Breaking News

8 tipů, jak předejít bolestem zad a šíje při práci z domova

Je pravděpodobné, že pokud jste na volné noze, pravděpodobně trpíte nějakou formou bolesti krku a zad. Pravděpodobně se probouzíte ztuhlý a máte pocit, že máte krk a ramena, jako by byla nějakým nepohodlným způsobem sešroubovaná. Když se protáhnete, může to znít, jako když někdo praskne bublinkovou fólii. Ano, je to problém a přitom běžný. Nejste v tom sami a naštěstí existují způsoby, jak to zmírnit. Tento článek zdůrazňuje některé způsoby, které vám mohou pomoci vyhnout se tomuto problému a vrátit se k tomu, že máte krk, který není jako ze železného šrotu.

Proč freelanceři trpí bolestmi zad?

Nezávislí pracovníci trpí bolestmi zad v důsledku dvou složených problémů. Administrativní pracovníci a nezávislí pracovníci práci na dálku na počítači podobně trpí ošklivou kombinací toho, že mají často sedavý způsob života a musí sedět shrbený v nevhodných pozicích. Sezení po dlouhou dobu bez pohyblivosti způsobuje nahromadění tlaku na páteř, což vede k řadě problémů.

Tyto problémy samozřejmě zahrnují bolesti zad, ale další problémy mohou zahrnovat necitlivost a dokonce zvýšené potíže se státem nebo chůzí. Bolesti zad jsou metlou lidí, kteří pracovat u stolů, a je to jeden z nejčastějších lékařských problémů, kterým se nezávislí pracovníci zabývají. Není divu, že úředníci často navštěvují lékaře a hledají úlevu od bolesti zad.

„Technický krk“

Technologický krk je dalším běžným problémem, kterým trpí kancelářští pracovníci. Tech krk je bolest krku způsobená neustálým namáháním krční páteře a poraněných krčních svalů a dalších struktur spojených s krční páteří. Jmenuje se to technický krk protože je to obvykle spojeno s tím, že si lidé natahují krk při pohledu na obrazovky a monitory.

Některé příznaky tech krku zahrnují;

 • ostrá lokalizovaná bolest
 • ztuhlost
 • bolest, která vyzařuje do zad a ramen
 • bolesti hlavy
 • omezená pohyblivost
 • Tech krk je rostoucí zájem mezi pracovníky stolu obecně, protože špatné držení těla.

  Jak předejít bolestem zad a krku?

  Zde probereme řadu způsobů, jak se můžete vyhnout bolesti zad a krku při léčbě jejích příznaků. Tyto metody budou zahrnovat strategie, jako je hledání vybavení, které pomáhá podporovat lepší držení těla při práci, stejně jako aktivity, které podporují pohyb, jako je protahování. Klíčem je, že budete zmírnit některé stresy vaše tělo se vyrovnává s vaším pracovním prostředím.

  Nezůstávejte ve stejné pozici déle než 45 minut

  Jak jsme již zmínili, jedním z faktorů, které způsobují tento stres na vašem těle, je nehybnost. Takže když se podíváte na metody, jak předcházet bolestem krku a ramen v práci, běžně uvidíte doporučený strečink. Protahování je skvělý způsob, jak dostat tělo do pohybu poté, co bylo chvíli v klidu.Protažení, krátké procházky nebo dokonce návaly cvičení jsou skvělým způsobem, jak dostat své svaly zpět do pohybu a zůstat aktivní. Další cvičení, jako je jóga nebo pilates, jsou skvělé možnosti, protože můžete do své každodenní rutiny začlenit rychlé sezení a poskytnout vám silné protažení, které vám pomůže zmírnit bolest. Dozvíte se více o příčinách a některá jednoduchá cvičení vám pomohou pečovat o své tělo.

  Kupte si kancelářskou židli a psací stůl

  Pokud budete pracovat u stolu, můžete se také ujistit, že je to dobré. Jedním ze způsobů, jak se tyto problémy zhoršují, je, že lidé nemají správné kancelářské židle nebo používají povrchy, které nejsou vhodné pro práci. Naklonit se nad stůl je jedna věc, ale představte si, že se nakláníte nad malým konferenčním stolkem nebo sedíte na židli se špatnou oporou zad. Pokud si to tedy můžete dovolit, podívejte se na nákup psacím stolem a kancelářskou židlí která vyhovuje vašim pracovním návykům. Existuje spousta židlí, které zlepšují držení těla a podepírají vaše záda, spolu se stoly, které tvoří dobré pracovní stanice. Prodejci velkých měřítek, jako je Amazon a Ikea, jsou skvělými místy, kde můžete začít hledat, protože mají široký výběr. Pokud však nemají to, co hledáte, zkuste Crate & Barrel.

  Použijte větší monitor počítače

  Jak předejít bolestem krku a ramen v práci? Odpověď vás možná překvapí, ale pomocí a větší obrazovka počítače může být řešením, které hledáte. Pamatujte, že jedním z důvodů bolestí zad a ramen při kancelářské práci je zátěž, kterou na naše krky působíme. Je to proto, že při používání zařízení často skloňujeme hlavu a dáváme krk do ohrožené polohy. Použitím větší obrazovky a jejím nastavením v přiměřené vzdálenosti můžeme tento stres snížit. Je důležité se ujistit, že je obrazovka umístěna tak, aby to bylo možné dívejte se na monitor a přitom držte krk rovně. Váš krk se vyhne napětí a vy se vyhnete bolesti krku. Stejně jako dříve jsou velcí prodejci, jako je Amazon a místa, která prodávají elektronická zařízení, dobrými místy, kde začít hledat monitory. Newegg je další možností, kterou můžete použít také k vyhledávání monitorů.

  Vyberte si stojící stůl, abyste zůstali zdraví

  Stojací stoly jsou dobrou alternativou k vaší tradiční kancelářské židli. Důvodem je, že nutí tělo, aby bylo aktivní v malých ohledech. Vaše tělo potřebuje aktivovat několik svalových skupin, abyste mohli jednoduše stát, a to vám umožní vyhnout se špatnému držení těla. Další klíčovou složkou je zapamatování si toho, jak napravit polohu ve stoje, abyste předešli bolestem šíje a zad, jinak byste’ Jen budu dělat nové číslo. Zkusit držte záda rovná a neshrbte ramena ani nesklopte krk. Nebojte se také šoupat nohama nebo možná trochu chodit na místě, abyste do své rutiny přidali trochu aktivity.

  Sledujte obrazovku počítače s rovným krkem

  Jak jsme diskutovali dříve, když jsme se zabývali tím, jak zmírnit bolesti horní části zad a dolní části krku, je důležité správné držení krku. Je to proto, že sklonění krku, abyste se podívali na zařízení, jej vystavuje stresu a jeho delší období může způsobit značnou bolest. Proto je důležité mít svá zařízení umístěna tak, abyste si je mohli prohlédnout s rovným krkem. Něco tak jednoduchého je dobrý způsob, jak se vyhnout bolestem zad a krku.

  Umístěte klávesnici a myš nebo touchpad do pohodlné výšky

  Další věcí, kterou můžete udělat pro odstranění bolesti krku a zad, je udržovat myš a klávesnici na pohodlné úrovni. Vrací se to mít a dobré držení těla že vám to vyhovuje. Udržuje totiž vaše tělo v přirozenější poloze, která zbytečně nevystavuje záda a krk. Takže se ujistěte, že vy aby byla vaše pracovní stanice pohodlná dost na to, aby se na nich pracovalo po dlouhou dobu.

  Omezte čas, kdy pracujete na posteli

  Nešťastnou pravdou je, že byste neměli trávit mnoho času prací z postele. Důvodem je, že je obtížné udržet pohodlné a vhodné držení těla. Je to proto, že postele jsou vyrobeny většinou na spaní nebo ležení, ale vleže je špatná poloha pro práci. Místo toho, abyste se ptali, jak můžete pracovat z postele, měli byste se ptát, jak v noci spát, abyste předešli bolestem krku a zad. Odpověď na to je poměrně komplikovaná vzhledem ke spánkovým zvyklostem lidí a preferovaným polohám, ale jedním z řešení je investovat do ortopedický polštář. Jsou navrženy tak, aby se co nejlépe přizpůsobily vašemu tělu, a jsou tak skvělým způsobem, jak pomoci zmírnit bolesti krku a zad.

  Při sezení opřete chodidla buď o podlahu, nebo o podpěru chodidel

  To je další situace související s držením těla. Správné držení těla znamená, že položíte nohy pevně na zem s koleny umístěnými v pravém úhlu (přemýšlejte ve tvaru “L”.), aby váha vašeho těla byla rovnoměrně rozložena na vaše boky. To pomáhá předcházet problémům s dolní částí zad. Ujistěte se tedy, že si buď upravíte sezení, nebo si najděte podnožku, na kterou si můžete nohy položit, abyste zajistili správné držení těla.

  Věnujte pozornost svému držení těla, abyste se chránili

  Doufáme, že vám tento článek poskytl několik užitečných tipů, jak se vyhnout bolestem zad a krku. Většina z toho se scvrkává na dobré držení těla a hledání způsobů, jak to propagovat. Nezdravé návyky vystavují vaše tělo stresu a to vede k bolesti a nepohodlí, zatímco praktikování dobrých návyků vede ke zdraví a zdravým praktikám. Existují způsoby, jak si pomoci s bolestmi krku a horní části zad, jako jsou masáže, jóga na bolesti zad nebo cvičení na krk a ramena. bolest, ale pokud problém přetrvává, měli byste vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Pečujte o své tělo a ono se postará o vás.

READ ALSO:  Jak může práce z domova ovlivnit náš spánek?

About admin

Check Also

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Ať už jste zkušený freelancer, který se ve hře pohybuje roky nebo teprve začínáte, vždy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *