Breaking News

8 tipů pro sólové talenty, aby zůstali zdraví a šťastní

Dělat sólo práci přináší mnoho výhod, od flexibilního pracovního rozvrhu a nutnosti dojíždět až po to, být svým vlastním šéfem. Nicméně žít život na volné noze není vždy hračka. Výzvy samostatného podnikání zahrnují určitý stupeň samoty, finanční úzkost, zdrcující projekty a dopad toho všeho na vaše zdraví. Být úspěšný neznamená jen získat ty nejlepší projekty, pracovat s nejlepšími klienty a být na vrcholu své hry. Jde také o porozumění proč je zdraví a wellness důležité a přijít na to, jak zůstat dlouhodobě zdravý a šťastný. V tomto článku jsme shromáždili 8 tipů, které vám mohou pomoci najít zdravou rovnováhu mezi péčí o sebe a produktivitou. Pokračujte ve čtení a dozvíte se to!

Proč je zdraví a wellness důležité

Podle nedávné studie zdraví a pohody provedené ve Spojeném království počet organizací a společností, které mají komplexnější a holistický přístup ke zdraví a pohodě svých zaměstnanců, roste. To znamená, že zdraví a wellness se stávají stále důležitější v profesním životě. Bohužel je mnohem těžší dosáhnout zdraví a všímavosti, pokud začínáte od nuly. Udržováním zdraví jako celku však můžete předejít budoucím problémům, jako je syndrom vyhoření a úzkost.

Buďte zdraví a šťastní v 8 krocích

Zůstat zdravý částečně závisí na správném myšlení nezávislého pracovníka a na udržení jistoty každodenní návyky. Ať už pracujete z domova nebo v coworkingovém prostoru, můžete zlepšit své zdraví a pohodu v 8 jednoduchých krocích. Zde je postup:

 • Dobře si rozvrhněte pracovní dny
 • Mít vyhrazený pracovní prostor
 • Zůstaňte vyživení a hydratovaní
 • Nezapomeňte se stýkat a pravidelně se spojovat se svými blízkými
 • Poslouchejte a pečujte o své tělo
 • Upřednostněte své duševní zdraví
 • Vyhněte se posouvání zkázy
 • Dobře si rozvrhněte pracovní dobu

  Mít rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem je důležitý z mnoha důvodů. Dobrá rovnováha mezi pracovním a soukromým životem pomáhá snižovat stres, zlepšuje duševní zdraví, předchází syndromu vyhoření a umožňuje nám udržovat spojení s našimi blízkými. Zkuste si dobře rozvrhnout pracovní dobu a zahrnují krátké a dlouhé přestávky do vašeho rozvrhu. Kromě toho se můžete vyhnout práci v určité dny nebo určitou denní dobu. Nezapomínejte, že někdy úkoly a koncerty prostě přijdou a pokusit se je zvládnout všechny najednou může zvýšit vaše šance na vyhoření. Pomoci mohou také některé nástroje pro řízení projektů nebo aplikace pro sledování času.

  Mít vyhrazený pracovní prostor

  Talenti nezávislí na místě, nezávislí pracovníci nebo digitální nomádi vědí, jak důležité je mít pohodlný pracovní prostor. Nemít a určený pracovní prostor může způsobit, že ztratíme pozornost, zmeškáme důležité termíny a zaostáváme za našimi plány. Potřebujete ergonomické, snadno použitelné, efektivní pracovní prostředí se všemi pomůckami, které budete při své práci používat. Zkuste oddělit místo, kde žijete a pracujete. Jako alternativní možnost můžete také zvážit využití coworkingových prostor. Protože jsou vybaveny všemi nástroji, které byste mohli potřebovat, můžete se soustředit jen na svou práci. V coworkingových prostorách se také můžete setkat s dalšími profesionály; můžete snadno spolupracovat a vytvářet sítě ve sdíleném prostoru!

  Ujistěte se, že jste dobře vyživení a hydratovaní

  Jednou z nedílných potřeb péče o své duševní a fyzické zdraví je zdravá strava. Dbejte na to, abyste byli dobře vyživení a hydratovaní po celý den. Bez ohledu na to, jak nabitý může být váš rozvrh, vynechávání jídel, nedostatečná výživa a dehydratace jsou škodlivé pro vaše zdraví. Být obeznámen s součástí zdravé výživy je nutností!

  Pravidelně se spojujte s blízkými

  Je pravda, že někdy naše profesní povinnosti a finanční starosti předčí náš společenský život. I když se považuje za normální být občas zaneprázdněný, přepracování po delší dobu může poškodit naši psychiku. Ať už virtuálně prostřednictvím technologie nebo tváří v tvář fyzicky, spojení s našimi rodinnými příslušníky, známými, přáteli a dalšími blízkými má přímý a pozitivní dopad na naši každodenní a celkovou motivaci.

  Pečujte dobře o své fyzické zdraví

  Trávíme mnoho hodin před našimi počítači, aniž bychom si toho všimli. Nesprávné sezení při práci je něco, co si často ani neuvědomujeme. Faktem je, že z dlouhodobého hlediska může nesprávné držení těla způsobit problémy s páteří, které mohou snížit kvalitu našeho života.Cvičení v interiéru, pravidelné přestávky a krátké procházky patří mezi některé z věcí, které můžete udělat, abyste projevili nezbytnou péči a pozornost, kterou si vaše tělo zaslouží. Dalšími způsoby péče o své tělo jsou jóga, meditace a lehká cvičení které můžete dělat během přestávek nebo dokonce u svého stolu.

  Upřednostněte své duševní zdraví

  Fyzické a duševní zdraví jde ruku v ruce. Při absenci jednoho je negativně ovlivněn druhý. Upřednostnění duševního zdraví je možná tou nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, abyste si udrželi celkovou pohodu. Učit se poslouchat své tělo a věnujte pozornost signálům, které vám dává. Pokud se cítíte ohromeni, vyhledejte odbornou pomoc. Pamatujte, že řešení duševního zdraví v práci je stejně důležité jako jeho řešení v soukromém životě.

  Vyhněte se doomscrollingu

  Doomscrolling nebo doomsurfing lze definovat jako touhu pokračovat v procházení špatnými nebo depresivními zprávami a negativními událostmi na internetu. Doomscrolling je jednou z nejnovějších složitostí internetové éry a přináší více škody než užitku. V době nejistoty a nepřízně osudu někteří lidé bedlivě sledují zprávy, aby našli odpovědi. Podél tohoto hledání, jeden může zůstat rolování, čtení špatných zpráv a rozčilující komentáře jeden po druhém. Protože se však používání internetu a sociálních médií v průběhu let zintenzivnilo, musíme navrhnout chytré strategie, jak se s takovými negativními dopady vyrovnat. Je důležité regulovat svůj vztah se sociálními médii tím, že omezíte čas, který trávíte online, a budete opatrní ohledně obsahu, kterému jste vystaveni.

  Mějte přehled o svých financích

  Samostatní pracovníci mohou mít finanční obavy z důvodů, jako je nestabilní tok koncertů, neexistence úspor nebo dokonce správa faktur a plateb. Své finance můžete mít pod kontrolou tím, že budete mít své projekty zabezpečeny prostřednictvím smluv v souladu s právními předpisy, pomocí chytré fakturační a platební služby, kontroly rozpočtu a zřízení spořícího účtu. Méně nejistot ohledně vaší práce by znamenalo celkové zlepšení blahobytu. Jako inteligentní finanční a obchodní společník se Ruul snaží nabízet efektivní pracovní řešení talentům, aby mohli efektivněji regulovat jejich samostatné podnikání. Zobrazení plateb a faktur v jednom uspořádaném prostoru vám může hodně pomoci při správě vašeho rozpočtu.

  Zůstat šťastný a zdravý v dlouhodobém horizontu

  Jako talenty, které pracují samostatně, bychom měli věnovat více pozornosti svému blahu a duševnímu i fyzickému zdraví. Zkuste být loajální k pracovní době, kterou jste si předem určili. Nežijte a nepracujte na stejném místě, abyste zachovali psychologické oddělení mezi vaším obchodním a soukromým životem. Posilte své sociální vazby se svými blízkými a snažte se držet dál od neustálého přílivu špatných zpráv online. Možná budete překvapeni, jak malé změny mohou zlepšit vaše štěstí a motivaci! Sledujte Ruul na Instagramu, LinkedIn a Facebook, kde získáte další tipy, jak zlepšit svůj pracovní postup a jak zůstat v práci vyvážení a při zemi.

READ ALSO:  Řešení s izolací při práci na dálku

About admin

Check Also

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Jak najít ziskovou práci na volné noze

Každý má rád trochu peněz navíc, že? Ať už pracujete na plný úvazek nebo máte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *