Breaking News

Asynchronní práce: Výhody a osvědčené postupy

Zejména s rychlým nárůstem práce na dálku, asynchronní pracovní uspořádání jsou stále populárnější. Ve srovnání s tradičními uspořádáními poskytuje skvělý způsob, jak vyhovět potřebám každého, podporovat inkluzivitu a současně zvýšit produktivitu společností. Vzhledem k tomu, že se však stále jedná o poměrně nový trend, možná si nejste jisti, jak přesně jej můžete zajistit, aby fungoval pro vaši firmu. To je důvod, proč jsme vám v tomto příspěvku dali podrobný průvodce jeho definicí, výhodami a osvědčenými postupy. Pojďme rovnou do toho!

Co je asynchronní práce?

Asynchronní práce, také označovaná jako „asynchronní práce“ nebo „nelineární práce“, je velkou součástí moderní kultury práce na dálku. To v podstatě znamená pracovníci nemusí být všichni přihlášeni každý den ve stejnou dobua mohou místo toho pracovat, kdykoli jsou k dispozici pohodlněji. Když někdo není neustále vyrušován kvůli schůzkám, e-mailům nebo zprávám; místo toho se mohou bez přerušení soustředit na svůj úkol. To má šanci maximalizovat váš výstup, zvýšit produktivitu a poskytnout příležitost vašim zaměstnancům utvářet svůj pracovní styl tak, aby jim co nejlépe sloužil. Jedna věc, kterou je třeba poznamenat, je, že asynchronní pracovní model je produktivní, pokud dokážete vytvořit efektivní prostředky asynchronní komunikace.

Synchronní práce vs. asynchronní práce

Pro další objasnění uvádíme klíčové rozdíly mezi synchronní a asynchronní prací: [ninja_tables id=”8546″]

Výhody práce asynchronně

Asynchronní pracovní rozvrh může být užitečný v mnoha ohledech – jak pro podniky, tak pro zaměstnance. Zde jsme uvedli některé z nejlepších nelineárních výhod pracovního dne, abyste se mohli sami přesvědčit:

Autonomie

Možnost vytvořit si vlastní rozvrh prostřednictvím asynchronní práce může být skutečně posilující a jedním z největších důvodů je zvýšení autonomie, které poskytuje. Na autonomním pracovišti se lídři zříkají mikromanagementu a místo toho umožňují zaměstnancům, aby se z větší části řídili sami. Umožňujete jim převzít odpovědnost za svou práci a řídit cestu podle svých vlastních rozhodnutí. To je důvod, proč vedení s kulturou autonomie může pomoci pracovníkům prozkoumat jejich silné stránky. Spolu se zlepšením vašeho pracovního výkonu v dlouhodobém horizontu jim to také vzbudí pocit sebedůvěra a sebedůvěra které by obvykle nebyli schopni najít v jiných pracovních ujednáních.

Lepší rovnováha mezi pracovním a soukromým životem

Možnost vybrat si, kdy, kde a jak budou pracovat, dává lidem šanci vytvořit si lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Asynchronní práce tak může pomoci předcházet negativním dopadům syndromu vyhoření a výrazně zlepšit kvalitu podnikání. Lepší rovnováha mezi zaměstnáním a osobním životem také znamená, že každý může trávit více času svým osobním úsilím. To znamená více kvalitního času na socializaci s blízkými, volný čas, učení se novým dovednostem a volný čas, který můžete věnovat projektům vášně – jako je například dobrovolnictví v neziskové organizaci.

READ ALSO:  Důležitost stanovení cílů

Zvýšení produktivity

Díky asynchronnímu pracovnímu plánu máte možnost zaměřte se na to, kdy a jak jste nejúčinnější a postavit na tom svůj den. Vzhledem k tomu, že se to mění od člověka k člověku, odklon od tradičního pracovního prostředí může udělat zázraky a celkově zvýšit vaši produktivitu. Zvláště pokud jste si nastavili domácí pracovní prostor all-inclusive, jste připraveni!

Více inkluze

Asynchronní pracovní prostředí je vstřícnější k některým marginalizovaným skupinám. Když neočekáváte synchronicitu a komunikaci v reálném čase, ve skutečnosti jste rozšiřování vašeho náborového fondu a umožňuje rozmanitější pracovní prostor. Jedním z příkladů je začleňování zdravotně postižených zaměstnanců. Tradiční pracovní prostředí pro ně může být náročné, a to jak kvůli dojíždění, tak kvůli přísnosti hodin, které mohou být v rozporu například s jejich lékařskou péčí.

Distribuované týmy

Distribuovaný tým je jádrem asynchronní pracovní kultury. Jak název napovídá, znamená to, že váš tým je rozmístěn na různých místech, v pracovních nastaveních a časových pásmech. Sestavení distribuovaného týmu je plně možné pouze s asynchronní prací. Je to proto, že jiné typy práce by vyžadovaly mnoho obětí, které by mohly snížit autonomii: Zejména nutnost dodržovat pracovní dobu v jiném časovém pásmu kvůli dostupnosti může být extrémně náročné pro talenty, které sídlí daleko.

Zlepšené duševní zdraví

Pokud zkombinujete všechny předchozí výhody, které jsme počítali, uvidíte, jak moc mohou pozitivně ovlivnit vaše duševní zdraví jako celek. Samotné výhody autonomie a lepší rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem mohou výrazně zlepšit duševní zdraví člověka. Vědci z Kalifornské univerzity v Irvine zjistili, že lidem trvá asi 23 minut, než se znovu soustředí poté, co je někdo vyruší při plnění úkolu. Kromě ztraceného času a produktivity to také způsobuje stres a vede k tomu, že lidé spěchají, aby svou práci dokončili rychleji. Díky eliminaci neustálých přerušení s okamžitou komunikací a schůzkami může asynchronní práce pojmout pohodlnější a méně stresující pracovní prostředí.

Příklady asynchronního pracovního dne

Zde je několik příkladů toho, jak může asynchronní pracovní den vypadat pro různé lidi:

  • Někdo, kdo chce zůstat aktivní, může začlenit svou fitness rutinu do svých přestávek, aby byl zdravý a zároveň produktivní
  • Pracovníci, kteří se potýkají s problémy duševního zdraví, mohou začlenit terapii a meditaci do svého každodenního života
  • Člověk, který má sociální plány během poledne, může dohnat ztracený čas tím, že si rozbije den a bude pracovat ráno a večer
  • Noční sova se může více přiklonit k práci později během dne
  • Neurodivergentní osoba (například někdo s ADHD) může rozdělit úkoly do krátkých sprintů, aby zvládla exekutivní dysfunkci
  • Někdo, kdo je také ve škole, si může vytvořit svůj rozvrh tím, že vezme v úvahu své třídy, úkoly atd
  • Stejně tak si rodiče mohou seřadit pracovní úkoly podle svých domácích prací a programu svého dítěte
  • Osoba, která pracuje z coworkingových prostor, si může rozvrhnout pracovní dobu tak, aby se během dojíždění vyhnula dopravní špičce
  • Tipy pro správu asynchronní spolupráce a komunikace

    I když jste vytvořili asynchronní pracovní postup, váš vzdálený tým je stále tým. To, že vaši zaměstnanci nepracují ve stejnou dobu, neznamená, že by vůbec nekomunikovali nebo nespolupracovali. Tady nějaké jsou asynchronní pracovní strategie pro správu vaší komunikace:

    1. Vyzkoušet alternativy k setkáním. Výzkum naznačuje, že na schůzkách se ztratí asi 35 až 50 % pracovního času, což lze snadno změnit: denní aktualizace lze provádět písemně, prvky show-and-tell lze vyřešit pomocí nahrávek obrazovky atd.
    2. Nakloňte se k projektové řízení a nástroje založené na zprávách
    3. Mít sdílený kalendář kde každý může vidět pracovní dobu příbuzných lidí a podle toho komunikovat a spolupracovat
    4. Rozchod dlouhodobé úkoly do zvládnutelných kroků vytvořit plynulý pracovní postup
    5. Určit základní pracovní doba kde budou reagovat na předchozí komunikaci (nejlépe to vyjádřil zavedený obhájce práce na dálku McKenna Sweazey v rozhovoru: “Explicitní vyjádření očekávané doby odezvy může odstranit některé frustrace asynchronní komunikace“.)
    6. Podporovat podrobnou dokumentaci pro všechny úkoly, aby si je každý mohl později prohlédnout, poskytnout zpětnou vazbu nebo na ní efektivně stavět
    7. Použijte vyhrazené nástroje a kanály pro komunikaci na různé předměty
    8. Užitečné nástroje pro asynchronní práci

      Klíčovým aspektem správy asynchronní práce je použití správných nástrojů, které vyhovují potřebám vaší vzdálené týmové komunikace. Zde je nějaký software a nástroje, které to umí maximalizovat svou komunikační efektivitu a udržujte svůj tým ve spojení:

      • Kroutit: Jedná se o komunikační nástroj založený na zprávách, který byl vytvořen s ohledem na flexibilní a asynchronní týmy. Má potenciál odstranit veškeré zbytečné a přebujelé interakce s vlákny, různými kanály, a co je nejdůležitější, žádný tlak na okamžitou dostupnost.
      • Slack: Toto je jedna z nejoblíbenějších týmových komunikačních platforem s robustními funkcemi a také podporuje přístupnost prostřednictvím mnoha jedinečných nastavení.
      • Google dokumenty: Pomůže vám pracovat na dokumentech společně – synchronně i asynchronně. Funkce „Návrh“ a „Komentář“ jsou také velmi užitečné pro komunikaci a zpětnou vazbu.
      • Miro: Pro brainstorming a vizuální reprezentace Miro poskytuje online nástroj pro tabule, který může zlepšit váš pracovní postup a zefektivnit schůzky.
      • ClickUp: Jedná se o komplexní nástroj pro správu vašich týmů, úkolů, projektů, tabule a komunikace na jednom místě. Jejich vestavěné funkce a integrace mohou posunout vaši týmovou spolupráci na další úroveň.
      • Tkalcovský stav: Pomocí Loom můžete nahrávat videa ze své obrazovky a obličeje současně. Je to užitečný nástroj pro poskytování personalizovaných video zpráv, zasílání výukových programů nebo jeho nahrazení častými týmovými schůzkami.
      • Kosy je nástroj virtuální kanceláře, kde si můžete vytvořit své vzdálené ústředí. Je to skvělý způsob, jak si zpestřit čas synchronní komunikace: pořádejte schůzky, dohoňujte se nebo dokonce organizujte herní večery. Tímto způsobem můžete podpořit budování týmu a pomoci bojovat proti izolaci svých zaměstnanců při práci na dálku.
      • Skála: Rock je nástroj pro zasílání zpráv s vestavěnou funkcí úkolů, takže můžete spravovat všechny náležitosti z jednoho místa. V kombinaci s nástroji pro sdílení souborů a psaní poznámek poskytuje skvělý prostředek pro asynchronní týmovou komunikaci.
      • Trello je také velmi oblíbené řešení pro asynchronní uspořádání práce. Je to nástroj pro řízení projektů založený na Kanban desce, který vám může pomoci efektivně třídit a upřednostňovat úkoly.
      • (Tip: Některé z těchto doporučených nástrojů jsou partnery společnosti Ruul a poskytují jedinečné slevy a příležitosti pro vládce, jako jste vy.)

        Společnosti využívající asynchronní pracovní model

        Mnoho společností najímá na dálku již dlouhou dobu a některé z nich také přijaly plně vzdálené a asynchronní pracovní postupy. Některé z nejpozoruhodnějších příkladů, které možná znáte, jsou Trello, GitLab, Unsplash a Airbnb. Nepopiratelným úspěchem je GitLab, organizace stojící za GitHub. Před lety přijali bezkancelářský, vzdálený a asynchronní pracovní postup; a to s nimi udělalo divy. Ohlásili se vysoká úroveň spokojenosti a produktivity zaměstnanců od této změny a od té doby důrazně obhajují práci na dálku jako součást firemní kultury. Další příklad pochází ze služby Shopify, která nedávno zavedla „kalendářovou očistu“, povzbuzovat všechny, aby omezili schůzky a zvolit jiné prostředky týmové komunikace. Udělali to proto, aby zabránili zbytečně frekventovaným a špatně řízeným schůzkám, které nadělají více škody než užitku. Místo toho umožní zaměstnancům soustředit se na své skutečné úkoly a vést schůzky, kdykoli je to skutečně nutné, a v menších týmech.

        Asynchronní práce je budoucnost

        Práce na dálku a asynchronní práce jsou víc než jen pomíjivé výstřelky – den za dnem přetvářejí pracovní svět. Po vzoru mnoha společností může přechod na asynchronní pracovní kulturu pomoci zlepšit životy vašich zaměstnanců, diverzifikovat váš tým a z dlouhodobého hlediska zlepšit vaše podnikání. Pokud se vydáváte cestou plně vzdálené a asynchronní práce, proč si nezvolit komplexní nástroj k bezproblémovému najímání, placení a správě vašich distribuovaných pracovníků? Zaregistrujte se nyní u Ruul a objevte robustní řešení Ruul vytvořená pro zlepšení vzdálené správy vaší pracovní síly.

READ ALSO:  Jak správně začlenit freelancery

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *