhodnutí, která dělají zaměstnanci Gen Z, jsou etičtější, jejich jednání odvážnější a očekávání vyšší než u těch, kteří přišli dříve. Je také méně pravděpodobné, že se budou bát „job-hoppingu“, pokud společnost nemůže poskytnout to, co chtějí. Z tohoto důvodu byste měli být ochotni naslouchat jejich potřebám (které jsme podrobně uvedli níže) a aktualizovat své postupy na pracovišti.

Co hledá generace Z u zaměstnavatele?

Pokud jde o očekávání generace Z na pracovišti, měli byste být jako zaměstnavatel velmi pozorní. Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu, pokud chcete přilákat zaměstnance Gen Z. Ten nejzásadnější, který je třeba mít na paměti, je ten Gen Z má velmi nízkou toleranci k nespravedlnosti. Jsou ochotni bojovat za rovnost práce – nejen za sebe, ale i za své spolupracovníky. Při hodnocení potenciálních pracovišť si 11 000 příslušníků generace Z zvolilo „Spravedlivé zacházení se všemi zaměstnanci“ jako svou prioritu číslo jedna. Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, že tato mladší věková skupina považuje snahu o udržení svého duševního zdraví za jednu ze svých priorit. Buďte pozorní k problémům duševního zdraví vytvořením porozumění zásadám a řízením své pracovní zátěže, abyste vytvořili zdravější rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

READ ALSO:  10 nápadů na podnikání na volné noze, abyste mohli začít ještě dnes

Jak přilákat talenty Gen Z

Pokud chcete pracovat s talenty Gen Z, měli byste zůstat na vrcholu toho, co očekávají od svého pracoviště. Spolu s předchozí generací (Millenials), Gen Z se ujímá vedení trend Velké rezignace to změnilo celý pracovní svět. To znamená, že se nebojí odejít, když ve společnosti nejsou uspokojeny jejich potřeby. Zde je několik klíčových způsobů, jak přilákat talenty Gen Z:

 • Být si vědom aktuálních společenských a politických problémů a podporovat smysluplnou práci
 • Vypěstujte si rozmanité a akceptující pracoviště
 • Nabízejte spravedlivé mzdy pro všechny zaměstnance
 • Buďte flexibilní ve svém pracovním stylu
 • Zvyšte využití technologií pro maximální efektivitu
 • Poskytujte užitečnou a smysluplnou zpětnou vazbu
 • Mají širokou škálu výhod
  • Smysluplná práce

   Pokud přemýšlíte, jak motivovat Gen Z, jedním z prvních kroků je dát jim smysluplnou práci. Generace Z-ers mají tendenci hledat práci, která v souladu s jejich etickými názory a sociálními postoji. Je to proto, že chtějí, aby jejich práce nějakým způsobem pomohla zlepšit společnost. Odmítají být jen „dalším kolečkem ve stroji“, abych tak řekl. Zatímco obhajujete smysluplnou práci, měli byste se také snažit vytvořit transparentní pracovní kulturu a prostředí, zejména pokud jde o lidská práva a otázky sociální spravedlnosti. Ujasněte si, co vaše firma podporuje, jaká je vaše etická orientace, pro co pracujete, kam přispíváte atd. To pomůže vašim zaměstnancům Gen Z zjistit, že vaše podnikání je pro ně to pravé.

   Rozmanitost

   Tolerance je nezbytná pro každé pracoviště a tato otázka nabývá na důležitosti. Vzhledem k tomu, že jde o rasově a etnicky nejrozmanitější pracovní sílu, stejně jako nejvzdělanější (60 % má vysokoškolské vzdělání), je to samozřejmost, kterou by zaměstnanci Gen Z očekávali a vyhledávali rozmanitost na pracovišti.Otevřená mysl vůči různým identitám stranou, měli byste se vědomě snažit vytvořit rozmanitý pracovní prostor. Nezbytností je také politika nulové tolerance vůči nenávistnému a diskriminačnímu chování. Pokud máte pocit, že vám v této oblasti chybí, bylo by to ve vašem nejlepším zájmu vzdělávejte sebe i ostatní své zaměstnance udržovat akceptující pracovní prostředí. Být chápavý, přijímat a podporovat všechny zaměstnance je pravidlem číslo jedna.

   Spravedlivý plat

   Gen Z jsou silnými zastánci spravedlivého odměňovánía nebojí se to říct. Kromě vědomí, že jejich práce něco znamená, musí Gen Z také cítit, že jejich práce stojí za jejich čas. Chcete-li si udržet zaměstnance Gen Z, zvažte zavedení vyšších mzdových možností, spravedlivý systém navyšování a ponechejte prostor pro kompromisy. Neuspokojivé platové ohodnocení je dostatečným důvodem k tomu, aby odmítli vaši pracovní nabídku nebo skončili a přešli k lepším nabídkám.

   Flexibilita

   Pro generaci Z, práce z domova je jedním z nejdůležitějších kritérií při hledání zaměstnání. Nedávný výzkum ukazuje, že téměř 30 % zaměstnanců Gen Z chce pracovat zcela vzdáleně, zatímco 45 % preferuje hybridní pracovní model. Chcete-li splnit očekávání generace Z, můžete vybudovat hybridní pracovní prostředí které mohou uspokojit jejich přání a potřeby. Vytvoření hybridního týmu je také skvělý způsob, jak zvýšit rozmanitost a produktivitu vašeho pracoviště. Obvyklých, pevně stanovených 9-5 pracovních dnů již není pro novou generaci přitažlivá. Kromě možností práce na dálku musíte také zavést pružnější pracovní režim. Vaši zaměstnanci Gen Z, pokud jsou řádně vyškoleni a ochotni pracovat, mohou produkovat více za ještě kratší dobu.

   Technologie a efektivita

   Aby bylo možné úspěšně kombinovat Gen Z a práci na dálku, měla by vaše společnost efektivně využívat různé technologické zdroje pro komunikaci. Generace Z-ers to budou očekávat, protože jsou velmi dobře zběhlí v technologii, protože se narodili do věku technologického pokroku. Vyškolením svých ostatních zaměstnanců, aby dohnali zameškané, můžete přispět k vytvoření technologicky zdatnějšího pracovního prostředí a v důsledku toho zaznamenat zvýšení produktivity.

   Zpětná vazba

   Nezapomeňte, že většina z Gen Z je poměrně mladá a teprve začíná pracovat v profesionálním prostředí. Měl by jsi buďte pozorní a poskytněte podrobnou zpětnou vazbu aby se oni (a jejich tvrdá práce) cítili více ceněni. Více než to ocení a budou pracovat ještě tvrději, aby se zlepšili. Dokud budou cítit podporu ve své práci, zjistíte, že Gen Z bude pracovat s neuvěřitelnou účinností.

   Výhody

   Pro Gen Z jsou zaměstnanecké benefity velmi důležitým faktorem při rozhodování, zda budou na své pozici spokojeni či nikoliv. Podle každoročního průzkumu britské společnosti Perkbox více než 35 % příslušníků generace Z považuje zaměstnanecké výhody za jeden z největších faktorů při výběru zaměstnání. Hledají pocit stability a chtějí mít pocit, že je o ně postaráno jako o lidi, nejen o zaměstnance. Pokud chcete, aby váš obchodní vztah se zaměstnanci Gen Z byl dlouhodobý, měli byste poskytuje širokou škálu zaměstnaneckých výhod takže čas strávený ve vaší společnosti se jim vyplatí. Ty mohou zahrnovat (ale nejsou omezeny na):

   • Opatření na ochranu příjmu
   • Flexibilní pracovní doba a vyřízení
   • Plně hrazené zdravotní pojištění
   • Placené volno pro nemoc a duševní zdraví
   • Rozumné zásady dovolené
   • Fitness výhody, jako je doplňkové členství v posilovně v kanceláři
   • Preventivní zdravotní prohlídky
    • Jak Gen Z změní pracovní sílu

     Budoucnost pracovní síly je téměř zcela závislá na generaci Z a na tom, jak dobře se podniky dokážou přizpůsobit jejich požadavkům. Nebudete se moci zlepšovat, pokud nebudete ochotni se změnit s generacemi. Pokud jste schopni poskytnout flexibilní a rozmanité pracovní prostředí se stejnou mzdou, přidanými výhodami, vzdálenou dostupností a pokročilými technickými opatřeními, téměř vše nastaveno na pracovní styl Gen Z. Pokud ne, určitě byste měli provést změny ve svých pracovních postupech – nejen proto, abyste přilákali zaměstnance Gen Z, ale abyste celkově zlepšili svět podnikání. Pokud se chcete dozvědět více o transformující se pracovní síle a pracovní kultuře, sledujte Ruul Blog pro tipy, jak zlepšit své podnikání a udržet si náskok. Můžete se zaregistrovat u Ruul k odběru týdenních newsletterů o našich článcích a využívat speciální slevy, které naši partneři poskytují pouze Ruulers!

READ ALSO:  8 tipů pro sólové talenty, aby zůstali zdraví a šťastní

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *