Breaking News

8 kroků k vytvoření vašeho portfolia copywritingu na volné noze

Pamatujete si na začátky svého profesního života, kdy vám často připomínali, jak důležitý je váš životopis? No, lidé, kteří řekli, že to měli pravdu, a věřte tomu nebo ne, ať už to postavíte od nuly nebo použijete a šablona portfolia na volné noze, stejně důležité je komplexní a úhledné portfolio na volné noze. V některých případech je dokonce důležitější než váš životopis, který pouze prokazuje vaši formální pracovní zkušenost. Být spisovatelem na volné noze je stejně náročné a obohacující. I když vám poskytuje velkou míru osobní svobody, vyžaduje také, abyste byli odpovědným profesionálem s kompetentními schopnostmi sebeřízení. Ať už se zajímáte o jakýkoli podtyp psaní na volné noze, vždy můžete použít dobrou nabídku. Příprava portfolia na volné noze je skvělý způsob, jak předvést své technické dovednosti, měkké dovednosti, druh práce ano, a co je nejdůležitější, předchozí práce, které jste provedli. Vaše portfolio nezávislých pracovníků je to, co vás odlišuje od vašich konkurentů a reprezentuje vás na trhu. Na rozdíl od běžného životopisu nebo resumé vám vaše portfolio osob samostatně výdělečně činných nabízí více prostor a svoboda pokud jde o to, jaké poselství chcete sdělit budoucím klientům při hledání potenciálních projektů na volné noze. Navíc umístění práce na volné noze do svého portfolia spolu s dalšími, osobnějšími rysy může vytvořit pocit upřímnost a známost mezi vaše budoucí klienty. Jsme si jisti, že tento článek vám má co nabídnout, ať už jste novým nezávislým pracovníkem, který přemýšlí, jak zařadit svou vlastní výdělečnou činnost do svého portfolia, nebo zkušeným, který se zaměřuje na vylepšení svého portfolia spisovatelů na volné noze.

Co je psaní portfolia?

Portfolio psaní je v podstatě portfolio, kde prokazujete jak své dovednosti psaní, tak své předchozí zkušenosti na volné noze související s psaním. Účelem přípravy portfolia psaní je prokázat své relevantní zkušenosti a koncerty na volné noze jste dosáhli, a informovat o tom své budoucí klienty i další nezávislé pracovníky popis vaší práce.V závislosti na vašich potřebách a preferencích si můžete vybrat, zda použijete šablonu portfolia nebo ne. Zde je ale absolutně nutné mít na paměti, že s pomocí šablony nebo bez ní by vaše portfolio mělo obsahovat některé základní položky a mělo by být uspořádáno ve snadno srozumitelném a ‘uživatelsky přívětivý’ Dále vám dáme několik nápadů, jak přidat práci na volné noze do svého portfolia a přitom zůstat věrní tomu podstatnému.

Charakteristika silného portfolia psaní

Aby bylo portfolio psaní silné, vyžaduje to spoustu základních prvků. Pojďme si projít základní charakteristiky neprůstřelného portfolia spisovatelů na volné noze.

Mějte na paměti konečný účel psaní portfolia

Vždy mějte na paměti, že vytváříte portfolio psaní s vizí, která spočívá v tom, aby byly tyto body zřejmé:

 • vaše vylepšení,
 • své dovednosti
 • vaše úspěchy.
  • své předchozí zkušenosti
  • oblast vaší odbornosti
  • své schopnosti psaní
  • prodejní místa, kde je umístěna vaše práce (například webové stránky)
   1. Určete a pochopte své cílové klienty
   2. Ukažte své dovednosti a zdůrazněte, v čem jste dobří
   3. Zahrňte do své práce ty nejlepší z nejlepších
   4. Použijte aplikaci psaní portfolia nebo web
   5. Pravidelně aktualizujte své portfolio
   6. Rozhodněte se pro doménu a místo, kde chcete své portfolio zobrazovat
   7. Hledejte příspěvky hostů
   8. Oslovte klienty a vytvořte síť
   9. Identifikujte své potenciální klienty

    Zde je první věc, kterou si musíme ujasnit: nemůžeme oslovit nikoho a všechny. Jak se říkávalo v televizní branži: musíte oslovit své ‘cílová skupina’. Abyste toho dosáhli, měli byste být schopni posoudit:

    • kdo jsou vaši potenciální klienti
    • co hledají
    • jaké jsou aktuální trendy ve vašem oboru
    • Je snazší správně sestavit vhodné portfolio, jakmile víte, s kým jste v dialogu. Ve chvílích, kdy máte pocit, že zažíváte těžkosti při vytváření portfolia, které vyhovuje vašim klientům, můžete zkusit prozkoumat několik vzorků portfolií nezávislých spisovatelů. Dobré příklady portfolií spisovatelů se mohou ukázat jako inspirativní.

     Definujte své dovednosti a najděte své místo

     Vzhledem k tomu, že činnost psaní je často popsána jediným slovem, je obvykle chápána jako všezahrnující úsilí. Ale jak všichni nezávislí pracovníci vědí, realita je mnohem složitější. Za tímto účelem je smysluplné definovat dovednosti, které uvedete v žádosti o zaměstnání stejně jako ve vašem portfoliu. Zkuste ilustrovat a rozvinout své konkrétní dovednosti týkající se konkrétních písemných úkolů. Najděte a podtrhněte to, v čem jste obzvláště dobří (takříkajíc vaše nika), abyste na své budoucí klienty udělali dobrý dojem.

     Zahrňte pouze svou nejlepší práci

     Vše se v dnešním obchodním světě pohybuje rychlostí blesku, a proto se klienti často musí rychle rozhodnout, s kým budou na svých projektech spolupracovat, a podle toho jednat. To znamená, že můžete nemají dostatek prostoru pro uvedení každého cíle jste dosáhli tak daleko ve svém portfoliu. Budování svého portfolia tím, že budete mít na paměti tuto skutečnost, vám poskytne průběžný start. Měli byste zahrnout pouze to, co si myslíte, že je vaše nejlepší práce abyste zvýšili své šance. Zahrnutím svých nejlepších projektů budete vypadat profesionálněji a vyjádříte zprávu, že jste 100% fit, abyste svou práci zvládli.

     Vyberte aplikaci nebo webovou stránku psaní portfolia a předveďte své vzorky

     Díky technologické éře, ve které žijeme, je možné těžit z aplikací a webových stránek určených k vytváření portfolií pro psaní. Takové aplikace a webové stránky jsou skvělé, protože nám pomáhají ušetřit značné množství času – dávají vše úhledně dohromady a většina z nich nabízí bezplatné možnosti. Netřeba dodávat, že pomocí takových aplikací a webových stránek můžete snadno ilustrovat a zvýraznit to, co chcete dát do popředí.Portfoliobox, Krop, Cargo, Adobe Portfolio, Weebly, Wix a IM Creator mohou být uvedeny jako některé z nejlepších platforem pro vytváření portfolia. Mnoho z těchto platforem nabízí bezplatné možnosti a cenově dostupné balíčky pro jednotlivce a společnosti. Takové platformy jsou také velmi užitečné se šablonami, řídicími panely, velkými úložnými jednotkami a možnostmi přizpůsobení.

     Pravidelně aktualizujte a kontrolujte své digitální portfolio

     V určité fázi své kariéry si mnozí z nás vybudují portfolio nebo připraví životopis a sotva se na něj znovu podívají, pokud nemusíme. Tento přístup není vždy užitečný. Jak sbíráme zkušenosti, množství projektů, které dokončíme, a úkolů, které zabalíme, se postupně zvětšují. Místo toho, abyste své digitální portfolio jednou za čas kontrolovali a aktualizovali, když se vám zachce, zkuste je přeměnit na pravidelný zvyk kontrolovat a aktualizovat vaše digitální portfolio na konzistentním základě. Pamatujete si, jak jsme navrhovali vždy zahrnout do vašeho portfolia vaši nejlepší práci? Ten a tento krok jdou dokonale dohromady. Jak budete pokračovat v práci, budete postupně plnit jemnější a jemnější úkoly a zdokonalovat se v tom, co děláte. Pravidelnou aktualizací svého digitálního portfolia vlastně destilujete své portfolio do prvotřídního stavu a vynecháte samostatně výdělečně činné práce druhořadého významu.

     Rozhodněte se o názvu domény a umístění svého portfolia

     Až do této chvíle jsme mluvili o tom, jak vybudovat silné portfolio a o tipech, jak jej vybudovat. Měli byste ale také mít na paměti, že budování portfolia tvoří pouze 50 % celého podniku. Zbývajících 50 % Šířit slovo a zajistit, aby vaše portfolio získalo názory potenciálních klientů. Pokud mluvíme o zajištění tohoto prostřednictvím digitálních kanálů, nejlepší metodou je nejprve rozhodnout o názvu domény. Poté, co se rozhodnete pro název domény a místo, kde chcete své portfolio hostovat, je dalším krokem zobrazení na příslušném outletu. Jak již bylo zmíněno výše, pro hostování portfolia je lepší zaměřit se maximálně na jednu doménu nebo dvě. To vám umožní soustředit vaši energii na jedno nebo dvě místa a zaměřit se na kvalitu před kvantitou.

     Hledejte příspěvky pro hosty nebo neziskové příležitosti

     Snad jednou z nejnáročnějších částí vstupu do projektů psaní na volné noze, nebo obecněji do jakéhokoli projektu na volné noze, je začít a být uznán lidmi, kteří si již vybudovali pevnou pozici v oboru. Ale to by vás nemělo příliš děsit a odradit od toho, co máte v úmyslu. Naopak, pamatujte, že lidé, které dnes obdivujete a k nimž vzhlížíte, byli pravděpodobně kdysi ve vaší kůži. Řešení pro nedostatek zkušeností je ve skutečnosti poměrně jednoduché. Můžete honit menší koncerty a příležitosti pro post hostů na začátku. Podobně můžete psát pro NGO (nevládní organizace) nebo dobrovolně pracovat pro více NGO aby své úkoly při psaní udělali. Tímto způsobem se můžete seznámit s procesem psaní na volné noze a můžete budovat spojení. Na konci těchto úkolů, které bývají méně náročné, můžete mít základní kameny svého profesního portfolia.

     Oslovte klienty, které potřebujete k zahájení své spisovatelské kariéry

     Sedět a čekat, až za vámi přijdou klienti, je jedním ze způsobů obsluhu vaší sítě. Ale aktivní snaha oslovit klienty, kteří možná hledají někoho s vašimi schopnostmi a dovednostmi, je pravděpodobně lepší způsob, jak začít. Bohužel je tento bod často trochu nepochopený. Nezávislí pracovníci, kteří jsou v oboru noví, si někdy myslí, že existuje jedno jediné místo nebo kouzelná formule, jak oslovit klienty. Pravdou však je, že klienty lze najít nekonečnými způsoby i z těch nejnemyslitelnějších míst. Mezi několik kroků, které můžete podniknout, patří:

      • Informování svých přátel
      • Efektivní využití síly internetu
      • Připojení online nebo tváří v tvář komunitním a networkingovým setkáním
      • Propagace sebe a své práce na sociálních sítích
      • Jakmile se rozhodnete najít klienty, možností je spousta. Pokusili jsme se vás provést jednotlivými kroky k vybudování neprůstřelného portfolia nezávislých spisovatelů, které zobrazují váš rozsah psaní a různé typy prací, které jste dokončili. Pro více tipů a myšlenek o samostatné kariéře spisovatele nebo novináře na volné noze se neváhejte ponořit do našeho blogu!ozlišujte mezi svými rozpracovanými a dokončenými projekty

       Možná právě pracujete na vzrušujícím projektu a myslíte si, že si zaslouží být zobrazen ve vašem portfoliu. Jít na to! Ujistěte se však, že zobrazujete rozdíl mezi probíhajícími projekty a nezávislými zakázkami a projekty, které jste dosud dokončili.

       Rozhodněte se, která díla zvýrazníte

       Klienti obvykle nemají čas projít si celou sbírku písemností. Místo toho, abyste vypisovali veškerou práci, kterou jste dosáhli, můžete najít způsob, jak vybrat příklady z různých typy práce, kterou děláte a služby, které nabízíte.

       Jak vytvořit portfolio psaní v 8 krocích

       Do této chvíle jsme se většinou zabývali přípravou portfolia pro spisovatele, kteří pracují na volné noze. Jde však o to, že ať už chcete připravit portfolio novinářů na volné noze, portfolio editorů na volné noze nebo portfolio spisovatelů na volné noze, základy jsou všechny stejné. Jakmile pochopíte základní logiku budování dobrého portfolia, můžete je upravit podle specifika odvětví. Takže tady jsou 8 snadných kroků vzít při budování psaní nebo jakéhokoli jiného typu portfolia. Poskytnutím těchto kroků také zodpovíme otázku, jak přidat práci nezávislého dodavatele do portfolia:Vyberte si design, který se snadno ovládá a je srozumitelný

       Vaše portfolio by mělo spojovat matice a šrouby vaší práce na volné noze, které se skládá z:

   

 

READ ALSO:  Proč je práce na dálku pro černošské pracovníky přitažlivější?

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *